×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İrlanda Vize

İrlanda Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İrlanda Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İrlanda Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İrlanda'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İrlanda vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

İrlanda Büyükelçiliği, İrlanda Konsolosluğu

Form & Dilekçe

İrlanda vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

İrlanda Vizesi Hakkında Bilgi

İrlanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize muafiyeti yoksa seyahat amacına uygun İrlanda vizesi almalıdır. Türkiye Cumhuriyeti ile İrlanda arasında bir vize muafiyeti anlaşması olmadığından, İrlanda’ya seyahat edecek olan herkes İrlanda vizesi almalıdır. İrlanda bir Schengen ülkesi değildir. İrlanda vizesi kısa süreli, uzun süreli, tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. İrlanda’ya seyahat edecek kişiler seyahat amacına uygun İrlanda vizesi almalıdır.

Avrupa Birliği vatandaşları, Avrupa Ekonomik Alanı ülke vatandaşları ve İsviçre vatandaşları İrlanda vizesinden muaftır. Ayrıca Britanya denizaşırı toprakları vatandaşları ve Birleşmiş Milletler laissez-passer sahipleri İrlanda vizesinden muaftır.

Ayrıca İrlanda’ya seyahat etmeyi planlayan 50’den fazla ülke vatandaşlarının İrlanda vizesi almasına gerek bulunmamaktadır. İsrail, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Yeni Zelanda, Meksika, Arjantin, Avustralya, Kanada, Brezilya, Japonya, Hong Kong, Monako gibi birçok ülke İrlanda vizesinden muaftır.

Belçika, İzlanda, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Finlandiya, Danimarka, İrlanda, İtalya, Polonya, Norveç, Lihtenştayn, Hollanda, Lüksemburg, Malta, Portekiz, ABD, Romanya, İsviçre, İsveç, İspanya, Slovakya ve Portekiz ülkelerinden verilmiş olan mülteci seyahat belgesi sahipleri İrlanda vizesinden muaftır.

İrlanda Cumhuriyeti Vize

İrlanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının İrlanda’ya girebilmek için İrlanda Cumhuriyeti vize işlemleri yapması gerekmektedir. Ayrıca bu başvurunun olumlu olarak sonuçlanması gerekmektedir. İrlanda Cumhuriyeti vize işlemleri için çok dikkatli olunması gerekmektedir. En ufak hatada vize başvurunuz reddedilebilmektedir.

İrlanda’ya seyahat edecek olan kişiler kısa süreli ya da uzun süreli olarak İrlanda vizesi alabilir. İrlanda vizesi tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir. İrlanda Cumhuriyeti vize başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşlarının vize muafiyeti yok ise İrlanda vizesi alması gerekmektedir. İrlanda ile Türkiye arasında vize muafiyeti bulunmamaktadır. Yani Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport sahipleri seyahat süresi ve amacı fark etmeksizin İrlanda vizesi alması gerekmektedir. Sadece çifte vatandaşlığı olan ve diğer vatandaşlığının vize muafiyeti var ise İrlanda vizesi alınmasına gerek yoktur.

İrlanda vize başvuruları; İrlanda Ankara Büyükelçiliği ve İrlanda vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Başvuru için gerekli belgeler hazırlanmalı ve yetkililere teslim edilmelidir. İrlanda Cumhuriyeti vize başvuruları 7 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

İrlanda Vize İstiyor Mu?

İrlanda’ya seyahat edecek olan kişilerin İrlanda vize muafiyeti anlaşması yoksa İrlanda vizesi alınmalıdır. İrlanda ile Türkiye arasında da bir vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Türk vatandaşları İrlanda vizesi almak isteyen kişiler vize başvurularını İrlanda temsilciliklerine ve İrlanda vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır.

İrlanda’ya seyahat edecek olan Hizmet Pasaportu, Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport sahipleri İrlanda’nın kısa ve uzun süreli vizelerine tabidir. İrlanda’ya seyahat edecek olan her Türk vatandaşı İrlanda vizesi almalıdır.

İrlanda aşağıdaki durumlarda vize istememektedir.

 • Avrupa Birliği vatandaşları
 • Avrupa Ekonomik Topluluğu ülke vatandaşları
 • Britanya denizaşırı toprak vatandaşları
 • İngiliz Ulusal (Yurt dışı)
 • Kırımızı Birleşmiş Milletler laissez- passer sahibi
 • İngiliz denizaşırı vatandaşları

Belçika, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Lihtenştayn, Portekiz, Romanya, Danimarka, Lüksemburg, Slovakya, Finlandiya, Malta, İspanya, Almanya, Hollanda, İsveç, İsviçre, Norveç, Macaristan, İzlanda, Polonya, Amerika Bileşik Devletleri mülteci seyahat belgesi sahipleri İrlanda vizesinden muaftır.

Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri Diplomatik Pasaport sahipleri İrlanda vizesinden muaftır. Bunun yanında birçok ülke vatandaşlarının İrlanda’ya giriş için vize almasına gerek bulunmamaktadır. Türkiye’nin İrlanda ile bir vize muafiyet anlaşması bulunmamaktadır.

İrlanda Vize Reddi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

İrlanda Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İrlanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları Pasaportları için İrlanda vizesi alınması gerekip gerekmediğini bilmek istemektedir. Bunun için ise İrlanda yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusunu merak ediyor.

İrlanda ile Türkiye arasında bir vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bundan dolayı Türkiye’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşları, İrlanda seyahatleri öncesinde vize almalıdır. Yani İrlanda ile Türkiye arasında bir vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından dolayı ‘’İrlanda yeşil Pasaporta vize istiyor mu’’ sorusunun cevabı ‘’evettir’’. İrlanda Yeşil Pasaporta vize talep ettiği gibi Diplomatik Pasaport, Umuma Mahsus Pasaport ve Hizmet Pasaportu sahipleri de İrlanda vizesine tabidir.

Yeşil Pasaport yani Hususi Pasaport sahipleri, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin tamamı İrlanda vizesi almalıdır.

İrlanda’ya giriş yapmak için vize başvurusunun olumlu sonuçlanması ve İrlanda vizesi olması gerekmektedir. Vize başvuruları İrlanda’nın Türkiye temsilciliklerine ve İrlanda vize başvuru merkezlerine yapılabilir. Başvuru için vize başvuru formu doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Gerekli belgeler ile vize başvurusunda bulunabilirler.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda’ya seyahat edecek olan kişiler İrlanda vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu makalede ‘’İrlanda vizesi nasıl alınır’’ soru cevaplandı. İrlanda vizesi alacak olan kişiler aşağıdaki aşamaları takip etmelidir.

İrlanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları öncelikle başvuru yapacağı vize türünü doğru bir şekilde belirlemelidir. İrlanda vize türünün doğru bir şekilde belirlenmesi İrlanda vize başvurusu için istenen evrakların doğru bir şekilde hazırlanması için önemlidir.

İrlanda vize türünü doğru bir şekilde belirleyen kişiler İrlanda vize başvuru formunu doldurmalıdır. Bu formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Form eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra vize başvurusu için randevu alınmalıdır.

İrlanda vize başvurusu için randevu alan kişiler, randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan belgeleri hazırlamalıdır. İstenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanarak İrlanda vize randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

İrlanda vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, İrlanda Konsolosluğu’nun kısa süreli İrlanda vize başvurusunu kabul etmediğini bilmelidir. Kısa süreli İrlanda vize başvuruları İrlanda vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Uzun süreli vize başvuruları ise İrlanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde seyahat amaçlarına uygun olarak İrlanda vizesi almalıdır. Türkiye ile İrlanda arasında vize muafiyeti anlaşması olmadığından her Türk vatandaşı İrlanda seyahati öncesinde vize almalıdır. İrlanda vize başvurusu yapacağınız seyahat amacına göre farklılık göstermektedir.

İrlanda vizesi başvurusu kısa süreli seyahatler ve uzun süreli seyahatler için yapılabilmektedir. Kısa süreli İrlanda seyahatleri için İrlanda vize başvurusu İrlanda vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Uzun süreli İrlanda vize başvurusu ise İrlanda’nın Türkiye’deki temsilciliklerine yapılmalıdır.

İrlanda vize başvurusu yapacak olan kişiler aşağıdaki aşamaları takip etmelidir;

 • İrlanda vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle İrlanda vize başvuru formunu seyahat amacına uygun bir şekilde doldurmalıdır.
 • Vize başvuru formunu dolduran kişiler daha sonraki aşamada İrlanda vize başvurusu için randevu almalıdır. Kısa süreli vize başvuruları için randevular İrlanda vize başvuru merkezlerinden, uzun süreli vize başvuruları için ise İrlanda temsilciliklerinden randevu almalıdır.
 • Randevu alan kişiler İrlanda vize başvurusu randevu tarihine kadar vize türü için gereli olan belgeleri hazırlamalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim etmelidir.

İrlanda Vize Randevusu 

İrlanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, İrlanda vize başvuruları için İrlanda vize randevusu almalıdır. Kısa süreli İrlanda vize başvuruları için randevular İrlanda vize başvuru merkezinden alınmalıdır. Uzun süreli İrlanda vizesi başvuruları için randevular ise İrlanda Konsolosluğu’ndan alınmalıdır. İrlanda’ya yapılacak olan seyahatlerde vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi İrlanda Konsolosluğu’na aittir.

İrlanda vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin İrlanda vize randevusu alması zorunludur. Randevu için öncelikle İrlanda vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise İrlanda vize randevusu alınabilmektedir. İrlanda vize randevusu tarihine kadar başvuru yapacağınız vize türüne uygun belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.

İrlanda vize randevusu tarihinde gerekli olan belgeleri teslim etmelisiniz. Ayrıca İrlanda vize randevu tarihinde biyometrik veri izleri verilmeli ve vize harç ücreti yatırılmalıdır. İrlanda vizesi bir grup halinde alınacaksa herkes için ayrı ayrı randevu alınmalıdır. İrlanda vize başvurusunun şahsen yapılması gerekmektedir.

İrlanda vizesi alacak olan kişiler için İrlanda vize süresinin kısa ya da uzun olması çok önemlidir. Kısa süreli İrlanda vize randevusu İrlanda vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Uzun süreli vize başvuruları ise İrlanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

İrlanda Turistik Vizesi

İrlanda turist vizesi kısa süreli olarak İrlanda’ya kültürel amaçlı ve tatil amaçlı olarak seyahat etmeyi planlayan kişilere verilmektedir. İrlanda turistik vizesi alacak olan kişilerin vize muafiyeti yok ise İrlanda vizesi alması gerekmektedir. İrlanda ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması olmadığından dolayı İrlanda’ya seyahat edecek olan her Türk vatandaşı İrlanda vizesi almalıdır.

İrlanda bir Schengen ülkesi değildir. Bundan dolayı Schengen vizesi olan kişiler bu vize ile İrlanda’ya giremez. Ancak İngiltere vizesi olan kişiler gerekli şartları karşılaması durumunda İrlanda’ya vizesiz olarak girebilir.

İrlanda turistik vize başvuruları VFS Global üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için İrlanda vize başvurusunu turistik seyahat amacına uygun olarak doldurmalıdır. Ardından ise VFS Global üzerinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar İrlanda turistik vize için gerekli olan belgeleri eksiksiz ve güncel olarak hazırlamalıdır. Randevu tarihinde bu belgeler İrlanda vize başvuru merkezine teslim edilmelidir.

İrlanda turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler hazırladıkları belgeleri teslim ettikten sonra, başvurular İrlanda Konsolosluğu’na incelenmesi için gönderilir. İncelenen başvurular ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır.

İrlanda Ticari Vizesi

İrlanda’ya ticari amaçlı olarak seyahat yapmayı planlayan Türk vatandaşlarının İrlanda ticari vize almalıdır. Türkiye ile İrlanda arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu vizeyi alan kişilere İrlanda’da çalışma ya da ticari bir işlem yapma hakkı tanımamaktadır. İrlanda ticari vizesi alan kişiler İrlanda’da davetlere, konferanslara, iş görüşmelerine, ticari anlaşma toplantılarına katılabilir.

İrlanda ticari vize alacak olan Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmalı ve bu başvuruda İrlanda Konsolosluğu’na davetiye sunmalıdır. Bu davetiye başvuru sahibi adına, başvuru sahibini İrlanda’ya davet eden kişi ya da kurumlar tarafından düzenlemelidir.

İrlanda ticari vize, kısa süreli bir vize olduğundan dolayı başvurular İrlanda vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Başvuru için öncelikler vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise vize başvurusu yapacak olan kişiler İrlanda ticari vize için gerekli olan evrakları hazırlamalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim etmelidir.

İrlanda vize başvurularını değerlendirme yetkisi İrlanda Konsolosluğu’na aittir. İrlanda ticari vizesi için belgeler teslim edildikten sonra incelenmesi için İrlanda konsolosluğuna gönderilir. Başvurular ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

İrlanda Konsolosluğu ile İlgili Bilgi

İrlanda’nın Türkiye’de İzmir, İstanbul, Antalya ve Ankara’da temsilcilikleri bulunmaktadır. İrlanda Konsolosluğu görevleri arasında İrlanda seyahatleri için vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme, İrlanda vatandaşlarına vatandaşlık ve noterlik işlemlerinde destek olma, İrlanda vatandaşlarına eğitim, sağlık ve hukuk konusunda destek olma gibi işlemleri vardır.

İrlanda Konsolosluğu görevleri arasında İrlanda vatandaşlarına kimlik yenileme, pasaport yenileme, değerli kağıt yenileme gibi görevleri vardır. İrlanda Konsolosluğu Türkiye’de İrlanda adına çalışmalarda bulunma, İrlanda adına Türkiye’de yeni yatırım alanları ortaya çıkarma gibi görevleri vardır.

İrlanda Konsolosluğu Türkiye’de iş kurmuş olan Türk vatandaşlarına ya da Türkiye ile ticaret yapan Türk vatandaşlarına destek olmaktadır. Türkiye ile yeni ticaret anlaşmaları yapılmasını, yeni diplomatik anlaşmalar yapılmasını, yeni kültürel anlaşmalar yapılmasını amaçlar.

İrlanda’nın Türkiye’de bulunan konsoloslukları şu şekildedir;

 • Ankara İrlanda Konsolosluğu
 • İzmir İrlanda Konsolosluğu
 • Antalya İrlanda Konsolosluğu
 • İstanbul İrlanda Konsolosluğu

İrlanda Konsolosluğu, İrlanda ile Türkiye arasındaki ikili ilişkileri düzenlemektedir. İrlanda Konsolosluğu, Türkiye’ye seyahat edecek olan Türk diplomatlarını karşılamaktadır. İrlanda Konsolosluğu, İrlanda gündemini Türkiye hakkında bilgilendirmektedir. Türkiye’de İrlanda adına basın açıklaması yapmaktadır.

İrlanda Konsolosluğu Vize Başvurusu

İrlanda’da 90 günden fazla kalmayı planlayan Türk vatandaşlarının İrlanda vize başvurusu yapması gerekmektedir. Uzun süreli İrlanda vize başvuruları İrlanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır. İrlanda Konsolosluğu vize başvurusu değerlendirme yetkisi İrlanda Konsolosluğu’na aittir.

İrlanda Konsolosluğu’na yapabileceğiniz vize başvuruları uzun süreli vize başvurularıdır. İrlanda Konsolosluğu vize başvurusu yapabilmek için vize başvurusu yapabileceğiniz İrlanda Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekmektedir.

İrlanda vize başvurusu için öncelikle seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Vize başvurusunu seyahat amacına uygun olarak yapmanız gerekmektedir. İrlanda vize başvurusunda bulunacak olan kişiler ilk olarak vize başvuru formu doldurmalıdır. Vize başvuru formu dolduran kişiler İrlanda Konsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Randevu İrlanda Konsolosluğu ile iletişime geçerek alınabilir.

İrlanda vize başvurusu için gerekli olan belgeler hazırlanmalı ve İrlanda Konsolosluğu randevu tarihinde teslim edilmelidir. Belgelerin eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. İrlanda Konsolosluğu vize başvurularını dikkatli bir şekilde incelemekte ve başvuru sırasında kimseye bir imtiyaz ya da bir ayrıcalık tanımamaktadır.

İrlanda Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusu için Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır. Bu sigortanın uluslararası geçerliliği bulunmalıdır. Ayrıca başvuru sahibinin İrlanda seyahat masraflarını karşılayabilecek maddi durumunun olması gerekmektedir.

Bir Avrupa ülkesi olan ve Büyük Britanya’nın Batı kısmında bulunan İrlanda son derece ilgi çekici bir ülkedir. Bu ülkeye gelen turistlerin sayısı her sene sürekli artış gösteriyor. Türkiye’den de birçok kişinin seyahat ettiği İrlanda vize işlemleri bakımından birtakım prosedürler uyguluyor. Birçok ülkenin aksine İrlanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının pasaportunun türü ne olursa olsun vize işlemi yaptırmak zorundadır. Tüm pasaportların vize işlemlerine tabi olması kişilerin bu süreçte seyahat amaçlarına uygun bir vize türünü seçmeleri gerekiyor. Vize işlemleri sırasında kişilerin hazırlaması gereken birçok evrak vardır ve bu evrakların mutlaka İrlanda Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluklarına hazır bir şekilde teslim edilmesi gerekir.

İrlanda Vize Türleri Nelerdir?

İrlanda ülkesinin birçok farklı vize türü vardır. Bu bize türlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • İrlanda iş vizesi
 • Staj vizesi
 • İrlanda konferans ve seminer vizesi
 • İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • İrlanda turist vizesi
 • İrlanda gemici vizesi

Bu vizelerin yanında gemici vizesi, medikal tedavi vizesi, performans ve turnuva vizesi, eğitim vizesi olmak üzere birçok farklı seçenek vardır. Eğitim vizesi 90 günden daha az olan seyahatler için verilen bir vizedir. Vize işlemleri sırasında kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Bilgiler eksik olduğunda ya da günü geçmiş belgeler sunulduğunda vize reddi ile karşılaşmanız mümkündür. Çünkü İrlanda vizesi sırasında yetkililer son derece titiz davranıyor.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

İrlanda Vize Evrakları Neler?

İrlanda vize evrakları içerisinde dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunuyor. Öncelikle pasaportunuzun son 2 yaprağının mutlaka boş olmasına önem vermelisiniz. Seyahat bittikten sonra 3 ay daha geçerliliğini koruması gereken pasaportunuzun mutlaka son 10 yıl içerisinde almış olmasına dikkat edilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopiniz, 2 adet biyometrik fotoğrafınız, başvuru formu, başvuru dilekçe ve davetiyeniz, 3 aylık banka hareket dökümü gibi belgelerin de eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Bununla birlikte kişilerin belgelerini teslim etmeden önce vize başvuru ücretlerini de yatırması gerekiyor. Yatırılan ücret için dekont alınmalı ve vize evrak listesine eklenmelidir.

İrlanda Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat?

Türkiye ve İrlanda arasındaki kuşbakışı mesafe yaklaşık olarak 3644 kilometredir. İrlanda ve Türkiye arasındaki uçuş mesafesi 3644 kilometrelik olan yol ortalama olarak 5 saat 12 dakikada uçakla gidilmektedir. Ortalama olarak yolcu uçakları saatte 700 kilometre hız ile girmektedir.

Türkiye’nin İstanbul şehri ile İrlanda’nın Dublin şehri arasında direkt olarak uçuş bulunmaktadır. Bu uçuş ortalama olarak 4 saat 40 dakika sürmektedir. Ayrıca İstanbul ve Dublin arasında aktarmalı uçuşlar da bulunmaktadır. Aktarmalı uçuşlar ise ortalama 8 saat ile 12 saat arasında sürmektedir. Türkiye’nin İstanbul şehri ve İrlanda’nın Shanno şehri arasında da aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Bu yolculuklar 10 saat ile 25 saat arasında sürmektedir.

Ankara ile Dublin arasında aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Bu uçuşlar ortalama olarak 8 ile 12.30 saat sürmektedir. Antalya ve Dublin arasındaki uçuşlar yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kapadokya ile Dublin arasındaki uçuşlar aktarmalı olarak ortalama 25 saat sürmektedir.

Türkiye’nin birçok yerinden İrlanda’nın başkenti Dublin’e uçuş bulunmaktadır. Bu uçuşlar ise aktarmalı ve aktarmasız 4 ile 25 saat arasında sürmektedir.

İrlanda Aile Ziyareti Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

İrlanda Yeşil Pasaport Vize Uygulaması

Yeşil pasaport diğer adı ile Hususi Pasaport Türkiye’de belirli hizmetlere bulunmuş kişilere verilmektedir. Yeşil Pasaport kıdemi dolduran devlet memurlarına, eski TBMM çalışanlarına, Belediye başkanlarına, kamu çalışanlarına, eski bakanlara, eski milletvekillerine ve bunların ailelerine verilmektedir. Yeşil Pasaportun birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de bazı ülkelere vizesiz seyahatte bulunabilmektir.

Ancak İrlanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları Yeşil Pasaporta dahi sahip ola vizesiz olarak İrlanda’ya girememektedir. İrlanda ülkesine girecek her Türk vatandaşından vize istemektedir.

İrlanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde İrlanda vizesi almalıdır. İrlanda vizesi başvuruları İrlanda Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır. Vize muafiyeti anlaşmalarını ise ikili ilişkiler belirlemektedir.

Yeşil Pasaport kimlere verilir;

 • Eski TBMM üyeleri ve bakanlara
 • Devlet sporcularına
 • Emekli olmuş birinci dereceden eski belediye başkanlarına
 • Ziraat Bankası, Halk Bank ve Türk Telekom gibi özelleştirilmeden önce devlete ait kurumlarda çalışmaya başlayanlara ve belirli şartları yerine getirmiş kişilere
 • Birinci, ikinci ve üçüncü derecede devlet memurlarına ve sözleşmeli devlet memurlarına
 • En az 15 yıl bir baroya kayıtlı avukatlık yapanlara
 • Yeşil Pasaport hakkı olan kişilerin eşlerine ve 25 yaşını doldurmamış çocuklarına
 
İrlanda Vize Sorgulama

İrlanda’ya seyahat edecek olan kişiler İrlanda vize başvurusunun hangi aşamada olduğunu bilmek istemektedir. Bunun için ise İrlanda vize sorgulama işlemleri yapmak istemektedir. Öncelikle başvuru sahibinin İrlanda vize sorgulama işlemini İrlanda Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapamayacağını bilmesi gerekmektedir.

Ancak İrlanda vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılan başvuruların hangi aşamada olduğunu, vize başvuru merkezlerinin internete sitesi üzerinden yapabilirsiniz. İrlanda Ankara Büyükelçiliği bu konu hakkında bilgi vermemektedir.

Sadece başvuru aşaması ile ilgili bilgi alınabilmektedir. İrlanda vize sorgulaması işlemesinde başvurunuzun nasıl sonuçlanacağı ile ilgili bilgi verilmemektedir. İrlanda Ankara Büyükelçiliği böyle sorular ile gelen telefonları reddetmektedir. Sadece acil durumlarda bilgi vermektedir. Bunun için ise aciliyetinizi bildirmeniz ve bunu kanıtlamalısınız.

İrlanda vize başvuru sonucunu ise sadece pasaportunuzu teslim aldığınızda öğrenebilirsiniz. Pasaportunuzu ise üç şekilde alabilirsiniz.

 1. Pasaportunuzu İrlanda Ankara Büyükelçiliği’nden alabilirsiniz.
 2. Pasaportunuzu İrlanda vize başvurunuzu yaptığınız sırada belirttiğiniz adrese kurye ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Bunun için ise kurye hizmet bedeli ödemeniz gerekecektir.
 3. Pasaportunuzun işlem yaptığınız vize başvuru merkezine getirilmesini talep edebilirsiniz.
İrlanda Vize Danışmanlığı

İrlanda Konsolosluğu vize danışmanlığı hizmeti, İrlanda vize işlemleri için başvuru sahiplerine destek olmaktadır. İrlanda vize başvurusu yapacak olan kişilerin pasaportlarının İrlanda seyahat tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir.

İrlanda vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar genellikle küçük detaylardır, ancak İrlanda vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Bu durum da İrlanda vize başvurusunu tekrardan yapacağınız ve tekrardan vize başvuru ücreti ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Yani hem para kaybı hem de vakit kaybı yaşamış olurusunuz. Ayrıca İrlanda vize reddi almanız durumunda sonraki vize başvurularını olumsuz etkilemektedir.

İrlanda vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz ve güncel olarak hazırlanması gerekmektedir. Başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanması için İrlanda vize danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. İrlanda Konsolosluğu vize danışmanlığı hizmeti alacak olan kişilere vize başvurusu sırasında destek olunmaktadır.

İrlanda vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize randevu alma işlemine, evrak hazırlanması sırasında ve İrlanda vize başvuru merkezinde vize başvuru sırasında destek olunmaktadır. Başvuru sahibi ile İrlanda Konsolosluğu arasında koordinasyon sağlamaktadır.

İrlanda vize başvuruları prosedürleri biraz karmaşıktır. Bundan dolayı başvuruda bulunacak olan kişilerin İrlanda Konsolosluğu vize danışmanlığı hizmeti alması önerilmektedir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp