×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Mısır

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Mısır Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Mısır'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Mısır vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Mısır Büyükelçiliği, Mısır Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Mısır vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Mısır Vizesi

 

Mısır dünyanın birçok yerinden ziyaretçi alan ülkeler arasında bulunuyor. Gerek kültürü gerekse tarihi yerleri ile son derece ilgi çeken yerler arasındadır. Mısır’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının mutlaka vize işlemi yaptırması gerekiyor. Ancak Mısır’ın alışılageldik ülkeler gibi bir vize süreci bulunmuyor. Örneğin başvuruda bulunan 45 yaş altı kişilerin vizelerinin sonuçlanması için kişiler birkaç ay beklemek zorunda kalabiliyor. Ancak 45 yaş üzerindekilerin vize işlemleri 3 gün içerisinde sonuçlanıyor. Bu nedenle de kişilerin vize işlemleri sonuçlanmadan uçak ve otel rezervasyonu yapmaması gerekiyor.

 

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

 

Mısır vizesini alacak kişilerin öncelikle ne tür bir vize işlemi yapacağına karar vermesi gerekiyor. Bu işlemler sırasında belirtilen tarihlerde evrakların teslim edilmesi de önemli bir koşuldur. Kişiler aile birleşimi, turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti gibi durumlar için vize işlemi yaptırabilirler.

 

Vize evrakları arasında ise en önemli evraklardan biri başvuru formudur ve bu formun mutlaka İngilizce olarak doldurulması gereklidir. Aynı zamanda form üzerinde konaklama türü, gitmeyi planladığını tarihler ve imzanızın bulunması zorunludur.

 

Pasaport ise standarttır ve son on yıl içerisinde alınmış ya da güncellenmiş olması şartı vardır. Bununla birlikte boş yaprağının olması da aranılan önemli bir kriterdir. Evrak listesinde seyahat sağlık sigortası, davetiye ve dilekçe, nüfus cüzdan fotokopisi, finansal durum belgeleri, çalışma ve emeklilik belgelerinin bulunması da önemli kriterler arasında yer alıyor.

 

Mısır Vize Ücretleri

 

Mısır vize ücretleri her sene yetkili makamlar tarafından belirleniyor. Bu ücretlerin yatırılması için yetkili bankalar vardır. Ücreti mutlaka vize türüne uygun şekilde yatırmanız önemli bir kriterdir. Vize ücreti yatırıldıktan sonra ilgili merci sizlere bir dekont verir ve bu dekontun da dosyanızda olması gerekir. Tüm evrak listenizi tamamladığınızda dosyanızı Mısır Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluğuna yatırabilirsiniz.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST