×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İtalya

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İtalya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İtalya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İtalya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Form ve Dilekçe

İtalya Vize Başvuru Formu, İtalya Vize Dilekçesi

Konsolosluk

İtalya Başkonsolosluğu, İtalya Büyükelçiliği

İtalya Vizesi

İtalya Güney Avrupa’da bulunan ve bir ya da yarım ada ülkesi olan oldukça turistik ülkelerden biridir. Sicilya ve Sardinya gibi önemli adaları bulunan İtalya’nın başkenti Roma’dır. Son derece güzel bir ülke olan İtalya’ya kişiler farklı nedenlerden dolayı seyahat etmek istiyor. Türkiye’den İtalya’ya gitmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin tamamı vize uygulamasına tabi tutuluyor. Bununla birlikte Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahiplerinin bize muafiyetleri bulunuyor. Bu pasaport sahipleri yalnızca 90 gün süreyle vizesiz olarak İtalya’da konaklama hakkına sahiptir. İtalya vize türleri ise:

-İtalya turistik vizesi
-İtalya ticari vize
-İtalya aile ve arkadaş ziyareti vizesi
-İtalya oturma vizesi
-İtalya Çalışma vizesi
Bu bizi türlerini ek olarak kişiler eğitim amaçlı olarak da İtalya’ya Seyahat gerçekleştirebilirler.

İtalya Vizesi Nereden Alınır?

İtalya vizesinin başvuruları İtalya Büyükelçiliği, konsolosluklar, başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilir. Başvurular sırasında kişilerin bireysel olarak kurumlara gitmesi ve evrak teslimi yapması bu süreç açısından son derece önemlidir.

 

İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya vizesinin alınabilmesi için kişilerin öncelikle başvuru evraklarını tamamlaması gerekiyor. Kişiler kısa süreli seyahat için İtalya konsolosluklarına başvurularını yapabilirler. Bu seyahat için Schengen vizesi müracaatında bulunulması gerekiyor. Ancak 90 gün süreyi aşan uzun süreli seyahatler için İtalyan ulusal vize müracaatına başvurulması gereklidir.

İtalya Başvuru Evrakları Nelerdir?

İtalya başvuru evraklarının en önemlisi pasaporttur. Kişilerin pasaport tarihlerinin mutlaka seyahat bitiminden 3 ay sonrasına kadar geçerliliğinin devam edilmesi önemlidir. Pasaportun içinde iki boş yaprak olması 10 yıldan daha eski olmaması ve okunabilir nitelikte bir belge olması önemlidir.

Bir diğer önemli belge ise İtalya vize başvuru formudur. Kişilerin bu belgeyi mutlaka ıslak imzalı şekilde teslim etmesi gerekir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 tane arka fonu beyaz fotoğraf, 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası 1 gün gidiş dönüş rezervasyon bilgileri, otel rezervasyon bilgileri mutlaka vize dosyasında olmalıdır.

Bu evraklara ek olarak kişilerin mali durumlarını gösteren çeşitli banka dokümanları, üstlerine kayıtlı bir tapuya da ruhsat varsa bunların fotokopileri, çalışanlar ve işverenler için hazırlanması gereken belgeler vize dosyasında olması gerekenler arasındadır.

İtalya Vize Evraklarını Teslim Edilmesi

İtalya vizesi başvurusu için kişilerin vize evraklarını eksiksiz bir dosya olarak randevu tarihinde konsolosluğa teslim etmesi gerekiyor. Evraklar teslim edildikten sonra kişiler 7 ile 10 iş günü suresi zarfında vizelerini alabilirler. Ancak bu süreçte meydana gelen ek evrak talebi kişilerin vizesinin süresini geciktirebilir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST