Hollanda

Hollanda Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Hollanda Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Hollanda Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Hollanda'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Hollanda vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Hollanda Başkonsolosluğu, Hollanda Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Hollanda Vize Başvuru Formu, Hollanda Vize Dilekçesi

Hollanda Vizesi

 

Batı Avrupa’da yer alan Hollanda Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip ülkelerden biridir. Başkenti Amsterdam olan ülkede çok önemli birçok şehir vardır. Rotterdam gibi önemli şehirlerin bulunduğu ülke dünya genelinde birçok kişi tarafından merak edilen ve ziyaret edilmek istenilen ülkelerden biridir. Hollanda’ya gitmeyi düşünen Türk vatandaşlarının da bu süreçte vize alması gereklidir.

Vize işlemleri sırasında kişilerden birtakım evraklar istenir. Ancak her pasaport sahibi vizeye tabi değildir. Bordo yani Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin vize alması zorunlu durumlardan biridir. Bununla birlikte Hizmet, Hususi, Diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere sadece 90 gün kalmak için vizeden muaf tutulurlar.

Hollanda Vize Türleri Hangileridir?

 

Hollanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının belli başlı vize türlerinden birisini seçmesi gereklidir. Bu vize türleri şu şekilde sıralanabilir:

l Hollanda turistik vize

l Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi

l Hollanda Schengen vizesi

l Hollanda denizci vizesi

l Hollanda transit vizesi

l Hollanda şoför vizesi

l Hollanda Antilleri vizesi

l Hollanda Express vize

l Hollanda öğrenim ve staj vizesi

l Hollanda kültür sanat spor konferans ve Araştırma faaliyetleri vizesi

Bu vizelerin her birinin kendisine has evrak dosyası vardır. Bu evrak dosyasında bulundurulması gereken her belgenin güncel olması ve tamamen gerçekleri yansıtması aranılan en önemli kriterlerden biridir.

 

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

 

Hollanda ülke olarak Schengen bölgesinde yer alıyor. Bu nedenle de Schengen vizesine sahip olan kişilerin yeniden bir vize alması gerekli değildir. Fakat Schengen vizesinin sahip olduğu kurallar gereğince 3 farklı vize tipi vardır. Hollanda tek girişli Schengen vizesi, Hollanda çift girişli Schengen vizesi, Hollanda çok girişli Schengen vizesidir.

Vize işlemleri için kişilerin Türkiye’de bulunan Hollanda Büyükelçiliği’ne, Hollanda Konsolosluklarına, Hollanda Başkonsolosluğu’na ve bu kurumlar tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine başvurmaları gerekir.

Öncelikle kişilerin vize randevusu alması ve sonrasında evraklarında gereken tarihler arasında hazırlaması bununla birlikte vize ücretini yatırarak başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir.

Hollanda Vizesi İçin Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

 

Kişilerin içerisinde en az iki tane boş yaprağı olan ve süresi seyahat bitiminden 3 ay sonrasına kadar devam eden bir pasaportun sahibi olmalıdır. Aynı zamanda kişiler eski pasaportlarını da mutlaka vize evraklarının içerisine eklemelidir. Vize başvuru formu ve talep dilekçesi önemli evraklar arasındadır. Bunun yanında iki tane 3,5 x 4 küçük ölçülerinde biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgelerinde yer alması gereklidir.

Bunlara ek olarak kişiler konaklama ve rezervasyon bilgilerine ulaşım bilgilerini ve 30.000 Euro değerinde seyahat sağlık sigortasında dosya eklemek durumundadırlar. Kişilerin 3 aylık banka dökümleri ve en az 3 bin TL bakiyesi olan bir banka hesapları olması son derece önemli bir bilgidir. Finansal durumu gösteren belgeler yanında seyahat amacını destekleyen belgelerinizin de olması bu süreçte vizeyi daha kolay almanıza yardımcı olur. Kişiler parmak izi uygulamasından da geçtikten sonra en geç 15 gün içerisinde vizelerini alabilirler.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp