×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Norveç

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Norveç Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Norveç 'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Norveç vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Norveç Başkonsolosluğu, Norveç Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Norveç Vize Başvuru Formu, Norveç Vize Dilekçesi

Norveç Vizesi

Avrupa’nın güzel ülkelerinden biri olan Norveç Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkelerden biridir. Vize işlemleri sırasında randevu usulü çalışan kurum güncel evrak listesini ve ücretlerini her sene yayınlıyor. Evrak listesinde yer alan belgeleri kişilerin temin etmesi, ücretleri yatırması ve randevu tarihinde ilgili mercilere teslim etmesi gerekiyor. Vize işlemleri sırasında kişilerin mutlaka her evrak detayına gereken önemi vermesi gerekiyor.

 

Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

 

Norveç vizesi alabilmek için kişilerin dikkat etmesi gereken birçok detay bulunuyor. Bu detaylar arasında özellikle seyahatin türü ilk sırada yer alıyor. Vize türünü belirtmediğiniz takdirde reddedilme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hazırlamanız gereken evraklar arasında pasaportun yeri oldukça önemlidir.

 

Vize işlemlerinde başvuru formu da büyük bir önem taşıyor. Kişiler başvuru formunda gerekli tüm bilgileri eksiksiz olarak yazmalı ve bu bilgilerin de doğruluğundan emin olmalıdır. Norveç vizesi sırasında yetkililer son derece titiz davranıyor. Bu nedenle başvuru formunda mutlaka vize türünü işaretlemelisiniz. Kaç gün Norveç’te kalacağınızı ve diğer tüm detayları açık ve net şekilde belirtmelisiniz.

 

Norveç vizesi alacak kişilerin mesleki, kişisel tüm evrakları dosyada bulundurması zorunludur. Fotoğrafların istenilen standartlarda olması gerekiyor. Bununla birlikte yaşı küçüklerin de mutlaka aileden izin belgesi alması aranılan koşullar arasındadır.

 

Norveç seyahatinden bir ay öncesinden başlamanız gereken işlemlerde her zaman yüksek standartlarda bir titizlik göstermeniz gerekiyor. Vize işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz zaman her zaman güncel evrak detayına önem vermelisiniz.

 

Norveç Vizesi Ücretleri

 

Norveç vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de mutlaka bu vize işlemleri için gereken bedellerin yatırılmasıdır. Ücretler yatırıldıktan sonra alacağınız yatırıldı dekontunu da dosyanıza eklemeniz gerekiyor. Vize evraklarınızı belirtilen randevu tarihinde ilgili kuruma teslim edebilir ve on iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST