×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İzlanda

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İzlanda Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İzlanda'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İzlanda vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

İzlanda Başkonsolosluğu, İzlanda Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

İzlanda Vize Başvuru Formu, İzlanda Vize Dilekçesi

İzlanda Vizesi

 

İzlanda vizesi, Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin mutlaka alması gereken bir vizedir. Diğer pasaport türleri olan Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportlarının 180 günlük zaman dilimi içerisinde 90 için vize muafiyeti vardır. Bu vize işlemleri sırasında kişiler belli evrakları hazırlamakla yükümlüdürler. Vize türleri arasında ise turistik, aile ve arkadaş ziyareti, ticari vize gibi farklı seçenekler vardır. Evraklar da bu vize türlerine göre hazırlanmak durumundadır. Vize işlemleri sırasında her evrakın doğru ve eksiksiz olarak hazırlanması konsolosluk yetkilileri için büyük bir önem taşıyor.

 

İzlanda Vizesi Evrakları Neler?

 

İzlanda vizesi için hazırlanması gereken evraklar arasında birçok farklı evrak türü vardır. Çalışma, öğrenim durumu, finansal bilgiler gibi birçok bilgiyi sunmanız büyük bir önem taşıyor. Hazırlanması gereken önemli evraklar ise şu şekildedir:

 

l Vize evrakları içerisinde mutlaka pasaportun yer alması gerekiyor.

l Belirtilen dilde başvuru formu doldurulmalı

l Karşı taraftan davetiye temin edilmeli

l Dilekçenizin vize türüne uygun yazılması gerekir.

l Seyahat sağlık sigortasının mutlaka seyahat süresinin tamamını kapsaması gereklidir.

Vize işlemleri sırasında kişilerin çalışma belgelerini de mutlaka dosyaya eklemesi gerekiyor. Finansal durumu gösteren banka dekontları, maaş bordroları ve daha birçok belge sunulması gereken evraklar arasında yer alıyor.

 

İzlanda Vize Ücretlerinin Yatırılması

 

İzlanda vizesi alacak kişilerin vize ücretlerini de zamanında yatırması gerekiyor. Belirtilen banka hesaplarına kişiler vize ücretlerini yatırabilirler. Bu işlem sonucunda alınan belgenin de dosyaya eklenmesi önemli bir durumdur.

 

İzlanda Vizesi Kaç Günde Verilir?

 

İzlanda vizesi alacak kişiler evraklarını teslim ettikten sonra 7 iş günü içerisinde vizelerini alabilirler. Kurumlar çok yoğun olduğunda bu süreç biraz daha uzayabilir. Çünkü dini ve milli bayramlarda, hafta sonlarında kurumlar hizmet vermiyor. Bu da vizenin gecikme nedenleri arasında sayılabiliyor.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST