×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Malta

Malta Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Malta Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Malta Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Malta'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Malta vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Malta Büyükelçiliği, Malta Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Malta vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Malta Vizesi

Malta vizesi, Malta seyahati düşünen kişilerin alması gereken izin belgesi olarak nitelendirilebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da bu izin belgesini Malta Konsolosluğu’ndan almaları gerekiyor. Kişiler Malta’ya hangi nedenle seyahat edeceklerse bu durumu mutlaka vize başvuru formunda belirtmek durumundadırlar. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlar vizeden 180 günlük süreçte 90 günlüğüne muaf tutulurlar. Fakat Umuma Mahsus olan pasaportların her koşulda vize alması zorunlu durumlardan biridir. Vize alacak olan kişilerin vize belgelerini eksiksiz olarak tamamlaması ve Malta yetkili kurumlarına vermesi gerekiyor.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta vizesi alabilmek için öncelikle uygun bir pasaporta ihtiyacınız bulunuyor. Son on yıl içinde alınmış ya da yenilenmiş bir pasaporta sahip olmalısınız. Bu pasaportun okunaklı olması ve içinde boş yaprakları olması dikkat edilen hususlar arasındadır.

Bir diğer önemli evrak ise başvuru formudur. Bu formun üzerinde bulunması gereken çok detaylı evraklar vardır. Belirli bir dil kriterine göre doldurulması gereken evrakta vize türünü işaretlemelisiniz. Seyahat amacını net şekilde belirtmeli, ne kadar süre kalacağınızı da bu evrak üzerine yazmanız gerekiyor.

Başvur formu yanında davetiye ve dilekçe olması da önemli bir kriterdir. Davetiye üzerinde mutlaka karşı tarafın bilgilerinin olması gerekiyor. Aynı zamanda sizin nerede kalacağınızı ve uçak rezervasyonu gibi bilgilerin de dosyanızda yer alması gerekiyor. Seyahat sağlık sigortası gibi detaylara da yer vermek bu süreçte önemli bir kriterdir.

 

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta vizesi evraklarınızı teslim etmeden önce ücretleri de yatırmanız gerekiyor. Yatırılan ücretler karşılığında kurumlardan dekont alınır ve dosyaya konur. Bu işlemler sonrasında ise vizenizi 7-10 iş günü arasında alabilirsiniz. Kurumların yoğunluğu resmi ve dini bayramlar nedeni ile bu sürede uzama meydana gelebilir. Bu nedenle seyahatten bir ay önce işlemlere başlamanız önerilir.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? 

Malta’ya seyahat etmek isteyen bordo(normal) pasaport sahibi kişiler, vize almak durumundadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport hamili vatandaşlar, 180 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır. Schengen ülkeleri arasında yer alan Malta vizesi için Schengen uygulamaları geçerlidir. Malta vizesine sahip olanlar, diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapabilmektedir. Malta Konsolosluğu’na vize başvuruları, başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Malta vizesi nasıl alınır diyenler, kendi seyahat amaçlarına göre Malta turistik, ticari, aile ziyareti vize başvurularını, Konsolosluk tarafından yetkilendirilen merkezlere yapmalıdır. Seyahat nedenine göre Malta vize türleri için istenen evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle vize alımının ilk aşaması olarak başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Geçerli pasaporta sahip kişilerin mesleki durumu, seyahat amacı ve seyahat süresine göre istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması, Malta vizesi alım sürecinin olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Başvuru formunun doldurulmasıyla başlayan vize süreci, istenen evrakların sırasıyla hazırlanmasını gerektiren adım adım işlemler bütün olarak devam eder. Evrakların istenen sırada doğru şekilde ve tam olarak hazırlanması için başvuru merkezleri gerekli desteği sağlamaktadır.

Malta’ya engelsiz şekilde seyahat edebilmek için Malta vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı tam anlamıyla karşılanmalıdır. Alanında uzman temsilcilerle çalışan başvuru merkezleri, vize alım sürecinin her aşamasında doğru desek ile hata yapma riskini ortadan kaldırır. Malta Schengen vize başvurusu için kendi durumunuza uygun 2021 yılı güncel evrak listesini, merkezimizi arayarak isteyebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz, sizin ihtiyacınıza göre gerekli evrak listesini ve en uygun fiyat teklifini, e-posta adresinize mail olarak iletecektir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp