×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Avustralya

Avustralya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Avustralya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2022 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Avustralya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Avustralya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Avustralya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Avustralya Büyükelçiliği, Avustralya Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Avustralya vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Avustralya Vizesi Nedir?

Avustralya seyahati planlayan kişilerin vize işlemlerini zamanında yaptırması gerekiyor. Dünyanın birçok yerinden ziyaretçi ağırlayan ülke vize işlemleri konularında son derece titiz davranıyor. Bu konuda profesyonel şekilde hizmet veren konsolosluklar kişilerin vizelerini alabilmesinde son derece önemlidir. Evraklarınızı hazırlayıp vize ücretlerinizi yatırdıktan sonra kurumun ilgili vize birimine belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Avustralya vizesi için Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlar 180 gün içerisinde 90 günden fazla olmayacak şekilde muaf tutulmaktadır. Ancak Umuma Mahsus pasaport sahibiyseniz vize almak zorundasınız. Vize evraklarınızı hazırlarken mutlaka belli başlı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu süreçte kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus vize konusunda istenilen her evrakı kusursuz şekilde hazırlamak olmalıdır.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır 2022?

Avustralya seyahati düşünen kişiler öncelikle vize almak durumundadırlar. Vize işlemleri sırasında dikkat edilen en önemli konulardan birisi de başvuru formu ve pasaporttur. Uygun özelliklerde bir pasaport alarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Avustralya vizesi almak isteyen kişiler konsolosluklardan ve bu alanda danışmanlık hizmeti veren yerlerden yararlanabilirler.

Vize alım süreci son derece karmaşık bir süreçtir. Hem pasaport çıkarttırmak hem de vizenin diğer belgelerini hazırlamak çok fazla zaman almaktadır. Böyle zamanlarda kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsur vize işlemleri sırasında doğru evrak hazırlamaktır. Çünkü Avustralya vize türleri arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Turizm vizesi, ticaret vizesi, aile ve arkadaş vizesi, çalışma vizesi, eğitim vizesi gibi seçeneklerden birini seçmeniz ve buna göre evrak hazırlamanız gerekmektedir.

Avustralya Vize Nasıl Alınır?

Avustralya vize muafiyeti olmayan ülkeler arasında yer alıyor. Umumi pasaportu olan kişiler yanında diğer pasaportu olan kişilerin de mutlaka vize alması gerekmektedir. Vize işlemlerinde profesyonel davranmak bu süreçte büyük bir önem taşımaktadır. Vize belgelerinin tam olarak hazırlanması ve ücretlerin zamanında yatırılması en önemli kriterlerden biridir. Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli kriter de vize türüne uygun olarak evrak hazırlamaktır. Avusturalya vize türleri arasında şunlar bulunuyor:

 • Avustralya turist vizesi
 • Avustralya iş ziyareti vizesi
 • Avustralya aile ziyareti vizesi
 • Avustralya tıbbi tedavi vizesi
 • Avustralya transit geçiş vizesi
 • Avustralya öğrenci vizesi
 • Avustralya çalışma vizesi
 • Avustralya evlilik vizesi
 • Avustralya gemici vizesi

Gibi birçok farklı türden vize bulunmaktadır. Vize işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konu bu vize belgelerinin vize türlerine en uygun şekilde hazırlanmasıdır. Avustralya vize nasıl alınır sorusuna yanıt vermek gerekir ise vize işlemlerinizde mutlaka hazırlanan evrakları konsolosluklara ya da yetkili merkezlere teslim etmeniz gerekiyor. Vize belgelerinizin hazırlanmasında gerekirse profesyonel olarak vize desteği almanız gerekir.

Avustralya Vizesi Ne Zaman Verilir?

Avustralya vizesinin veriliş tarihi kurumların yoğunluğuna göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda resmi bayramlarda, dini bayramlarda ve hafta sonlarında hizmet vermeyen kurum vizeniz için sizlere 7-10 iş günü arasında bir tarih verebilir. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda ek evrak talebinde bulunulabilir. Bu nedenle vizenizi almak için mutlaka seyahatinizden bir ay öncesinden vize işlemlerinize başlamanız önerilen bir konudur. Bu süreçte kişiler vize almak için mutlaka titiz hareket etmeli ve vize reddine neden olabilecek durumlardan kaçınmalıdır.

Avustralya Vize Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize kaç günde çıkar sorusu da kişilerin vize alma sürecinde en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Avustralya vizesi alabilmek için evraklarınızı tam olarak hazırlamış olmanız gerekiyor. Hemen her türden evrakın hazırlanmasında dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Bu süreçte vize alma sürecini etkileyen çeşitli unsurlar vardır. Vizenizi alabilmek için dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Vize belgelerini vize türüne uygun hazırlayın.
 • Vize başvuru formunda vize türünü belirtin.
 • Vize başvuru formunda pasaport ve kimlik bilgisi kısımlarını detaylı doldurun.
 • Vize işlemlerinde her belgeyi eksiksiz hazırlayın.
 • Vize ücretlerini zamanda ve gerekli bankalara yatırın.

Bu ve bunlar gibi birçok noktaya dikkat etmeniz vize sürecinizi etkilemektedir. Hatalı belge vermek ya da yanlış vize türüne başvurmak vizenizin iptal edilmesine neden olabilmektedir. Tüm vize belgelerinizin tam ve eksiksiz olduğundan emin olduğunuzda belge dosyanızı konsolosluklara teslim edebilirsiniz. Vize belgelerini teslim ettikten sonra en geç 10 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Ek belge istenirse bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Avustralya Vize Alım Süreci

Avustralya vize alım sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de zamanında işlemlerin yetiştirilebilmesidir. Bazen kişilerden ek evrak talebinde de bulunulmaktadır. Böyle durumlarda da vizenin alım süreci uzayabilmektedir. “Avustralya vizesi nasıl alınır?” sorusunun yanıtını bulabilmek için Vize Merkezi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımız ile sizlere en iyi vize hizmetini vermeye özen göstermekteyiz. Tüm evraklarınız zamanında eksiksiz olarak hazırlanıyor ve sorun çıkmadan bu süreci tamamlama şansı buluyorsunuz. Vize işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için Vize Merkezi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bu konuda sizlere profesyonel bir hizmet vermeye özen göstermekteyiz. Bizlerden her zaman vize işlemleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Vize Başvuru

Avustralya vize başvuru işlemleri sırasında hem evraklarınızın tam olması gerekiyor hem de bu belgeleri randevu tarihinde kurumlara teslim etmeniz gerekiyor. Avustralya vize başvuru işlemlerinde mutlaka güncel evraklar hazırlamanız gerekiyor. Başvuru için de Avustralya konsolosluklarına, büyükelçiliğe ya da yetkilendirilmiş vize merkezlerine gidebilirsiniz. İşlemlere başlamadan önce mutlaka vize randevunuzu almanız gerekiyor. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken noktaların başında şunlar geliyor:

 • Vize belgeleriniz vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortanızın 30 Euro teminatlı olmasına dikkat edilmelidir.
 • Kimlik belgesinin hem arka hem de ön yüz fotokopisi verilmelidir.
 • Pasaportunuzun en iki sayfası boş olmalıdır.
 • Pasaportunuz 10 yıldan daha eski olmamalıdır.
 • Vize dilekçenizde mutlaka ıslak imza ve tarih olmalıdır.
 • Vize davetiyeniz bulunmalıdır.

Tüm bu detaylara dikkat edildiğinde vizenizi daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Vize işlemlerinde dikkat etmeniz gereken birçok nokta olduğundan bu süreçte vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel bir vize danışmanlık hizmeti ile vizenizi tahmin edilenden daha kısa sürede alma imkanı bulunuyor. Avustralya Vize reddi durumlarında kişilerin aynı zamanda vize reddi itiraz dilekçesi de hazırlaması gerekiyor.

Avustralya Vize İçin Gerekli Evraklar

Avustralya vize için gerekli evraklar güncel ve tam olmalıdır. Aynı zamanda vize türüne uygun bir şekilde de hazırlanmalıdır. Avustralya vizesi alabilmek için başvuru yapacak kişiler evrak sürecinde rahatlıkla profesyonel danışmanlık firmalarından hizmet alabilirler. Bu firmalardan hizmet almak vizenizi daha kısa sürede sorunsuz bir şekilde almanızı sağlar. Avustralya vize için gerekli evraklar arasında hem sizi tanıtan hem de vize türünüzü belirten belgeler bulunmalıdır. Hazırlanması gereken standart belgeler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Başvuru formu, pasaport ve dilekçe
 • Seyahat sağlık sigortası ve davetiye
 • Yaşı küçük olanların aileden izin belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Gidiş ve dönüş uçak bileti
 • Otel rezervasyonları
 • Kimlik belgesinin arkalı önlü fotokopileri
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Meslek durumunu gösteren belgeler
 • Evli olanlar için evlenme cüzdanı fotokopileri

Gibi belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Vize türü evrak hazırlama sürecinde son derece önemli bir detaydır. Vize türünüze göre sizlerden ek belge de istenebilmektedir. Bu süreçte mutlaka her konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

Avustralya Vize Evrakları

Avustralya vize evrakları standart ve özel evraklar olmak üzere ikiye ayrılır. Kişiler standart evraklar içerisinde başvuru formu, pasaport, dilekçe, davetiye, seyahat sağlık sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar bulunuyor. Bu evraklar vize başvurusu yapacak olan herkesten detaylı olarak isteniyor.

Özel belgeler ise kişilerin durumlarına göre istenilene evraklardır. Evlenme cüzdanı, aileden izin belgesi, eğitim belgeleri, çalışma belgeleri, işverense iş yerine ait belgeler bu evraklar arasında yer alıyor. Aynı zamanda finansal durumu gösteren belgelerin de temin edilmesi önemli bir detaydır. Bunlara ek olarak kişiler vize ücretini yatırarak vize dekontunu da vize evrakları arasına eklemek durumundadır.

Avustralya Vize Evraklarının Teslimi

Avustralya vize evraklarınızı hazırladıysanız yapmanız gereken en önemli husus bu evrakları ilgili kurumlara zamanında teslim etmek olmalıdır. Önceden almanız gereken vize randevusu sırasında mutlaka evraklarınızın teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçte biyometrik parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekiyor.

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya vize ücreti kişilerin vize işlemleri sırasında ödemeleri gereken bir ücrettir. Bu ücretin ödenmesinde mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Öncelikle vize ücretini yatırmadan önce vize randevusunu almalı ve sonrasında da evrakları hazırlamalısınız. Sonrasında da vize ücretlerini ödeyerek kurumlara evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize ücretleri konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Vize ücretlerini mutlaka bulunduğunuz sene ödenmesi gereken tutarlar üzerinden yatırmalısınız.
 • Vize ücretlerini yatırmadan önce güncel bilgileri edinmeniz gerekir.
 • Hangi bankalara yatırılması gerektiğini bilmelisiniz.
 • Vize ücretlerini yatırmadan önce belgelerinizin tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.
 • Vize türüne ve kriterlerinize uygun bir ödeme yapmalısınız.
 • Ödeme sonrasında bankadan bir dekont almalısınız.
 • Alınan dekontun mutlaka vize dosyasında yer almasına özen göstermelisiniz.

Sonrasında vize işlemleri için randevu saatinde kurumlara gidebilirsiniz. Avustralya vize işlemleri için ödemeniz gereken vize ücreti ise değişebilmektedir. Turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli öğrenci vizesi için 140AUD ödenmesi gerekiyor. Uzun süreli öğrenci vizesi için 757 AUD, geçici çalışma vizesi için 285 AUD, tıbbi amaçlı vize için de 290 AUD ücret ödenmelidir.

Avustralya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Avustralya vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke), ABD, Kanada ve Yeni Zelanda'ya da vizesiz seyahat edebilme hakkına sahiptirler. Aşağıda bu ülkelerden bazıları listelenmiştir.

 • Almanya    
 • Berlin    
 •  Avusturya    
 • Viyana    
 •  Belçika    
 •  Bulgaristan    
 •  Çek Cumhuriyeti    
 •  Danimarka
 •  Estonya    
 •  Finlandiya    
 •  Fransa    
 •  Hırvatistan    
 •  Hollanda
 •  İrlanda    
 •  İspanya        
 •  İsveç    
 •  İtalya    
 • Roma    
 •  Kıbrıs Cumhuriyeti
 • Lefkoşa    
 •  Letonya    
 •  Litvanya    
 •  Lüksemburg    
 •  Macaristan    
 •  Malta    
 •  Polonya    
 •  Portekiz
 •  Romanya
 •  Slovakya
 •  Yunanistan

Avustralya seyahatine bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, Avustralya vize için gerekli yükümlülük koşulu yerine getirmesi gerekmekte. Avustralya'ya yatırım veya ticaret yapma, seyahat etme, ziyaret etme, eğitim almak veya transit geçiş niyeti ile Avustralya'ya giriş yapmayı isteyen kişinin Avustralya vize için gerekli işlemi olabildiğince erken bir tarih de (1 ay içerisinde) başvurması gerekmekte. Avustralya turistik vize için bölge ayrım olmaksızın tüm başvurunun Ankara Avustralya Büyükelçilik konsolosluk bölümüne yapılmaları gerekmekte. Avustralya vizesi işlemi için yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile başvurular kabul edilmekte. Seyahat acentesine Avustralya vize işlemi için yetki verilme talepleri yazılı olarak Avustralya Konsolosluğa bildirilmelidir. Ayrıca Avustralya vizesi başvurusunda mutlaka 956 no yetki ibraz form ve Avustralya Vize Başvuru Formu ilgili kısmı doldurulması gereklidir. Avustralya Konsolosluk Ankara vize bölümleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyet ve Gürcistan vatandaşının vize müracaatını değerlendirmeye almaktadır.
Avustralya vize Avustralya'ya giriş için online alınmaları gereken bir izin türüdür. Avustralya Konsolosluk vize başvurusunu online olarak yapan başvuru sahibinin işlemine öncelik tanımaktadır. Avustralya Konsolosluğa vize müracaatı, turistik, iş ziyaret, kısa süre çalışma, yatırım, tıbbi ziyaretler, eğitim-araştırma, aile ve arkadaş ziyaret ve dil eğitim amaçlı olarak yapılmakta. Henley Vize Kısıtlaması Endeksi 1 Ekim 2019 Raporu'na göre Avustralya vatandaşı sınır kapısında vize alarak ya da vizesiz 181 ülkeye seyahat edebilir. Bu sayede Avustralya vatandaşı Dünya'da seyahat özgürlüğü açısından 9. sıralarda yer almaktadır.

Avustralya Vize Danışmanlığı

Avustralya vize danışmanlık: Avustralya vize alma süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Bu firmalar Online ortamda Avustralya vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir. Vize danışmanlığının avantajları oldukça çoktur.

Avustralya Vize Danışmanlık Hizmeti Neden Tercih Edilir?

  Kişiye uygun vize türüne başvuruda bulunulması, Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakların bildirilmesi, son güncellemeleri kolaylıkla öğrenilebilmesi. Vize dilekçesinin Konsolosluk talebine uygun şekilde yazılması, Vize başvuru formunun uygun kategoriden seçilmesi ve sorunsuz doldurulması, Avustralya vizesini hızlı almak isteyen kişiler için ekstra hizmet ücretleri hakkında bilgiler verilmesi ve başvuran kişinin onaylaması, Avustralya vize randevusu günü acente temsilcisinin kişiye eşlik etmesi, Avustralya vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalar da farklı fiyat aralığı olduğu için bütçenize uyun firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalardan en iyi Avustralya vize danışmanlık firması www.konsolosvize.com, www.vizemerkezi.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. Online işlemlerde bu siteler üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Vize merkezi firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır. Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. Avustralya'nın vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Online yapılmayan başvurular Avustralya'nın vize merkezi Ankara'ya yapılmaktadır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp