×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Avustralya

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Avustralya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Avustralya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Avustralya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Avustralya Büyükelçiliği, Avustralya Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Avustralya vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Avustralya Vizesi

 

Avustralya seyahati planlayan kişilerin vize işlemlerini zamanında yaptırması gerekiyor. Dünyanın birçok yerinden ziyaretçi ağırlayan ülke vize işlemleri konularında son derece titiz davranıyor. Bu konuda profesyonel şekilde hizmet veren konsolosluklar kişilerin vizelerini alabilmesinde son derece önemlidir. Evraklarınızı hazırlayıp vize ücretlerinizi yatırdıktan sonra kurumun ilgili vize birimine belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Avustralya vizesi için Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlar 180 gün içerisinde 90 günden fazla olmayacak şekilde muaf tutulmaktadır. Ancak Umuma Mahsus pasaport sahibiyseniz vize almak zorundasınız. Vize evraklarınızı hazırlarken mutlaka belli başlı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu süreçte kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus vize konusunda istenilen her evrakı kusursuz şekilde hazırlamak olmalıdır.

 

Avustralya Vize Evrakları

 

Avustralya vize evrakları standart ve özel evraklar olmak üzere ikiye ayrılır. Kişiler standart evraklar içerisinde başvuru formu, pasaport, dilekçe, davetiye, seyahat sağlık sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar bulunuyor. Bu evraklar vize başvurusu yapacak olan herkesten detaylı olarak isteniyor.

 

Özel belgeler ise kişilerin durumlarına göre istenilene evraklardır. Evlenme cüzdanı, aileden izin belgesi, eğitim belgeleri, çalışma belgeleri, işverense iş yerine ait belgeler bu evraklar arasında yer alıyor. Aynı zamanda finansal durumu gösteren belgelerin de temin edilmesi önemli bir detaydır. Bunlara ek olarak kişiler vize ücretini yatırarak vize dekontunu da vize evrakları arasına eklemek durumundadır.

 

Avustralya Vize Evraklarının Teslimi

 

Avustralya vize evraklarınızı hazırladıysanız yapmanız gereken en önemli husus bu evrakları ilgili kurumlara zamanında teslim etmek olmalıdır. Önceden almanız gereken vize randevusu sırasında mutlaka evraklarınızın teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçte biyometrik parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekiyor.

 

Avustralya Vizesi Ne Zaman Verilir?

 

Avustralya vizesinin veriliş tarihi kurumların yoğunluğuna göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda resmi bayramlarda, dini bayramlarda ve hafta sonlarında hizmet vermeyen kurum vizeniz için sizlere 7-10 iş günü arasında bir tarih verebilir. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda ek evrak talebinde bulunulabilir. Bu nedenle vizenizi almak için mutlaka seyahatinizden bir ay öncesinden vize işlemlerinize başlamanız önerilen bir konudur. Bu süreçte kişiler vize almak için mutlaka titiz hareket etmeli ve vize reddine neden olabilecek durumlardan kaçınmalıdır.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST