×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İrlanda

İrlanda Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İrlanda Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İrlanda Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İrlanda'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İrlanda vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

İrlanda Büyükelçiliği, İrlanda Konsolosluğu

Form & Dilekçe

İrlanda vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Bir Avrupa ülkesi olan ve Büyük Britanya’nın Batı kısmında bulunan İrlanda son derece ilgi çekici bir ülkedir. Bu ülkeye gelen turistlerin sayısı her sene sürekli artış gösteriyor. Türkiye’den de birçok kişinin seyahat ettiği İrlanda vize işlemleri bakımından birtakım prosedürler uyguluyor. Birçok ülkenin aksine İrlanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının pasaportunun türü ne olursa olsun vize işlemi yaptırmak zorundadır. Tüm pasaportların vize işlemlerine tabi olması kişilerin bu süreçte seyahat amaçlarına uygun bir vize türünü seçmeleri gerekiyor. Vize işlemleri sırasında kişilerin hazırlaması gereken birçok evrak vardır ve bu evrakların mutlaka İrlanda Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluklarına hazır bir şekilde teslim edilmesi gerekir.

İrlanda Vize Türleri

İrlanda ülkesinin birçok farklı vize türü vardır. Bu bize türlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İrlanda iş vizesi
  • Staj vizesi
  • İrlanda konferans ve seminer vizesi
  • İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  • İrlanda turist vizesi
  • İrlanda gemici vizesi

Bu vizelerin yanında gemici vizesi, medikal tedavi vizesi, performans ve turnuva vizesi, eğitim vizesi olmak üzere birçok farklı seçenek vardır. Eğitim vizesi 90 günden daha az olan seyahatler için verilen bir vizedir. Vize işlemleri sırasında kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Bilgiler eksik olduğunda ya da günü geçmiş belgeler sunulduğunda vize reddi ile karşılaşmanız mümkündür. Çünkü İrlanda vizesi sırasında yetkililer son derece titiz davranıyor.

İrlanda Vize Evrakları Neler

İrlanda vize evrakları içerisinde dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunuyor. Öncelikle pasaportunuzun son 2 yaprağının mutlaka boş olmasına önem vermelisiniz. Seyahat bittikten sonra 3 ay daha geçerliliğini koruması gereken pasaportunuzun mutlaka son 10 yıl içerisinde almış olmasına dikkat edilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopiniz, 2 adet biyometrik fotoğrafınız, başvuru formu, başvuru dilekçe ve davetiyeniz, 3 aylık banka hareket dökümü gibi belgelerin de eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Bununla birlikte kişilerin belgelerini teslim etmeden önce vize başvuru ücretlerini de yatırması gerekiyor. Yatırılan ücret için dekont alınmalı ve vize evrak listesine eklenmelidir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp