×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Malta

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Malta Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Malta'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Malta vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Malta Büyükelçiliği, Malta Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Malta vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Malta Vizesi

 

Malta vizesi, Malta seyahati düşünen kişilerin alması gereken izin belgesi olarak nitelendirilebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da bu izin belgesini Malta Konsolosluğu’ndan almaları gerekiyor. Kişiler Malta’ya hangi nedenle seyahat edeceklerse bu durumu mutlaka vize başvuru formunda belirtmek durumundadırlar. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlar vizeden 180 günlük süreçte 90 günlüğüne muaf tutulurlar. Fakat Umuma Mahsus olan pasaportların her koşulda vize alması zorunlu durumlardan biridir. Vize alacak olan kişilerin vize belgelerini eksiksiz olarak tamamlaması ve Malta yetkili kurumlarına vermesi gerekiyor.

 

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

 

Malta vizesi alabilmek için öncelikle uygun bir pasaporta ihtiyacınız bulunuyor. Son on yıl içinde alınmış ya da yenilenmiş bir pasaporta sahip olmalısınız. Bu pasaportun okunaklı olması ve içinde boş yaprakları olması dikkat edilen hususlar arasındadır.

 

Bir diğer önemli evrak ise başvuru formudur. Bu formun üzerinde bulunması gereken çok detaylı evraklar vardır. Belirli bir dil kriterine göre doldurulması gereken evrakta vize türünü işaretlemelisiniz. Seyahat amacını net şekilde belirtmeli, ne kadar süre kalacağınızı da bu evrak üzerine yazmanız gerekiyor.

 

Başvur formu yanında davetiye ve dilekçe olması da önemli bir kriterdir. Davetiye üzerinde mutlaka karşı tarafın bilgilerinin olması gerekiyor. Aynı zamanda sizin nerede kalacağınızı ve uçak rezervasyonu gibi bilgilerin de dosyanızda yer alması gerekiyor. Seyahat sağlık sigortası gibi detaylara da yer vermek bu süreçte önemli bir kriterdir.

 

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Malta vizesi evraklarınızı teslim etmeden önce ücretleri de yatırmanız gerekiyor. Yatırılan ücretler karşılığında kurumlardan dekont alınır ve dosyaya konur. Bu işlemler sonrasında ise vizenizi 7-10 iş günü arasında alabilirsiniz. Kurumların yoğunluğu resmi ve dini bayramlar nedeni ile bu sürede uzama meydana gelebilir. Bu nedenle seyahatten bir ay önce işlemlere başlamanız önerilir.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST