Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu

Brüksel

0850 346 84 93
Nüfus

10,414 Milyon

Para Birimi

Telefon Kodu

+32

Vize Türü

Vize Süresi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Turistik Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 1 Hafta 150 Euro (€)
Ticari Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 1 Hafta 150 Euro (€)
Özel Ziyaret Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 1 Hafta 150 Euro (€)
Büyükelçilik Adresi :

Belçika Vizesi Başvuru Süreci

Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve diğer ülke vatandaşlarının Belçika vizesi işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Eğer seyahat edecek kişi yeşil, gri ya da kırmızı pasaport sahibi ise gerçekleştireceği ailevi, turistik, ticari gezilerde Belçika vize işlemlerinden muaf tutulur. Ancak bu kişiler Belçikayı seyahatlerinden sonraki 180 gün içerisinde toplamda doksan gün olacak şekilde ziyaret edebilirler. Herhangi bir pasaporta sahip olan ve Belçika'ya seyahat etmek isteyen kişiler pasaportlarının Belçika'yı ziyareti sırasında ve Belçika'dan dönüşünden itibaren üç aylık süre içinde geçerli olup olmadığını kontrol etmelidirler. Eğer siz de Belçika vizesi seyahat etmek için Belçika vize başvurusunda bulunmak isterseniz pasaportunuzun son on yıl içerisinde alınmış olması ve seyahat sonrasındaki üç aylık süre içinde de geçerli olması gerektiğini unutmayınız

Belçika vizesi için başvuruda bulunmak istendiğinde randevu alınması gerekmektedir. Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği vize başvurularını değerlendirecek kurumlardır fakat vize başvurularını doğrudan kabul etmezler. Bunun yerine yetki verdikleri vize başvuru merkezleri ve diğer ilgili birimler aracılığıyla vize başvurusunu kabul ederler. Belçika Konsolosluğu vize başvuru merkezleri randevularını site üzerinden veya telefon aracılığıyla vermektedir. Randevular hafta içi her gün (Pazartesi - Cuma) 08.30 - 12.00 ile 13.00 - 14.30 arasında alınabilir. Başvuruda bulunulan Belçika vizesi başvuru merkezleri başvuruları değerlendiremez. Başvuruların değerlendirmesini Belçika Konsolosluğu yapar.

Belçika vizesine başvururken gerekli belgelerden en önemlisi Belçika vizesi başvuru formudur. Bu form eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve verilen bilgiler tamamen doğru olmalıdır. Başvuru yapan kişinin bilgileri ile formda yazan bilgiler uyuşmalıdır. Bu aşama yapılan başvurunun kabulü için gerekli en önemli aşamadır. Belçika vizesi başvuru formu İngilizce, Fransızca, Almanca ya da Flemenkçe dillerinden birisiyle doldurulmalıdır. Verilmesi gereken belgeler alınması istenen vize türüne göre değişiklik göstermektedir ancak her vize başvurusunda bu form gereklidir. Diğer belgelerde kişinin seyahatini karşılayacak maddi imkanlarını gösteren belgeler, kişinin fotoğrafları, nüfus cüzdanı fotokopisi;  ticari bir amaç için gidiliyorsa ticari vize davetiyesi gibi belgelerdir. Öte yandan konsolosluğun kişinin Türkiye'ye dönecek kadar sıkı bağlarının olduğuna kanaat getirmesi gerekmektedir.


Belçika Ankara Büyükelçiliği:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net


Açıklama :

Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu - Belçika Vize Ücreti - Belçika Konsolosluğu - Belçika Vize İşlemleri Hakkında Bilgi Ve Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74


phicon-star lred"> Belçika Avrupa ülkesi olduğu için Belçika Vizesi için gerekli olan evrak listesi Diğer schengen ülkeleriyle hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu İçin olan gerekli evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Randevu sıkıntısı yaşadığımız bir ülke olduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile görev bölgesine girdiğiniz Ankara veya İstanbul'daki VFS GLOBAL başvuru merkezlerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmek ile beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Belarus vizesi alabilmektedir.


Belçika vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul gaziantep ve izmir haricindeki şehirlerden pasaport ve evrakları kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Belçika vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Belçika Online Vize Basvurusu İçin Tıklayın.
Soru:

Belçika Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Belçika Ticari Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Belçika Turist Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Belçika Vizesi Ankara Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Belçika Vizesi İstanbul Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Belçika Vizesi Schengen Nedemek ?

Cevap:


Soru:

Belçika Vize Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

Belçika Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Varmı ?

Cevap:


Soru:

Belçika Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

Belçika Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

Belçika Vize Başvurusu İçin Hangi Evrakları Getirmem Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

Belçika Konsolosluğu Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Belçika Konsolosluğu Ankara Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Belçika Konsolosluğu İstanbul Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Belçika Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

Belçika Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Belçika Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Belçika Aile Birleşimi Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir ?

Cevap:


Soru:

Belçika Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

Belçika Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


BELÇİKA VİZESi


Bir AB ülkesi olan Belçika’ya seyehat etmek isteyen bordo pasaportluların Belçika vizesi almaları şarttır. Belçika Vize başvuruları için başvuracağınız iki farklı adres bulunmaktadır. Uzun süreli vizeler için Belçika Konsolosluğu’na başvurmanız gerekmektedir. Bunun dışında kısa süreli seyahatler içinde Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu ajenta ve firmalara başvurmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizin değerlendirmesi ajenta ve firmalar tarafından yapılmamaktadır. Son kararı konsolosluk verecektir.


Gerekli Evraklar Nelerdir?


Belçika Vize başvurusu için vize başvuru formunun tam olarak doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formunun Flemankçe, Almanca, Fransızca veya İngilizce olarak doldurulması istenmektedir. Seyahat amacınızı destekleyen belgelerin hazırlanması gerekir. Geri dönüşünüzü belirten ve garanti altına alan belgeler yine istenmektedir. Bunun yanında biyometrik vesikalık resim, pasaport ve kimlik ibraz edilmelidir. Başvuru formunun imzalanması ve tamamlanması ile başvurular yapılmalıdır.


Belçika Vize Ücreti Ne Kadardır?


Belçika seyahati için almanız gereken vize için ödeyeceğiniz harç tutarı 60 Euro karşılığında Türk lirası olacaktır. Başvuruların aracı kurum üzerinden yapılması durumunda bu tutar 50 TL civarında artmış olacaktır. Başvurunuzun sonuçlanması genel olarak 7 ile 10 gün arasında tamamlanmaktadır. Ancak, bazı durumlarda bu süre 1 ayı bulabilmektedir.


Belçika Gezilecek Yerler


Bir AB ülkesi olan Belçika’ya gidipte görmeden gelmemeniz gereken yerleri sizler için araştırdık. Doğu Avrupa’nın en güzel ülkelerinden olan Belçika’da Avrupanın en güzel meydanlarından Grand Place meydanını muhakkak görmelisiniz. Brugge’ün kalbi olan Historic Centre Of Brugge, hafta sonu kaçamağı için Flanders Battlefield Tours, saray gibi bir tren istasyonu olan Central Station ve Ghent City Center’ı mutlaka görmenizi öneriyoruz. Belçika’ya gidipte sanat müzelerini, kalelerini ve stadyumlarını da görmenizi önermekteyiz. Yemek kültürü ve sanatsal aktivitelerini de aynı şekilde görmeden gelmemelisiniz. Roma İmparatorluğu’na ait pek çok tarihi eser ve kültürel değerleri nedeniyle Belçika ilk olarak görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.


Belçika’ya Nasıl Gidilir?


Belçika’ya en kısa yoldan havayolu ile gidebilirsiniz. Birkaç saatlik bir yolculuk sonunda Belçika’ya varıyor olacaksınız. Başta THY olmak üzere hem yerli, hem de yabancı havayolu şirketleri ile kolay bir şekilde gidip gelebilirsiniz.

 

Acil Vize Hattı: +90 850 346 68 74

Hızlı Başvuru

12 yaş ve üstü
0-11 yaş arası
0 850 346 68 74