×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Turistik Vize

Turizm potansiyeli en yüksek ülkeler arasında yer alan Yunanistan son derece özel ülkeler arasındadır. Ancak turizm amacı ile ülkeye seyahat etmek isteyen yabancılardan vize talebinde de bulunan ülkeler arasında bulunuyor. Türkiye’den turizm amaçlı olarak Yunanistan’a gitmeyi düşünen kişilerin mutlaka vize işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapması gerekiyor. Bu işlemler sırasında her evrakın güncel olmasına da ayrıca dikkat etmek gerekiyor.

Yunanistan Turistik Vize Evrak Listesi

Yunanistan turistik vizesi alacak kişilerin hazırlaması gereken ortak evrak listesi bulunuyor. Bu evraklar dışında kişilerden farklı evrak talebinde de bulunulabilir. Ancak herkesin istisnasız hazırlaması gereken evraklar şunlardır:

- Seyahat sonrasında üç daha geçerli olan bir pasaport gerekiyor. Bu pasaportun içerisinde 2 tane daha boş sayfa bulunması şartı aranıyor.

- 2 tane fotoğraf bulunması gerekiyor. Bu fotoğrafların 3,5* 4,5 ölçülerinde olması önemli bir kriterdir. Aynı zamanda beyaz fon üzerine olması da dikkat edilmesi gereken bir detaydır.

- Kimlik fotokopisi olması da aranılan belgeler arasındadır.

- Hem seyahat hem de otel rezervasyonlarının bulunması gerekiyor.

- Seyahat sağlık sigortası da gerekiyor. Bu sigorta genel olarak turizm acenteleri tarafından sağlanıyor.

Vize davetiyesi de önemlidir. Ancak yine bu davetiye sorununu da acenteler kendileri çözüme kavuşturuyor.

Yunanistan Turistik Vizesi Ne Kadar Zamanda Verilir?

Yunanistan turistik vizenin verilme süresi yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilir. Tatil zamanlarında kurumlar hizmet vermediği için bu süre 7 ile 10 gün arasında değişebilir. Seyahat tarihinizden günler öncesinden gerekli evrakları hazırlamanız gerekiyor.

Eğer seyahati acente aracılığı ile tur şeklinde gerçekleştirecekseniz en kritik konularda sizlere gerekli bilgilendirmeler de yapılır. Fakat tek başınıza gitmeyi düşünüyorsanız vize başvuru harçlarını yatırmalı ve seyahat sağlık sigortasını da eksiksiz şekilde yaptırmalısınız. Vize başvuru evrakları içerisinde harç dekontu son derece önem taşıyor.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp