ÜLKELER

Açıklama

Büyükelçilik Adresi :
Yunanistan Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email [email protected]

Açıklama :

Yunanistan Vizesi - Yunanistan Vize Başvurusu - Yunanistan Vize Ücreti - Yunanistan Konsolosluğu - Yunanistan Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.

0850 346 68 74

Yunanistan vizesi için yunanistan konsoloslugu tarafindan istenen diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.

Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Yunanistan vizesi alabilmektedir.

Yunanistan vizesi işlemleri için sizin yunanistan konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.

Acentamız Global Vize Yunanistan vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Sizi Arayalım

Gezi Notları

YUNANİSTAN VİZESİ

Yunanistan Schengen topluluğuna ait olan bir AB ülkesidir. Ülkeye giriş yapabilmek için bordo pasaportlu TC. Vatandaşlarının Yunanistan vize başvurusu yapmaları zorunludur. İlgili kişinin Schengen vizesi yok ise bu başvurunun yapılması gerekmektedir. 90 gün konaklayacak kişilerin Schengen vizesine müracat etmeleri gerekmektedir. Vize başvurularının Yunanistan Konsolosluğu’na yapılması gerekiyor. Schengen için yetkili vize başvuru merkezleri tercih edilmelidir. Başvuru öncesi randevu almanız şarttır. Başvuru işlemleri 09:30 ile 13:30 arası yapılabilmektedir. Yunanistan’a gidiş amacınıza göre vize başvurusu yapmalısınız. Bu anlamda normal seyahatleriniz için turistik, ticari faaliyetleriniz için ticari vize başvurusu yapılmalıdır. Ayrıca, transit ve gemici yunanistan vize başvuruları da yapılabilmektedir.

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

En önemlisi Yunanistan vize başvuru formudur. Bu nedenle Yunanistan vize başvuru formunu tam olarak doldurmanız gerekmektedir. Herhangi bir eksik veya yanlış yapılması durumunda vizeniz onaylanmayacaktır. Bunun dışında biometrik veri kaydınızı oluşturmanız ve biometrik fotoğrafınız olmalıdır. Yeni çipli kimlik kartlarınız, ikametgah bilgileriniz de yine teslim etmeniz gereken evraklar arasında yer almaktadır.

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan vize ücreti için ödemeniz gereken harç bedeli 80 Euro karşılığına denk gelen Türk Lirası olacaktır. Bunun yanında kargo ve diğer evrak bedelleri ekstra olarak sizden talep edilecektir.

Yunanistan Gezilecek Yerler

Yunanistan, tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile mutlaka gitmeniz gereken bir ülkedir. Ülkeyi ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yerleri sizler için araştırdık. Atina’da Akropolis Müzesi, yine Atina’da Akropolis Kalesi, Kastraki’de Meteora, Atina’da Partenon ve Delphi Harabeleri kültürel ve tarihi kalıntıları ile görülmeye değer yerlerdir. Bunun dışında Balos Beach and Lagoon ve Old Venetian Harbor sahilleri sizi kendisine aşık edecektir. Yunanistan yemekleri, rakıları, taverna eğlenceleri ve çok daha fazlası iel sizleri beklemektedir. Sizde hemen Yunanistan seyahati planınızı şimdiden yapabilir ve bu eşsiz ülkeyi gezebilirsiniz. Dolu dolu bir seyahat sizleri beklemektedir.

Yunanistan’a Nasıl Gidilir?

Coğrafi anlamda ülkemize en yakın ülkelerden biri Yunanistan’dır. Yunanistan’a gitmeniz için otobüs ve uçak seferleri mevcuttur. Bu alternatiflerden herhangi birini kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Birkaç saat içinde uçakla Yunanistan’a ulaşmanız mümkündür.

TOP