×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İsveç

İsveç Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İsveç Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İsveç Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İsveç'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İsveç vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

İsveç Başkonsolosluğu, İsveç Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

İsveç Vize Başvuru Formu, İsveç Vize Dilekçesi

İsveç Krallığı Avrupa’nın en bilinen ülkeleri arasında yer alıyor. İskandinav yarımadasında bulunan ülke birçok önemli ülke ile sınır komşusudur. Başkenti Stockholm olan ülkeye her sene binlerce Türk seyahat etmek için vize başvurusunda bulunuyor. Umuma mahsus pasaport sahipleri vize almak zorunda tutulurken diğer pasaport sahiplerinin böyle bir zorunluluğu bulunmuyor. Ancak bu pasaporta sahip olan kişiler 90 günden daha fazla kalacaklarsa vize almak zorundadırlar. İsveç vize türleri içerisinde şunları saymak mümkündür:

  • İsveç turist vizesi
  • İsveç ticari vizesi
  • İsveç transit vize
  • İsveç aile ziyareti vizesi

Bu vize türlerinden birini seçerek vize başvurularınızı gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu

Türk vatandaşlarının hazırlaması gereken evrakların başında vize başvuru formu ilk sırada geliyor. Bu formun ıslak imzalı olarak teslim edilmesi son derece önemlidir. Kişiler bu form üzerinde istenilen tüm bilgileri detaylı olarak doldurmalıdır. Formda vize türü önceden işaretlenmeli ve kişiler vize türünü işaretledikten sonra bu bilgi doğrultusunda diğer kısımları da doldurmalıdır.

Vize dilekçenizde yer alan tüm bilgilerin mutlaka başvuru formu ile tutarlı olmasına özen göstermelisiniz. Vize dilekçenizde de bulunması gereken bir ıslak imza olmasına özen göstermelisiniz. Vize başvurularında mutlaka evrakların tam ve doğru olmasına dikkat edilmelidir.

Seyahat sağlık sigortasının istenilen teminatta olması ve mutlaka tüm seyahat sürecini kapsaması gerekiyor. Maaş bordrosu, fotoğraf, kimlik fotokopisi gibi evrakların da eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Eğer üzerinizde varsa tapu gibi evraklarında fotokopilerinin bulunmasına önem verilmelidir.

İsveç Vize Başvuru Harçları

İsveç vize başvuru harçlarının yatırılması için mutlaka güncel bilgileri edinmelisiniz. Çünkü sabit ücretler değildir. Aynı zamanda vizenin türüne göre de bu bilgiler de değişimler olabiliyor. İsveç vize başvuru ücretlerinin yatırılması için yetkilendirilen bankalara gitmeniz gerekiyor. Sizlere verilen dekontu da vize dosyasına eklemelisiniz.

İsveç Vizesi Verilme Süresi

İsveç vizesi verilme süreci çok uzun değildir. Evraklarda bir eksiklik yoksa ve herhangi bir olumsuzluk yoksa 5 ya da 7 gün içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Araya giren resmi tatiller bu süreci uzatabilir. Seyahatten en az 20 gün öncesinden işlemlere başlamanız öneriliyor.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp