Amerika

Covid 19 kapsamında güncellenen 2021 yılına ait Amerika vizesi bilgi ve belgeleri sayfamızda bulabilirsiniz. Amerika vizesi almanın en kolay adresi 0850 346 68 74 www.myvize.com.tr

Vize İşlemleri

Amerika Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Öğrenci & Değişim

Amerika öğrenci ve değişim programı vizesi

Çalışma

Amerika diğer vize işlemleri

Green Card

DS 160

Amerika online başvuru formu DS 160

Konsolosluk

Amerika büyükelçilik ve konsolosluk bilgileri

Amerika Vizesi

Dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olan Amerika federal anayasa Cumhuriyeti olarak tanımlanır. Meksika ve Kanada gibi önemli ülkeler ile komşu olan Amerika’ya gidebilmek için kişilerin vize alması zorunludur. Türkiye’den Amerika’ya gidecek olan kişilerin özellikle bordo ve diğer pasaporta sahip olan vatandaşların mutlaka vize alması gereklidir.

Vize işlemleri konusunda son derece titiz olan Amerika Birleşik Devletleri tüm pasaport sahiplerinden vize isteyen nadir ülkelerden biridir. Hiçbir şekilde pasaport ayrımı yapmaksızın ve herkese aynı şekilde vize muamelesi yapan Amerika farklı vize türleri ile ülkesine misafir kabul etmektedir. Amerika’da vize prosedürleri genellikle iki gruba ayrılır. Birincisi turistik, aile ziyareti, konferans ya da dil okulu gibi nedenlerle alınan kısa süreli vize türüdür. Diğeri ise yerleşme amaçlı olarak alınan uzun süreli vize türüdür.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle seyahat sebebini ve süresinin önceden netleştirilmesi gerekiyor. Amerika’da kalma süresine göre kişiler göçmen olan ya da göçmen olmayan vize türlerine göre bir başvuru gerçekleştirmek zorundadır. Vize başvurusu için hazırlanacak olan belgeler de bu vize türlerine göre farklılaşabilir.

Kişiler vize başvurusu yapacakları zaman Amerika Büyükelçiliği, konsolosluklar, yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine gerekli evrakları teslim ederek vizelerini alabilirler. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olması ve tamamen doğruları yansıtması bu süreçte en önemli konular arasındadır.

Amerika Vizesi İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Vize evrakları içerisinde birçok farklı belge türünün olduğunu söylemek mümkündür. Kişiler bu evraklar içerisinde pasaport fotokopisini, çeşitli formları, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, boşanma belgesi ya da ölüm kayıt örneği, askerlik belgesi, 18 yaş altı için aileden izinsiz belgesi gibi evrakların bulundurulması gereklidir. Davetiye ve dilekçe ile birlikte başvuru formunun oldukça titiz bir şekilde hazırlanması vize sürecini hızlandıran etkenler arasındadır.

Vize evrakları içerisinde aynı zamanda finansal bilgilerinizi gösteren belgeler de büyük bir önem taşıyor. Banka hesabınızda bir para varsa ya da üzerinize kayıtlı bir tapunuz varsa bunu bize sırasında mutlaka belirtmelisiniz.

Amerika Vizesi Başvuru Ücreti

Amerika vizesi alacak olan kişilerin mutlaka başvuru ücretinde yatırması gerekiyor. Bu ücret her yıl güncellenir ve konsolosluk tarafından yayınlanır. Kişiler ilgili başvuru ücreti ne konsolosluklar tarafından yetkilendirilen bankalara yatırmak zorundadır. Aynı zamanda bu işlemin yapıldığını karşı tarafa göstermek için mutlaka dekontunu alınması da önemli bir detaydır. Kişiler evrak tesliminden sonra vizelerini en geç 15 iş günü içerisinde alabilirler. Ancak vize memurları kişilerden vize talebinde ek evrak talebinde bulunabilirler.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST