×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Malta Vize

Malta Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Malta Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Malta Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Malta'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Malta vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Malta Büyükelçiliği, Malta Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Malta vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Malta Vizesi Alma

Malta vizesi, Malta seyahati düşünen kişilerin alması gereken izin belgesi olarak nitelendirilebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da bu izin belgesini Malta Konsolosluğu’ndan almaları gerekiyor. Kişiler Malta’ya hangi nedenle seyahat edeceklerse bu durumu mutlaka vize başvuru formunda belirtmek durumundadırlar. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlar vizeden 180 günlük süreçte 90 günlüğüne muaf tutulurlar. Fakat Umuma Mahsus olan pasaportların her koşulda vize alması zorunlu durumlardan biridir. Vize alacak olan kişilerin vize belgelerini eksiksiz olarak tamamlaması ve Malta yetkili kurumlarına vermesi gerekiyor.

Malta Vize Türleri

Belirli bir nedenden dolayı Malta’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahat amaçlarına uygun Malta vizesi alması gerekmektedir. Bu nedenle Malta vizesi alacak olan kişiler için Malta vize türleri ve açıklamaları verilmiştir. Malta vize türleri aşağıda verilmiştir. Malta vizeleri kısa süreli ve uzun süreli olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kısa Süreli Malta Vizeleri

 • Malta Turistik Vizesi: Malta’ya turistik, tatil ve kültürel amaçla seyahat edecek olan kişilerin Malta turistik vizesi alması gerekmektedir. Malta turistik vizesi ile ülkede en fazla 10 gün kalınabilmektedir.
 • Malta Ticari Vize: Malta’ya iş görüşmesi yapmaya ve etkinliklere katılmaya gidecek olan kişilerin Malta ticari vize alması gerekmektedir. Bu vize ülkede çalışma hakkı tanımamaktadır.
 • Malta Ziyaret Vizesi: Malta’da bulunan aile üyesini ve arkadaşını ziyaret etmek isteyen kişilerin Malta ziyaret vizesi alması gerekmektedir.
 • Malta Transit Vizesi: Malta üzerinden farklı bir ülkeye geçiş sağlayacak olan kişiler Malta transit vizesi almalıdır.

Uzun Süreli Malta Vizesi

90 günden fazla bir süre için Malta’ya seyahat edecek olan kişilerin Malta uzun süreli vizesi alması gerekmektedir. Uzun süreli Malta vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Öğrenci vizesi
 • Aile birleşimi vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Oturum vizesi

Malta Erasmus Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Malta Turistik Vize

Malta’ya turistik amaçlı olarak gidecek olan kişilerin alması gereken vize türü Malta turistik vizesidir. Malta turistik vizesi alacak olan kişiler, Malta turistik vize hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Malta turistik vizesi hakkında bilgi verilmiştir.

Malta turistik vizesi kısa süreli bir vize türüdür. En fazla 90 gün olarak verilmektedir. Malta turistik vizesi Schengen kategorisine girmektedir. Malta’ya turistik amaçlı olarak gidecek olan kişilerin Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi ise 90 güne kadar vizeden muaftır.

Malta turistik vize başvuruları aşağıdaki gibi yapılmalıdır.

 • Başvurular Malta tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi olan VFS Global isimli şirkete yapılmalıdır.
 • Malta turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuru yapabilmek için vize başvuru merkezinden randevu almalıdır.
 • Randevular VFS Global isimli şirketin internet sitesinde kayıt olarak alınabilir.
 • Malta turistik vizesi için randevu alan kişiler randevu tarihine kadar gerekli olan evrakları hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan evraklar randevu tarihinde yetkilendirilmiş ve randevu alınmış VFS Global vize başvuru merkezine teslim edilmelidir.

Malta Ticari Vize

Kongre, konferans, seminer, toplantı gibi yerlere katılacak Malta’da iş görüşmesi yapacak olan kişilerin Malta ticari vize alması gerekmektedir. Malta ticari vizesi alacak olan kişiler Malta ticarisi vizesi alacak olan kişiler, Malta ticari vize hakkında bilgi sahibi almak istemektedir. Bu yazıda Malta ticari vizesi alacak olan kişiler için bilgi verilmiştir.

Malta ticari vizesi kısa süreli bir vize türüdür. Schengen vize kategorisine giren bu vize türü en fazla 90 gün olarak verilmektedir. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri Malta ticari vizesinden muaftır.

Malta ticari vizesi alacak olan kişilerin davetiye alması gerekmektedir. Davetiyesiz Malta ticari vize başvuruları kabul edilmemektedir. Davetiye Malta’da bulunan daveti düzenleyen ya da iş görüşmesi yapılacak olan kişi, şirket ve kurum tarafından verilmektedir.

Başvurular yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Başvuru için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi olan VFS Global üzerinden randevu alınmalı ve randevu tarihinde gerekli olan belgeler teslim edilerek başlatılmalıdır. Malta ticari vize başvurularını inceleme yetkisi Malta’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine aittir. Başvurular ortalama olarak 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Malta Transit Vize

Malta üzerinden hava, kara, tren yolu ile farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin Malta transit vize alması gerekmektedir. Malta transit vizesi alacak olan kişiler vize hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Malta transit vizesi alacak olan kişiler için Malta transit vizesi hakkında bilgi verilmiştir.

Malta üzerinden aktarmalı olarak farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize türü transit vizedir. Ancak Malta üzerinden transit olarak farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin vize muafiyeti bulunuyorsa Malta transit vizesi almasına gerek yoktur. Schengen ülkelerinden birisine gitmek için vizesi bulunan kişilerin Malta transit vizesi almasına gerek yoktur. Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri Malta Transit vizesinden muaftır.

Malta transit vizesi alacak olan kişilerin öncelikle asıl olarak gideceği ülkenin vizesini alması gerekmektedir. Bu vize fotokopisi gerekli olan evraklar içerisinde eklenmelidir. Başvurular yetkilendirilmiş Malta vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Başvuru için randevu alınmalı ve gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Başvurular 1 hafta içerisinde Malta temsilcilikleri tarafından sonuçlandırılmaktadır.

Malta Vize Başvurusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Malta Aile Birleşimi Vizesi

Malta’da birinci dereceden akrabası, eşi ya da partneri bulunan kişilerin birlikte yaşamak için vize alması gerekmektedir. Malta’da bulunan aile üyesi ile birlikte Malta’da yaşamak isteyen kişilerin alması gereken vize Malta aile birleşimi vizesidir. Malta aile vizesi alacak olan kişiler vize hakkında bilgi almak istemektedir. Bu yazıda Malta aile birleşimi vizesi hakkında bilgi verilmiştir.

Malta’da anne, baba ve çocuk gibi birinci dereceden akrabası, eşi ya da partneri bulunan kişiler ve bu yakınları ile Malta’da yaşamak isteyen kişiler, Malta aile birleşimi vizesi almalıdır. Aile birleşimi alınacak olan kişinin Malta’da bulunan yakınının birinci dereceden akraba, eş ya da partneri olması gerekmektedir. Diğer yakınlar için Malta’da bulunan yakının kendisine bakamayacak durumda olması gerekmektedir.

Malta aile birleşimi yapılacak olan kişinin Malta vatandaşı ya da Malta yasal oturum izninin olması gerekmektedir. Başvurular Malta’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Bunun için randevu alınarak gerekli evraklar teslim edilmelidir.

Malta Aile birleşimi yapacak olan kişilerin Malta resmi dili olan Maltaca ya da İngilizceyi iyi derecede bilmesi gerekmektedir.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta vizesi alabilmek için öncelikle uygun bir pasaporta ihtiyacınız bulunuyor. Son on yıl içinde alınmış ya da yenilenmiş bir pasaporta sahip olmalısınız. Bu pasaportun okunaklı olması ve içinde boş yaprakları olması dikkat edilen hususlar arasındadır.

Bir diğer önemli evrak ise başvuru formudur. Bu formun üzerinde bulunması gereken çok detaylı evraklar vardır. Belirli bir dil kriterine göre doldurulması gereken evrakta vize türünü işaretlemelisiniz. Seyahat amacını net şekilde belirtmeli, ne kadar süre kalacağınızı da bu evrak üzerine yazmanız gerekiyor.

Başvuru formu yanında davetiye ve dilekçe olması da önemli bir kriterdir. Davetiye üzerinde mutlaka karşı tarafın bilgilerinin olması gerekiyor. Aynı zamanda sizin nerede kalacağınızı ve uçak rezervasyonu gibi bilgilerin de dosyanızda yer alması gerekiyor. Seyahat sağlık sigortası gibi detaylara da yer vermek bu süreçte önemli bir kriterdir.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta vizesi evraklarınızı teslim etmeden önce ücretleri de yatırmanız gerekiyor. Yatırılan ücretler karşılığında kurumlardan dekont alınır ve dosyaya konur. Bu işlemler sonrasında ise vizenizi 7-10 iş günü arasında alabilirsiniz. Kurumların yoğunluğu resmi ve dini bayramlar nedeni ile bu sürede uzama meydana gelebilir. Bu nedenle seyahatten bir ay önce işlemlere başlamanız önerilir.

Malta Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Malta Vizesi Almak İçin Neler Yapılabilir? 

Malta’ya seyahat etmek isteyen bordo(normal) pasaport sahibi kişiler, vize almak durumundadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport hamili vatandaşlar, 180 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır. Schengen ülkeleri arasında yer alan Malta vizesi için Schengen uygulamaları geçerlidir. Malta vizesine sahip olanlar, diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapabilmektedir. Malta Konsolosluğu’na vize başvuruları, başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Malta vizesi nasıl alınır diyenler, kendi seyahat amaçlarına göre Malta turistik, ticari, aile ziyareti vize başvurularını, Konsolosluk tarafından yetkilendirilen merkezlere yapmalıdır. Seyahat nedenine göre Malta vize türleri için istenen evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle vize alımının ilk aşaması olarak başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Geçerli pasaporta sahip kişilerin mesleki durumu, seyahat amacı ve seyahat süresine göre istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması, Malta vizesi alım sürecinin olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Başvuru formunun doldurulmasıyla başlayan vize süreci, istenen evrakların sırasıyla hazırlanmasını gerektiren adım adım işlemler bütün olarak devam eder. Evrakların istenen sırada doğru şekilde ve tam olarak hazırlanması için başvuru merkezleri gerekli desteği sağlamaktadır.

Malta’ya engelsiz şekilde seyahat edebilmek için Malta vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı tam anlamıyla karşılanmalıdır. Alanında uzman temsilcilerle çalışan başvuru merkezleri, vize alım sürecinin her aşamasında doğru desek ile hata yapma riskini ortadan kaldırır. Malta Schengen vize başvurusu için kendi durumunuza uygun 2021 yılı güncel evrak listesini, merkezimizi arayarak isteyebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz, sizin ihtiyacınıza göre gerekli evrak listesini ve en uygun fiyat teklifini, e-posta adresinize mail olarak iletecektir.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp