×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Mısır

Mısır Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Mısır Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Mısır Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Mısır'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Mısır vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Mısır Büyükelçiliği, Mısır Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Mısır vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Mısır Vizesi

Mısır dünyanın birçok yerinden ziyaretçi alan ülkeler arasında bulunuyor. Gerek kültürü gerekse tarihi yerleri ile son derece ilgi çeken yerler arasındadır. Mısır’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının mutlaka vize işlemi yaptırması gerekiyor. Ancak Mısır’ın alışılageldik ülkeler gibi bir vize süreci bulunmuyor. Örneğin başvuruda bulunan 45 yaş altı kişilerin vizelerinin sonuçlanması için kişiler birkaç ay beklemek zorunda kalabiliyor. Ancak 45 yaş üzerindekilerin vize işlemleri 3 gün içerisinde sonuçlanıyor. Bu nedenle de kişilerin vize işlemleri sonuçlanmadan uçak ve otel rezervasyonu yapmaması gerekiyor.

Mısır Hakkında Bilgi

Mısır Arap Cumhuriyeti, Afrika ve Aska kıtasının kesişme noktasında yer almaktadır. Mısır, Kuzey Afrika’da bulunmaktadır. Mısır’ın batısında Liberya, güneyinde Sudan yer almaktadır. İlkenin Kızıldeniz ve Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Ayrıca komşuları arasında Sina Yarımadası nedeni ile Filistin ve İsrail ile komşudur.

Mısır’ın yüzölçümü 1.002.40 kilometrekaredir. Ülkenin nüfusu ise yaklaşık 110 milyondur. Mısır’ın resmi dili Mısırca ve Arapçadır. Başkenti ve en büyük şehri ise Kahire’dir. Ülkenin yaklaşık olarak yüzde 80’ini Mısırlı Araplar, yüzde 19’unu ise Kıptiler oluşturmaktadır.

Mısır ekonomisi; turizm ve tekstil üzerine kuruludur. Mısır’da petrol üretimi kendi tüketimlerini karşılamaktadır ve petrol ücretleri oldukça düşüktür. Bunun yanında zorunlu ihtiyaçlarda son derece düşüktür.

Mısır tarih boyunca Roma, Tolunoğulları, Abbasiler, İhşidiler, Fatımiler, Eyyubiler, Memlükler, Osmanlı Devleti, Britanya gibi ülkelerin egemenliği altında yaşamıştır. Ülke 1922 yılında Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını ilan etmiştir. 1953 yılında ise Cumhuriyeti ilan etmişlerdir.

Mısır uluslararası alanda birçok teşkilata ve gruba dahildir. Bunlardan bazıları Afrika Kalkınma Bankası, Arap Afrika Kalkınma Bankası, Afrika Birliği, Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı gibi teşkilatlardır.  

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesini alacak kişilerin öncelikle ne tür bir vize işlemi yapacağına karar vermesi gerekiyor. Bu işlemler sırasında belirtilen tarihlerde evrakların teslim edilmesi de önemli bir koşuldur. Kişiler aile birleşimi, turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti gibi durumlar için vize işlemi yaptırabilirler.

Vize evrakları arasında ise en önemli evraklardan biri başvuru formudur ve bu formun mutlaka İngilizce olarak doldurulması gereklidir. Aynı zamanda form üzerinde konaklama türü, gitmeyi planladığını tarihler ve imzanızın bulunması zorunludur.

Pasaport ise standarttır ve son on yıl içerisinde alınmış ya da güncellenmiş olması şartı vardır. Bununla birlikte boş yaprağının olması da aranılan önemli bir kriterdir. Evrak listesinde seyahat sağlık sigortası, davetiye ve dilekçe, nüfus cüzdan fotokopisi, finansal durum belgeleri, çalışma ve emeklilik belgelerinin bulunması da önemli kriterler arasında yer alıyor.

Mısır Vizesi Almak İçin Neler Yapılır? 

Mısır, ülkeye giriş için vize talep eden ülkelerden. Mısıra gidecek olanlar, seyahat nedenine göre vize uygun vize türlerinden birini almalıdır. Mısır, ülkeye giriş yapacak olanların amacına göre vize türlerini farklı kategorilere ayırmıştır. Vize alabilmek için öncelikle seyahat amacı bilinmelidir. Kişilerin mesleki durumu ve seyahat amaçları, Mısır vizesi nasıl alınır? Sorusuna aranan yanıtlarda, ilk aşama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mısır vizesi alacak vatandaşlar öncelikle başvuru formunu doldurmalıdır. Bu aşama, kişilerin Mısır vize türleri içinden kendine uygun olanı alabilmesi içindir. Vize türleri, turistik, ticari, aile ziyareti ve öğrenci vizesi olarak belirlenmiştir. Sonrasında seyahat nedenine göre istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması talep ediliyor. Başvuruların kabul edilmesi için evrakların eksiksiz olması kadar doğru sırada hazırlanması da önemlidir.

Mısır vizesi için gerekli prosedürler klasik vize işlemlerinden ibaret olsa da, bireysel olarak yapılacak başvurularda hata yapma riski yüksektir. Başvuru formu ya da evrak listesinde yapılacak bir hata sonucunda başvuru reddedilir ve aynı işlemlerin baştan sonra tekrar yapılması gerekir. Bu nedenle randevu alımı ile başlayan Mısır vizesi süreci için konsolosluğun anlaşmalı olduğu başvuru merkezleri ile çalışarak hata yapma riskini minimize edebilirsiniz. Dilediğiniz takdirde merkezimizi arayarak bilgilendirme maili isteyebilirsiniz. Sürecin her aşamasında, kendinize uygun Mısır vizesi türünü alabilmeniz için uzmanlarımız tarafından profesyonel destek sağlanır. Hem hatasız hem de daha kolay vize başvurusu yapabilmeniz için danışmanlık hizmetimizden istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

Mısır Vizesi Türleri

Belirli bir nedenden dolayı Mısır’a seyahat edecek olan kişilerin seyahat amaçlarına uygun Mısır vizesi alması gerekmektedir. Bu nedenle Mısır vizesi alacak olan kişiler için mısır vize türleri ve açıklamaları verilmiştir. Mısır vize türleri aşağıda verilmiştir. Mısır vizeleri kısa süreli ve uzun süreli olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kısa Süreli Mısır Vizeleri

 • Mısır Turistik Vizesi: Mısır’a turistik, tatil ve kültürel amaçla seyahat edecek olan kişilerin Mısır turistik vizesi alması gerekmektedir. Mısır turistik vizesi ile ülkede en fazla 10 gün kalınabilmektedir.
 • Mısır Ticari Vize: Mısır’a iş görüşmesi yapmaya ve etkinliklere katılmaya gidecek olan kişilerin Mısır ticari vize alması gerekmektedir. Bu vize ülkede çalışma hakkı tanımamaktadır.
 • Mısır Ziyaret Vizesi: Mısır’da bulunan aile üyesini ve arkadaşını ziyaret etmek isteyen kişilerin Mısır ziyaret vizesi alması gerekmektedir.
 • Mısır Transit Vizesi: Mısır üzerinden farklı bir ülkeye geçiş sağlayacak olan kişiler Mısır transit vizesi almalıdır.

Uzun Süreli Mısır Vizesi

90 günden fazla bir süre için Mısır’a seyahat edecek olan kişilerin Mısır uzun süreli vizesi alması gerekmektedir. Uzun süreli Mısır vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Öğrenci vizesi
 • Aile birleşimi vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Oturum vizesi

Mısır Turistik Vize

Turistik seyahatte bulunmak için Mısır’ı ziyaret edecek olan kişiler Mısır turistik vizesi alması gerekmektedir. Mısır turistik vizesi ülkede en fazla 90 gün konaklama imkanı vermektedir. Mısır turistik vizesi alacak olan kişiler için Mısır turistik vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Mısır turistik vize başvuruları Mısır İstanbul Başkonsolosluğu, Mısır Ankara büyükelçiliği ve Mısır vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir.
 • Mısır turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli olan evrakları hazırlamalı ve mısır vize ücretini ödemelidir. Mısır vize ücretinin ödendiğine dair dekont gerekli olan evraklar arasına eklenmelidir.
 • Mısır vize başvurusu için randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır Gerekli evrakların başvuru yapılacak olan yere teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Mısır turistik vize başvurularını incelemeye yetkili temsilcilik Mısır Ankara Büyükelçiliği ve Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Başvurular ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Mısır turistik vizesi için istenen evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Evrakların eksik ve yıpranmış olması durumunda Mısır turistik vize başvurusu iptal edilmektedir. Mısır ticari vizesi alacak olan kişiler detaylı bilgi için Mısır temsilciliği ile iletişime geçebilir.

Mısır Ticari Vize

Mısır’a ticari amaçlı olarak seyahat edecek olan kişilerin Mısır ticari vizesi alması gerekmektedir. Mısır ticari vizesi alacak olan kişiler, Mısır’da bir kongre, konferans, davet, iş görüşmesine katılacak olan kişilerin Mısır ticari vize alması gerekmektedir. Bu yazıda Mısır ticari vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Mısır ticari vizesi, başvuru sahibine ülkede çalışma hakkı vermemektedir. Bu vize ile ülkede sadece bir iş görüşmesi yapabilir ya da davetlere katılabilirsiniz. Mısır ticari vize alabilmek için davetiye almanız gerekmektedir. Mısır ticari vizesi aşağıdaki şekilde alınabilir.

 • Mısır ticari vizesi alacak olan kişilerin öncelikle Mısır’da bulunan bir kurumdan davetiye alınması gerekmektedir.
 • Mısır ticari vizesi için davetiye alan kişiler Mısır ticari vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Mısır ticari vize için gerekli olan evraklar hazırlandıktan sonra Mısır vize başvurusu yapılacak yere teslim edilmelidir.
 • Mısır ticari vize başvuruları Mısır temsilciliklerine ve Mısır vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Mısır ticari vize için randevu alınmasına gerek yoktur gerekli evraklar ile vize başvurusu yapılacak olan yerin ziyaret edilmesi yeterlidir.

Mısır Transit Vize

Mısır transit vizesi, Mısır üzerinden aktarmalı olarak farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin alması gerekmektedir. Mısır transit vizesi alacak olan kişiler, Mısır transit vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Mısır transit vizesi alacak olan kişiler için Mısır transit vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Mısır üzerinden aktarmalı olarak farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin Mısır transit vizesi alması gerekmektedir. Mısır transit vizesi ülkede serbest dolaşım hakkı vermemektedir. Bu vize ile sadece Mısır üzerinden farklı bir ülkeye geçiş sağlanabilir.

Mısır’da 24 saatten az bulunma ve Mısır Havaalanından çıkamamak şartı ile Mısır transit vizesi almanıza gerek yoktur. Ancak bekleme süreniz 24 saati geçiyorsa Mısır transit vizesi alınmalıdır. Ayrıca Mısır’da bulunan havaalanı dışına çıkılacak ise vize alınmalıdır.

Mısır vizesi alacak olan kişiler, öncelikle asıl olarak seyahat edeceği ülkeye ait vize almalıdır. Ayrıca bu ülkeye ait vize ve uçuş bilgileri gerekli olan vize evraklarının arasına eklenmelidir. Mısır transit vize başvurusu Mısır temsilcilikleri ve Mısır vize başvuru merkezlerine gerekli evraklar hazırlanarak yapılabilir.

Mısır Aile Birleşimi Vizesi

Mısır’da aile üyesi ya da eşi bulunan ve birlikte Mısır’da yaşamak isteyen kişilerin Mısır aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Mısır aile birleşimi vizesi alçak olan kişiler, Mısır’da bulunan aile üyesinin yanında 90 günden daha fazla ikamet edecekse Mısır aile birleşimi vizesi almalıdır. Bu yazıda Mısır aile vizesi hakkında bilgi verilmiştir.

Mısır aile vizesi alacak olan kişilerin Mısır’da bir aile üyesinin bulunması gerekmektedir. Mısır’da bulunan aile üyesinin Mısır vatandaşı ya da Mısır oturum izni olması gerekmektedir. Yani Mısır’da bulunan aile üyesinin yasal olarak Mısır’da bulunuyor olması gerekmektedir.

Mısır Aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin Mısır’da bulunan aile üyesinin başvuru sahibine davetiye vermesi gerekmektedir. Başvurular Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılabilmektedir.

Başvuru için gerekli evraklar hazırlanmalı ve Mısır vize başvurusu yapılacak temsilciliğe teslim edilmelidir. Mısır vize başvurusu için randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır. Gerekli evrakların hazırlanarak teslim etmesi yeterlidir. Mısır aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Mısır resmi dilini iyi derecede bilmesi gerekmektedir.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Mısır’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat edebilmek için Mısır vizesini almalıdır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerde Mısır vizesinden muaf iken, uzun süreli Mısır seyahatlerinde vize almalıdır. Mısır vize başvurusu sırasında, başvurunun incelenebilmesi ve kabul görmesi için gerekli olan belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler vize türüne ve başvuru sahibinin eğitim türne ve mesleğine göre farklılık göstermektedir. Ancak her vize türü için istenen belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: Mısır vizesi için istenen pasaportun 10 yıl içerisinde çıkarılmış seyahat sonrası 6 ay geçerli ve vize basımı için en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Pasaport Fotokopisi: Pasaport bilgilerinin yer aldığı sayfanın fotokopsi
 • Mısır Vize Başvuru Formu: Mısır vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Vesikalık Fotoğraf: En az 2 adet olmalıdır. Fotoğraf 35X45 mm boyutunda ve beyaz fon üzerinde olmalıdır.
 • Gidiş dönüş uçak bileti ve konaklama rezervasyonu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Banka hesap dökümü
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Mısır Vize Ücretleri

Mısır vize ücretleri her sene yetkili makamlar tarafından belirleniyor. Bu ücretlerin yatırılması için yetkili bankalar vardır. Ücreti mutlaka vize türüne uygun şekilde yatırmanız önemli bir kriterdir. Vize ücreti yatırıldıktan sonra ilgili merci sizlere bir dekont verir ve bu dekontun da dosyanızda olması gerekir. Tüm evrak listenizi tamamladığınızda dosyanızı Mısır Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluğuna yatırabilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp