×

Categories

Almanya Vizesi, Bursa

Almanya Vize Başvuru Merkezi, Bursa

 

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya vize ile ilgili başvuru konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurum ve vize başvuru merkezi ile Turizm, Seyahat Acente aracılığı ile yapılmalı. Almanya vize başvurusunda sunacak en önemli belge Schengen Vize Başvuru formu. Almanya Schengen Başvuru Form, Almanca ve Türkçe olmak üzere 2 dilde hazırlanmalı. Almanya vizesi başvuru form el yazısı ile yazılmamalı. Bilgisayar ortamı da form doldurulması, çıktı aldıktan sonra imzalanmasıdır. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliki, Almanya Cumhuriyetine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı ile Türkiye ikamet izni sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya vize işlemi konusunda hizmet vermekde olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilciliğidir. Almanya Konsolosluku ve Almanya Büyükelçiliki aynı zamanda Türkiye'de ikamet eden Almanya vatandaşının konsolosluk işlemi konusunda da çalışma yürütmektedir.Türkiye'de ikamet eden Almanya vatandaşı apostil ( belgeler tasdiki), evlilik, dirim belge, pasaport ve vatandaşlık belge gibi işlemini Türkiye'de bulunan Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliki ve Almanya Fahri Konsoloslupu vasıtası ile yapabilmekte.

Almanya Bursa Vize Randevusu

Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa biriminde randevu almak isteyen, konsolosluğu görevleri dâhilinde birçok konuda hizmet alabilmektedir. Almanya Fahri Konsolosluku Bursa ve çevre ildeki her vatandaşa yetkisi dâhilinde hizmet vermekde ve süreci Almanya hükûmetini izniyle yürütmekte. Almanya Fahri Konsolosluğu, Bursa biriminde randevu almak için konsolosluk iletişim geçebilir, süreç hakka bilgi alabilirsiniz. Resmî tatil günü dışı ve hafta içi Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa departman ile iletişime geçerken kimlik bilginizi ibraz etmeniz önemli. Almanya Fahri Konsolosluğunun Bursa biriminde randevu alması için çalışma saatini tercih etmelisiniz. Çalışma saati içinde ve resmî tatil gününü de hesaba katarak randevu için iletişimi geçerseniz konsolosluk başlatmak istediği her işlem için yardım alabilme mümkündür. Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün saat 11.00 ila 18.00 arası hizmet vermekte. Konsolosluk hafta sonu hizmet vermemekte. Ayrıca Almanya Federal Cumhuriyet resmî tatiline ve Türkiye Cumhuriyeti resmî tatilinde çalışmamakta. Almanya Konsolosluk ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Cumhuriyeti seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile Türkiye ikamet izni sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya vize işlemi konusunda hizmet vermekde olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilciliğidir. 

Almanya Bursa Vize Başvurusu

Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye’de bulunan temsilciliğinden birisi Almanya Fahri Konsolosluku Bursa birimi. Almanya Bursa Fahri Konsolosluku, Almanya Konsolosluğunun açılması gerek olmayan yerde açılmıştır. Fahri Konsolosu temsil ettiği Almanya Federal Cumhuriyeti vatandaşları olması gerek yoktur. Konsolosluğu yetki alanı içinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Adana, Bursa bulunmakta.
Bu konsoloslupu ticari faaliyetin yoğun olduğu Bursa’da kurulması amacı bu bölgede Almanya’nın çıkarı sağlayacak yeni ticari iş birlikinin ortaya çıkarılması. Fahri Konsolos bundan dolayı Alman vatandaşları olarak değil bölgede tanınmış iş adamı arasından seçilmekte. Fahri Konsolos Türkiye ve Almanya arasında bulunan ticari faaliyeti başarılı bir şekilde yürütmekle mükellefdir.
Almanya Bursa Fahri Konsolosluğunun görevi arasında sadece bölgede ki ticari ilişkisi düzenlemek yokdur. Bu sadece en büyük amaçıdır. Konsolosluk ayrıca bölgede ki kültürel, sosyal, siyasal ilişkisi geliştirmeyi amaçlamakta. Bursa’dakı konsolosluk vize işlemini kabul etmemektedir. Sadece vize işlemi için danışmanlık hizmeti vermekte. Vize başvuru Almanya tarafından yetkilendirmiş  Almanya vizesi başvurusu merkezine yapılmaktadır. Değerlendirme yetkileri ise Almanya İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.

Almanya Vizesi Bursa Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi Bursa başvurusu sırasında seyahat amacına ve mesleki duruma göre evrak hazırlama önemlidir. Almanya Schengen vize talep eden kişi seyahat amacı netleştirdikten sonra site vize işlemi bölümü inceleyerek başvuru için istenen belgeyi öğrenebilir. Almanya Bursa vizesi başvuru formu inceleyebilir ve Bursa Almanya vizesi işlem takip form ile başvurunu takip edebilir.
 Almanya vizesi başvuru kabulü yapılabilme için Schengen vizesi başvuru koşulunu eksiksiz bir şekilde sağlama gereklidir. Evrakı tam olması, tamamlayamadığı evrakı yerine alternatif olarak hangi evrakı hazırlama gerektiği bilgisine temsilcimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Ayrıca temsilcimiz ya  da konsolosluk vize bölüm görevlisi tarafından yeni evrak temin etme talep edebilir. Başvuru sahiplerinden talep edilecek yeni evrakın tamamlanma zorunludur. Her iki koşul da belirtilen evrakın tamamlayamamış kişiden Almanya Konsolosluğuna hitaben durum anlatır bir mektup yazması talep edilebilir. Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye’de bulunan temsilciliğinden birisi Almanya Fahri Konsolosluku Bursa birimi. Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, Almanya Konsolosluğunun açılması gerek olmayan yerde açılmıştır. Fahri Konsolosu temsil ettiği Almanya Federal Cumhuriyeti vatandaşları olması gerek yoktur.

Almanya Vizenizi Bursa’dan Almanın Kolay Yolu

Adım: Çağrı merkezlerinizi arayın.
Adım: Bilgi mailine belirttiğimiz evrakı hazırlayın.
Adım: Hazırlamış olduğu evrakları ofise kargo, kurye ve ya da şahsen ulaştırın.
Adım: Onaylamış olduğu randevu saat ve tarihinde biyometrik verinizi beyan edin.
Adım: Temsilcilikleri arayarak başvuru hakkında son durumu öğrenmek ve pasaportunu teslim alın.
Fahri Konsolos bundan dolayı Alman vatandaşları olarak değil bölgede tanınmış iş adamı arasından seçilmekte. Fahri Konsolos Türkiye ve Almanya arasında bulunan ticari faaliyeti başarılı bir şekilde yürütmekle mükellefdir. Almanya vize başvurusunda sunacak en önemli belge Schengen Vize Başvuru formu. Almanya Schengen Başvuru Form, Almanca ve Türkçe olmak üzere 2 dilde hazırlanmalı. Almanya vizesi başvuru form el yazısı ile yazılmamalı. Bilgisayar ortamı da form doldurulması, çıktı aldıktan sonra imzalanmasıdır. Almanya vize işlemleri konusunda hizmet vermekde olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilciliğidir. 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp