×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Avustralya

Avustralya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakınAvustralya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Avustralya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Avustralya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Avustralya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Avustralya Büyükelçiliği, Avustralya Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Avustralya vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Avustralya Vizesi

Avustralya seyahati planlayan kişilerin vize işlemlerini zamanında yaptırması gerekiyor. Dünyanın birçok yerinden ziyaretçi ağırlayan ülke vize işlemleri konularında son derece titiz davranıyor. Bu konuda profesyonel şekilde hizmet veren konsolosluklar kişilerin vizelerini alabilmesinde son derece önemlidir. Evraklarınızı hazırlayıp vize ücretlerinizi yatırdıktan sonra kurumun ilgili vize birimine belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Avustralya vizesi için Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlar 180 gün içerisinde 90 günden fazla olmayacak şekilde muaf tutulmaktadır. Ancak Umuma Mahsus pasaport sahibiyseniz vize almak zorundasınız. Vize evraklarınızı hazırlarken mutlaka belli başlı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu süreçte kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus vize konusunda istenilen her evrakı kusursuz şekilde hazırlamak olmalıdır.

Avustralya Vize Evrakları

Avustralya vize evrakları standart ve özel evraklar olmak üzere ikiye ayrılır. Kişiler standart evraklar içerisinde başvuru formu, pasaport, dilekçe, davetiye, seyahat sağlık sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar bulunuyor. Bu evraklar vize başvurusu yapacak olan herkesten detaylı olarak isteniyor.

Özel belgeler ise kişilerin durumlarına göre istenilene evraklardır. Evlenme cüzdanı, aileden izin belgesi, eğitim belgeleri, çalışma belgeleri, işverense iş yerine ait belgeler bu evraklar arasında yer alıyor. Aynı zamanda finansal durumu gösteren belgelerin de temin edilmesi önemli bir detaydır. Bunlara ek olarak kişiler vize ücretini yatırarak vize dekontunu da vize evrakları arasına eklemek durumundadır.

Avustralya Vize Evraklarının Teslimi

Avustralya vize evraklarınızı hazırladıysanız yapmanız gereken en önemli husus bu evrakları ilgili kurumlara zamanında teslim etmek olmalıdır. Önceden almanız gereken vize randevusu sırasında mutlaka evraklarınızın teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçte biyometrik parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekiyor.

Avustralya Vizesi Ne Zaman Verilir?

Avustralya vizesinin veriliş tarihi kurumların yoğunluğuna göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda resmi bayramlarda, dini bayramlarda ve hafta sonlarında hizmet vermeyen kurum vizeniz için sizlere 7-10 iş günü arasında bir tarih verebilir. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda ek evrak talebinde bulunulabilir. Bu nedenle vizenizi almak için mutlaka seyahatinizden bir ay öncesinden vize işlemlerinize başlamanız önerilen bir konudur. Bu süreçte kişiler vize almak için mutlaka titiz hareket etmeli ve vize reddine neden olabilecek durumlardan kaçınmalıdır.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya seyahati düşünen kişiler öncelikle vize almak durumundadırlar. Vize işlemleri sırasında dikkat edilen en önemli konulardan birisi de başvuru formu ve pasaporttur. Uygun özelliklerde bir pasaport alarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Avustralya vizesi almak isteyen kişiler konsolosluklardan ve bu alanda danışmanlık hizmeti veren yerlerden yararlanabilirler.

Vize alım süreci son derece karmaşık bir süreçtir. Hem pasaport çıkarttırmak hem de vizenin diğer belgelerini hazırlamak çok fazla zaman almaktadır. Böyle zamanlarda kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsur vize işlemleri sırasında doğru evrak hazırlamaktır. Çünkü Avustralya vize türleri arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Turizm vizesi, ticaret vizesi, aile ve arkadaş vizesi, çalışma vizesi, eğitim vizesi gibi seçeneklerden birini seçmeniz ve buna göre evrak hazırlamanız gerekmektedir.

Avustralya Vize Alım Süreci

Avustralya vize alım sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de zamanında işlemlerin yetiştirilebilmesidir. Bazen kişilerden ek evrak talebinde de bulunulmaktadır. Böyle durumlarda da vizenin alım süreci uzayabilmektedir. “Avustralya vizesi nasıl alınır?” sorusunun yanıtını bulabilmek için Vize Merkezi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımız ile sizlere en iyi vize hizmetini vermeye özen göstermekteyiz. Tüm evraklarınız zamanında eksiksiz olarak hazırlanıyor ve sorun çıkmadan bu süreci tamamlama şansı buluyorsunuz. Vize işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için Vize Merkezi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bu konuda sizlere profesyonel bir hizmet vermeye özen göstermekteyiz. Bizlerden her zaman vize işlemleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

Avustralya vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Avustralya vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke), ABD, Kanada ve Yeni Zelanda'ya da vizesiz seyahat edebilme hakkına sahiptirler. Aşağıda bu ülkelerden bazıları listelenmiştir.

 • Almanya    
 • Berlin    
 •  Avusturya    
 • Viyana    
 •  Belçika    
 •  Bulgaristan    
 •  Çek Cumhuriyeti    
 •  Danimarka
 •  Estonya    
 •  Finlandiya    
 •  Fransa    
 •  Hırvatistan    
 •  Hollanda
 •  İrlanda    
 •  İspanya        
 •  İsveç    
 •  İtalya    
 • Roma    
 •  Kıbrıs Cumhuriyeti
 • Lefkoşa    
 •  Letonya    
 •  Litvanya    
 •  Lüksemburg    
 •  Macaristan    
 •  Malta    
 •  Polonya    
 •  Portekiz
 •  Romanya
 •  Slovakya
 •  Yunanistan

Avustralya seyahatine bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, Avustralya vize için gerekli yükümlülük koşulu yerine getirmesi gerekmekte. Avustralya'ya yatırım veya ticaret yapma, seyahat etme, ziyaret etme, eğitim almak veya transit geçiş niyeti ile Avustralya'ya giriş yapmayı isteyen kişinin Avustralya vize için gerekli işlemi olabildiğince erken bir tarih de (1 ay içerisinde) başvurması gerekmekte. Avustralya turistik vize için bölge ayrım olmaksızın tüm başvurunun Ankara Avustralya Büyükelçilik konsolosluk bölümüne yapılmaları gerekmekte. Avustralya vizesi işlemi için yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile başvurular kabul edilmekte. Seyahat acentesine Avustralya vize işlemi için yetki verilme talepleri yazılı olarak Avustralya Konsolosluğa bildirilmelidir. Ayrıca Avustralya vizesi başvurusunda mutlaka 956 no yetki ibraz form ve Avustralya Vize Başvuru Formu ilgili kısmı doldurulması gereklidir. Avustralya Konsolosluk Ankara vize bölümleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyet ve Gürcistan vatandaşının vize müracaatını değerlendirmeye almaktadır.
Avustralya vize Avustralya'ya giriş için online alınmaları gereken bir izin türüdür. Avustralya Konsolosluk vize başvurusunu online olarak yapan başvuru sahibinin işlemine öncelik tanımaktadır. Avustralya Konsolosluğa vize müracaatı, turistik, iş ziyaret, kısa süre çalışma, yatırım, tıbbi ziyaretler, eğitim-araştırma, aile ve arkadaş ziyaret ve dil eğitim amaçlı olarak yapılmakta. Henley Vize Kısıtlaması Endeksi 1 Ekim 2019 Raporu'na göre Avustralya vatandaşı sınır kapısında vize alarak ya da vizesiz 181 ülkeye seyahat edebilir. Bu sayede Avustralya vatandaşı Dünya'da seyahat özgürlüğü açısından 9. sıralarda yer almaktadır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp