×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Hırvatistan

Hırvatistan Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Hırvatistan Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Hırvatistan Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Hırvatistan'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Hırvatistan vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Hırvatistan Başkonsolosluğu, Hırvatistan Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Hırvatistan Vize Başvuru Formu, Hırvatistan Vize Dilekçesi

Hırvatistan Konsolosluğu Vize İşlemleri

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır?

Belirli bir amaç ile Hırvatistan’a seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Hırvatistan vizesi almalıdır. Bu yazıda Hırvatistan vizesi alacak olan kişiler için ‘’Hırvatistan vize nasıl alınır’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Hırvatistan vize başvuruları Hırvatistan Büyükelçiliği, Hırvatistan Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Başvuru için öncelikle vize türü belirlenmelidir. Vize türünü belirleyen kişiler başvuru için hazırlanması gereken evraklar hakkında bilgi almalıdır. Daha sonra ise Hırvatistan vize başvurusu yapılacak olan yerden randevu alınmalıdır.

Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar teslim edilmelidir. Ayrıca parmak izi taraması da yapılmaktadır. Başvurular ortalama olarak 5 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Hırvatistan vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalıdır. Hırvatistan Konsolosluğu başvuru sahibini tekrardan yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişiler profesyonel destek alabilir ya da konsolosluktan detaylı bilgi alabilir.

Hırvatistan Vize Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan vizesi alacak olan kişiler Hırvatistan vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar’’ sorusu cevaplanmıştır.

Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanması başvuru sahibinin durumuna ve yapılacak olan Hırvatistan vize başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. Hırvatistan vize başvurusunu yapacak olan kişilerin eksik evrak beyanı, Hırvatistan Konsolosluğu’nun başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağrılması gibi durumlarda veya Hırvatistan vize başvuru yoğunluğunda uzayabilmektedir.

Hırvatistan vizelerini Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği ve Hırvatistan Başkonsolosluğu incelemektedir. Bu temsilcilikler başvuruları incelemek için bir süre kısıtlamasına tabi değildir. Kısa süreli vize başvurular ortalama olarak 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süreli Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanması ise 4 haftayı bulabilmektedir.

Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli durum gerekli olan vize belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Belgelerin eksik olması durumunda vize başvurusu için eksik olan belgeler talep edilir. Bu durum başvuru süresinin uzamasına neden olmaktadır.  

Hırvatistan Vize Randevusu

Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin Hırvatistan vize randevusu alması gerekmektedir. Hırvatistan vize randevusu alacak olan kişiler kısa süreli vize alacak ise başvurularını vize başvuru merkezlerine, uzun süreli vize alacak ise başvurularını vize başvuru merkezlerine yapabilir.  Temsilciliklerden randevu alacak olan kişiler başvuru yapacağı temsilcilik ile iletişime geçebilir.

Kısa süreli vize başvuruları VFS Global üzerinden alınabilir. VFS Global üzerinden randevular aşağıdaki şekilde alınabilmektedir.

 1. Randevu için öncelikle VFS Global sitesine kayıt olmalısınız.
 2. Giriş yaptıktan sonra yeni rezervasyon başlat seçeneği tıklanmalıdır.
 3. Ardından ise başvuru yapılacak olan vize başvuru merkezi ve Hırvatistan vize türü seçilmelidir.
 4. Açılan sayfadaki kişisel, pasaport ve iletişim bilgilerinizi girmelisiniz.
 5. Ardından ise bilgi detayları gelecektir. Daha sonra ise randevu tarihi ve saati seçilmelidir.
 6. Son olarak şartlar kabul edilmeli ve onay butonu tıklanmalıdır.

Hırvatistan Vize Başvuru Randevusu

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuruda bulunabilmek için randevu alması gerekmektedir. Hırvatistan vize başvuru randevusu alacak olan kişiler randevularını aşağıdaki yerlerden alabilir.

 • Hırvatistan uzun süreli vize başvuruları Hırvatistan’ın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerine yapılmalıdır. Hırvatistan vize başvuru randevusu da bu temsilciliklerden alınmalıdır. Randevular mail yolu ile alınabilmektedir.
 • Kısa süreli Hırvatistan vize başvuruları ise Hırvatistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Randevular yetkilendirilmiş olan VFS Global üzerinden alınabilmektedir. Yetkilendirilmiş Hırvatistan vize başvuru randevusu VFS Global internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

Hırvatistan vize başvurusu randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Bu nedenle randevu tarihini kaçırmamanız gerekmektedir. Hırvatistan vize randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmayabilir. Randevusunu kaçıran kişilerin yeniden vize randevusu alması gerekebilir.

Hırvatistan vize başvurusu randevu tarihinde gerekli belgeler yetkililere teslim edilmelidir. Randevu tarihinde ayrıca biyometrik parmak izi verilmelidir. Vize ücreti randevu tarihinde ödenmelidir.

Hırvatistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hırvatistan’a seyahat edecek olan kişilerin başvurularını yapabilmek için randevu alması gerekmektedir. Hırvatistan vizesi alacak olan kişiler randevuların nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Hırvatistan vize randevusu nasıl alınır’’ sorusu cevaplanmıştır.

Kısa süreli Hırvatistan vize randevuları Hırvatistan temsilciliklerinden alınmalıdır. Uzun süreli vize başvuruları için ise randevular Hırvatistan temsilciliğinden alınmalıdır.

Kısa süreli Hırvatistan vize başvurusu için randevu alacak olan kişiler randevularını vize başvuru merkezinden alabilir. Randevu alacak olan kişiler yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi olan VFS Global şirketi internet sitesi üzerinden alabilir. Uzun süreli vize başvuruları için randevu alacak olan kişiler Hırvatistan temsilciliğinden randevu alabilmektedir.

Hırvatistan vize randevusu alan kişiler randevu tarihini kaçırmamalıdır. Randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmayabilir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin yeniden randevu alması gerekebilir.

Hırvatistan temsilcilikleri ve Hırvatistan vize başvuru merkezi ile iletişime geçilerek randevu hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması

Hırvatistan Vize Başvuru

Hırvatistan’a seyahat edecek olan kişiler seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Hırvatistan vizesi almalıdır. Hırvatistan vizesi alacak olan kişiler Hırvatistan vize başvuru işlemlerini aşağıdaki yerlere yapabilir

Hırvatistan vize başvurusu aşağıdaki şekilde yapılabilir;

 • Öncelikle vize türü seçilmelidir.
 • Vize türü seçildikten sonra vize başvurusu için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
 • Evrakalar hazırlandıktan vize başvurusu yapılacak olan yerden randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihinde gerekli evraklar teslim edilmeli ve biyometrik parkam izi verilmelidir.
 • Hırvatistan vize başvuru işlemi başladıktan sonra incelemeye alınır. Başvuruları inceleme yetkisi Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği ve Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişiler kısa süreli vize başvurularını vize başvuru merkezlerine yapabiliyorken uzun süreli başvurularını ise sadece diplomatik temsilciliklere yapabilir. Detaylı bilgi için Hırvatistan temsilcilikleri ile iletişime geçebilir ya da profesyonel destek alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru İşlemleri

Hırvatistan’a belirli bir amaçla seyahat edecek olan kişilerin vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahat edebilmek için vize almalıdır. Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaportu olan kişiler Hırvatistan vizesinden muaftır. Hırvatistan vizesi seyahat amacına uygun alınmalıdır.

Hırvatistan vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını Hırvatistan vize başvuru merkezlerine, Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği’ne ve Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir.

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli belgeleri hazırladıktan ve randevu aldıktan sonra randevu tarihinde yetkililere teslim etmelidir. Başvuru yapacak olan kişilerin gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişiler profesyonel destek alabilir.

gerekmektedir. Ayrıca banka hesap dökümünü yetkililere teslim etmelidir. Başvuru yapacak olan kişiler gerekli olan vize ücretini randevu tarihinde ödemelidir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hırvatistan’a seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmalıdır. Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişiler için bu yazıda ‘’Hırvatistan vize başvurusu nasıl yapılır’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Hırvatistan vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak ayrılmaktadır. Uzun süreli Hırvatistan vize başvuruları Hırvatistan’ın Türkiye’deki resmi temsilciliklerine yapılmaktadır. Kısa süreli vize başvuruları ise Hırvatistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır.

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli evrakları hazırlamalıdır. Başvuru için randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde vize başvurusu için gerekli olan evraklar yetkililere teslim edilmelidir.

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin Hırvatistan seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin Hırvatistan’da da geçerli olacak Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.

Hırvatistan vize başvurusunun nasıl alınacağı hakkında bilgi yukarıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Hırvatistan’a seyahat edecek olan kişiler vize başvurularının ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Hırvatistan vize başvurusu kaç günde sonuçlanır’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Hırvatistan vizesi alacak olan kişilerin vize başvurularının sonuçlanması için herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Kısa süreli vize başvuruları ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süreli Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanması ise 1 ayı bulabilmektedir. Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanma süresini etkileyen durumlar aşağıda verilmiştir.

 • Hırvatistan konsolosluğunun yoğunluğu
 • Mevsim; bazı mevsimlerde Hırvatistan’a seyahat sayısı artmaktadır. Bundan dolayı vize başvurularının incelenmesi zaman alabilmektedir.
 • Başvuru sahibinin eksik ya da hatalı belge beyanı
 • Eksik ya da hatalı bilgi beyanı
 • Başvuru yapılacak Hırvatistan vize türü
 • Başvuru sahibinin mesleki durumu
 • Başvuru sahibinin eğitim durumu

Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanması büyük çoğunlukla başvuru sahibinin durumuna göre belirlenmektedir. Ancak bazı durumlarda konsolosluğunda etkisi bulunmaktadır.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları

Hırvatistan’a seyahat edecek olan kişiler vize başvurularını yapabilmek için gerekli olan evrakları hazırlaması gerekmektedir. Bu evraklar her vize başvuru durumuna göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapacak olan kişiler gerekli evrakları yetkililerden öğrenebilir ya da profesyonel destek alabilir. Hırvatistan vize başvuru evrakları aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: güncel tarihli ve geçerli pasaport olması gerekmektedir.
 • Vize Başvuru Formu: Seyahat amacına uygun olarak doldurulması gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesi: seyahat amacını açıklayan vize dilekçesi yazılmalıdır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümü
 • Hırvatistan konaklama rezervasyonları
 • Hırvatistan uçuş rezervasyonları
 • Adli sicil kaydı
 • Sağlık durumunu gösteren belgeler
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Mesleki durumu ve eğitim durumunu gösteren belgeler

Hırvatistan vize başvurusu için istenen evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir. Bu evrakların eksiksiz olarak Hırvatistan konsolosluğunun istediği şekilde olması gerekmektedir. Başvuru için ek belge talep edilebilir.

Hırvatistan Vize İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize başvuruları için hazırlaması gereken bazı vize belgeleri gerekmektedir. Hırvatistan vize başvurusu için istenen belgeler başvuru türüne ve başvuru sahibine göre farklılık göstermektedir. Ancak her Hırvatistan vize başvurusu durumunda hazırlaması gereken vize evrakları bulunmaktadır. Bu yazıda Hırvatistan vizesi için gerekli evrakalar verilmiştir.

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve güncel olarak Hırvatistan Konsolosluğu’nun istediği şekilde hazırlanmalıdır.

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar;

 • Pasaport:
 • Pasaportta kimlik bilgilerini yer aldığı sayfanın fotokopisi
 • Hırvatistan vize başvuru formu, eksiksiz olarak seyahat amacına uygun doldurulmalıdır.
 • Hırvatistan seyahat amacını açıklayan dilekçe
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Aile bilgilerinin yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Hırvatistan konaklama bilgileri
 • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Hırvatistan uçak rezervasyonları
 • Seyahat masraflarını karşılayacağınızı gösteren belgeler
 • Mesleki belgeler
 • Hırvatistan’da geçerli Seyahat Sağlık Sigortası
 • Finansal belgeler

Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan vizesi alacak olan kişilerin vize başvurusunda bulunabilmek için Hırvatistan vize ücreti ödemesi gerekmektedir. Hırvatistan vize ücreti vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Vize ücretlerini belirleme yetkisi Hırvatistan Hükümeti’ne aittir. Vize ücretleri her yıl yeniden belirlenmektedir.

Hırvatistan vize başvurusu reddedilen kişilerin Hırvatistan vize ücreti geri ödenmemektedir. Bundan dolayı başvuruda bulunacak olan kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Hırvatistan vize ücreti aşağıda verilmiştir.

Vize Türü

Vize Ücreti

Turistik Vize

80 Euro

Transit Vize

80 Euro

Ticari Vize

80 Euro

Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

80 Euro

Kültürel/ Sportif/ Eğitim Vizesi

80 Euro

Resmi Ziyaret Vizesi

80 Euro

Tedavi Vizesi

80 Euro

D-Tipi Vize

93 Euro

 • 12 yaş altı kişilerden Hırvatistan vize ücreti alınmamaktadır.
 • Vize başvurusu reddedilen kişilerin vize ücreti geri ödenmemektedir.
 • Ek hizmet ücretleri vize ücretine dahil değildir. Bunun için ek hizmet bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp