Açıklama

İngiltere Konsolosluğu:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email [email protected]

Sizi Arayalım

Gezi Notları

İNGİLTERE VİZESİ

İngiltere Vizesi seyahat etmek isteyen umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri vize işlemleri için İngiltere Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir. Schengen vizesi ile İngiltere Vizesi seyahat etmeniz mümkün değildir. AB’ye üye ülke sıfatında olmadığı için Schengen vizesi geçerli olmamaktadır. İngiltere Vizesi Ticari, tursit, aile ziyareti, evlilik, tıbbı tedavi ve öğrenci vizesi gibi türleri bulunmaktadır. İngiltere aktarmalı seyahatlariniz içinde transit vizesi almanız gerekiyor.

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yapılacak seyahatin amacına göre istenen belge ve evraklar değişebilmektedir. İngiltere Vizesi vize başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerekiyor. Aynı zamanda diğer evrak ve belgelerin İngilizce tercümeleri ile teslim edilmesi zorunluluktur. Vize işlemleri sırasında parmak izi ibrazları yapılmalıdır. Vize başvuru işlemleri en az 3 hafta ve en fazla 12 hafta içinde sonuçlanmaktadır. İngiltere VizesiYapılacak olan seyahatin amacına göre bu süreler farklılık göstermektedir. Oturum izinleri 3 ile 6 ay arasında tamamlanmaktadır.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Vizesi ücretleri çok farklıdır. Alınacak vize türüne göre bu rakamlar 300 Liradan başlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için konsolosluk ile iletişim kurulabilir.

İngiltere Gezilecek Yerler

Avrupa’nın kendine has kültürü, tarihi ve yapısı ile en özel şehirlerinden biri İngiltere’dir. İngiltere’ye yolu düşenlerin görmeden gelmemesi gereken yerleri sizler için araştırdık. İngiltere’ye gidenlerin başta Londra’yı görmelerini öneriyoruz. Londra’da yer alan tarihi Londra Kalesi, Roman Baths Müzesi, Eden Projesi,Windermere, Stohenge Tarihi Kalıntılar gibi yerlerin muhakkak görülmesi gerekmektedir. Bunun yanında North York Moors, Canterbury Kadetrali, Windsor Sarayı, Warwick Kalesi ve Hyde  Park gibi yerler turistlerin en çok merak ettiği bölgelerdir. Büyük Britanya Adası’nda bulunan İngiltere her yönü ile sizleri kendine hayran bırakmaya yetecektir. Son olarak London Eye, Westminster Sarayı, Kule Köprüsü, Londra Kulesi, British Müzesi ve benzer pek çok özel yeri görmenizi öneriyoruz.

İngiltere’ye Nasıl Gidilir?

İngiltere’ye kara, deniz ve havayolu ile seyahat edebiliyorsunuz. En kısa ve kestirme seçenek tabiki havayoludur. Havayolu ile başta THY olmak üzere çok sayıda havayolu firması seçeneğiz bulunmaktadır. Her gün düzenli uçak seferleri bulunmakta ve erken rezervasyon ile çok ekonomik fiyatlara uçabilmektesiniz.

TOP