×

Categories

Almanya Konsolosluğu

Türkiye'nin Almanya Büyükelçiliği

Türkiye’nin Almanya’da bulunan büyükelçiliği Almanya Berlin Büyükelçiliği’dir. Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Türkiye Berlin Büyükelçiliği’ni araştırmaktadır. Bu yazıda Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliği hakkında bilgi verilmiştir. Almanya’da bulunan ve Almanya konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliği, Poloya ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Almanya ile Türkiye arasında yeni işbirlikleri ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliği, Türkiye ile Almanya arasında ekonomik ve ticari işbirliğinin ortaya çımasını, Türkiye’nin Almanya’da etkinliğini arttırmayı, Türk kültürünü Almanya’da tanıtmayı amaçlamaktadır. Almanya’da yoğun nüfusu olan Türk vatandaşlarına destek sağlamaktadır.

Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Almanya’daki hak ve çıkarlarını, Almanya’da yaşan Türk vatandaşlarının haklarını korumayı görev edinmiştir. Almanya Berlin Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’ye seyahat etmek isteyen diğer ülke vatandaşlarına vize hizmeti sağlamaktadır.

Türkiye Berlin Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini yerine getirebilmek için randevu alması gerekmektedir. Randevular Türkiye’nin Almanya Berlin Büyükelçiliği internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Randevu tarihinde gerekli evraklar ile başvuruda bulunulabilir.

Almanya Vatandaşlığa Geçiş ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Türkiye'nin Almanya Büyükelçisi Kimdir?

Türkiye’nin Almanya’da en yetkili temsilciliği Türkiye’nin Almanya Berlin Büyükelçiliği’dir. Almanya Berlin Büyükelçiliği’nin en yetkili ismi ise Türkiye’nin Almanya Büyükelçilisidir. Bu yazıda “Türkiye’nin Almanya Büyükelçisi kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Türkiye’nin Almanya Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’dir. Başar Şen, 1967 yılında Ezine’de doğmuştur. İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirmiştir. 1988 yılında ise Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirmiştir. 1988-1990 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde AB’nin Hukuki Yapısı alanında çalışmalar yapmıştır. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

1996 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başlamış ve sırası ise Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü, Personel Daire Başkanlığı ve İkili Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’nde çalışmıştır.

2001-2003 yılları arasında Berlin Büyükelçiliği, 2003-2005 yılları arasında Minsk Büyükelçiliği, 2006-2010 yılları arasında New Yok Başkonsolosluğu’nda görev yapmıştır. 2010 -2012 yılları arasında Orta Doğu Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görevde bulunmuştur.

2012-2016 yılları arasında Berlin Başkonsolosluğu yapmıştır. 2016-2019 yılları arasında Taşkent Büyükelçisi, 2020-2021 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Ağustos 2021’den beri Almanya Büyükelçilisidir.

Almanya Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri

Türkiye’nin Almanya’da bulunan en yetkili temsilciliği Almanya Büyükelçiliği’dir. Almanya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler Almanya Büyükelçiliği görev ve yetkilerini merak etmektedir. Bu yazıda Almanya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler için Almanya Büyükelçiliği görev ve yetkileri verilmiştir.

Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Almanya’da bulunan en yetkili temsilciliğidir. Almanya’da bulunan diğer Türkiye Cumhuriyeti temsilcilikleri Türkiye’nin Almanya temsilciliklerine bağlıdır. Diğer temsilciklere görev verme yetkisi bulunmaktadır.

Almanya Büyükelçiliği, Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Almanya ile ilişkilerinin gelişmesini etkileyen en yetkili temsilciliktir.

Almanya Büyükelçiliği, Almanya’da bulunan Türk vatandaşlarına sosyal, ekonomik, hukuki alanda destek vermektedir. Almanya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Almanya’daki çıkar ve haklarını korumaktadır. Almanya medyasını, Türkiye Cumhuriyeti politikaları hakkında bilgilendirmektedir.

Almanya’da bulunan Türk vatandaşlarına her alanda hizmet vermektedir. Bu hizmetler evrak yenileme, nüfus işlemleri, evlilik ve boşanma işlemleri, noterlik işlemleri, vatandaşlık işlemleri, askerlik işlemleri, oy kullanma işlemleri gibi işlemlerdir.

Almanya ve Türkiye arasında siyasi, ekonomik, toplumsal, kültürel ve ticari ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Detaylı bilgi için Almanya temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Almanya Büyükelçiliği Görev Alanı

Türkiye’nin Almanya’da bulunan temsilciliklerinden birisi Almanya Büyükelçiliğidir. Almanya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, ikamet ettikleri yerin Almanya Büyükelçiliği görev alanında olup olamadığını merak etmektedir. Bu yazıda Almanya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler için Almanya Büyükelçiliği görev alanı verilmiştir.

Almanya Büyükelçiliği, Almanya’nda ikamet eden herkese hizmet vermektedir. Almanya Büyükelçiliği, Almanya’da bulunan bütün Almanya şehirleri için hizmet vermektedir. Almanya Büyükelçiliği’ne bağlı temsilcilikler aşağıda verilmiştir.

 • Berlin Başkonsolosluğu
 • Düsseldorf Başkonsolosluğu
 • Essen Başkonsolosluğu
 • Frankfurt Başkonsolosluğu
 • Hamburg Başkonsolosluğu
 • Hannover Başkonsolosluğu
 • Karlsruhe Başkonsolosluğu
 • Kassel Başkonsolosluğu
 • Köln Başkonsolosluğu
 • Mainz Başkonsolosluğu
 • Münih Başkonsolosluğu
 • Münster Başkonsolosluğu
 • Nürnberg Başkonsolosluğu
 • Stuttgart Başkonsolosluğu

Berlin, Düsseldorf, Essen, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Karlsruhe, Kassel, Köln, Mainz, Münih, Münster, Nürberg, Stuttgard şehirlerinde bulunan Türk vatandaşları, Almanya vatandaşları ve Almanya’da ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemleri için Türkiye Almanya Büyükelçiliği’ne başvurabilir.

Yukarıda verilmiş illerde ikamet eden kişiler, Almanya Büyükelçiliği’nde konsolosluk, noterlik, vatandaşlık ve vize işlemleri gibi işlemleri yerine getirebilir. Yapacağınız işlemler hakkında detaylı bilgi için Almanya Büyükelçiliği ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri

Almanya’da bulunan ve Türkiye konsolosluk işlemi olan kişiler işlemlerini Almanya Büyükelçiliği’ne yapabilir. Almanya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler Almanya Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgilerini merak etmektedir. Bu yazıda Almanya Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Almanya Büyükelçiliği Adres:

Embassy of Turkey, Tiergartenstraße, 19-21, Posta Kodu:10785 Berlin- Almanya

Almanya Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

E-Posta: [email protected]

Basın Müşavirliği: +49 30 27898826

Çalışma ve Sosyal Güvenlik: +49 30 27896850

Din Hizmetleri: +49 30 27585111

Eğitim Müşavirliği: +49 30 27591017

Hazine ve Maliye Müşavirliği: +49 30 23000 366 

İçişleri Müşavirliği: +49 30 275 85 209

Kültür Tanıtma Müşavirliği: +49 30 2143752

Silahlı Kuvvetler Müşavirliği: +49 30 27898711

Ticaret Müşavirliği: +49 30 27898030

Almanya Büyükelçiliği ile iletişime geçerek görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Yapacağınız işlemler hakkında Almanya Büyükelçiliği ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Almanya Büyükelçiliği mesai saatleri dışında acil telefon numarası hariç bir telefona ulaşılamamaktadır.

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp