×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vize

İngiltere vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İngiltere Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2022 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İngiltere Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İngiltere'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Öğrenci

Çalışma

İngiltere vatandaşlık işlemleri

Form & Dilekçe

İngiltere Vize Başvuru Formu, İngiltere Vize Dilekçesi

Konsolosluk

İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Başkonsolosluğu

İngiltere vizesi konusunda,  titiz bir inceleme ve değerlendirme süreci yürüten ülkelerden biridir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nden İngiltere'ye gidecek olan kişilerin mutlaka vize işlemi sırasında gereken özeni ve dikkati göstermesi gerekir. Vize işlemleri esnasında kişiler İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Başkonsolosluğu, İngiltere Fahri konsoloslukları ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden hizmet alabilirler.

İngiltere Vizesi Türleri

 İngiltere vizesi türleri için kapsamlı bir biçimde güncel olarak verilebilecek olan bilgiler aşağıda yazılı olduğu biçimdedir:

 • İngiltere Turistik Vizesi
 • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
 • İngiltere Ticari Vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Öğrenci Vizesi
 • Evlilik ya da Yasal Eş Tescili İçin İngiltere Vizesi
 • İngiltere Transit Vizesi
 • İngiltere Tıbbi Tedavi Amaçlı Vizesi
 • Tier 4 Vizesi
 • Ankara Anlaşması Vizesi
 • İngiltere Yerleşim Vizeleri
 • İngiltere Ekspres Vizesi
 • İngiltere Çalışma Vizeleri

İngiltere Çalışma Vizeleri de kendi içinde alt başlıklara ayrılır. Bunlar ise şu biçimdedir:

İngiltere Tier 1 Vizesi : Girişimcilerin, ender yetenek sahiplerinin, yatırımcıların vb. alabilecekleri türden olan vize çeşididir.

İngiltere Tier 2 Vizesi : Vasıflı işçilerin, , şirket içi transferlerin sporcuların ve din adamlarının alabilecekleri  türden olan vize çeşididir.

İngiltere Tier 5 Vizesi ise Staj ve gençlik değişikm programına katılacak olanlar için geçici işçi vizesidir. 

İngiltere Turistik Vize

Üstte verilen bu bilgilerden sonra şimdi de İngiltere Turistik Vize hakkında ana hatları ile ilgili bilgi vermek gerekir ise o noktada şu bilgiler verilebilir: İngiltere’ye kültürel faaliyetler ve/va kısa süreli olarak bu ülkeyi gezme amaçlı olarak gidecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Burada bir hususun bilhassa altını çizmek gerekir. İngiltere ya da tam adı ile Birleşik Krallık bir Avrupa Birliği ülkesi değildir. Bu yüzden de kısa süreli olarak yapılan İngiltere gezilerinde Schengen vizesi alınması mümkün değildir. Süreç diğer Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi işlemez. Bu ülkeye turist olarak gidecek olan kişiler için diğer ülkelere göre bir diğer önemli olan fark sunacakları orijinal dökümanların yanı sıra ilgili belgelerin bir de fotokopilerini sunmaları gerektiğidir. İngiltere vize başvuruları online olarak yapılabilir. Kişinin yaşadığı kenti kapsayan Büyükelçilik ya da Konsolosluklara yapılabilir. Ya da ilgili akredite olmuş olan ve İngiltere Hükümeti tarafından onaylanmış yetkili acentelere yapılabilir.

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vize diğer vizelerden biraz daha farklı olan bir vize türüdür. Bu vize türünde kişilerin Birleşik Krallığa iş amaçlı olarak fuar katılımı, iş toplantısı yapacağı, konferanslara katılacağı gibi tamamı ile iş amaçlı olarak yapacağı geziler için yapacağı seyahatlerde geçerlidir. Lakin eğer sürekli olarak bu ülkeye giriş çıkış yapacak ise 1 yıllık 2 yıllık 5 yıllık 10 yıllık olan İngiltere iş ziyareti vizesi alabilir. Lakin burada işin püf noktası hangi türlü olan iş ziyareti vizesi alınırsa alınsın Birleşik Krallıkta bir yıl içinde kalma süresi altı aydır. Altı aydan daha uzun süreli kalınması söz konusu olan bir durum değildir. İngiltere ticari vize alınır iken hazırlanması gereken evraklar vardır. Bunlar içinde başvuru formu,  geçerliliği olan pasaport, davetiye kişinin finansal durumunu gösteren belgeler, kişinin mesleği ile ilgili bilgiler kısaca bu seyahati haklı kılacak yani kanıtlayacak olan tüm bilgiler istenmektedir. Başvurular yine aynı şekilde yapılmaktadır.

İngiltere Vizesi

Türkiye’den İngiltere’ye giden Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin hemen hepsinin vize işlemi yaptırması zorunlu koşullardan biridir. Bununla birlikte Diplomatik ve Hususi hizmet pasaportlarına belirli vize muafiyetleri vardır. Vize işlemleri sırasında gerek evraklar gerekse vize ücretlerinin yatırılmasında kişiler profesyonel destek de alabilirler. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi parmak izi uygulamasıdır.

İngiltere Vizesi İşlemleri

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşları seyahat amacına ve statüsüne göre İngiltere vizesi almak zorundadır. İngiltere vizesi almayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye girememektedir. İngiltere vizesi almış olan birisi aynı zamanda Birleşik Krallık vizesi almış olur. Bundan dolayı istediği Birleşik Krallık ülkesinde serbestçe dolaşabilir. Birleşik Krallık vizesi alan birisi İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’ye girebilmektedir. İrlanda Cumhuriyeti’ne (Güney İrlanda) girmek isteyen birisi girişini İngiltere üzerinden yapmak zorundadır. Daha sonra ise İrlanda’ya geçiş yapabilir.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusunu doğrudan kabul etmemektedir. Başvuruları yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Türkiye’de vize başvurusu yapabileceğiniz toplam 7 adet vize başvuru merkezi vardır. Bu vize başvuru merkezleri Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İzmir ve İstanbul’da bulunmaktadır. Başvuru için öncelikle online vize başvuru formunu büyük harfle ve İngilizce olarak doldurmalısınız. Daha sonra ise vize başvuru merkezinden randevu almalısınız. Bu sırada gerekli evrakları hazırlamalı ve vize harç ücretini yatırmayı unutmamalısınız. Randevu tarihi ve saatinde İngiltere vizesi başvuru merkezinde olmalısınız. Burada yetkililer 10 parmak izi ve biyometrik fotoğraf alacak.

İngiltere Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Vize başvurusu yapılmadan önce gerekli evraklar detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Bunun için ise vize kategorinizi belirlemelisiniz. Gerekli evraklar vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. İstenen evraklar seyahat amacınızı, ekonomik durumunuzu, güncel durumunuzu belirten evraklardır. Eksik ve hatalı evrak sunumu ya da evraklar başvuru esnasındaki beyanlarınızı desteklemelidir.
 • En önemli kurallardan birisi seyahat amacının belirlenmesidir. Seyahat amacı belirlendikten sonra uygun koşullar araştırılmalıdır.
 • İngiltere vizesi başvurusu için evraklarınız vize başvuru merkezinde taratılarak İngiltere Konsolosluğu’na gönderilmektedir. Ancak bu işlemi başvuru sahibi de yapabilmektedir. Vize başvuru merkezi bunun için ek ücret talep edecektir. Başvuru sahipleri belgeleri kendisi taratırken yanlışlık yapabilmektedir. Bunun için profesyonel destek alınabilir.
 • İlk defa İngiltere vizesi talebinde bulunacak kişinin ilk vize başvurusunu 6 ay olarak yapması tavsiye edilmektedir.
 • Vize başvurunuzun değerlendirilmesi başvuru formunda verilen beyanlar dikkate alınarak yapılmaktadır. Bundan dolayı başvuru yapılırken kişisel bilgiler eksiksiz ve hatasız girilmelidir. Özellikle finansal sorulan hatasız bir şekilde cevaplanmalıdır. Bu form büyük harfler ile İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu formda hata ile karşılaşılırsa vize başvurusu reddedilmektedir. Bazı durumlarda 10 yıllık İngiltere vizesi reddi verilebilmektedir.
 • Schengen vizesi sahipleri İngiltere’ye seyahat edememektedir. Ancak İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusu yapan ve başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler Birleşik Krallık ülkelerine seyahat edebilmektedir. Bu ülkeler İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’dir.
 • Bütün belgelerin onaylı İngilizce çevirisi olmalıdır. İngilizce çevirisi olmayan belgeler kabul edilmeyecektir. Bu durumda vize başvurusu reddedilmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi işlemlerinde konsolosluk memurları evrakların eksiksiz olmasına ve doğru olmasına büyük önem veriyor. Bu evrak listesinde önem verilen konu başvuru formunun İngilizce olarak doldurulmasıdır. Bununla birlikte başvuru formunda istenilen her bilginin tam yazılması aranılan en önemli kriterlerden biridir. Vize türünü mutlaka belge üzerinde belirtmeye dikkat etmelisiniz.

İngiltere vizesi alırken pasaportun mutlaka son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaport olmasına içindeki sayfaların okunabilir nitelikte olmasına ve 2 tane de boş yaprağının olmasına dikkat edilmelidir. Vize işlemleri sırasında kişiler eğer daha önceden vize almışlarsa bu vizelerin fotokopilerin de dosyaya eklemelidir.

Önceden alınmış iptal edilmiş veya zamanı geçmiş bir pasaportunuz varsa bunu da yeni pasaportunuz ile birlikte dosyaya koymalısınız. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri ise seyahat sağlık sigortasının kapsamıdır. Belli bir bedeli karşılayabilecek düzeyde olması ve tüm seyahati kapsaması seyahat sağlık sigortası açısından son derece önemli bir noktadır.

İngiltere Konsolosluğu vize incelemelerini çok detaylı bir şekilde incelemektedir. Vize başvuruları en ufak hatada reddedilmektedir. Bundan dolayı alınması en zor olan vizelerdendir. Vize başvurunuzun reddedilmemesi için vize türünü doğru bir şekilde seçmelisiniz. Vize türünü doğru seçen başvuru sahipleri uygun evrakları hazırlarsa vize başvurusunun olumlu sonuçlanması yüksek ihtimaldir.

Çeşitlerine göre İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi başvurusu için öncelikle vize başvuru formu doldurmalıdır. Daha sonra Adana, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Gaziantep ve İstanbul’da bulunan vize başvuru merkezlerinden birinden randevu almalıdır. Randevu tarih ve saatinde vize başvuru merkezinde olunması zorunludur. Burada parmak izi ve biyometrik fotoğraf vermelisiniz. Belgelerinizi de burada teslim etmek zorundasınız. Başvuru incelemeniz bu aşamadan sonra başlamaktadır. İngiltere vizesi başvuru merkezi vize başvuru talebinizi evraklar ile beraber İngiltere Konsolosluğu’na göndermektedir.

İngiltere vizesinin sonuçlanma süresi biyometrik veri verildikten sonra başlanmaktadır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını ortalama 21 gün gibi bir sürede sonuçlandırmaktadır. Bunun nedeni İngiltere Konsolosluğu’nun vize başvurusunu detaylı ve dikkatli bir şekilde incelemesidir. Ayrıca vize başvurusu sırasında hiç kimseye imtiyaz sağlanmamaktadır. Vize başvuru süresi İngiltere Konsolosluğu’nun ek belge talep etmesi ve başvuru sahibini mülakata çağırması gibi durumlarda başvuru süresi uzayabilmektedir. İngiltere vizesi başvurunuzu bu süreyi hesaba katarak yapmanız tavsiye edilmektedir. Yerleşim vizesi taleplerinde bu süre 3 aya kadar uzayabilmektedir.

İngiltere Vizesi Sonuç Bildirimi

İngiltere vizesi başvuru formu vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için çok önemli bir yere sahiptir. Vize başvuru formu büyük harfle ve İngilizce olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunda yanlış bilgilerin olması, yanlış vize kategorisinin seçilmesi, çelişen bilgilerin verilmesi gibi nedenlerle vize başvurusu reddedilebilmektedir.

Gerekli evrakların seyahat nedenine ve başvuru sahibinin statüsüne uygun olmalıdır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını detaylı bir şekilde incelemektedir. Vize başvuruları ortalama 21 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize sonucu posta ile gönderilen bir mektupta bildirilmektedir. Vize başvurusu olumsuz sonuçlanırsa vize reddine itiraz edebilirsiniz. Bunun için vize reddi dilekçesi yazmalısınız. Vize reddi almanız durumunda vize harç ücreti iade edilmemektedir.

21 gün sonunda vize başvuru sonucu başvuru sahibine posta yolu ile bildirilmektedir. Vize başvuru sonucunuz olumsuz sonuçlanırsa bunun nedenleri detaylı bir şekilde mektupta anlatılmaktadır. Vize başvurunu olumsuz sonuçlanırsa buna itiraz edebilirsiniz. İlk önce vize reddi itiraz dilekçesi yazmalısınız. Bu dilekçeyi diğer belgeler ile desteklemelisiniz, eksik belge nedeni ile ret aldıysanız eksik belgeleri tamamlamalısınız. Vize reddi itiraz dilekçesini İngiltere Konsolosluğu’na bildirmelisiniz. Konsolosluk itiraz talebinizi inceleyecek ve dönüş yapacaktır.

İngiltere Vize Başvurusu Nereye Yapılıyor?

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine yapılmalıdır. İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle vize türlerine uygun olarak vize başvurusu gerçekleştirmelidir.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını çok detaylı incelemektedir. Bundan dolayı İngiltere vizesi başvurusu için gerekli prosedürleri yerine getirmelidir. Vize başvurusunda bulunacak kişiler öncelikle online olarak doldurulmuş olan vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Daha sonra vize harç ücreti ödenmelidir. Bu sırada vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Online vize başvuru formu doldurulduktan sonra biyometrik verilerin verilmesi için vize başvuru merkezinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde ve saatinde bizzat vize başvuru merkezinde bulunulması gerekmektedir. Vize başvuru merkezinde 10 parmak izi ve biyometrik fotoğraf verisi alınmaktadır. Vize başvuru merkezine olan başvurunuzdan sonra başvuru talebiniz İngiltere Konsolosluğu’na gönderilmektedir. Randevu tarihinde ve saatinde vize başvuru merkezine gidilmemesi durumunda vize başvurusu reddedilmektedir.

Bu aşamadan sonra vize başvuru süreci tamamlanmış olmaktadır. Başvuru sürecinde vize ücreti, eğer ek hizmet alındıysa ek hizmet bedeli ödenmeli ve gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Vize harç ücretinin ödenmesi de elektronik ortamda yapılmaktadır.

İngiltere vizesi başvuru formu vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için çok önemli bir yere sahiptir. Vize başvuru formu büyük harfle ve İngilizce olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunda yanlış bilgilerin olması, yanlış vize kategorisinin seçilmesi, çelişen bilgilerin verilmesi gibi nedenlerle vize başvurusu reddedilebilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Belgeleri Nereye Teslim Edilir?

Belgeleri vize başvuru merkezindeki yetkililere teslim etmelisiniz. Başvuru merkezi vize başvurunuzu İngiltere Konsolosluğu’na iletecektir. Başvuru talebiniz iletildikten sonra detaylı bir inceleme yapılacaktır. Bu inceleme süresi ortalama 21 gündür. Başvuru sahiplerinin hiçbirine imtiyaz ve ayrıcalık tanınmamaktadır. Bundan dolayı belgeleri çok dikkatli hazırlamalısınız. İngiltere Konsolosluğu en ufak hatada vize başvurusunu reddetmekte ve bazı durumlarda 10 yıllık vize reddi verebilmektedir.

Ortalama 21 günde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzun sonucu posta yolu ile bildirilir. Başvuru reddedildiyse başvuru sahibine bu durum detayları ile anlatılır. Vize başvurunuz reddedilirse buna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için vize reddi itiraz dilekçesi yazarak İngiltere Konsolosluğu’na iletmelisiniz.

İngiltere Online Vize Başvurusu

İngiltere’ye seyahat etmeyi düşünen Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere Konsolosluğu’na vize başvurusu yapması gerekmektedir. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir. Bunun yerine vize başvuruları Adana, Ankara, Antalya, İzmir, İstanbul, Bursa ve Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirmeye yetkili tek kurumdur.

İngiltere vizesi için ilk önce internet üzerinde vize başvuru formu doldurulmalıdır. Vize harç ücreti ödenmeli ve vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu alındıktan ve vize harç ücreti ödendikten sonra gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Belgeler taranarak başvuru sistemine yüklenmelidir. Bu işlemi ek ücret karşılığında vize başvuru merkezinde yapabilirsiniz. Başvuru sahibi randevu tarihinde ve saatinde vize başvuru merkezinde bulunmalıdır. Burada 10 parmak izi ve biyometrik fotoğraf verisi alınmalıdır. Randevuya gitmeyen başvuru sahiplerinin vize talebi reddedilmektedir.

Biyometrik verilerinizi verdikten sonra vize başvuru merkezi vize başvurusunu İngiltere Konsolosluğu’na iletmektedir. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını çok detaylı bir şekilde incelemektedir. Kimseye bir ayrıcalık ya da imtiyaz sağlanmamaktadır. Belgeleri birbirleri ile karşılaştırmaktadır. Vize başvurusu 21 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Ancak alacağınız ek hizmetler ile bu süreyi kısaltabilirsiniz. Bunun için ek hizmet bedeli ödemelisiniz. Alınan ek hizmetler ile bu süre 24 saat veya 5 gün sürmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Online İşlemleri

İngiltere vize formu online ortamda doldurulmaktadır. Bilgiler forma tam olarak girildiğinde, sistem sizden kişisel verileri tek bir pencerede kontrol etmenizi isteyecektir. Olası eksiklikler ve yazım hataları için bunları dikkatlice incelemeniz gerekmektedir. İngiltere vize başvuru formunda bazı sütunların kaydedilmediği ve yeniden girilmeleri gerektiği görülürse bu bölümlere müdahale etmeniz gerekir. Bu sorunlar da ortadan kaldırıldıktan sonra formu onaylayabilir ve gönderebilirsiniz. Formun gönderimi tamamlandığında girdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve güncel olduğunu kabul etmiş olursunuz.  Ardından formu, değerlendirilmesi ve vize başvurusu sırasında beyan edilebilmesi için imzalamanız gerekir.

Formu imzaladıktan sonra, Türkiye’nin birçok bölgesinde şubesi olan Myvize’ye teslim edebilirsiniz. İngiltere vize başvurusu için gerekli tüm evraklar ile birlikte teslim edilecek form, daha sonra konsolosluğa ibraz edilecektir. Bunun için de İngiltere konsolosluğundan randevu almanız ve vize başvurusuna şahsen katılmanız gerekecektir.

İngiltere konsolosluğu randevusu aldıktan sonra da İngiltere vize ücreti ödenmeli ve ödendiğine dair dekont da mutlaka başvuru belgelerine eklenmelidir.

İngiltere Vize Başvuru Formu 2022

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşları İngiltere seyahatleri öncesi İngiltere vizesine ihtiyaç duymaktadır. Hususi, Hizmet, Umuma Mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Ancak Diplomatik Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek ziyaretleri için vizeden muaf tutulmuştur.

İngiltere Konsolosluğu seyahat edecek vize başvuru sahiplerinden bir takım belgeler istemektedir. Bu belgelerin vize başvuru sırasında hazır bulunması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinden finansal durumunu gösteren belgeler, ailesi ile ilgili bilgileri gösteren belgeler, gelirlerini gösteren belgeler, seyahat geçmişini gösteren belgeler istenmektedir. Ancak başvurunun kabul edilmesi için gerekli olan en önemli evrak online vize başvuru formudur.

İngiltere vizesi başvuru formu tüm başvuru sahipleri için ayrı ayrı olarak doldurulmalıdır. Form İngilizce olarak ve büyük harfler ile doldurulmalıdır. Formun içerisinde şahsi bilgiler, seyahat edilecek ülkeye ait bilgiler, seyahat amacı, alınmak istenen vize türü gibi bilgiler yer almaktadır.

İngiltere Vize Formu

İngiltere vize başvurusu yaparken İngilizce olarak online bir başvuru formu doldurmanız gerekir. Online İngiltere vize formu, vize başvurusu yapacak her birey için ayrı ayrı doldurulmalıdır. 2021 yılı İngiltere vize başvuru formu, herhangi bir tür İngiltere vizesine başvururken temel belgelerden biridir. İngiltere vizesi için bu formu doldurmak, başvuru sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için çok önemlidir.

 • Dikkatle doldurulmuş bir İngiltere vize başvuru formu, vize memurunun başvuranın durumunu doğru bir şekilde değerlendirmesine ve hızla olumlu bir karar vermesine yardımcı olur.
 • Bunların dışında İngiltere vize formu doldururken dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu süreci oldukça verimli geçirmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden;
 • Vize başvuru formunu doldurmadan önce İngiltere vizesi ile ilgili gerekli tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Başvuruda bulunacağınız vize türünden bağımsız olarak, kesinlikle geçerli pasaport verileri girmeniz önemlidir.
 • İngiltere’ye gitmek istediğiniz tarih hakkında tamamen gerçeği yansıtan bilgiler girilmelidir.
 • Seyahatiniz sırasında konaklayacağınız yer ile ilgili ayrıntılı bilgileri mutlaka paylaşmalısınız.
 • İngiltere seyahatiniz sırasında tüm masraflarınızı kendiniz karşılayacağınızın garantisini mutlaka konsolosluğa sunmalısınız.
 • Ayrıca İngiltere vize formu üzerinde doldurduğunuz bölümlerde yer alan tüm bilgiler, diğer vize evrakları ile uyumlu olmalıdır. Tutarlı olmayan vize başvuru belgeleri vize reddi almanıza neden olabilir.

İngiltere Vize Formu Hakkında İpuçları

 • İngiltere vize başvuru formu, kabul edilen çeviri kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalınarak doldurulmalıdır.
 • Tek istisna ilk iki sütundur (ad ve soyadı). Bu veriler pasaporttakiyle aynı şekilde girilmelidir, çünkü buradaki bilgiler doğrudan vize için geçerli olacaktır.
 • Şehir, sokak, işveren ya da firma adlarının yazımının doğru olduğundan emin olun.
 • Ayrıca formda şehirlerin ve ülkelerin gerçek adlarının belirtilmesi gerektiğini unutmayın.

İngiltere Vize Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gereken Bölümler

 • Geçerli ve tüm eski pasaportların verileri
 • Başvuracak kişilerin seyahat planları ve İngiltere’de konaklayacakları adres
 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki çalışma bilgileri
 • Başvuru sahibinin gelir ve giderlerini gösteren finansal bilgilerin paylaşıldığı bölüm

İngiltere vize başvurusunu kendiniz dolduruyorsanız, gelir ve giderlerinizle ilgili bölüme özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu bölümdeki rakamlar hiçbir şekilde keyfi olmamalıdır. Sınır güvenlik memurları tarafından bu bölümler titizlikle incelenir. Dolayısıyla belgelerle desteklenmeyen hiçbir bilgi, sınır memurları için gerçeği yansıtmayacaktır. Seyahat giderleriniz, konaklama, uçuş, yemek ve seyahat sırasında ortaya çıkabilecek sağlık sorunları için gereken tüm giderlerin sizin tarafınızdan karşılanacağını kanıtlamanız gerekir.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu Hataları

İngiltere online vize başvuru formu dolduran kişilerin en büyük hatası formu yanlış doldurmaktır. Bu durum ise vize talebinin reddedilmesine sebep olacaktır. Bu durum en çok karşılaşılan vize reddi nedenidir. Yanlış beyanlar, yanlış kategori seçimi, gelir ve harcamalara dair yapılan hatalı girişler başvurunun reddedilmesine neden olur. Online vize başvuru formunda girilen bilgilerin diğer belgeler ile uyuşmalıdır.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını detaylı bir şekilde incelemektedir. Online vize başvuru formuna girilen veriler ile diğer istenen belgelerdeki veriler birden çok kez karşılaştırılmaktadır. En ufak bir hatada vize başvurusu reddedilmektedir. Bazı durumlarda İngiltere Konsolosluğu bu uyuşmazlığı kasten yapılmış bir şey olarak görmektedir. Konsolosluk yanlış bilgi beyanının kasten yapıldığını düşünürse vize başvurusunu reddetmektedir. Bazı durumlarda başvuru sahibine 10 yıl vize reddi verebilmektedir.

İngiltere Vize Randevusu 2022

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşları seyahat amaçlarına göre İngiltere vizesi almalıdır. Vize başvurusu için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalı ve vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır.

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere vizesi başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir sadece vize başvurularını değerlendirmektedir. Vize başvurusu yapılacak ve randevu alınacak vize başvuru merkezleri Türkiye’de 7 ilde bulunmaktadır. Bu iller Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, İstanbul ve Gaziantep’tir.

İngiltere vizesi başvurusu için öncelikle resmî web sitesi üzerinden online vize başvuru formu doldurulmalıdır. Daha sonra vize harç ücreti ödenmelidir. Ardından ikametinizi kapsayan vize başvuru merkezinden İngiltere vizesi başvurusu için randevu alınmalıdır. Online vize başvuru formunu doldurmadan ve vize harç ücreti ödenmeden vize randevusu alınmamaktadır.

İngiltere Vizesi İçin Randevu Nereden Alınır?

Vize başvuru randevusu internet üzerinden alınmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden vize başvuru randevusu alınmamaktadır. Randevular genelde ortalama 5 ve 7 iş gün sonrasına verilmektedir. Bazı durumlarda randevu tarihi ve saati başvuru sahibine uymamaktadır. İngiltere Konsolosluğu bu gibi durumlar için ek hizmetler vermektedir. Ek hizmet alarak randevu beklemeden vize başvuru merkezinde vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda ek ödeme yaparak VİP servisten yararlanarak randevu tarihini ve saatini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde mesai saati dışında da vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bunun için ek ödeme yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ek hizmet için istenen ücret vize başvuru merkezinde nakit ya da kart ile ödenebilmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu için aldığınız randevuyu katılmayacaksanız randevu gününden önce iptal edebilirsiniz. Ayrıca randevu tarihi ve saatini kaçırırsanız vize harcı için ödediğiniz vize harç ücretini geri alamazsınız. Randevu tarihi ve saatinde vize başvuru merkezinde bulunmalı ve biyometrik verilerinizi vermelisiniz.

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere Konsolosluğu kendilerine yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Bunun yerine vize başvurularınızı İngiltere vizesi başvuru merkezlerine yapabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru merkezi Türkiye’de 7 ilde bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan vize başvuru merkezleri Adana, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep, Bursa ve İstanbul’dadır. İkametinizin bulunduğu vize başvuru merkezlerinde vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ancak vize başvuru merkezine de doğrudan vize için başvuramazsınız. Bunun için ilk olarak online vize başvuru formunu doldurmalısınız. Online vize başvuru formunu Büyük harfler ile ve İngilizce olarak doldurmalısınız. Daha sonra karşınıza vize başvurusu için randevu çıkacaktır. Buradan ikametinize en yakın vize başvuru merkezinden randevu alabilirsiniz. Randevular genellikler 5 - 7 iş günü arasında verilmektedir.

ingiltere vize danışmanlık

İngiltere vize danışmanlık şirketi Myvize ile kolay İngiltere vizesi.

İngiltere Vizesi İçin Başvuru Merkezi İmkânları

Bazı durumlarda başvuru sahiplerinin günü ve saati randevu gün ve saatleri ile uyuşmamaktadır. İngiltere Konsolosluğu bu durumlar için başvuru sahiplerine bazı seçenekler sunmaktadır. Ek hizmet bedeli ödeyen kişiler vize başvurusu için randevu almadan başvuru yapabilirler. Bu sisteme Walk-in Servis denmektedir. Bu servis bütün vize başvuru merkezlerinde bulunmaktadır. Walk-in Servisi hafta içi her gün saat 08:30 ile 15:30 arası hizmet vermektedir. Aynı zamanda VIP servisten yararlanarak randevu saatini belirleyebilirsiniz. Bunlar için ek hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Randevu saatinde ve tarihinde vize başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir. Vize başvuru merkezinde 10 parmak iziniz ve biyometrik fotoğrafınız alınacaktır. Bundan dolayı randevu saatini kaçırırsanız yeniden randevu almanız gerekecektir. Biyometrik verilerinizi verdikten sonra vize başvuru merkezi vize talebinizi İngiltere Konsolosluğu’na iletecektir. İngiltere vizesi başvuru merkezlerinin vize başvurularını değerlendirme gibi bir yetkisi yoktur. Vize başvurularını İngiltere Konsolosluğu değerlendirmektedir. Vize başvuru merkezleri sadece vize başvuru talebinizi alır ve İngiltere konsolosluğuna iletir.

İngiltere Vize Çeşitleri

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşları seyahat amaçlarına uygun olarak vize almaları gerekmektedir. İngiltere’ye turistik, ticari, çalışma, ziyaret, yerleşim amacı seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

İngiltere seyahatlerinizde yapılacak vize kategorileri; eğitim vizeleri, çalışma vizeleri, oturum vizeleri ve standart vize kategorileri altında sınıflandırılabilir. Bu vize kategorileri çok farklı vize türüne sahiptir. Vize başvurularını doğru vize türüne göre yapmak istenen evrakların doğru bir şekilde hazırlanması için önemlidir. Her vize kategorisi için zorunlu olarak hazırlamanız gereken evraklar vardır. Aynı zamanda vize harç ücretleri de başvuru kategorisine göre değişmektedir.

Standart İngiltere ziyaretçi vizesi; Bu vize türü arasında İngiltere aile ziyareti vizesi, İngiltere turistik vize, İngiltere ticari vizesi girmektedir.

İngiltere Çalışma Vizeleri

 • İngiltere Dadı Vizesi (Ev Hizmetlileri Vizesi)

İngiltere dadı vizesi, Türkiye’de ev hizmetlisi olarak çalışanların İngiltere’ye seyahatleri sırasında verilen vize türüdür. Türkiye’de ev hizmetlisi olarak çalıştığınız evin sahibi İngiltere’ye seyahat ederken yanında sizi ev hizmetlisi unvanıyla götürebilmektedir. Bu da İngiltere dadı vizesi alarak çalışanı olduğunuz kişi ile birlikte İngiltere’ye gidebileceğiniz anlamına gelmektedir.

 • Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi
 • Tier 1 (Üniversite Mezunu Girişimci) Vizesi
 • Tier 1 Girişimci Vizesi
 • Tier 1 Yatırımcı Vizesi
 • Tier 2 (Genel) Vizesi

İngiltere Tier 2 genel vizesi bir çalışma vizesidir. Bu vize türü 4 farklı kategoride düzenlenmektedir. Bu kategoriler sporcular, din adamları, şirket içi transferler ve nitelikli çalışanlardır. Bu vize türüne İngiltere’ye çalışmak için gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurmalıdır.

 • Tier 2 (Seçkin Sporcu) Vizesi
 • Tier 2 (Şirket İçi Transfer) Vizesi

ingiltere vize başvurusu

İngiltere vize başvurusu yaparak bu ve bunun gibi birçok özel ana tanıklık edebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Vize Evrakları

İngiltere vizesi alacak olan kişilerin temin etmesi gereken evraklar içerisinde nüfus cüzdanı ve biyometrik fotoğraf son derece önemlidir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, girişi küçükler için izin belgesi, finans durumunu gösteren mali belgeler, çalışanlar için şirketten alınan çalışma belgeleri ve maaş belgeleri, iş yeri sahipleri için de iş yeri ile ilgili vergi levhası gibi belgeler gereklidir.

Bu belgelerin tamamı vize dosyasında olması gerekirken aynı zamanda sizlerden ek belge talebi de yapılabilir. Bu belge talepleri karşısında kişilerin vize alma süreci uzayabilir. Böyle durumlarda ise kişiler vize işlemlerini seyahatlerinden bir ay önce başlatmaları oldukça önemlidir. Evrakların tamamlanması ve teslim edilmesi sonrasında kişiler vizelerini yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde alabilirler.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

İngiltere vizesi için gerekli evraklar vize başvuru türüne ve başvuru sahibinin statüsüne göre değişiklik göstermektedir.

 • Pasaport: Pasaportun İngiltere vizesi tarihinizin başlamasından sonra en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Online olarak doldurulmuş vize başvuru formu: İngiltere Konsolosluğu’nun resmî web sitesi üzerinden online vize başvuru formu doldurulmalıdır. 
 • Uçuş rezervasyonları: İngiltere Konsolosluğu başvuru sahibinden İngiltere’ye yapacağı seyahatinde kullanacağı uçuş bilgilerini istemektedir. Ayrıca İngiltere’den dönüşünüzü gösteren uçak bileti rezervasyonunu istemektedir.
 • Konaklama bilgileri: İngiltere Konsolosluğu ülkesine seyahat edecek olan yabancılardan nerede konaklayacağı hakkında bilgi istemektedir.
 • Davetiye: İngiltere’ye ticari amaçlı ya da bir organizasyona katılmak için seyahat edecekseniz İngiltere Konsolosluğu’na davetiye sunmalısınız. Ayrıca davet eden kuruma ait bilgilerde gerekmektedir.
 • Sponsor Bilgileri: İngiltere seyahatinizi başka bir kişi karşılayacaksa sponsorlardan istenen belgeler gerekmektedir.
 • Vize başvuru dilekçesi: İngiltere’ye yapacağınız seyahatinizin amacını açıklayan bir dilekçe olmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: İngiltere Konsolosluğu başvuru sahibinden İngiltere seyahatinizde masraflarınızı karşılamanızı istemektedir. Bunun için banka hesap dökümü istemektedir. Hesaplarınızda en az 7000 TL birikim olmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: İngiltere Konsolosluğu başvuru sahibinden aile bilgilerini ve adreslerini de istemektedir. Bunun içim Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkarmalısınız.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: İngiltere seyahatiniz sırasında başınıza bir şey gelmesi durumunda masrafların ödenmesi için uluslararası geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası istenmektedir.

Bu belgeler her vize türü için istenen belgelerdir. Vize türüne göre ek belge hazırlamanız gerekmektedir.

ingiltere vize ücretleri güncellendi

Güncel İngiltere vize ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler Myvize.com.tr'de.

İngiltere'ye Acil Seyahat Etme Durumunuz Varsa

Başvuru sahiplerinin İngiltere’ye acil seyahat etmesi gerekebilir. İngiltere Başkonsolosluğu bunun için başvuru sahiplerine bazı hizmetler vermektedir. Bu hizmetlerden vize harç ücretinin dışında ek hizmet bedeli ödeyerek yararlanabilirsiniz. Bu hizmetler ile vize başvurunuzun sonuçlanma süresi 24 saat ve 5 iş gündür. Bu hizmetlerden faydalanmanız vize başvurunuza olumlu bir sonuç sağlamayacaktır. Bu hizmetler şu şekildedir;

 • İngiltere Ekspres Vizesi: İngiltere Ekspres Vizesi ile vize başvurusu yapan başvuru sahiplerinin vizeleri 5 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu hizmet için 220 Pound ek hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret randevu tarihinde vize başvuru merkezine nakit veya kart ile ödenebilmektedir.
 • İngiltere Süper Ekspres Vizesi: İngiltere’ye acil olarak seyahat etmek istiyorsanız ya da 21 günlük süreyi beklemek istiyorsanız vize başvurunuzu Süper Ekspres Vizesi ile yapabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanan başvuru sahibinin vize başvurusu 24 saatlik bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu hizmet için 956 Pound ek hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret randevu tarihinde vize başvuru merkezine nakit veya kart ile ödenebilmektedir.

ingiltere vize başvurusu nereye yapılır

İngiltere Vizesi Ücreti 2022

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşları İngiltere vizesi başvurusu yapmak ve vize harç ücreti ödemek zorundadır. Standart vize, öğrenci vizeleri, oturum vizeleri ve çalışma vizelerinin tamamında vize harç ücreti ödenmelidir.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak kişinin statüsüne ve başvuru türüne göre harç ücretleri değişiklik göstermektedir. İngiltere standart vize başvuru ücreti 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık süreler için değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişi seçtiği vize süresine göre vize harç ücreti ödemesi yapacaktır. 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuruları için istenen harç ücretleri aşağıda verilmiştir.

 • 6 aylık vize harç ücreti 130 Amerika Doları
 • 2 yıllık vize harç ücreti 495 Amerikan Doları
 • 5 yıllık vize harç ücreti 896 Amerikan Doları
 • 10 yıllık vize harç ücreti 1124 Amerikan Doları

İngiltere vizesi harç ücretleri internet üzerinden ödenmektedir. Vize harç ücretini kredi kartı ya da banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Ek hizmet bedeli vize başvuru merkezlerine nakit ya da kart ile ödenebilmektedir. Vize başvurusu reddedilirse vize harç ücreti ve ek hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Vize başvurunuzun daha hızlı sonuçlanması için İngiltere Ekspres vizesi ya da İngiltere Süper Ekspres Vizesi ile başvuru yapabilirsiniz. Bunun için ek hizmet bedeli ödemelisiniz. İngiltere Ekspres vize ile vize başvurunuz 5 iş günü içerisinde, İngiltere Süper Ekspres Vize ile 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize ücreti, İngiltere’ye seyahat etmek isteyenlerden alınan bir konsolosluk harç bedelidir. İngiltere vizesi alarak İngiltere’ye herhangi bir amaçla gitmek isteyen herkes vize ücretini ödemekle yükümlüdür. İngiltere konsoloslukları, vize için gerekli evrakları başvuru sahiplerinden teslim alırken vize ücreti ödendi dekontunu da mutlaka talep etmektedir. Herhangi bir nedenle İngiltere vizesi ücreti ödenmemesi hâlinde başvurular reddedilir. Bu yüzden başvurmak istediğiniz vize türüne karşılık gelen vize ücretini ödemeli ve ödendiğine dair dekontu da başvuru belgelerine eklemelisiniz.

Kısa Süreli İngiltere Vizesi Ücretleri

Kısa süreli İngiltere vizesi ücretleri, İngiltere’yi geçici bir süreliğine ziyaret edenler tarafından ödenmesi gereken bir bedeldir. Kısa süreli İngiltere vizesi kategorisinde vize alabileceğiz türe bağlı olarak 6 ila 12 aya kadar olan ziyaretler için kısa süreli İngiltere vizesi ücreti ödersiniz. Kısa süreli İngiltere vizesi kategorisinde değerlendirilen vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • İngiltere Transit Vizesi
 • Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Kısa Süreli Eğitim Vizesi
 • Kısa süreli çalışma Vizesi
 • Tier-4 Vizesi

İngiltere Transit Vize Ücreti

İngiltere Transit vize, sahibinin hedef ülkesine ulaşmak için İngiltere üzerinden transit geçiş yapmasına olanak tanır. İngiltere transit vize ücretleri aşağıdaki gibi ifade edilebilir:

 • İngiltere Doğrudan Hava Transit vizesi için başvurular 35 euro karşılığında yapılır.
 • Birleşik Krallık Transit Ziyaretçi vizesine başvururken 64 euro ödemeniz gerekir.

İngiltere Aile/Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti

Standart Ziyaretçi Vizesi olarak da bilinen İngiltere ziyaretçi vizesi, başvuru sahiplerinin İngiltere’de 6 aya kadar kalabilmesine imkân tanır. İngiltere Büyükelçiliği ya da konsolosluklar, en uzun 6 aya kadar vize verebilmektedir. Ancak bu sürenin standart olarak 6 aylık çıkması ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir. Buna göre büyükelçilik ya da konsolosluk 6 aydan daha kısa bir süreliğine de vize verebilir. Vize süresi konusunda son karar verecek yer büyükelçilik ya da konsolosluktur.

İngiltere’ye aile, arkadaş ziyareti ya da ziyaretçi vizesine uygun olan bir başka nedenle gitmek isteyenler İngiltere ziyaretçi vizesi ücreti ödemek zorundadır. Genel tanımla İngiltere ziyaretçi vizesi olarak adlandırılan bu vize türüne aşağıdaki nedenlerle İngiltere’yi ziyaret etmek isteyenler başvurur:

 • Aile ziyareti
 • Arkadaş ziyareti
 • Tıbbi tedavi amaçlı
 • Profesyonel nedenler (iş, konferans, akademik)

Ayrıca daha önce aşağıdaki kategorilere giren tüm vize türleri, artık İngiltere ziyaretçi vizesi olarak adlandırılmaya başlanmıştır:

 • Aile Ziyareti vizesi.
 • Genel Ziyaret vizesi.
 • Çocuk Ziyaretçi vizesi.
 • Akademisyenler, doktorlar ve diş hekimleri için vizeler de dâhil Ticari Ziyaretçi vizesi.
 • Spor vizesi.
 • Medya (Şovmen vs.) mensubu vizesi.
 • Girişimcilik vizesi.
 • Tıbbi Tedavi Ziyaretçi vizesi.

İngiltere kısa süreli ziyaret vizesi başvuru ücreti ortalama 89 euro tutarındadır. Ancak 6 ila 11 aya kadar verilen özel tıbbi tedavi ve bir akademisyenin 1 yıla kadar araştırma yapması için ücret 179 eurodur. Uzun süreli vize için 2 yıllık vize 337 euro, 5 yıl için 612 euro ve 10 yıl için 767 eurodur.

Ancak, bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak vize ücretlerinde farklılıklar olabilmesi muhtemeldir.

İngiltere Kısa Süreli Eğitim Vize Ücreti

İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi İngiltere’de 6 ila 11 aylık bir kalış süresi sunan geçici süreli bir vizedir. Kısa süreli eğitim programlarına katılmak isteyen öğrenciler tarafından başvurulur. İngilizce öğrenmek için kurslar ve kısa vadeli çalışma programları / araştırma projeleri ile sınırlıdır.

İngiltere kısa süreli eğitim vizesine başvurmak ve İngiltere vize reddi ile karşılaşmamak için gerekli şartları sağlamanız gerekir. Örneğin 16 yaşından küçükler kısa süreli eğitim vizesine başvuramaz. Ayrıca kamuya ait eğitim kurumları hariç olmak üzere, İngiltere’de bulunan bir özel kurs tarafından davet edilmeniz gerekir. Bunların dışında finansal durumunuz da eğitiminiz boyunca devlete herhangi bir yük oluşturmayacak şekilde yeterli olmalıdır. Seyahat, konaklama, yaşam ve eğitim masraflarının tümü başvuru sahibi ya da ona sponsor olan kişi tarafından karşılanacak olmalıdır.

İngiltere kısa süreli eğitim vizesi ya da diğer adıyla İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi 6 ila 11 ay geçerli olacak şekilde verilir. Buna göre 6 aydan 11 aya kadar verilen eğitim vizesinin ücretleri, 97 ila 186 sterlin arasında değişmektedir.

İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vizesi Ücreti

İngiltere’de izin verilen işlerde, uzmanlık alanınız çerçevesinde görev yapabileceğiniz çalışma vizesi bu kategoridedir. İngiltere’ye yetkin olduğunuz alanda hizmet etmeniz için davet edilmeniz ya da gitmek istemeniz durumunda kısa süreli çalışma vizesi başvurusu yapmanız gerekir. İngiltere kısa süreli çalışma vizesi; bir şirket çalışanı, kurum/kuruluş mensubu ya da bazı iş kollarında iseniz başvurmanız gereken bir vize türüdür. Vize başvuru ücretini yatırarak süreci başlatmanız mümkündür.

18 yaşında veya daha büyükseniz ve 1 ay kadardır bir işte çalışıyorsanız şartların ilk bölümünü sağladığınız anlamına gelir. Daha önce İngiltere vize reddi almamış olmanız da önemli bir kriterdir. Ayrıca vizenizin sona ermesinden önce İngiltere’yi terk edeceğinize dair de konsolosluğa beyanda bulunmanız gerekmektedir. Bunların dışında da yine finansal durumunuz yaşam, ulaşım, konaklama ve dönüş masraflarınızı karşılayacak kadar iyi olmalıdır.  Bunu İngiltere konsolosluğuna kanıtlamanız gerekir.

İngiltere kısa süreli çalışma vizesi başvuru süreci 3 hafta kadar sürer. Daha hızlı bir vize kararı için, örneğin 1 ila 5 iş günü içinde sonuçlanması için 212 euro ila 956 euro arasında bir ödeme yapmanız gerekir. Bu, ortalama bir masraftır. Başvuru yaptığınız bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

İngiltere Tier-4 Vizesi Ücreti

Ebeveynlik Seviye 4 Çocuk Öğrenci Vizesi, 12 yaşından küçük çocuklarına Birleşik Krallık'ta bağımsız bir okulda okumak üzere eşlik etmek isteyen ebeveynlere verilen Birleşik Krallık kısa süreli vizedir . Tier 4 Çocuk vize bakmakla yükümlü nedenle ebeveynler vize yerine kısa vadede ile çocuklarını katılabilir izin vermez.

İngiltere Vize Türleri

 • Kısa Süreli İngiltere Vizesi (En fazla 6 aylık İngiltere vizesi / tek veya çoklu giriş)
 • 6 aydan uzun süreli İngiltere vizesi (En fazla 2 yıla kadar geçerli İngiltere vizesi)
 • 2 yıldan uzun süreli İngiltere vizesi (En fazla 5 yıla kadar geçerli)
 • 5 yıldan uzun süreli İngiltere vizesi (10 yıla kadar geçerlidir)
 • Akademik ziyaret - 6 aydan 12 aya kadar
 • Evlilik ziyaretçi vizesi
 • İzin verilen ücretli nişan vizesi
 • Özel tıbbi tedavi – altı aydan 11 aya kadar
 
İngiltere Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

İngiltere vize ücreti ödeme süreci nasıl gerçekleşir? Vize ücreti randevu alındıktan hemen sonra ödenmelidir. Bu, konsolosluk harcıdır ve vize başvurunuzun değerlendirilmesi karşılığında konsolosluk tarafından tahsil edilir. İngiltere vize ücreti ödemelerini sadece kredi kartı ile yapabilirsiniz. Ayrıca ödenen vize ücreti hiçbir şekilde iade edilmez. İngiltere vize ücretinin ödeneceği ekranda kart bilgilerinizi girerek ödeme yapabilmeniz mümkündür. Ödeme, kart bilgilerinizi girdikten hemen sonra gerçekleşir.

İngiltere Vize Ücreti ile İlgili S.S.S.

İngiltere vize ücretinin ödenmesi, İngiltere vize başvurusu yapan herkes için zorunludur. İngiltere’ye herhangi bir nedenle gitmek isteyen herkes, vize başvuru sürecinin bu önemli aşamasını oldukça merak etmektedir. Buna göre aşağıda İngiltere vize ücreti hakkında sıkça sorulan soruları ve yanıtları paylaştık.

İngiltere vize ücreti 2020 yılı içinde ne kadardı?

İngiltere vize ücreti 2020’de ne kadardı? Hükûmet COVID-19 pandemisi sırasındaki son duyurularını ağustos ayı içerisinde açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı Ağustos 2020'den itibaren Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik başvuru ücretlerini güncellemiştir. Başvuru ücretlerinde yılda bir kez yapılan değişiklikler Mart ve Nisan aylarında başvuru sahipleri tarafından ekonomik bulunmuştur.

Vize başvurusu yapmadan önce İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı 2020 İngiltere vize ücretlerinin tam olarak bilinmesi önemlidir, çünkü başvuru doğru ücret olmadan sunulmaz ve işleme koyulmaz.

Buna göre İngiltere vize ücreti 2020 yılında da yine başvurduğunuz vize türüne ve süresine göre değişiklik göstermekteydi. Bu yüzden İngiltere vize ücretine ilişkin belirli bir değer sunulması için vize türünün ve vize süresinin bilinmesi gerekir. Bu yüzden İngiltere vize ücreti ne kadar? gibi herkes tarafından merak edilen bir soruya net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Myvize’nin vize türü ve ücret tablosunu inceleyerek İngiltere vize ücretinin 2020 yılı değerlerine ulaşabilirsiniz.

İngiltere vize ücreti ödeme işlemi nasıl yapılır?

İngiltere vizesi ücreti ödemek için kullanılacak platform artık online olarak güncellenmiştir. Bu yüzden herhangi bir kurum ya da kuruluşa giderek İngiltere vize ücreti ödenmez. İngiltere online başvuru sırasında ödeme kredi kartı ile yapılabilmektedir.

İngiltere vize ücreti iade alabilir miyim?

Hayır, ne yazık ki, konsolosluk harcı olarak ödediğiniz İngiltere vize başvuru ücretleri hiçbir koşulda iade edilmez. Başvurunuz herhangi bir nedenle reddedilse bile vize alamamanız durumunda da ücret iadesi yapılmaz.

İngiltere turistik vize ücreti ne kadar?

İngiltere’ye turistik vize alarak gitmek isteyenlerin ödemesi gereken ücret 2021 yılı itibarıyla 135 dolardır.

2 Yıllık İngiltere vize ücreti ne kadar?

2 yıllık İngiltere vize ücreti de yine 6 aydan uzun süreli vize başvurusu yapmak isteyenlerin ödemesi gereken ücrettir. 2 yıllık İngiltere vizesi için ödenmesi gereken tutar 512 dolar olarak güncellenmiştir.

İngiltere Express vize ücreti ne kadardır?

İngiltere’ye yüksek öncelikli olarak vize almak isteyenlerin başvurduğu İngiltere Express vize de yine konsolosluğa vize harcı ödemenizi gerektirir. Buna göre İngiltere Express vize ücretleri aşağıdaki tabloda ortalama değerleriyle verilmiştir.

Ücret kategorisi Mevcut Ücret 6 Nisan 2018'den itibaren yeni ücret
Öncelikli vize hizmeti - yerleşimle £551 £573
Öncelikli vize hizmeti - yerleşim dışı £184 £212
Süper öncelikli vize hizmeti £919 £956
6 aylık İngiltere vize ücreti ne kadar?

6 aylık İngiltere vize ücreti, İngiltere’ye kısa süreli seyahat etmek isteyenler tarafından ödenmelidir. Buna göre 6 aya kadar olan İngiltere vize ücreti 135 dolardır.

İngiltere 5 yıllık vize ücreti ne kadar?

İngiltere’ye uzun süreli seyahat etmek isteyenlerin almak için başvurduğu 5 yıllık vize, İngiltere uzun dönem vize kapsamına girmektedir. Buna göre İngiltere 5 yıllık vize ücreti 655 sterlin olarak güncellenmiştir.

İngiltere 10 yıllık vize ücreti ne kadar?

İngiltere’de 10 yıllık uzun bir süre geçirmek isteyenlerin başvurduğu İngiltere 10 yıllık vize için de konsolosluklar belirli bir ücret almaktadır. Buna göre İngiltere 10 yıllık vize başvurusu yapmak isteyenler 822 sterlinlik başvuru ücretini ödemekle yükümlüdür.

İngiltere transit vize ücreti ne kadar?

Transit vize İngiltere sınırları içindeki bir havalimanına inerek başka bir ülkeye gitmek isteyenlerin aktarmalı olarak yaptıkları seyahatlerde almaları gereken bir vize türüdür. İngiltere transit vize ücreti vize başvuru sahibinin gemi mürettebatı ya da başka bir iş koluna mensup oluşuna göre değişiklik göstermektedir.

Vize türü Vize ücreti (ABD $)
Transit vize ziyaretçisi 80
İngiltere Çalışma vizesi ücreti ne kadar?
Vize türü Vize ücreti (ABD $)
12 aya kadar akademik ticari vize 231
6 aylık diğer tüm ticari vize türleri 118
İngiltere evlilik vizesi ücretleri ne kadar?
Vize türü Vize ücreti (ABD $)
Evlilik vizesi 118
İngiltere İngilizce Dil Okulu Vizesi Ücretleri ne kadar?
Vize türü Vize ücreti (ABD $)
Kısa süreli eğitim (Dil okulu olmayan) (6 aya kadar) 121
Kısa süreli İngilizce kursu - İngilizce öğrenmek için 231
İngiltere yeşil pasaporta vize ücreti alıyor mu?

İngiltere yeşil pasaporta hem vize istemektedir hem de yeşil pasaport sahipleri İngiltere vize başvuru ücreti ödemek zorundadır. Yeşil pasaport sahiplerinin İngiltere vizesi alırken herhangi bir ücret muafiyeti bulunmamaktadır.

İngiltere vize ücreti nereye yatırılır?

İngiltere vize ücreti ödemek isteyenler online başvuruları sırasında ilgili web sitesi üzerinden ödeme yapabilirler. İngiltere vizesi ücreti ödemeleri online ortamda ve kredi kartı ile yapılmaktadır.

İngiltere 2022 Vize Ücretleri Tablosu (Dolar Cinsinden)
Vize türü Vize ücreti (ABD $)
6 aylık kısa süreli İngiltere vizesi 118
2 yıllık uzun süreli İngiltere vizesi 449
5 yıllık uzun vadeli İngiltere vizesi 816
10 yıllık uzun vadeli İngiltere vizesi 1023
İngiltere Kısa Süreli Eğitim Vize Ücreti Tablosu
Vize türü Vize ücreti (ABD $)
6 aylık kısa süreli eğitim vizesi 121
İngilizce öğrenmek için kısa dönem Dil Okulu Vizesi 231
Myvize ile İngiltere Vize Formu Doldurma

İngiltere vize başvuru formu doldurmak için Myvize’nin uzmanlarıyla iletişime geçin. Vize memurlarının başvurular konusunda ne kadar titiz olduklarının farkındayız ve bu nedenle gerekli evrakları derleme ve doldurma konusunda oldukça yetkiniz. İngiltere vize danışmanlık hizmeti veren uzmanlarımız vize başvuru formu doldurma konusunda büyük deneyim sahibidir. Dolayısıyla İngiltere vize başvurusu yaparken bu formun öneminden de haberdarlardır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin İngiltere vize formları defalarca kontrol edilir. Bu da doldurulmuş formdaki birçok hatanın belirlenmesi ve düzeltilmesinde etkilidir. Dilerseniz İngiltere vize formunu online olarak başvuruya göndermeden önce e-posta yolu ile bizimle paylaşabilirsiniz. Böylece formu eksiksiz ve hatasız doldurduğunuzdan da emin olma avantajını yakalarsınız.

Myvize ile İngiltere vize başvuru formu doldurmanın bir diğer avantajı ise İngilizce doldurulması gereken formdaki dil hatalarının araştırılması için tercümeye gönderilebilmesidir. Myvize yetkilileri İngiltere vize formu doldururken İngiltere konsolosluklarının taleplerine uygun olarak hareket eder.

İngiltere Vizesi Red Nedenleri

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşları Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaportuna sahipse İngiltere vizesi başvurusu yapmalıdır. Diplomatik Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen ziyaretlerinde vize başvurusundan muaf tutulmuştur.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını çok detaylı bir şekilde incelemektedir. Bunun için vize başvurusu 21 gün gibi uzun bir sürede sonuçlanmaktadır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını kontrol ederken belgeleri birden çok kez karşılaştırmaktadır. Başvuru sahibinin ekonomik durumunu, daha önceki yurtdışı ve İngiltere seyahatlerini, aile durumunu incelemektedir. Bundan dolayı İngiltere vizesi alınması en zor vizelerdendir.

İngiltere Konsolosluğu başvuru sırasında yaşanan en ufak olumsuzlukta vize başvurusunu reddetmektedir. Vize başvurusunda bulunurken en çok dikkat etmeniz gereken belge online vize başvuru formudur. Bu formu internet üzerinden doldurmalı ve çıktısını almalısınız. Seyahat amacınız, aile bilgileriniz, ekonomik durumunuz, uçuş rezervasyonlarınız, konaklama bilgileriniz, kimlik bilgileriniz gibi bilgiler bu formda yer almalıdır. Online vize başvuru formu İngilizce ve büyük harfler ile doldurulmalıdır. Ancak teslim edilen her belgede çok dikkatli olmalısınız. Belgeler arasındaki en ufak uyumsuzluk vize reddine neden olmaktadır. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda 10 yıl vize reddi verebilmektedir.

İngiltere Vize Reddi Durumunda
Vize başvurunuz 21 gün sonunda sonuçlanmakta ve başvuru sonucu başvuru sahibine posta ile gönderilen bir mektupta bildirilmektedir. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda vize reddi nedenleri bu mektupta detaylıca anlatılmaktadır. Vize reddi alan birisi vize reddine itiraz edebilir. Bunun için vize reddi itiraz dilekçesi doldurmalısınız. Vize reddi itiraz dilekçesi vize reddinden en fazla 30 gün içerisinde İngiltere Konsolosluğu’na ulaştırılmalıdır. İngiltere vize reddi eksik evrak nedeni ile olduysa eksik belgeleri de bu dilekçe ile beraber göndermelisiniz. Vize reddi itiraz dilekçesi diğer belgeler ile desteklenmelidir. Vize reddi alan birisinin vize harç ücreti iade edilmemektedir.
İngiltere Vize Danışmanlığı

Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. İngiltere'nin vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Yüz yüze yapılan başvurular İngiltere'nin vize merkezi Ankara'ya yapılmaktadır. İngiltere vize danışmanlık: İngiltere vize süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Online ortamda İngiltere vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir.

Vize danışmanlığının avantajları oldukça çoktur. Bunlar;

Uygun vize türüne başvuruda bulunulması, Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakları, son güncellemeleri kolaylıkla öğrenilebilmesi. Vize dilekçesinin Konsolosluk talebine uygun şekilde yazılması, Vize başvuru formunun uygun kategoriden seçilmesi ve sorunsuz doldurulması, İngiltere vizesini hemen, hızlı almak isteyen kişiler için ekstra hizmet ücretleri hakkında bilgiler verilmesi ve başvuran kişinin onaylaması, İngiltere vize randevusu günü acenta temsilcisinin kişiye eşlik etmesi, İngiltere vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalar da farklı fiyat aralığı olduğu için bütçenize uyun firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalardan en iyi İngiltere vize danışmanlık firması www.astons.com, www.saltvisa.org, www.eagvs.com , www.vizemerkezi.com ve brsvize.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. Online işlemlerde bu siteler üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Euroasia GVS firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp