×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Vietnam

Vietnam Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakınVietnam Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Vietnam Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Vietnam'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Vietnam vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Vietnam Büyükelçiliği, Vietnam Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Vietnam vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Vietnam oldukça farklı yaşam tarzı olan ülkelerden biridir. Türkiye’den belirli dönemlerde Vietnam’a seyahat düzenlemek isteyen kişiler çeşitli pasaport ve vize işlemlerini yerine getirmek zorundadır. Hizmet, hususi, diplomatik pasaport sahiplerinin vize muafiyeti olsa da bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu vardır.

Ülkedeki vize türlerinin arasında turizm vizesi, ticaret vizesi, aile ziyaret vizesi olmak üzere farklı seçenekler vardır. Kişiler evraklarını tamamladıktan sonra Ankara’da bulunan Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne başvurularını gerçekleştirebilirler. Vize evraklarının mutlaka belirtilen tarihlerde kişiler tarafından hazırlanarak teslim edilmesi gerekiyor. Bu süreçte her evrakın istenilen kriterlere uygun olmasına da dikkat edilmelidir.

 

Vietnam Vize Evrakları

Vietnam seyahati düşünen kişilerin mutlaka vize işlemleri sırasında gereken evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekiyor. Evrakların içerisinde en önemlileri pasaport, başvuru formu ve dikekçedir. Pasaportun son on yıl içinde alınmış olması en önemli kriterlerden biridir. Bunun yanında boş yaprağı yok ise kişilerin pasaportlarına yenileme işlemi de yaptırması gerekiyor. Başvuru formunda ise vize türü çok önemlidir.

Kişiler mutlaka uygun bir vize türü belirlemek ve kalan evrakları da buna hazırlamak zorundadır. Vize türü dışında başvuru formunda olması gereken bilgiler vardır. Bu bilgilerin içerisinde Kişisel bilgiler, seyahat ve pasaport bilgileri finansal durumla ilgili bilgiler olması gerekiyor. Dilekçe yazımı sırasında da kişiler tüm bilgileri başvuru formuna uygun bir şekilde vermek zorundadır.

 

Vietnam Vize Ücretlerinin Yatırılması

Vize ücreti alacak olan kişilerin öncelikle vize başvuru ücretini yatırması gerekiyor. Vize başvuru ücretleri yetkili kurumlar tarafından her sene güncelleniyor. Ücretlerini yeni bu kurumların yetkilendirdiği bankalara yatırmak zorundasınız. Ücreti yatırdıktan sonra dekont olarak vize dosyanızla birlikte büyükelçiliğe başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Gerekli işlemler yapıldığında ve evraklarınız kabul edildiğinde 7 iş günü ile 15 iş günü arasında elinize alabilirsiniz. Eğer evraklarınız da eksiklik var ise bu süre biraz daha uzayabilir. Vize işlemleri sırasında evraklarınızın kabul edilmeme durumunda yeniden başvuru sürecini başlatıp tekrardan bir başvuru yapmanız gerekiyor. Bu süreçte mutlaka doğru bilgileri güncel evraklarla birlikte sunmalısınız. Vize işlemi başvurularınızı seyahatinizden bir ay öncesinden başlatmanız gerekiyor.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp