Amerika

Covid 19 kapsamında güncellenen 2021 yılına ait Amerika vizesi bilgi ve belgeleri sayfamızda bulabilirsiniz. Amerika vizesi almanın en kolay adresi 0850 346 68 74 www.myvize.com.tr

Vize İşlemleri

Amerika Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Öğrenci & Değişim

Amerika öğrenci ve değişim programı vizesi

Çalışma

Amerika diğer vize işlemleri

Green Card

DS 160

Amerika online başvuru formu DS 160

Konsolosluk

Amerika büyükelçilik ve konsolosluk bilgileri

Amerika Vizesi 2021

Amerika’ya seyahat etmek isteyen ve gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, geçerli bir pasaportu var ise ve Amerika Birleşik Devleti'nin belirttiği şartları yerine getirebiliyorsa Amerika vize başvurusu yapabilir. Her ülkenin kendi ulusal çıkarlarına göre belirlediği belli başlı vize kriterleri vardır. Ülkeye gelecek, ziyaret edecek kişinin kamu düzeni bozmamasını ve kamu sağlığını riske sokmamasını isterler. Aynı anda her devletin yasaklı ve sakınca yabancı listesi bulunmaktadır. Vize uygulamasındaki ülkenin bu problemi yaratacak şahısların ülkelere girmesini önlemek amacıyla başlamıştır. Bunun haricinde vize başvuruları esnasında ekonomik olarak veya yük olabilecek şahıslar tespit edilirse ülkeye girmelerine yasak konarak izin verilmemektedir.

Amerika Vize Merkezi

Amerika İstanbul Başkonsolosluk ve Amerika Ankara Büyükelçilik başvurular değerlendirirken genel kuralları, yasaları göz önünde bulundurmaktadır. Amerika vizesi başvurusu yapmadan önce seyahat amacınız doğru bir şekilde belirlemek gerekmektedir. Seyahat amacına uygun vize türü ile başvuru gerçekleştirilmelidir.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Alınır?

Amerika Vizesi Randevunda il adım DS-160 vize başvuru formunu eksiksiz doldurmakla ve evrakların dosyalanmış olmasıyla bu süreç başlamış olur. İkamet ettiğiniz şehirde bulunan veya o şehrin bağlı olduğu Amerika Konsolosluğu işlemleri randevu sonrası değerlendirmeye alınacak ve aynı konsolosluk düzeyinde Amerika Vize işlemi sonucunuz çıkacaktır.

 • Başvuru formu eksiksiz tamamlanır.
 • U.S. Visa web adresine girilerek kullanıcı hesap oluşturulur.
 • Seyahat amacına uygun bu amaca göre vize türü seçilir.
 • Başvuru sahibinin sahip olduğu kimlik bilgileri girilir.
 • Pasaportun kişiye teslim edileceği PTT şubesi seçilir, onaylanır.
 • Vize başvurusu için harç ücretini ödeme yöntemi seçilir.
 • Vize başvurusu için oluşturulan randevu tarih ve saat seçilip onaylanır.

Amerika vize türleri Nelerdir?

 • (A, G, NATO) Diplomatik ile Resmî Vizeler.
 • (B) Amerika Turist vizesi ile Amerika İş, Turizm, Tıbbi Tedavi.
 • (C) ABD’den Transit Geçiş.
 • (D) Mürettebat Vizesi.
 • (E1/E2) Tüccar / Yatırımcı Vizesi.
 • (F/M) Akademik Eğitim ya da Dil Öğrencisi / Mesleki ya da Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri.
 • (G) ABDN tarafından tanınmış hükûmetlerin uluslar arası organizasyon sürekli temsilciliklerinde çalışan geçici temsilciler.
 • (J) Değişim Programı.
 • (H, L, O, P, Q, R) Geçici İşçi /Çalışma ya da Staj Vizesi.
 • (I)Basın Mensubu ile Gazeteciler olarak ayrılmaktadır.
 • A, G, NATO Tipi - Resmi, Diplomatik Vizeler
 • A1 ve A2 vizeleri kapsamına dahil olabilmeniz için Türkiye’den resmi görev için gidiyor olmalısınız. Görev için gönderen kuruluşun devlet kontrolünde oluşu ya da kısmen devlete bağlı oluşu bu vize türüne başvuru için yeterli olmaz. Yapılan görevin de resmi olması şarttır.
 • Belirli uluslar arası etkinliklerde görev almak için ülkeye gidek çalışanlar (G4)
 • B Tipi - Turistik, Ticari, Tıbbi Tedavi :İş toplantısı, konferans, seminer gibi. Seyahatler, turistik amaçlı tatil, tedavi görmek için veya ülkede bulunan bir yakını ziyaret etmek isteyen insanların başvurması gereken vizedir.
 • C Transit Vizesi : Adından anlaşıldığı üzere ülkede transit geçiş yapabilecek kişilerin başvurmaları gereken vize türü.
 • D Tipi Mürettebat Vizesi: Mürettebat Vizesine İhtiyaçı olan kişileri ise Şu Şekildedir; Pilot ya da uçuş görevlileri. Gemide kaptan, teknisyen veya tayfa. Aynı anda cankurtaran, aşçı, garson vs. personeller veya bir eğitim gemisi stajyer personel.
 • E1, E2, E3 Tipi – Yatırımcı Vizesi: Önemli iş girişim ve etkileşimlerde bulunan şahısların veya yatırım yapılan bir kuruluş faaliyetini geliştirmek, yönetmek için ülke giriş yapmayı planlayan kişiler tercih etmesi gerekli bir vize türüdür.
 • F/M Akademik Eğitim ya da Dil Öğrencisi : ABD F1-M1 vize, eğitim amacı ile genellikle onaylanmış bir kurs katılmak isteyen kişiler başvurması gerekli vize türüdür. Eğitim kurumu kabul alındıktan daha sonra kişi Öğrenci veya Değişim Programı Bilgi Sistemi kaydedilir. Seyahat edecek kişiler I-20 formu doldurması gereklidir.
 • J Tipi Değişim Program: İlgili ülkedeki değişim programına katılmayı düşünen kişinin başvuru yapması gerekli vize türüdür.
 • H, L, O, Q, R Tipi Geçici İşçi, Çalışma ya da Staj Vizesi :İlgili ülkenin geçici olarak çalışmak veya staj yapmak isteyen kişi için özel bir vize türü. Başvuru için işverenin, başvuru sahip için ABD Vatandaş ve Göçmen Hizmetleri tarafından onaylanmış bir I-129 dilekçe vermesi gerekir.
 • ABD Göçmen Vize:Amerika Turist Vize başvuru için DS-160 formu vize randevu tarihinden 3 gün önce doldurmalıdır. Amerika Vize başvurusu için gerekli olan fotoğrafın 5x5 cm formatında olması gerekmekte. Vize başvuru DS-160 form İngilizce dili ve 50’ye yakın soru bulunmaktadır. Amerika tüm vize kategori için şart konulan DS-160 formu eksiksiz, doğru şekilde beyanlarla doldurulmalıdır.

Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)

Amerika Birleşik Devleti'ne seyahat etmek isteyen kişiler Umuma Mahsus, Hizmet ve Diplomatik, Hususi Pasaporta sahip Türk Vatandaşları, vize başvurusu yapmak için Amerika Vize Başvurusu Formu (DS-160) doldurmak zorundadırlar. Amerika Konsolosluğu etrafınca hazırlanmış olan DS-160 Form ile, Amerika vizesi başvurusu süresinde başvuru sahipleri hakkında konsolosluğun yetkililerine detaylı, doğru bilgi aktarımı sağlamak amaçlanmaktadır. Amerika vizesi DS-160 Form internet üzerinden online olarak elektronik ortamlarda doldurulmalı, yazı dili olarak İngilizce dili tercih edilmelidir. Amerika konsolosluğunca “Göçmen Olmayan Vize” kategorisi başvuruda bulunulması gereken kişiler DS-160 Formu doldurmak zorundadır. Amerika vize başvuru temel ve ilk adım DS-160 Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaktır. Amerika vize DS-160 Formu'nu eksiksiz şekilde dolduran, tamamlayan başvuru sahibi kişiler bilgilerin doğruluğundan emin olarak form kaydetmeli ve kaydettiği forma e-imzayı eklemelidir. DS-160 Formu onaylanma ardından başvuruda bulunan kişiye başvuru onay takip numarası verilir. Bu onay takip numarası ile başvuran kişi randevu sistemi giriş yaparak uygun olunan gün ve tarih randevusunu oluşturur. Vize randevusu ile başvuru yapan kişi İstanbul Amerika Başkonsolosluğuna veya Ankara Amerika Büyükelçiliği mülakatına katılarak vize takip onay dosyasını sunar. Vize takip dosyanın içerisinde başvuran kişinin onaylamış olduğu DS-160 Form Belgesi, alınan randevu belgesi ile mesleki iş durumuna uygun şekilde hazırlamış olduğu kişisel evrakları bulunmalıdır.

Amerika Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İlk öncelik başvuru formunda bulunan tüm yazıların İngilizce dilinde olmasına ve İngilizce karakterleriyle yazılmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Başvuru formunu doldururken form yanına seyahat belgeleri ve pasaportu da almak gerek. Online olarak doldurulan formlar internet sitesi üzerinden aktif şekilde doğru bilgilerle eksiksiz doldurulmalıdır. Eğer herhangi bir sebepten form doldurma işlemi yarıda bırakılırsa kaydetip siteden çıkılmalı. Yarım bırakılan form tamamlanması için 30 gün içinde siteye tekrardan giriş yapılmalıdır. Eğer Amerika'ya aile veya bir grupla seyahat ediliyorsan, bunun için aile veya grup başvurusu da oluşturulabilir. Form doldurulurken Birleşik Devletler’de ikametgâhı olan, yaşayan tanıdıkların var olup olmadığı da sorulacaktır. Amerika da eğer yanına gideceğiniz, ziyaret edeceğiniz biri yoksa bu sorunun cevabı olarak konaklama bilgilerinizi girebilirsin.

Amerika Vizesi Randevu

Amerika Vizesi Randevunda il adım DS-160 vize başvuru formunu eksiksiz doldurmakla ve evrakların dosyalanmış olmasıyla bu süreç başlamış olur. İkamet ettiğiniz şehirde bulunan veya o şehrin bağlı olduğu Amerika Konsolosluğu işlemleri randevu sonrası değerlendirmeye alınacak ve aynı konsolosluk düzeyinde Amerika Vize işlemi sonucunuz çıkacaktır. Başvuru formu eksiksiz tamamlanır.

 • U.S. Visa web adresine girilerek kullanıcı hesap oluşturulur.
 • Seyahat amacına uygun bu amaca göre vize türü seçilir.
 • Başvuru sahibinin sahip olduğu kimlik bilgileri girilir.
 • Pasaportun kişiye teslim edileceği PTT şubesi seçilir, onaylanır.
 • Vize başvurusu için harç ücretini ödeme yöntemi seçilir.
 • Vize başvurusu için oluşturulan randevu tarih ve saat seçilip onaylanır.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Amerika vizesi başvuru dosyanızı sisteme tam, eksiksiz, net ve doğru beyanlarla girip oluşturduysanız. Randevunuzu başarı ile aldığınızda genel ortalama gün sayı 3 ya da 5 iş günü arasında değişkenlik göstermektedir.. Resmî tatil süreci, toplum sağlığı ve ilgili durumlarda zaman aralığı farklılık gösterebilir. Güncel anlaşmalar, protokol ve Türkiye, ABD arasında hazırlanıp, imzalanmış belgeler vize durumlarında da anlık değişiklik gösterebilir. Bu nedenle Amerika Vize işlemi başlamadan güncel olaylarda size uyan kriterlere bakarak, değerlendirerek başvurunuzu yapmanız.

Amerika Vize Ücreti 2021

Amerika vize harç ücreti 2021 seyahat amacınıza uygun seçtiğiniz vize kategorisine göre hesaplanmaktadır. Belirtilen üzere vize kategori çeşitlilik arz ettiğinden dolayı ana başlıklar dosya isimleriyle anılmaktadır. Siz hangi kategoriye ait başvuruda bulunduysanız, o dosya başlığı üzerinden ücret hesaplama yapılacaktır.

 • B, C, D, F, M, I, ve J tipi gibi kısa süreli vizelerin ücreti 160 Dolar
 • H, O, P, Q, R ve L tipi gibi çalışma, staj veya benzeri vizelerin ücreti 190 Dolar
 • E ve K tipi gibi yatırım içerikli vize için ise 265 Dolar vizeler ücreti belirlenmiştir.

Lakin tam hesaplamalar doğru şekilde yapılmalıdır. Amerika vize işlemi için ne kadar kalacağınız, organizasyon veya eğitimin içindeki yer ve statünüz de oldukça fazla önem arz etmektedir. Alınan bu vize harç ücretleri sadece Konsolosluk vize ücreti başlık altında alınır. Amerika vize için harcama yaptığınız diğer ekstra ücretler kargo, belge alım, danışmanlık ve benzeri ödeme haricî tutulmalıdır. Başvurunu olumsuz sonucu yani Amerika vize reddi veya başvurunuzdan vazgeçme durumunda ödediğiniz harç ücretleri iade edilmez.

Amerika Vizesi Genel Evraklar

 • DS-160 Vize Başvuru Formu.
 • Pasaport.
 • 2 Adet Biyometrik fotoğraf.
 • Dilekçe.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi.

Amerika Ziyaretçi Vize (B1/B2)

Amerika Birleşik Devleti'ne seyahat etmek isteyen kişiler Umuma Mahsus, Hizmet ve Diplomatik, Hususi Pasaporta Sahip Türk Vatandaşları, Amerika Vizesi' tabii tutulmuşlardır. Bu sebeple ilgili başvuru yapan kişiler, Amerika Birleşik Devleti'ne yapacakları yolculuk, seyahat öncesi vize prosedürünü tamamlamak ile yükümlülükleri vardır. Amerika Ziyaretçi Vize Kategorileri Şunlardır;

Mesleki Toplantılar, Seminer ya da Konferanslara Katılım dahil üzere İş Seyahati, (B1 Vizesi)
Turistik ile Kültürel Amaçlı Yapılan Tatil Seyahati ya da Aile Ziyareti ve Tıbbi Tedavi Konuları Hakkında Ziyaret (B2 Vizesi)
Her iki kategoriye de iki farklı amaca hitap eden B-1/B-2 Ticari ya da Ziyaret Amaçlı Ziyaretçi Vizesi olarak kategoriler ayrılmıştır.
Turistik Amerika Vize, “Göçmen Olmayan Vize” kategorisinde bulunmaktadır. Amerika Turistik Vize Tip B1/B2 Vize kategorisindendir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları çoğunlukla 10 yıllık olan çok girişli olan vize verilmektedir. Ancak Amerika vize ile seyahat edecek kişi senede en fazla 6 ay(180 gün) kadar süre Amerika'da konaklayabilir. Gümrük giriş kapı sınırındaki memurlar başvuru yapan kişinin Amerika'da İkamet İzni süresini belirleme konusunda hak sahibidirler. Kişinin seyahat öncesinde vize işlemi için mesleki durumu uygun olarak bazı belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Kânun olarak ikamet bilgileri, çalışma durumu, Amerika'daki konaklama tipi ve gerek görülmesi durumunda neden Amerika'ya seyahat etme istediğini belirtmek ve tüm şahsi belgeleri ile beraber kişi vize randevu günü ile saatinde Amerika Büyükelçilik veya da Başkonsolosluğunun önünde hazır bulunmalıdır.
Amerika Vize Mülakat sırasında başvuru yapan kişinin sözlü şekilde beyan ettiği bilgiler yazılı olarak ibraz etmesi istenildiği takdirde ilgili belgeleri sunabilmesi gerekmektedir.

Amerika Öğrenci Vizeleri (F1, F2, M1, M2)

Amerika’da geçerli olan eğitim programına katılmak amacı Amerika’ya seyahat edecek kişilerin müracaatta bulunması gereken vize tip Amerika Öğrenci Vize (F1/ F2)’dir. Amerika’da yüksek lisans,üniversite eğitimi alacak olan öğrenci Amerika vizesi I-20’de belirtili kayıt tarihinden en az 120 gün öncesinden başvuru yapabilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri bir eğitim kurumu kaydolup F1 ya da M1 öğrenci vize ile ABD’de eğitimleri başlayan öğrenci eş ve 21 yaşından daha küçük evli olmayan çocuklar F2 ya da M2 vizesine başvurmalı.
Eş ve çocuklar, SEVIS ücret ödemeleri şartı gerekmemektedir. Fakat öğrenci Amerika Birleşik Devletleri’de kaydolduğu okul I-20 Formu talep etmeli ve Amerika Birleşik Devletleri’ye gidecek olan her eş ya da çocuk için ayrı ayrı bu form doldurulmalıdır.
Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri F1 ya da M1 vizesi bir eğitim kurumuna kayıt olan öğrencinin F1 ya da M1 vizesi bir kopyası veya F1 ve M1 vizesine sahip olan öğrencinin eşi için de evliliklerini kanıtlayacak evraklar başvuru esnasında ibraz edilmelidir.
F1 ya da M1 vizesine sahip olan öğrencinin küçük çocukları Amerika Birleşik Devletleri'ndeki okullara gitmesine izin verilmektedir.
F2, M2 Amerika öğrenci eş ve çocuklarına vize almak için gerekli evraklar:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalı, varsa eski pasaportlarını da sunmalıdır.)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf ( güncel, 50X50 mm, arka fon beyaz)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 • Şahsi Vize Talep Dilekçesi.
 • Online doldurulmuş DS 160 Formu
 • I-20 Formu
 • I-539 Formu
 • SEVIS I 901 ödeme dekontu.
 • Transkript ve diplomalar.
 • TOEFL, SAT, GREm, GMAT gibi dil yeterlilik seviyesini gösteren belge.
 • ABD’deki eğitim kurumuna kayıtlı öğrencinin F1/M1 vizesinin fotokopisi
 • Başvuran Amerika Birleşik Devletleri'ndeki eğitim kurumuna kayıtlı öğrencilerin eşi var ise evliliği kanıtlayacak evraklar.
 • Amerika'ya gidecek,seyahat edecek öğrencilerin masraflarını karşılayacak kişilerin belgeleri.

Amerika Ticari/Yatırımcı Vizesi (E1/E2)

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde sürekli olarak yaşamak veya çalışmak isteyen kişi Amerika E1 - E2 Vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Amerika E1-E2 Vize başvuru şartları kısaca şunlardır. Başvuru yapan kişinin vatandaşı olduğu ülkey ile ABD ülkesi arasındaki karşılıklı ticaret ile yatırım anlaşmaları olması gerekli bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Amerika E1 Ticaretçi Vize - Amerika E2 Yatırımcı Vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Amerika E1 Ticaretçi Vizesi

Amerika ülkesi sınırları içerisinde iş, ticaret amacı ve seyahat edecek şahısların Amerika E-1 Ticaretçi Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. E-1 Ticaretçi vize başvuru yapılabilmesi için ticaret alışverişi ABD ile Türkiye arasında karşılıklılık olarak gerçekleşiyor olma durumu gerekmektedir. Ayrıca ticaret uluslar arası olarak kabul görmüş olması ve belirtilmiş iş,ticari etkinlikler biri olması şartını aramaktadır.

E-1 Vize işlemi için iki ülkenin arasında devam eden ticari, iş ilişkileri hali hazırda bulunuyor olması gerekmektedir. Farklı, yeni bir ticari ilişki yaratılan olması halinde E-1 vize başvuru yapılmamaktadır. Bununla beraber ayrıca gerçekleştirilecek olan ticaretin süreklilik, devam arz ediyor olması gerekmektedir. Amerika E-1 Ticaretçi Vize başvurusu Amerika Konsoloslukları tarafından kabul edilmesi durumunda Amerika Green Card sahibi kişiler olarak Amerika Birleşik Devleti sınırları içerisinde ikamet edilebilmektedir.

Amerika Sağlık ve Tedavi Amaçlı Amerika Vizesi (B2)

Tıbbi tedavi, sağlık amacıyla Amerika Birleşik Devleti’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları B2 Ziyaret Vizesi başvurusu yapmak zorundadır. Amerika Konsoloslukları vize merkez ofisine yapılan başvuru sırasında parmak izi verme işlemi yapılmalıdır. Yapılan vize alma mülakatına katılma zorunluluğu olduğundan dolayı başvuru yapan kişilerin başvuruya şahsen gitmeleri önemle gerekmektedir.

Amerika B2 tedavi amaçlı ziyaret vize kategorisinde birden fazla aile üyesi başvuruda bulunacaksa, her aile ferdî için vize işlemi ayrı ayrı incelenmeye alınacak ve değerlendirilecektir.
Her türde Amerika vize başvuru prosedürlerinde bulunduğu gibi B2 sınıf ziyaret vizesinde de başvuru yapma işlemi yükü ağırdır.

Green Card

Green Card, ya da resmî adıyla Daimî İkametgâh Kartı , Birleşik Devletler Göçmen ve Vatandaşlık Yasa uyarınca Birleşik Devletlerin'de kalıcı ikamet ve çalışma hakkına sahip ve bu hakkı da verildiğine ispat olması için verilen bir evrakıdır.

Yeşil Karta sahip olan kişiler, 'Yasal Daimî İkamet ya da 'Yeşil Kart sahibi' olarak bilinmektedirler. Her yasa kalıcı oturma izni sahip olan göçmen hükûmet tarafından Daimî İkamet Kart verilir, fakat yeşil renginden dolayı bu resmi karta 'Yeşil Kart' da denilmektedir ve bu isim daha çok kullanılır daha popülerdir.

Amerika Birleşik Devletleri'ne yerleşim hakkı kazanmış olan yaklaşık 13,2 milyon kişi Yeşil Kart sahibinin olduğu da bunların arasında yaklaşık 8,9 milyon insanın Amerika Birleşik Devleti vatandaşlığına geçtiğı tahmin edilmektedir.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Ordusu'na hizmet veren 65 bin kişi personel Yeşil Kart sahibidir. Green Kart sahipleri, Amerika Birleşik Devletlerin'de en az 5 yıl devamlı bulundukları ve iyi ahlakî karakterlere sahip oldukları göstermek için bu sürede hiç suç işlemediklerini evraklarla ispatladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığına başvurma hakkına sahip olurlar.

18 yaşından daha küçük olan kişiler ise, minimum bir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı ebeveyne sahip olma şartıyla vatandaşlık alabilir. Green Kart başvuru sonuçlarını Amerika Birleşik Devletler Vatandaşlık ve Göçmen Hizmeti tarafınca belirlenen, fakat bazı zamanlar da Göçmen Temyiz Kurulu üst yetkilisi, herhangi bir yargıç, ya da Amerika Birleşik Devletleri Başsavcısı adına harekette eden bir yargıç, mahkeme emrini imzalayarak veçıkararakk kişiye özel kalıcı ikamet iznini verebilir.

Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Green Card başvurusu her yıl Ekim ve Kasım ayında Amerika Birleşik Devleti Dış İşleri Bakanlığına Göçmen Bürosu resmî web internet sitesinde online şekilde yapılmaktadır. Sisteme sadece 1 kez olmak üzere giriş izniniz vardır. Bu sebeple formu ilk defada doldurup tamamlamanız gerekmektedir. Formu tekrar düzenleme şansınız olmayacaktır. Yanlış ve eksik bilgilerle nedeniyle Türkiye’den yapılan yaklaşık 100 bin gibi başvurulardan sadece 20 bin kabul edilmektedir. Bununla beraber Green Card başvurusunu kayıt dönemi başlarında yapmanızı öneririz. Çünkü kayıt dönemi sonunda doğru yoğunluk oluştuğundan dolayı sistem yavaşlayabilir ve de başvurunuzu gerçekleştiremeyebilirsiniz.
Green Card başvurusu formu internet üzerinden online olarak doldurulur. Formda bulunan adres kısmı Türkçe olmalıdır. Form da kendi yazdığınız bilgiler doğru olmalıdır ve bu durumdan emin olmalısınız.
14 Adet tamamlanan form da sizden şahsi bilgileriniz istenir.
Green Card Başvuru Formunda cevaplanması istenen 14 soru şunlardır:

 • 1. İsim ve soy isminiz
 • 2. Doğum Tarihi
 • 4. Doğduğunuz Şehir
 • 5. Doğduğunuz Ülke
 • 6. DV programına katılım için uygun olduğunuz ülke
 • 7. Fotoğraf
 • 8. Posta Adresiniz
 • 9. Şu anda yaşadığınız ülke
 • 10. Telefon numarası
 • 11. E-posta adresi
 • 12. Eğitim Seviyesi
 • 13. Medeni Hal
 • 14. Çocukların Sayısı

Amerika Vize Reddi 2021

Vize başvurularının reddi sebepleri genel olarak çoğu ülke için aynıdır. Amerika reddi durumu mülakat gününde başvuru yapan kişiye verilen belge ile sonlanır. Verilen bu belgede madde halinde belirtilen başvuru reddi sebebi detaylı bir şekilde açıklama bulunmaz. Amerika Vize Reddi başlıkları kısaca şunlardır:

 • Eksik veya yanlış bilgi beyanında bulunmak,
 • Finansal kaynaklarınızın yetersiz olması,
 • DS-160 formunu eksik veya yanlış doldurmanız,
 • Amerika vizesi yanlış kullanmak

Eksik belge durumu konsolosluk içinde en hafife alınan redd kararından biridir. Amerika Vize başvuru süreci seyahat amacınıza uygun hazırlamış olduğunuz belgeler başvurduğunuz vize türüne göre olmalıdır. Turist bir vize başvuru yaptıktan sonra aile ziyaret için gerekli belge sunamazsınız.

Amerika Vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahatini gerçekleştirmesi ve Amerika da oluşabileceği bütün masrafları karşılaması için bankalarda bulunan bakiye tutarının seyahat zamanınca yeterli olması gerekmektedir. Bunun yanına eğer seyahat masraflarını karşılayacak tutarda paranız yoksa sponsor gösterebilme imkânınız bulunmaktadır. Sponsorunuzun buna maddi açıdan elverişli olmalısı gerekmektedir. Finansal kaynaklar yetersiz olduğu durumda örneklemek gerekirse A kişisi asgari ücretle çalışan olsun. 1 haftalık süre içeren turist bir seyahat belirledi. Bankasında 5000 USD miktarında parası bulunsun. Bununla beraber başvurusu bu şekilde gerçekleştirilsin. Konsolosluktan görüşme esnasında aylık kazancı ne kadardır? Bankada bulunan tutar ne şekilde biriktirildi? Şeklinde soru gelebilir. Bankada fazla para bulundurmak veya aylık kazanç tutarının az olması ne yazık ki eksi bir durum oluşturabilir. Bu gibi durumlarda yapılan başvuru Amerika vize reddi almanızı sağlamaktadır.

Amerika Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?

Amerika Vizesi Red sebeplerinin en çok yaşandığı durumlardan birisi de DS-160 formunun hatalı ve eksik doldurulmasıdır. Amerika Vizesi DS-160 form vize başvurusunda en önemli kısımlardan birisidir. Başvurunun incelenmesi form üzerinde yapılmaktadır.
Turistik, genel ziyareti kapsamında alınmış olunan vizenin öğrenci vizesi olarak kullanamazsınız. Ülkede yapılan girişler sorun yaşamamış olsanız dahi bu durum sınır dışı edilme ihtimalini ortadan kaldırmaz. Amerika vize türü seyahat amacına göre değişkenlik göstermektedir. B1/B2 kategorisi bulunan vize türü genel ziyaretçi kapsamına girmektedir.

Farklı bir iyi konudan bahsetmek gerekirse ailenizi, akrabanızı ziyaret etmek istiyorsunuz. Ancak davetiye alamadınız ya da o kişiden formda bahsetmek istemiyorsunuz. Mülakat sırasında turistik olarak gideceğiniz, seyahat edeceğinizi belirttiğiniz veya Amerika’da tanıdık biri olmadığını söylediğinizde. Bu ortaya çıktığı, anlaşıldığı anda takdirde seyahat amacı gerçekçi bulunmayacaktır. Yani gerçekleştirmiş olduğunuz Amerika Vizesi başvurusunda iyi niyet görülmediği sebebiyle redd almış olacaksınız.

Amerika Vize 2021 yılı Başvuru İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika Vize İşlemi yapılırken belgelerinizin tam olmasının yanında ayrıca vize kategorisinin bazı ek talepleri de olabilir.
Daha öncesi ABD'ye seyahat ettiyseniz, son beş ziyaretiniz tarihleri belirtilmeli veya hatta varsa eski pasaport belgelerinin de içinde olmalı.
Uluslar arası seviyede gerçekleştirdiğiniz seyahatler tarih içeren döküm de belgelere eklenmelidir.
Mevcut firma veya da eğitim bilgilerinizi yanında önceki eğitim veya iş geçmişiniz hakkında bilgi verilmesi istenebilir.
Öğrenciler ve Değişim Ziyaretçi (F, J ve M) için I-200 veya SEVI Kimliğinizi sağlamanız istenecektir.
Dilekçe Tabanı Geçici İşçiler (H-1, H-2, H-3, W1, L, O, P, E2C) I-19'unuzun bir kopyası,
Diğer Geçici İşçi ise iş veren hakkında tüm bilgi Amerika Vize İşlemi anında bulundurmak zorundadır.
Eğitim, bilim, spor dallarında üstün yetenekleri olarak tabir edilen başvuru sahibi farklı statüden işlem görecektir.
Sponsor yardımıyla ile gidecekseniz muhakkak sponsor olan kişinin maddi ve kişisel durumu yeterliliği önceden teyit edin.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp