×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İngiltere Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İngiltere'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Öğrenci

Çalışma

İngiltere vatandaşlık işlemleri

Form & Dilekçe

İngiltere Vize Başvuru Formu, İngiltere Vize Dilekçesi

Konsolosluk

İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Başkonsolosluğu

İngiltere Vizesi

İngiltere vize konusunda çok titiz ülkelerden biridir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nden İngiltere'ye gidecek olan kişilerin mutlaka vize işlemi sırasında gereken özeni göstermesi gerekir. Vize işlemleri esnasında kişiler İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Başkonsolosluğu, İngiltere Fahri konsoloslukları ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden hizmet alabilirler.

 

Türkiye’den İngiltere’ye giden Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin hemen hepsinin vize işlemi yaptırması zorunlu koşullardan biridir. Bununla birlikte Diplomatik ve Hususi hizmet pasaportlarına belirli vize muafiyetleri vardır. Vize işlemleri sırasında gerek evraklar gerekse vize ücretlerinin yatırılmasında kişiler profesyonel destek de alabilirler. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi parmak izi uygulamasıdır.

 

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

 

İngiltere vizesi işlemlerinde konsolosluk memurları evrakların eksiksiz olmasına ve doğru olmasına büyük önem veriyor. Bu evrak listesinde önem verilen konu başvuru formunun İngilizce olarak doldurulmasıdır. Bununla birlikte başvuru formunda istenilen her bilginin tam yazılması aranılan en önemli kriterlerden biridir. Vize türünü mutlaka belge üzerinde belirtmeye dikkat etmelisiniz.

 

İngiltere vizesi alırken pasaportun mutlaka son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaport olmasına içindeki sayfaların okunabilir nitelikte olmasına ve 2 tane de boş yaprağının olmasına dikkat edilmelidir. Vize işlemleri sırasında kişiler eğer daha önceden vize almışlarsa bu vizelerin fotokopilerin de dosyaya eklemelidir.

 

Önceden alınmış iptal edilmiş veya zamanı geçmiş bir pasaportunuz varsa bunu da yeni pasaportunuz ile birlikte dosyaya koymalısınız. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri ise seyahat sağlık sigortasının kapsamıdır. Belli bir bedeli karşılayabilecek düzeyde olması ve tüm seyahati kapsaması seyahat sağlık sigortası açısından son derece önemli bir noktadır.

 

 İngiltere Vizesinde Önemli Evraklar Hangileridir?

 

İngiltere vizesi alacak olan kişilerin temin etmesi gereken evraklar içerisinde nüfus cüzdanı ve biyometrik fotoğraf son derece önemlidir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, girişi küçükler için izin belgesi, finans durumunu gösteren mali belgeler, çalışanlar için şirketten alınan çalışma belgeleri ve maaş belgeleri, iş yeri sahipleri için de iş yeri ile ilgili vergi levhası gibi belgeler gereklidir.

 

Bu belgelerin tamamı vize dosyasında olması gerekirken aynı zamanda sizlerden ek belge talebi de yapılabilir. Bu belge talepleri karşısında kişilerin vize alma süreci uzayabilir. Böyle durumlarda ise kişiler vize işlemlerini seyahatlerinden bir ay önce başlatmaları oldukça önemlidir. Evrakların tamamlanması ve teslim edilmesi sonrasında kişiler vizelerini yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde alabilirler.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST