×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Finlandiya

Finlandiya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Finlandiya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Finlandiya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Finlandiya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Finlandiya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Finlandiya vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır? 

Finlandiya ziyareti yapacak Türk vatandaşları vizeye tabidir. Finlandiya vizesi, ülkeyi ziyaret edecek olanların seyahat nedenine göre kategorilere ayrılmıştır. Seyahat amacının belirlenmesi, vize işlemlerinin başlatılması için ilk adımdır. Finlandiya vizesi nasıl alınır sorusunun gerektirdiği koşullara uygun şekilde işlemleri başlatmak isteyenler, yetkili başvuru merkezlerinden randevu alarak işe başlayabilirler.

Vize başvurularını değerlendirip sonuçlandırma yetkisi sadece Finlandiya Konsolosluğu’na aittir. Ancak başvuru sürecinin yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla yürütülmesi, başvuruların olumlu sonuçlandırılması açısından önemlidir. Finlandiya vizesi için başta başvuru formu olmak üzere birtakım evraklar talep ediliyor. Evraklar, kişinin seyahat amacına göre Finlandiya vize türleri içinden hangisinin başlatılacağına göre belirleniyor. Turistik, ticari aile ziyareti şeklinde belirlenen kategorilerden, kişilerin seyahat nedenine göre doğru olana uygun hazırlıkları yapması gerekmektedir. Elinde, Finlandiya ziyareti için geçerli pasaportu bulunan Türk vatandaşları, diğer evrakları da kendi ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlamak durumundadır.

Finlandiya vizesi almak zor bir iş değil. Önemli olan, sıralı işlemler bütününden oluşan süreci doğru şekilde yönetmek. Randevu alma, başvuru formu doldurma, evrak hazırlama, evrakların imzalanması ve teslimi olmak üzere vize alım sürecinin her aşaması, gerekliliklere uygun şekilde yapılmalıdır. Bu konuda yetkili vize merkezi desteğinden faydalanmak, işlemlerin hem daha hızlı hem de daha kolay şekilde bitirilmesini sağlayacaktır. Sürecin doğru şekilde başlatılması, olumlu şekilde sonlanması konusunda önemli rol oynamaktadır. Bunun için vize merkezimizden talep edeceğiniz destek doğrultusunda başvuru merkezi temsilcilerimiz, işlemleri başlatabilmeniz için gerekli desteği size sağlayacaktır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp