İspanya Vizesi - İspanya Vize Başvurusu

Madrid

0850 346 84 93
Nüfus

40.525 Milyon

Para Birimi

Telefon Kodu

+ 34

Vize Türü

Vize Süresi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Turistik Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 8 İş günü 150 Euro(€)
Ticari Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 8 İş Günü 150 Euro(€)
Özel Ziyaret Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 8 İş Günü 150 Euro(€)
Büyükelçilik Adresi :

İspanya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net


Açıklama :

İspanya Vizesi - İspanya Vize Başvurusu - İspanya Vize Ücreti - İspanya Konsolosluğu - İspanya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


İspanya vize başvuru için kişinin şahsen başvuruya gelmesi zorunludur. Yasa gereğince İspanya'ya seyahat etmek isteyen kişiler randevu günü parmak izi taraması için başvuru merkezine şahsen gitmek ile yükümlüdürler.


ÖNEMLİ : Daha önceden Schengen vizesi olmanyanlar için tüm evrakların orjinal ya da noter tasdikli fotokopileri ile birlikte vermesi gerekmektedir. Konsolosluk şahsen görmek isteyebilmektedir. En az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.


ÖNEMLİ: İspanya vizesi Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları İspanya seyahatlerinde vizeye tabidirler. Bu sebeple seyahat planlarından en az 1 ay önce vize işlemlerini başlatmaları tavsiye edilir. İspanya, Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel, uçak, seyahat sağlık sigortası, form, dilekçe vb. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süresi yaklaşık olarak 5 ila 7 iş günü arasında değişen İspanya vizesi için kişinin her

İspanya Online Vize Basvurusu İçin Tıklayın.
Soru:

İspanya Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İspanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İspanya Turist Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İspanya Vizesi Ankara Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

İspanya Vizesi İstanbul Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

İspanya Vizesi Schengen Ne Anlama Gelmektedir ?

Cevap:


Soru:

İspanya Vize Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

İspanya Vize Başvurusu İçin Hangi Evrakları Getirmen Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

İspanya Konsolosluğu Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İspanya Konsolosluğu Ankarada Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İspanya Konsolosluğu İstanbul Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İspanya Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

İspanya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İspanya Aile Birleşimi Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir ?

Cevap:


Soru:

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


İspanya Seyahati

İspanya Vizesi

İspanya, tarihsel anlamda bakıldığında ilk insan yerleşim yerlerinden bir tanesi konumundadır. Öyle ki MÖ 1,100'lü yıllarda, Feniklilerle başlayan serüven günümüze kadar gelmiştir.

İspanya'ya vize başvurusunda bulunmak, söz konusu ülkede gerek turistik gerekse de iş anlamında gitmek istiyorsanız eğer, detaylı olabilecek tüm bilgileri etkili bir şekilde, ülkemiz dahilinde bulunmakta olan İspanya büyük elçilikleri vede konsoloslukları aracılığı ile edinebilirsiniz. Dünya genelinde, devletler arası anlaşmalar gereği, Vize mecburiyeti en önemli ve gözde konular arasında bulunmaktadır. Öyle ki ülkemizde ve İspanya arası seyahatlerde vize gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra, vize işlemlerinizi başlatabilmek, evraklar hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmek için herhangi aracı bir kurum ile anlaşabilirsiniz. Bu aracı kurum, herhangi bir seyahat acentesi ya da, firması olabilir. Söz konusu kurumlar etkili bir şekilde faaliyetleri sürdürmektedirler. Bu alanda tüm söz konusu olabilecek işlemleri, profesyonellikleri ve tecrübelerinden ötürü hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler.

İspanya Hakkında Genel Bilgi

İspanya, yukarıda bahsettiğimiz üzere, MÖ Finikeliler ile başladıkları serüvene, MS Vizigotlar ile devam etmiştir. Siyasi açıdan ve dahi sporsal bağlamda günümüzde etkili bir Avrupa ülkesi konumunda olan İspanya, birçok açıdan değerlendirildiğinde, kültür, etkinlik ve spor ülkesi de diyebiliriz. Dünya'nın farklı bölgelerinde ciddi düzeyde üne sahip etkinlikleri bulunmaktadır söz konusu ülkenin. Bu durumda, ele alınabilecek olanlar arasında, Matadorların baş aktör olduğu, Boğa güreşleri bulunmaktadır. Boğa güreşleri yıllardan bugüne gelmekte olan bir İspanyol geleneğidir.

İspanya Mutfağı

İspanya mutfağı dahilinde bulunmakta olan tüm yemekler bütünüyle kendi kültürlerine dair ve kendilerine özgüdür. Dünya'nın farklı birçok bölgesinde etkili bir şekilde, bilinmekte olan yemeklerden bazıları şu şekilde;

Gazpacho: Ünlü bir Endülüs, sıcak çorbası olarak bilinen çorba gelmektedir. Söz konusu çorba özellikle de, İspanya'nın Cordoba ve Sevilla gibi bölgelerinde büyük bir aktiflikle tüketilmektedir.

Tapas: Son yıllarda ülkemizde de son derece etkili bir şekilde popülerlik kazanan yemek türü, birçok restoranımızda menüler dahilinde kendisini göstermektedir. Fakat genel anlamda ele aldığımızda Türk kültüründe söz konusu yiyeceğe, yemek olarak değilde, nispeten meze olarak bakabileceğimiz bir gerçektir. Dünya genelinde yemek kültürü denilince ilk akla gelen ülkelerden birisi olmasa da son derece etkili lezzetlere sahip olan bir ülkedir, İspanya...

İspanya Gezilecek Yerler ve Şehirler

İspanya dahilinde, gezeceğiniz, göreceğiniz ilk yerlerden bir tanesi, ülke genelinde bazı merkezi bölgelerde düzenlenmekte olan Boğa güreşi festivallerine kesinlikle gitmelisiniz. Bu alanda etkili bir şekilde eğleneceğiniz den eminiz.

Festivaller harici katılabileceğiniz, gezebileceğiniz yerlerden birisi şüphesiz Madrid'dir. Söz konusu şehir İspanya'nın en gözde şehirlerinden birisi konumunda olup, yılların devi Real Madrid, dolayısıyla da büyük bir etkinliği ve baskınlığı vardır. Bu şehrin haricinde yine büyük bir futbol ili olan, Barcelona en bilinen ve gözde olan yerlerden, şehirlerden bir tanesidir.

Acil Vize Hattı: +90 850 346 68 74

Hızlı Başvuru

12 yaş ve üstü
0-11 yaş arası
0 850 346 68 74