×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

YUNANİSTAN TİCARİ VİZE

Bazen ticari işler için ya da seyahat amaçlı yurtdışına çıkmak gerekir. Bunun için öncelikle vize gereklidir. Vizeler amaçlarına göre çeşitli kategorilere ayrılır. Ticari vize de bunlardan biridir. Ticari vize; çeşitli iş toplantıları, seminer, eğitim ya da fuar gibi etkinlikler için alınır. Yunanistan Ticari vizesi almak için de bazı şartları sağlamak ve evrakları tamamlamak gerekir.

Yani bordo pasaport sahibi olmayan kişiler, ticari vize almadan Yunanistan'a gidemez. İlk olarak bir başvuru yapmak gerekir. Başvurular, Yunanistan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğe yapılmalıdır. Bu konuda yetkili olan vize başvuru merkezleri de işlemi gerçekleştirebilir. Yunanistan Ticari Vize başvurusu, seyahatten en az 90 gün önce yapılmalıdır.

Başvuru yapma hakkı olanlar, sadece şirket personeli olmalıdır. Ayrıca başvuru yaparken, Yunanistan’dan gelen davetiyede evraklara eklenmelidir. Konsolosluk, bu detaylara oldukça önem verir. Şartları sağlamayanlarım başvuruları reddedilir.

Yunanistan Vizesi Başvurusu Ücretli midir?

Yunanistan Ticari Vize başvurularının ücretleri kesin olarak söylenemez. Bunu Yunanistan Konsolosluğu belirler. Her yıl belirli bir başvuru ücreti belirlenir. Başvuru yaparken, bazı kriterler göz önünde bulundurularak ücretler netleşir. Hizmet bedeli ve fotoğraf işlemleri ya da kargo ücreti gibi ekstra ücretler, toplam fiyata dâhil edilir. Eğer başvuru kabul edilmezse, vize ücretlerinin iadesi olmamaktadır. Çocuklar ve herhangi bir kadın ve ya erkek, Amerika vatandaşı ile evli ise vize ücreti ödemesi zorunlu değildir.

Yunanistan Ticari Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyeti tarafından gerçekleştiren başvuru hizmetleri ve Yunanistan Ticari Vize başvurusu, Yunanistan Konsolosluğu’nun yaptığı incelemeler sonucunda değerlendirilir ve en geç bir hafta, on gün içinde sonuçlanır. Bu esnada işlerin yoğunluğu ve tatil günleri süreci uzatabilir. İstenilen günde bir ulaşım sağlanmak isteniyorsa ve gecikme stresi yaşamamak adına, mutlaka başvuru erkenden yapılmalıdır. Kısa bir sürede sonuçlanan bu vizenin kolayca alınabilmesi için mutlaka her belgenin eksiksiz olarak hazırlanmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp