İtalya Vizesi - İtalya Vize Başvurusu

Roma

0850 346 84 93
Nüfus

58.126 Milyon

Para Birimi

Telefon Kodu

+ 39

Vize Türü

Vize Süresi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Turistik Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 7 - 10 Gün 150 Euro (€)
Ticari Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 7 - 10 Gün 150 Euro (€)
Özel Ziyaret Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 7 - 10 Gün 150 Euro (€)
Büyükelçilik Adresi :

İtalya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net


Açıklama :

italya Vizesi - italya Vize Başvurusu - italya Vize Ücreti - italya Konsolosluğu - italya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


italya vizesi kısa süreli (90 güne kadar olan) seyahat amaçlı italya vize başvurusu alınabilmektedir. italya vizesi , İtalya vize başvurusu, İtalya Aile Ziyareti vizesi ve İtalya transit vize başvurularında bulunulması gereklidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, İtalya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


italya vizesi için 12 yaşın altındaki çocuklar şahsen başvuru yaptıkları takdirde biyometrik işleminden muaftır. Global Vize İtalya vizesi alabilmektedir.


llk kez italya vizesi alacak olan kişiler ıkıncı kez mülakata davet edılmektedır. italya Konsolosluk işlem süresi bitiminde bilgilendirme maili göndererek pasaportları teslim edecektir.


italya vizesi için Evraklar seyehat amacına uygun hazırlanarak randevu gününe kadar eksiksiz hazırlanmalıdır.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize İtalya vizesi almakta tam yetkili acentadır.

İtalya Online Vize Basvurusu İçin Tıklayın.
Soru:

İtalya Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İtalya Ticari Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İtalya Turist Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İtalya Vizesi Ankara Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

İtalya Vizesi İstanbul Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

İtalya Vize Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

İtalya Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Varmı ?

Cevap:


Soru:

İtalya Vize Ücretini Nereye Yatıracam ?

Cevap:


Soru:

İtalya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

İtalya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

İtalya Vize Başvurusu İçin Hangi Evrakları Getirmem Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

İtalya Konsolosluğu Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İtalya Konsolosluğu Ankarada Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İtalya Konsolosluğu İstanbulda Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İtalya Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

İtalya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İtalya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir ?

Cevap:


Soru:

İtalya Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

İtalya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


İTALYA VİZESİ


İtalya vizesi şartları genel itibari ile AB vize şartları ile benzerlik göstermektedir. Bordo pasaporta sahip olan ve üzerinde Schengen vizesi olmayanların her seyahatlerinde vize başvurusu yapmaları zorunludur. Başvurular İtalya Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Uzun süreli seyahatler konsolosluğa, kısa süreli seyahatler ise yetkilendirilmiş firmalara yapılmalıdır. Başvuru yapılabilecek vize çeşitleri şu şekildedir. Turistik, aile ziyareti, ticari,oturma ve çalışma vizesidir.


İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?


İlk olarak İtalya Vizesi için italya başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Formun büyük harf ve hatasız bir şekilde hem İtalyanca, hem de Türkçe olarak doldurulması gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatin amacı, dönüş tarihi gibi bilgiler doğru olarak verilmelidir. Form ve diğer gerekli evrakların zamanında ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmeleri büyük önem arz etmektedir.


İtalya Vize Ücreti Ne Kadardır?


Yapılacak İtalya vize başvurusuna göre ücretlerde farklılık olabilmektedir. Bununla ilgili hem vize harcı, hem de diğer ekstra ücretler konsolosluk tarafından başvuru sahibine iletilmektedir. Eksiksiz yapılan başvurular en fazla 1 ay içerisinde tamamlanmaktadır. Evrakların tam olması, yapılacak olan seyahatin amacı ve toplam kalış süresine göre 1 hafta ile 1 ay arasında değişen sürelerde vize başvuru işlemleri olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.


İtalya Gezilecek Yerler


Dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan ve her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası haline gelen İtalya, tarihi, kültürü, sanatı, modası ve yemekleri ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ülkemizden de ciddi sayıda vatandaşımız İtalya’yı ziyaret etmektedirler. Bizde İtalya’ya gidipte görmeniz gereken en özel yerleri sizler için araştırdık. Eğer yakın bir tarihte İtalya seyahati planlıyorsanız bu önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Şehir olarak Başkent Roma ve Milano gibi şehirleri mutlaka görmelisiniz. Floransa ve Venedik yine kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca, İtalya’ya gidipte Bode Museum, Zugspitze, Miniatur Wunderland, Museum İsland gibi yerleri görmezseniz İtalya’yı gezmiş sayılmazsınız.


İtalya’ya Nasıl Gidilir?


Ülkemizden en sık uçuş düzenlenen ülkelerin başında İtalya gelmektedir. Yakın bir coğrafyada ve uçuş süresinin kısa oluşundan dolayı erken rezervasyon sayesinde yurtiçi uçak bileti fiyatına İtalya’ya uçabilirsiniz.

 

Acil Vize Hattı: +90 850 346 68 74

Hızlı Başvuru

12 yaş ve üstü
0-11 yaş arası
0 850 346 68 74