Norveç Vizesi - Norveç Vize Başvurusu

Oslo

0850 346 84 93
Nüfus

5.141 Milyon

Para Birimi

Telefon Kodu

+ 47

Vize Türü

Vize Süresi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Turistik Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız 150 Euro (€)
Ticari Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız 150 Euro (€)
Büyükelçilik Adresi :

Norveç Vizesi Başvuru 2016


Norveç ülkesini hangi amaçla olursa olsun ziyaret etmek için Norveç vizesine sahip olunması gerekir. Norveç vizesinin bir Schengen vizesi kapsamında olması için turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti Norveç vizesi başvurularında  bulunulması gerekir. Eğer Norveç Schengen vizesi alınırsa tüm Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Fakat ilk girişin Norveç ülkesi üzerinden yapılması gerekir. Daha sonrasında birinci Schengen ülkesine sonrasında ikinci Schengen ülkesine ve bu şekilde seyahatler gerçekleştirilebilir. Bu seyahatlerde kişinin Norveç vize süresini ihmal etmemesi gerekir. İstanbul Norveç vizesi başvurusu yapılmak istenirse İstanbul Norveç Konsolosluğuna vize başvurusu yapılamaz. Bunun yerine Macaristan Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak gerekir.  Norveç vizesi başvurusu yapılması için randevu alınması lazımdır. Eğer Norveç vizesi başvurusu için randevu alınmamışsa başvuru yapılamaz.


Eğer yeşil pasaport sahibi iseniz Norveç vizesi almanıza gerek yoktur. Ancak yeşil pasaport sahibi kişiler 180 gün içerisinde 90 gün olarak ziyarette bulunabilirler. Norveç vizesi almak istiyorsanız Norveç vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvurusuna ilk defa müracaat edilecekse kişinin pasaportunda son 3 yıla ait Schengen vizesi yoksa kişinin vize başvurusuna şahsen gelmesi gerekir. Norveç vizesi başvuru formu hem İngilizce olarak hem de Türkçe olarak doldurulabilir. Norveç vizesi başvuru formunu Norveç Konsolosluğu hazırlamaktadır ve Schengen vizesi başvuru formu yerine de geçmektedir. Vize için randevu alınması gerektiğini daha önce de söylemiştik. Norveç vizesi başvurusu için randevu Macaristan Konsolosluğunun randevu sisteminden alınmalıdır. Eğer Macaristan Konsolosluğu üzerinden vize başvurusu için randevu alınmazsa Norveç Konsolosluğu başvuru talebini kabul etmemektedir.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Norveç vizesi başvurusu için gerekli evraklar hangi vize türünün alınması istendiğine göre değişmektedir. Ancak Norveç Konsolosluğu dilerse ek evrak talebinde de bulunabilir. Norveç turistik vizesi için pasaport (10 yıldan daha eski olmamalı), kapak mektubu, biometrik fotoğraf, iş durumunu gösteren belgeler, mali durumu belgeleyen belgeler, seyahat durumunu destekleyen belgeler; ticari vize için ise ayriyeten Norveç ticari vize davetiyesi seyahat sağlık sigortası gerekmektedir. Norveç vizesi ücretleri alınacak olan vize türüne göre değişiklik gösterir. Norveç Konsolosluğundan öğrenilebilir.Norveç Ankara Büyükelçiliği : 

Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net


Açıklama :

Norveç Vizesi - Norveç Vize Başvurusu - Norveç Vize Ücreti - Norveç Konsolosluğu - Norveç Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Norveç Vizesi için Avrupa ülkesi olduğu için Norveç schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Norveç vizesi için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den Norveç vize Başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Norveç vize Başvurusu formu online olarak doldurulmakta ve ödemeniz havale olrak yapılmaktadır. Norveç vize başvurusunda bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmelisiniz.(Seda DURAN) Çalışma Saatleri: Pazartesi - Perşembe 09.00 - 16.30 / Cuma 09.00 - 14.00

Norveç Online Vize Basvurusu İçin Tıklayın.
Soru:

Norveç Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Norveç Turist Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Norveç Vizesi Ankara Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

Norveç Vizesi İstanbul Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

Norveç Vize Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

Norveç Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Varmı ?

Cevap:


Soru:

Norveç Vize Ücretini Nereye Yatırabilirim ?

Cevap:


Soru:

Norveç Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

Norveç Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

Norveç Vize Başvurusu İçin Hangi Evrakları Getirmem Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

Norveç Konsolosluğu Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Norveç Konsolosluğu Ankara’da Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Norveç Konsolosluğu İstanbul’da Nerededir ?

Cevap:


Soru:

Norveç Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

Norveç Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Norveç Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

Norveç Aile Birleşimi Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir ?

Cevap:


Soru:

Norveç Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

Norveç Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Acil Vize Hattı: +90 850 346 68 74

Hızlı Başvuru

12 yaş ve üstü
0-11 yaş arası
0 850 346 68 74