×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

KONSOLOSLUKLAR

Yunanistan Konsoloslukları

Yunanistan Konsolosluğu, vize işlemlerinin haricinde, pasaport, evlenme işlemleri, pasaport ve birçok konuda hizmet vermektedir.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu

Yunanistan Başkonsolosluğunun İstanbul’da iki farklı bölgede binası bulunmaktadır.

1. Siniosoğlu Konağı: Turnacıbaşı sokak 22 numarada bulunan Siniosğlu konağı 90 yıldır diplomatik hizmet vermektedir. Yunanistan Konsolosluğu ve vize işlemlerini Siniosoğlu Konağı’ndan yapabilirsiniz.

2. Sismanogli Megaro: İstiklal caddesinde yer alan bu hizmet binası, 1973 yılında korunmaya alındıktan sonra 2004 yılında yenilenerek günümüze kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosunun ikamet ettiği alandır. Ayrıca birbirinden güzel kültürel ve eğitici etkinlikler bu evde yapılmaktadır.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun Hizmet Verdiği İller

İstanbul Bolu Samsun Trabzon Çanakkale
Artvin Bartın Bayburt Düzce Giresun
Gümüşhane Karabük Kastamonu Ordu Kocaeli
Rize Sakarya Samsun Sinop Yalova
Zonguldak                

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği

Yunanistan Büyükelçiliğinin yetki alanına; Edirne Konsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu ve İstanbul Başkonsolosluğunun hizmet vermediği bütün illeri kapsamaktadır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği, Çankaya bölgesinde yer alan Gaziosmanpaşa semtinde Kazıp Özalp Mahallesindedir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliğinin Yetki Alanında Bulunan İller

Adana Bingöl Gaziantep Kırıkkale Osmaniye
Adıyaman Bitlis Hakkâri Kırşehir Siirt
Ağrı Çankırı Hatay Konya Sivas
Aksaray Çorum Iğdır Malatya Şırnak
Amasya Diyarbakır Karaman Mardin Tokat
Ankara Elazığ Kahramanmaraş Mersin Tunceli
Ardahan Erzincan Kars Muş Şanlıurfa
Batman Erzurum Kayseri Nevşehir Van
Bilecik Eskişehir Kilis Niğde Yozgat

Yunanistan İzmir Konsolosluğu

Yunanistan İzmir Konsolosluğu Türkiye’nin 12 ilini kapsayan yetki alanı bulunmaktadır.

Afyon Burdur İzmir Muğla
Antalya Denizli Kütahya Uşak
Aydın Isparta Manisa Balıkesir

Yunanistan Edirne Konsolosluğu

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Türkiye’nin üç şehrinde yetki alanı bulunmaktadır.

Edirne Tekirdağ Kırklareli

Yunanistan Konsolosluğu Vize İşlemleri

Yunanistan Konsolosluğu vize işlemleri iki farklı alanda gerçekleşmektedir. Kısa süreli bir vize almak istiyorsanızSchengen vizesi” ya da 90 gün ve üstü bir süre için ikamet vizesi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Yunanistan için vize almak isteyen vatandaşlar, şahsen başvurular için randevu sistemi ile işlem gerçekleştirmelidirler. Ayrıca Ukrayna ve Gürcistan pasaportu bulunan kişiler Yunanistan’a vizeye ihtiyaç duymadan seyahat edebilirler.

Yunanistan vize başvurusu, vize başvurusu yapacak kişinin seyahat etmeden 15 gün öncesinden ve seyahat yapacağı tarihin başlangıcından en az 3 ay öncesinden erken olmayacak şekilde işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Ayrıca seyahat etme tarihine 15 günden erken kalan başvurular kabul edilmemektedir.

Yunanistan vize başvuru sonuçları 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Eğer Yunanistan konsolosluğu yoğun ise bu süre bir aya kadar uzayabilmektedir.

*Başvuruyu yapan kişi konsolosluk tarihinden önce belge kontrolü ve başvuruyu yapan kişi ile görüşme talebinden bulunabilirler.

*Pasaport ve vize işlemlerini alanlar Konsolosluktan çıkmadan belgeleri kontrol ederek olası bir problem ile karşı karşıya kalmamalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp