×

Categories

Almanya Transit Vize

Almanya Transit Vize Hakkında

Almanya transit vize başvurusu ikinci bir ülke seyahati söz konusu ise ülkeler arası direk geçiş imkânı sağlayan bir başvuru türüdür. Bu sayede ülkeler arası herhangi bir problem ile karşılaşmadan değişiklik yapabilmeniz mümkündür. Almanya transit vize işlemleri için iki seçenek vardır. Birincisi havaalanı transit vize yani A tipi, ikincisi ise transit vize yani C tipi. İki tip Almanya transit vize alabilmeniz için de hemen hemen aynı belgelere sahip olmanız gerekmektedir. A tipi vize iki ülke arası yapılacak seyahatlerde pasaport kontrolünden geçmemenizi sağlar. Turistik olarak seyahat etmeyi düşünüyorsanız ancak A tipi vize ile Almaya transit hakkı kazanabilirsiniz. Fakat transit hakkı veren havaalanları değişkenlik göstermektedir. Almanya transit vize hakkı tanıyan hava alanlarını konsolosluk veya seyahat şirketiniz tarafınca öğrenmeniz mümkündür. İkinci vize de klasik bir transit vize türüdür. Her zaman vize başvurusu yaparken Türkiye’deki alman konsolosluğundan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu sayede sizin için gerekli evrakları öğrenmeniz mümkündür. Bu evraklar temelde gidiş sebebinizi kanıtlayıcı nitelikte evraklar ve şahsi evraklarınızdır. Almanya transit vize işlemleriniz için şahsi evraklarınız, pasaport, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, son 3 ay içerisinde çekilmiş olmak kaydıyla biyometrik fotoğraf, banka dökümleri, SGK bilgileri, öğrenci iseniz aile izin belgesi ve öğrenci kâğıdı; bir şirket sahibi veya çalışanı iseniz şirketin gerekli vergi levhası bilgiler, şirket izin belgeleri ve maaş bordroları olması gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Almanya Transit Vize Nedir?

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin alması gereken Almanya vizesi türü Almanya transit vizesidir. Almanya transit vizesi alacak olan kişiler Almanya transit vizesinin ne olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Almanya transit vizesi alacak olan ve Almanya transit vizesinin ne olduğunu merak eden kişiler için “Almanya transit vize nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Almanya transit vizesi; Almanya üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişilerin Almanya üzerinden farklı bir ülkeye geçmesine izin veren yasal bir izin belgesidir. Almanya üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişiler, Almanya transit vizesi olmadan farklı bir ülkeye geçiş sağlayamamakta ve Almanya’ya girememektedir.

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye kara, hava ve demir yolu ile gidecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vize kısa dönem bir vize türüdür ve Almanya’da serbest dolaşım hakkı tanımamaktadır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri Almanya Transit vizesinden muaftır.

Almanya transit vizesi kısaca Almanya üzerinden farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin alması gereken yasal izin belgesidir.

Almanya Transit Vize İstiyor Mu?

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişilerin Almanya transit vizesi alması gerekmektedir. Almanya üzerinden farklı bir ülkeye transit olarak gidecek olan kişiler Almanya’nın transit vize verip vermediğini merak etmektedir. Bu yazıda Almanya üzerinden farklı bir ülkeye gidecek olan kişiler için “Almanya transit vize istiyor mu?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye havayolu ile aktarmalı olarak gidecek olan kişiler havaalanın transit bölgesinde 24 saatten az bekleme koşulu ile transit vizeden muaftır. Ancak bekleme süresi 24 saati geçecekse Almanya transit vizesi alınmalıdır. Ayrıca karayolu ve demiryolu ile farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin Almanya transit vizesi alması gerekmektedir. 

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişilerin Almanya transit vizesi alması gerekmektedir. Almanya üzerinden farklı bir ülkeye transit olarak gidecek olan kişilerin Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri Almanya transit vizesinden muaftır. Ayrıca asıl olarak gidilecek olan ülke Schengen ülkesi ise Almanya transit vizesi alınmasına gerek yoktur.

Almanya Dil Okulu Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Almanya Transit Vize Veriyor Mu?

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişilerin Almanya transit vizesi alması gerekmektedir. Almanya üzerinden transit olarak farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişiler Almanya’nın transit vize verip vermediğini merak etmektedir. Bu yazıda Almanya üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişiler için “Almanya transit vize veriyor mu?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Almanya Federal Cumhuriyeti, ülkesi üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişilere transit vize vermektedir. Almanya transit vize muafiyetiniz bulunmuyorsa vize almalısınız. Aşağıdaki kişilerin Almanya transit vizesi alamsına gerek yoktur.

 • Diplomatik Pasaport sahibi Türk vatandaşları Almanya transit vizesinden muaftır.
 • Hizmet Pasaportu sahibi Türk vatandaşları Almanya transit vizesinden muaftır.
 • Hususi Pasaport sahibi Türk vatandaşları Almanya transit vizesinden muaftır.
 • Asıl olarak seyahat edilecek olan ülke Schengen ülkesi ise Almanya transit vizesi almanıza gerek yoktur.
 • Avrupa Birliği ya da Avrupa Ekonomik Topluluğu vatandaşlığınız var ise Almanya Transit vizesi almanıza gerek yoktur.
 • Almanya havaalanında bekleme süreniz 24 saatten fazla değilse ve havaalanı transit alanından çıkmayacaksanız Almanya transit vizesi almanıza gerek yoktur.

Almanya Transit Vize Nasıl Alınır?

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Almanya transit vizesi alamsı gerekmektedir. Almanya transit vizesi alacak olan kişiler, Almanya transit vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Almanya transit vizesi alacak olan kişiler için “Almanya transit vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

 • Almanya transit vizesi alacak olan kişiler öncelikle asıl olarak seyahat edeceği ülkeye ait vizeyi almalıdır.
 • Asıl olarak seyahat edilecek olan ülkeden vize alan kişiler, Almanya transit vizesi başvurusunu yapabilir. Almanya transit vizesi başvurusu Almanya vize başvuru merkezlerine yapılabilir. Almanya vize başvuru merkezi İDATA isimli şirkettir.
 • Almanya transit vizesi alacak olan kişiler, Almanya transit vizesi için Almanya vize başvuru merkezinden randevu almalıdır.
 • Almanya transit vizesi alacak olan kişiler randevu tarihine kadar gerekli olan Almanya transit vizesi evraklarını hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan Almanya transit vize evrakları randevu tarihinde yetkili vize başvuru merkezine teslim edilmelidir. Randevu tarihinde Almanya transit vize ücreti ödenmeli ve biyometrik parmak izi verisi verilmelidir.
 • Başvuruları inceleme yetkisi Almanya temsilciliklerine aittir. 

Almanya Erasmus Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Almanya Transit Vize Nereden Alınır?

Almanya üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan kişiler, Almanya transit vizesi alması gerekmektedir. Almanya transit vizesi alacak olan kişiler, Almanya transit vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Almanya transit vizesi alacak olan kişiler için “Almanya transit vizesi nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Almanya transit vize başvuruları Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilenen vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Almanya transit vize başvurusunun yapılabileceği vize başvuru merkezi VFS Global isimli şirkettir.

Almanya transit vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, başvurularını her ne kadar Almanya vize başvuru merkezine yapılsa da başvuruları inceleme yetkisi Almanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine aittir.

Almanya vize başvuru merkezi Almanya transit vize başvurusunu kabul ettikten sonra incelenmesi için Almanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine göndermektedir. Almanya temsilciliği vize başvurusunu inceledikten sonra olumlu sonuçlanırsa Almanya transit vizesini pasaporta basarak başvurunun yapıldığı Almanya vize başvuru merkezine gönderilir. Başvuru sahibi Almanya transit vizenin basıldığı pasaportu Almanya vize başvuru merkezinden alabilir.

Kısacası Almanya vize başvurusunun nereden alınacağı sorusuna verilen cevap Almanya vize başvuru merkezi ve Almanya temsilciliğidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp