×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa

Fransa Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakınFransa Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Fransa Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Fransa'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Fransa vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Fransa Büyükelçiliği, Fransa Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Fransa vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Fransa Vizesi

Avrupa’nın önemli ülkelerinden birisi olan Fransa Turizm potansiyeli en yüksek ülkelerden biridir. Paris gibi çok önemli şehirlerin ev sahipliğini yapan ülkenin resmi dili Fransızcadır. Oldukça merak edilen ve dünyanın birçok yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Fransa’ya Türkiye’den gidebilmek için kişilerin vize alması zorunludur. Birçok Avrupa ülkesine komşu olması Fransa’nın kişiler arasında daha da cazip hale gelmesini sağlamıştır. Vize işlemleri sırasında kişilerin başvuru yapabilecekleri vize türleri şu şekilde sıralanabilir:

l Turist amaçlı Fransa vizesi

l Ticari amaç için Fransa vizesi

l Aile birleşimi için Fransa vizesi

l Aile ve arkadaş ziyareti Fransa vizesi

l Eğitim vizesi

Bu vize türlerinden birini tercih ederek gerekli evrakları hazırlamanız ve ilgili kurumlara teslim etmeniz vize işlemi için gereklidir.

Fransa Vizesinin Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vizesi alacak olan kişilerin seyahatlerinin uzunluklarına göre vize tipi seçmesi gerekiyor. Eğer kısa süreli bir seyahat düşünülüyorsa C Tipi yani kısa süreli vize alınmalıdır. Bu vize Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri tarafından da verilmektedir. Ancak Fransa’ya uzun süreli bir seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız o zaman D tipi vize başvurmanız gerekiyor. Bunun içinde şahsi olarak Fransa Konsolosluğu’na ya da Büyükelçiliği’ne gerekli evrakları teslim etmeniz gerekiyor.

Fransa Vize Başvurusunda İstenilen Evrak Türleri

Fransa vizesi almayı düşünen kişilerin öncelikle pasaport çıkartılması gerekiyor. Eskiden alınmış bir pasaport ise 10 yıldan daha eski olmaması gerekiyor. Aynı zamanda seyahatten sonra ki 3 ay sonra da geçerliliğini koruması istenilen durumlardan biridir. Pasaportta son 2 yaprağın boş olması da önemli bir kriterdir.

Vize başvuru formu İngilizce ya da Fransızca olarak doldurulmalıdır. Türkçe olarak doldurulan başvuru formları konsolosluklar tarafından kabul edilmiyor. Kişilerin eğer eski pasaportları varsa hem asıllarının hem de fotokopilerinin dosya içerisinde yer almasına önem verilmelidir. Kişiler fotoğraf konusunda da gereken hassasiyeti göstermelidir. Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğrafın arka fonu beyaz olacak şekilde dosyada yer almasına da özen gösterilmelidir.

Bu belgelere ek olarak Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları, son 3 ay gösteren maaş bordrosu, banka hesap bilgileri ve hareketleri gibi belgelerinde vize dosyanızı olması gerekiyor.

Fransa Vizesi İçin Evrak Teslimi

Fransa vizesi alacak olan kişilerin evraklarını teslim edebilmeleri için vize ücretinin yatırılması son derece önemlidir. Bu harcın yatırıldığını ispatlayabilmeniz için mutlaka ilgili bankadan dekont almalısınız. Kişiler tüm belgelerini hazırladıktan sonra vize randevusu tarihinde ilgili kuruma giderek parmak izi uygulamasından geçmelidir. Bu işlem sonrasında ise belgelerinizi teslim edebilir ve en geç 3 ve 7 iş günü arasında vizenizi teslim alabilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

TOP