×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Gana

Gana Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Gana Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Gana Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Gana'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Gana vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Gana Başkonsolosluğu, Gana Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Gana Vize Başvuru Formu, Gana Vize Dilekçesi

Afrika kıtası ülkelerinden biri olan Gana kıtanın Batı kısmında bulunuyor. Birçok farklı ülke ile komşu olan Gana’nın resmi dili İngilizcedir. Altın yatakları bakımından son derece zengin bir ülke olan Gana Dünya üzerinde fazla ziyaretçi alan ülkelerden biridir. Ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Umumi pasaport, hususi pasaport, hizmet pasaportu olanların vize muafiyeti bulunmamaktadır. Bunlara ek olarak diplomatik pasaport sahipleri mutlaka 90 günü geçmeyecek şekilde vize muafiyetlerinden yararlanabiliyorlar. Gana vize türleri içerisinde tercih edilebilecek farklı kategoriler bulunuyor. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari ve iş amaçlı vize bir gün turistik amaçlı vize, transit amaçlı vize olmak üzere farklı türleri vardır.

 

Gana Vize Evrakları Nelerdir?

Gana vize evrakları içerisinde kişilerin mutlaka pasaportun güncel olmasına önem vermesi gerekiyor. Son 10 yıl içerisinde alınmış olan pasaportun içerisinde iki tane boş yaprak yoksa bu belgenin yenilenmesi şartı bulunuyor. Aynı zamanda son 3 ay sonrasını da kapsaması gerekiyor.

Verilen fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve 2 adet olması büyük önem taşıyor. Bununla birlikte fotoğrafların mutlaka 35 x 45 milimetre ölçülerinde olmasına da özen gösterilmelidir. Vize başvuru formu evrak dosyasının en önemli bölgelerinden biridir. Bu evrak üzerinde vize türüne işaretlemeli ve bu vize türüne uygun diğer bilgileri de doldurmalısınız.

Çalışanların son 3 ayı kapsayan maaş bordrosunu emeklilerin de kendi emeklilik durumlarını gösteren kurum belgelerini mutlaka dosyaya eklemesi gerekiyor. Vize evrakları bunlarla da sınırlı değildir. Seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, dilekçe ve davetiye de istenilen evraklar arasındadır.

 

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar

Gana vize ücretleri de yatırıldıktan sonra kişiler evraklarını Gana Büyükelçiliği’ne ya da Konsolosluğu’na teslim etmesi gereklidir. Bu evrakları teslim ettikten sonra herhangi bir sıkıntı yaşanmamış ise vize alın süresi 5 iş günü ile sınırlandırılmıştır. Ancak araya hafta sonu, yılbaşı, dini ve milli bayramlar gibi tatiller girdiği zaman süre biraz daha uzayabiliyor. Bu nedenle seyahatinizden en az bir ay öncesinden vize işlemlerini başlatmanız önem arz ediyor.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp