×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan

Vize Merkezi olarak, Yunanistan vizesi başvuru işlemleriniz hakkında başından sonuna dek her konuda danışmanlık veriyoruz. Yunanistan Schengen Vize başvurularınızda gerekli olacak durumunuza uygun olan ve en güncel evrak listesi için Yunanistan Vize Merkezi’ni arayın, Yunanistan Vize Uzmanlarımız, ihtiyacınız olan 2021 Yunanistan vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla size göndersinler.

Vize İşlemleri

Yunanistan Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Yunanistan'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Yunanistan vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Yunanistan Başkonsolosluğu, Yunanistan Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Yunanistan Vize Başvuru Formu, Yunanistan Vize Dilekçesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarına vize uygulaması zorunlu tutuluyor. Bununla birlikte kişilerin bu süreçte dikkat etmesi gereken belli başlı noktalar bulunuyor. Evrak konusunda istenilen kriterlere uymak vizenin kolayca alınabilmesi için son derece önemlidir. Vize evrak teslim edilmesi ve diğer tüm işlemlerin yapılabilmesi için Yunanistan Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluklarına başvurmak gerekiyor. Yunanistan vizesi için aynı zamanda yetkilendirilmiş vize merkezlerinden de hizmet almak mümkündür. Vize işlemleri sırasında kişilerin pasaport durumlarına göre ve mesleki yapılarına göre evrak hazırlaması önemli kriterler arasındadır.

Yunanistan Vize Evrakları Nelerdir?

Yunanistan vize evrakları oldukça çeşitlidir. Kişiler hem kimlik bilgilerini hem mesleki hem de eğitim durumlarına belirten birçok farklı evrak hazırlamak zorundadır. Tüm evrakların detaylı olarak hazırlanması doğru beyanda bulunulması ve istenilen tarihte kurumlara teslim edilmesi gerekir.

Yunanistan vize evrakları içerisinde pasaport ilk sırada hazırlanması gereken evraklardan biridir. Pasaportunuzun mutlaka son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekiyor. Çok eski bir pasaport ise yenileme işlemi yaparak vize işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Bununla birlikte vize işlemleriniz sırasında pasaportunuzun iki tane sayfasının boş olmasına da önem vermeniz gerekiyor.

Başvuru formunuzu doldururken mutlaka içindeki bilgilerin doğru olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bu bilgiler size tam olarak tanımlayan bilgiler olduğu için doğruluğu ve güncelliği büyük bir önem taşıyor. Başvuru formunda kişilerin mutlaka kimlik bilgisi dışında vize türünü seyahat amacını ve pasaport bilgilerini de detaylı olarak belirtilmesi gerekiyor.

Yunanistan vize evrakları içerisinde yer alan fotoğrafta istenilen tüm detaylara sahip olmalıdır. Hem ölçüsü hem de adeti olarak konsoloslukların belirtmiş olduğu kriterlere bulması vize işlemi sürecini hızlandıran unsurlardan biridir. Aynı zamanda fotoğrafın arka fonunun beyaz olması çok önemli bir kriterdir

 

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan vizesi alacak olan kişilerin seyahat sağlık sigortası gibi evrakları tam teşekküllü olarak hazırlaması gerekiyor. Kişilerin mesleki durumuna göre hazırlanması gereken ek evraklar da bu süreçte büyük bir önem arz ediyor. Bunlarla birlikte kişilerin önem vermesi gereken önemli konulardan birisi de vize ücretlerinin yatırılması aşamasıdır. Her sene konsoloslukların belirlediği bu ücretler kişilerin belli bir para birimi üzerinden yatırması gereken harçlar olarak da tanımlanabilir.

 

Vize harçları vize randevusundan önce yatırılmalı ve dosyaya eklenmelidir. Daha sonra bu evrakları randevu zamanında kuruma teslim ederek başvuru işlemlerinizi tam olarak tamamlayabilirsiniz. Vizenizi alma süresi ise 7 iş günü ile 14 iş günü arasında değişmektedir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST