İzlanda Vizesi - İzlanda Vize Başvurusu

Reykjavík

0850 346 84 93
Nüfus

319.756

Para Birimi

Telefon Kodu

+ 354

Vize Türü

Vize Süresi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Turistik Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız 150 Euro (€)
Ticari Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız Bilgi için Arayınız 150 Euro (€)
Büyükelçilik Adresi :

İzlanda Vizesi Başvuru Süreci

İzlanda'ya turistik veya farklı sebeplerle gitmek için İzlanda vizesi almak gerekmektedir. İzlanda vizesi almak için İzlanda vizesi başvurusu yapmak gerekir.Yapılan İzlanda Vizesi başvurunun kabul süreci İzlanda'nın yasaları ve kuralları ile bağlantılıdır. İzlanda  gitmek için alınabilecek vizeler arasında turistik vize, ticari vize, transit vize ve daha birçok vize vardır. Burada önemli husus İzlanda'ya neden gidileceğidir.

İzlanda Avrupa Birliğine üye değildir fakat Schengen bölgesi içerisinde yer alan bir ülkedir. Eğer İzlanda vizesine sahipseniz Schengen ülkesi olan 24 ülkede rahatça seyahat edebilirsiniz. Fakat bu vizenin ilk kullanımında Schengen bölgesine İzlanda'dan girilme zorunluluğu vardır. Yeşil pasaporta sahip vatandaşlar İzlanda vizesine sahip olmasalar da İzlanda'ya seyahat edebilirler. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik İZlanda  vizesi olan kişilerin de İzlanda'yı ziyaret için vize işlemlerini yapmalarına gerek yoktur.

İzlanda vizesi almak için gerekli belgeler alınacak olan vizeye göre değişmektedirler. Eğer İzlanda Schengen turistik vizesi almak isterseniz son on yıl içerisinde çıkarılmış bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Bunun yanında vize için gerekli başvuru formunu eksiksiz bir biçimde ve ıslak imzanız da bulunacak şekilde doldurmanız gerekmektedir. Biometrik fotoğraf,  nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi, maddi durumu gösteren maaş bordroları, İZlanda vize başvurusunda bulunacak kişinin dilekçesi, seyahat etmek isteyen kişinin çalıştığını kanıtlayan belgeler ve bazı durumlarda ek olarak hazırlanması gereken belgeler eksiksiz bir biçimde konsolosluğa teslim edilmelidir.Alınmak istenen vize ticari vize ise yine başvuru formunun eksiksiz ve imzalı bir şekilde doldurulması gerekmektedir ve pasaportun son on yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir.

Çıkarılmak istenen vizenin ücreti yapılacak olan seyahatin türüne ve seyahatin ne kadar zaman alacağına göre değişmektedir. İzlanda vizesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin İzlanda vize almak için kullanılacak pasaportun geçerlilik süresinin seyahatin ardından bir altı ay daha olması gerekmektedir. Bir de seyahat sağlık sigortanızın bulunması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortanız İzlanda ziyaretiniz sürecinde de geçerli olmalıdır. Yeşil pasaportu bulunan kişiler altı ay içinde en fazla üç ay ziyarette bulunabilirler. Eğer üç ayı geçerlerse onların da vize almaları gerekmektedir. 


İzlanda Fahri Konsolosluğu :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net


Açıklama :

İzlanda Vizesi - İzlanda Vize Başvurusu - İzlanda Vize Ücreti - İzlanda Konsolosluğu - İzlanda Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


KonsolosluK Pazartesi - Perşembe Günü Saat 10.00- 13.00 açıktır.
ÖNEMLİ: Schengen ülkeleri konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermemektedir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Uygulama sadece yeni vize verilirken geçerli olacaktır ve pasaportunu 10 yıldan önce alan kişilerin pasaportlarını yenilemeleri gerekecektir. Çipli yeni pasaportlar 15 Haziran itibarı ile dağıtılmaya başlanacak, eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılabilecektir.Konsolosluk başvuru sahibinin pasaportunda 2 adet boş vize sayfası istemektedir.

İzlanda Online Vize Basvurusu İçin Tıklayın.
Soru:

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Turist Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Vizesi Ankara Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Vizesi İstanbul Nereden Alabilirim ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Vize Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Varmı ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Vize Ücretini Nereye Yatıracam ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Vize Başvurusu İçin Hangi Evrakları Getirmem Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Konsolosluğu Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Konsolosluğu Ankarada Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Konsolosluğu İstanbulda Nerededir ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekiyor ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Aile Birleşimi Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır ?

Cevap:


Soru:

İzlanda Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cevap:


Acil Vize Hattı: +90 850 346 68 74

Hızlı Başvuru

12 yaş ve üstü
0-11 yaş arası
0 850 346 68 74