×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Mısır

Mısır Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Mısır Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Mısır Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Mısır'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Mısır vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Mısır Büyükelçiliği, Mısır Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Mısır vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Mısır Vizesi

 

Mısır dünyanın birçok yerinden ziyaretçi alan ülkeler arasında bulunuyor. Gerek kültürü gerekse tarihi yerleri ile son derece ilgi çeken yerler arasındadır. Mısır’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının mutlaka vize işlemi yaptırması gerekiyor. Ancak Mısır’ın alışılageldik ülkeler gibi bir vize süreci bulunmuyor. Örneğin başvuruda bulunan 45 yaş altı kişilerin vizelerinin sonuçlanması için kişiler birkaç ay beklemek zorunda kalabiliyor. Ancak 45 yaş üzerindekilerin vize işlemleri 3 gün içerisinde sonuçlanıyor. Bu nedenle de kişilerin vize işlemleri sonuçlanmadan uçak ve otel rezervasyonu yapmaması gerekiyor.

 

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

 

Mısır vizesini alacak kişilerin öncelikle ne tür bir vize işlemi yapacağına karar vermesi gerekiyor. Bu işlemler sırasında belirtilen tarihlerde evrakların teslim edilmesi de önemli bir koşuldur. Kişiler aile birleşimi, turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti gibi durumlar için vize işlemi yaptırabilirler.

 

Vize evrakları arasında ise en önemli evraklardan biri başvuru formudur ve bu formun mutlaka İngilizce olarak doldurulması gereklidir. Aynı zamanda form üzerinde konaklama türü, gitmeyi planladığını tarihler ve imzanızın bulunması zorunludur.

 

Pasaport ise standarttır ve son on yıl içerisinde alınmış ya da güncellenmiş olması şartı vardır. Bununla birlikte boş yaprağının olması da aranılan önemli bir kriterdir. Evrak listesinde seyahat sağlık sigortası, davetiye ve dilekçe, nüfus cüzdan fotokopisi, finansal durum belgeleri, çalışma ve emeklilik belgelerinin bulunması da önemli kriterler arasında yer alıyor.

 

Mısır Vize Ücretleri

 

Mısır vize ücretleri her sene yetkili makamlar tarafından belirleniyor. Bu ücretlerin yatırılması için yetkili bankalar vardır. Ücreti mutlaka vize türüne uygun şekilde yatırmanız önemli bir kriterdir. Vize ücreti yatırıldıktan sonra ilgili merci sizlere bir dekont verir ve bu dekontun da dosyanızda olması gerekir. Tüm evrak listenizi tamamladığınızda dosyanızı Mısır Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluğuna yatırabilirsiniz.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır? 

Mısır, ülkeye giriş için vize talep eden ülkelerden. Mısıra gidecek olanlar, seyahat nedenine göre vize uygun vize türlerinden birini almalıdır. Mısır, ülkeye giriş yapacak olanların amacına göre vize türlerini farklı kategorilere ayırmıştır. Vize alabilmek için öncelikle seyahat amacı bilinmelidir. Kişilerin mesleki durumu ve seyahat amaçları, Mısır vizesi nasıl alınır? Sorusuna aranan yanıtlarda, ilk aşama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mısır vizesi alacak vatandaşlar öncelikle başvuru formunu doldurmalıdır. Bu aşama, kişilerin Mısır vize türleri içinden kendine uygun olanı alabilmesi içindir. Vize türleri, turistik, ticari, aile ziyareti ve öğrenci vizesi olarak belirlenmiştir. Sonrasında seyahat nedenine göre istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması talep ediliyor. Başvuruların kabul edilmesi için evrakların eksiksiz olması kadar doğru sırada hazırlanması da önemlidir.

Mısır vizesi için gerekli prosedürler klasik vize işlemlerinden ibaret olsa da, bireysel olarak yapılacak başvurularda hata yapma riski yüksektir. Başvuru formu ya da evrak listesinde yapılacak bir hata sonucunda başvuru reddedilir ve aynı işlemlerin baştan sonra tekrar yapılması gerekir. Bu nedenle randevu alımı ile başlayan Mısır vizesi süreci için konsolosluğun anlaşmalı olduğu başvuru merkezleri ile çalışarak hata yapma riskini minimize edebilirsiniz. Dilediğiniz takdirde merkezimizi arayarak bilgilendirme maili isteyebilirsiniz. Sürecin her aşamasında, kendinize uygun Mısır vizesi türünü alabilmeniz için uzmanlarımız tarafından profesyonel destek sağlanır. Hem hatasız hem de daha kolay vize başvurusu yapabilmeniz için danışmanlık hizmetimizden istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp