×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Nijerya Vize

Nijerya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Nijerya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Nijerya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Nijerya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Nijerya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Nijerya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi konsolosluk işlemleri

Başvuru Formu

Nijerya Vize Nasıl Alınır?

Bir nedenden dolayı Nijerya’da bulunacak olan kişiler seyahatlerini gerçekleştirebilmek için amaçlarına uygun olan Nijerya vizesine başvuruda bulunmalıdır. Nijerya vizesi alacak olan kişilerin seyahatleri için vize muafiyeti var ise vize almasına gerek bulunmamaktadır. Nijerya’ya gidecek olan diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

Nijerya vizesi alacak olan kişiler Nijerya vizesi başvurusu yapmalıdır. Nijerya vizesi başvurusu yapacak olan kişiler “Nijerya vize nasıl alınır” sorusunun cevabını aramaktadır. Bu yazıda Nijerya vizesi alacak olan kişiler için vize işlemleri hakkına bilgi verilmiştir.

Nijerya vize işlemleri için en önemli unsur vize türünün belirlenmesidir. Bu nedenle Nijerya’ya seyahat edecek olan kişilerin Nijerya vize türünü kendisine uygun olarak seçmesi gerekmektedir. Yanlış kategoriden yapılan vize başvuruları kabul edilmez. Ayrıca başvuru yapacak olan kişilerin ülkeye giriş nedeni ile vize türünün uyuşmadığı fark edilirse sınır dışı edilir ve ceza alabilirsiniz.

Nijerya vizesi alacak olan kişiler, vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Nijerya vize başvurusu yapılacak olan yere teslim edilmelidir.

Nijerya Vize Kaç Günde Çıkar?

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Nijerya vize başvurusunda bulunmalıdır. Nijerya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler ise vize süre planlaması yapmak istemektedir. Bu nedenle vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını ve doğal olarak vize başvurusunu ne zaman yapması gerektiğini merak etmektedir. Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler için “Nijerya vize kaç günde çıkar” sorusunun cevabı verilmiştir.

Nijer vize başvurularının sonuçlanması için belirli bir düre bilgisi bulunmamaktadır. Bu nedenle Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişilerin durumu ve vize başvuru türü başvurular için belirleyici unsurdur. Her Nijerya vize başvurusu farklı olarak değerlendirilmektedir. Ancak başvurular 1 ile 8 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Nijerya vize başvurularının sonuçlanmasına birçok durum etki etmektedir. Bu durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Nijerya vize başvurusunu inceleyen konsolosluğun yoğunluğu,
 • Yapılacak olan Nijerya vize türü,
 • Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişinin mesleği,
 • Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişinin eksik ve hatalı belge beyanı,
 • Nijerya vize başvurusu sırasında eksik ve hatalı bilgi beyanı,
 • Nijerya Konsolosluğu’nun başvuru sahibinden ek belge talebi
 • Nijerya Konsolosluğu’nun başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırması,

Nijerya Vize Başvuru

Nijerya’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahat amacına uygun Nijerya vize başvuru işlemi yapması gerekmektedir. Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu yazıda Nijerya’ya seyahat edecek olan kişiler için Nijerya vize başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir. Nijerya vize türünü belirleyen kişilerin vize başvurularını seyahat türüne uygun olarak yapması gerekmektedir.
 • Nijerya vize başvuruları Nijerya vize başvuru merkezlerine ve Nijerya temsilciliklerine yapılmalıdır.
 • Başvuru için randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır. Bu nedenle Nijerya vize başvurusu için istenen evraklar hazırlanarak yetkililere teslim edilmelidir.
 • Başvurular Nijerya Ankara Büyükelçiliği tarafından incelenmektedir. Başvurular vize türüne göre 1 ile 8 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahiplerinin Nijerya seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir. Bu durumun Nijerya temsilciliğine evraklar ile kanıtlanması gerekmektedir.

Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler ülkede sarıhummanın yaygın olmasından dolayı sarıhumma aşısı yaptırması zorunludur.

Nijerya Vize İçin Gerekli Evraklar

Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuruları için gerekli olan evrakları hazırlamalıdır. Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler Nijerya vize başvurusu için gerekli evrakları merak etmektedir. Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler için Nijerya vize için gerekli evraklar listesi hazırlanmıştır.

Nijerya vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuru için gerekli olan evrakları seyahat amacına uygun olarak hazırlamalıdır. İstenen evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Nijerya vize için gerekli evraklar yapılacak olan vize türüne, başvuru sahibinin yaşına, mesleğine, eğitim durumuna, medeni durumuna göre farklılık göstermektedir. Ancak her Nijerya vize başvurusu için istenen evraklar bulunmaktadır. Aşağıda her Nijerya vize başvurusu için istenen evraklar listesi verilmiştir.

 • Başvuru sahibinin güncel pasaportu ve işlenmiş sayfalarının fotokopileri,
 • Nijerya vize başvuru formu,
 • Nijerya vize talep dilekçesi,
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin banka hesap dökümü,
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Ulaşım rezervasyon bilgileri
 • Aşı kartı; Sarıhumma, Covid-19 aşıları
 • Konaklama bilgileri rezervasyonu
 • Sağlık raporu
 • Seyahat sağlık sigortası poliçesi

Nijerya Vize Ücreti

Nijerya’da iş, turizm, aile ziyareti, aile birleşimi, oturum gibi nedenlerden dolayı bulunması gereken kişilerin Nijerya vizesi alması gerekmektedir. Nijerya vizesi alacak olan kişiler Nijerya vize ücreti hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Nijerya’ya belirli bir nedenle gidecek olan kişiler için Nijerya vize ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

Nijerya vize ücreti belirleme yetkisi Nijerya Hükümetine aittir. Nijerya Devleti her yıl Nijerya vize ücretini belirlemektedir. Nijerya vize ücreti vize türüne göre her yıl yeniden düzenlenmektedir. Bu nedenle güncel Nijerya vize ücreti hakkında bilgi almak için Nijerya temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz. Nijerya vize ücreti aşağıda verilmiştir.

Vize Türü

İşlem Süresi

Vize Ücreti

Turistik Vize

7 İş Günü

850 TL

Ekspres Turistik Vize

7 İş Günü

1100 TL

Ticari Vize

7 İş Günü

850 TL

Ekspres Ticari Vize

2 İş Günü

1100 TL

Ziyaret Vizesi

7 İş Günü

850 TL

Ekspres Ziyaret Vizesi

2 İş Günü

1100 TL

Nijerya vize başvurusu reddedilen kişilerin vize ücretleri geri iade edilmemektedir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp