Amerika Büyükelçiliği Ankara

Amerika Ankara Konsolosluğu gerek Amerikan gerekse Türk vatandaşlarının vize başvurularının sağlandığı kurumdur. Bununla birlikte Amerika konsolosluğu vize işlemlerinin yürütülmesine ilişkin evrakların düzenlenmesinde etkilidir. Özellikle Ankara ve civarı illerde yaşayan Amerika uyruklu vatandaşlar Ankara konsolosluğu sayesinde resmi evraklarının işleme konulmasında kolaylık yaşar. Doğum, evlilik, boşanma ve ölüm beyanlarının konsolosluğa bildirilmesi ile birlikte verilen beyan resmi evraklarla belgelenip kayıtlara geçmesini sağlanır. Elbette ki konsolosluk Amerika uyruklu vatandaşların her çeşit sorununa çözüm sağlayıcı bir rol oynamaktadır. Bu aynı zamanda Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarını da kapsamaktadır. Bununla birlikte vatandaşların yaşadıkları acil sorunlarda Amerika ve Türkiye arasında iletişimi konsolosluk tarafında sağlanmaktadır. İster Amerika uyruklu olsun ister Türk vatandaşların oturma ve çalışma izinlerinin düzenlenmesi de konsolosluğa aittir.

Her türlü detaylı bilgi almak adına Amerika konsolosluğu telefon numarası olan 0 (850) 346 84 93 hattından iletişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca randevu alarak gelmeniz halinde açık adres Atatürk Bulvarı 110 Kavaklıdere, 06100 Ankara/Türkiye şeklindedir. Bu adres aynı zamanda posta iletişimi içinde kullanılabilmektedir.

Amerika Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Amerika’nın Türkiye’de bulanan en yetkili temsilciliği Amerika Ankara Büyükelçiliği’dir. Amerika Ankara Büyükelçiliği’nin en yetkili ismi ise Amerika Ankara Büyükelçisidir. Bu yazıda “Amerika Ankara Büyükelçisi kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’dir. Flake, 31 Aralık 1962 tarihi Arizona doğumludur. Lisans eğitimini Brigham Young Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yapmıştır. Yüksek lisansını ise Siyaset Bilimi alnında tamamlamıştır.

1980’li yıllarında başında Güney Afrika’da bulunan İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nde misyonerlik yapmaya başladı. Ardından ise Goldwater Enstitüsü İcra Direktörü olarak görev aldı. 2001 ile 2013 yılları arasında Temsilcililer Meclisi üyesi olarak görev yapmıştır. Jeff Flake, 2012 Senato seçimleri için aday olmuştur.

ABD Başkanı olan Joe Biden Haziran 2021 tarihinde Flake’nin ABD Türkiye Büyükelçilisi olmaya aday yaptığını açıklamıştır. Flake 10 Aralık 2021 tarihinde beri ABD Ankara Büyükelçisidir.

Flake’nin Büyükelçiliği öncesinde de Türkiye ile ilişkileri olmuştur. 1915 Ermeni olaylarını soykırım olarak kabul etmemiştir. Ayrıca Türkiye’ye F-35 savaş uçaklarının satılmamasına karşı çıkmıştır. Bunun yanında Rahip Brunson’un serbest bırakılması için yayınlanan mektuba imza atmıştır.

Amerika Green Card ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Ankara'nın Amerika Büyükelçilisi Kimdir?

Amerika Ankara Büyükelçiliği Türkiye’de bulunan en yetkili Amerika temsilciliğidir. Amerika Ankara Büyükelçiliği hakkında araştırma yapan kişiler Amerika Ankara Büyükelçilisinin kim olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda “Amerika Ankara Büyükelçisi kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir. Amerika Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’dir. Flake, 31 Aralık 1962 tarihinde Arizona’da doğmuştur. Flake ilk önce Brigham Young Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında lisans derecesini tamamlamıştır. Ardınsan ise siyaset bilimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Bulunduğu görevler aşağıda verilmiştir.

 • 1980’li yıllarında başında Güney Afrika’da bulunan İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nde misyonerlik yapmaktaydı.
 • Amerika’ya döndükten sonra Golwater Enstitüsü’nde İcra Direktörü olarak görev yapmıştır.
 • 2001 ile 2013 yılları arasında Temsilciler Meclisi üyesi olarak görev yapmıştır. 
 • 2012 yılında Senato seçimleri için aday olmuştur. 3 Ocak 2013 ile 3 Ocak 2019 tarihleri arasında Arizona Senatörlüğü yapmıştır.
 • 10 Aralık 2021 tarihinden beri Amerika’nın Ankara Büyükelçisi’dir.

Flake, Türkiye yakınlığıyla bilinmektedir. 1915 Ermeni olaylarını soykırım olarak tanımamıştır. F-35 uçak olayında ise Türkiye’den tarafa oy kullanmıştır. Ancak Rahip Brunson’un serbest bırakılması için imza atmıştır.

Amerika DS-160 Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Amerika’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Amerika vizesi almalıdır. Amerika vize başvuruları Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunacak olan kişiler vize işlemlerini merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Ankara büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler için Amerika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle vize türünü belirlemelidir. Amerika vize başvuruları göçmen olan vizeler ve göçmen olmayan vizeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Amerika vize türüne göre vize başvurusu yapabileceğiniz saatler aşağıda verilmiştir.

 • Göçmen vize başvurular: Pazartesi ile Perşembe günleri arası saat 16.00 ile 17.00 arasında yapılabilir.
 • Göçmen olmayan vize başvuruları: Pazartesi ile Cuma günleri arasında saat Amerika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri saat 08.00 ile 17.00 arasında yapılabilir.  

Amerika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun vize türü belirlenmelidir. Daha sonra ise Amerika Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri Hakkında

Amerika’ya belirli bir nedenden dolayı seyahat planlayan kişiler Amerika vizesi almalıdır. Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmalıdır. Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler için Amerika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir. Amerika Ankara Büyükelçiliği sadece uzun süreli vize başvurularını kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvuruları Amerika vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Amerika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

 • Öncelikle Amerika vize türünüzü belirlemelisiniz. Göçmen Amerika vizeleri ve göçmen olmayan Amerika vizeleri için başvuru şartları farklılık göstermektedir.
 • Başvuru için Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almanız gerekmektedir.
 • Randevu tarihine kadar Amerika vizesi için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan evraklar randevu tarihine kadar gerekli olan evrakları randevu tarihinde Amerika temsilciliğine teslim edilmelidir.

Amerika vizesi alacak olan kişiler Amerika vizesi almak için Amerika Ankara Büyükelçiliği’nin istediği şartları yerine getirmelidir. Amerika vize başvurusunda bulunacak olan kişiler Amerika’da konakladığı süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik duruma sahip olmalıdır.

Amerika J1 Değişim Programı Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Amerika’ya seyahatte bulunmak isteyen kişiler seyahat amacına uygun olan Amerika vizesi almalıdır. Amerika’ya seyahat edecek olan kişilerin vize muafiyeti bulunmuyorsa vize alması zorunludur. Amerika vizesi alacak olan kişiler Amerika vize başvurularını Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusunu nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika vizesi alacak olan kişiler için Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Öncelikle seyahat amacına uygun Amerika vize başvurusu belirlenmelidir. Göçmen vize başvuruları ve göçmen olmayan vize başvuruları için farklı başvuru prosedürleri bulunmaktadır.
 • Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler Amerika temsilciliğinden randevu almalıdır.
 • Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu randevu tarihine kadar gerekli olan vize evraklarını hazırlanmalıdır.
 • Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli olan evrakları vize randevusu tarihinde yetkililere teslim etmelidir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişilerin Amerika’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun olması ve bu durumun Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu sırasında gerekli evraklar ile kanıtlanmalıdır.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru İşlemleri

Amerika seyahatleri için yasal olarak Amerika’da bulunmak için Amerika vizesi alınması gerekmektedir. Amerika vizesi seyahat amacına uygun olarak yapılmalıdır. Amerika vizesi alacak olan kişiler Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu işlemleri hakkında bilgi almak istemektedir. Bu yazıda Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru işlemlerini randevu alarak yapabilir. Amerika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almış olan kişiler randevu tarihinde gerekli evrakları teslim etmelidir. Randevu tarihinde gerekli evraklar teslim edilecek vize başvuru işlemi başlatılabilir. Amerika vizesi alacak olan kişiler aşağıdaki durumlara dikkat etmelidir;

 • Başvuru yapacak olan kişiler Amerika’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun  olduğunun kanıtlanması gerekmektedir.
 • Amerika Ankara büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler Amerika’da geçerli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır.
 • Başvuruda bulunacak olan kişiler Amerika vize başvurusu için gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Amerika vize başvurusu yapacak olan kişiler Amerika sosyal yaşamına uygun yaşayacağını kanıtlamalıdır.
 • Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler detaylı bilgiyi büyükelçilik ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

Amerika Çalışma Yoluyla Green Card ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu

Amerika’ya seyahat edecek olan kişiler kısa ya da uzun süreli seyahatleri fark etmeksizin vize alınmalıdır. Amerika vize başvurusu Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuruları için randevu almalıdır. Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler randevu işleminin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu resmi randevu sistemi olan “ais.usvisa-info.com” adresinden alınmalıdır. Randevu sistemi İngilizcedir. Ancak translate ile kolayca Türkçeye çevirebilirsiniz. Açılan ekranda göçmen olmayan ya da göçmen vize başvurularından vize türünüze uygun kategoriyi seçmelisiniz. Ardından kendinize uygun seçenekleri seçerek randevunuzu alabilirsiniz.

Amerika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu, vize başvurunuz için zorunludur. Başvuruda bulunacak olan kişiler randevularını kaçırmamaya dikkat etmelidir. Amerika Ankara Büyükelçiliği randevusuz vize başvurusu kabul etmemektedir. Amerika Ankara Büyükelçiliği vize randevusunu kaçıran kişilerin başvuruda bulunmak için yeniden randevu alması gerekecektir. Bu durum da Amerika vize başvurusu sahibi için vakit kaybı anlamına gelmektedir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Vize Randevu İşlemleri

Amerika’ya seyahat edecek olan ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne vize işlemi yapacak olan kişilerin bazı işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu işlemlerden birisi e Amerika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu işleminin yapılmasıdır. Amerika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini yerine getirebilmek için randevu alması zorunludur.

Amerika vize başvurusu için randevu alacak olan kişiler randevu tarihinde gerekli olan evraklar ile beraber Amerika temsilciliğine başvurmalıdır. Başvuru sırasında Amerika Ankara Büyükelçiliği’nin istediği şekilde işlem yapılmalıdır.

Amerika vize başvurusu için randevular Amerika Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden ya da Amerika Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilerek alınabilir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alan kişiler randevu tarihini kaçırmamaya özen göstermelidir. Amerika vizesi alacak olan kişiler için randevu zorunludur. Randevu tarihini kaçıran kişilerin Amerika vize işlemleri yapılmayabilir. Amerika vize başvurusu yapacak olan kişi bu durumda yeniden randevu almak zorundadır. Amerika vize başvurusu yapacak olan kişi bu nedenle seyahat planını aksatabilir.

Amerika Turistik Vize Dilekçe Örneği ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri

Amerika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yapabilmek için Amerika Ankara Büyükelçiliği adresi ve iletişim bilgilerini araştırmaktadır. Bu yazıda Amerika Ankara Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Adresi:

Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 110, Kavaklıdere, Posta Kodu: 06100 Çankaya/Ankara

Amerika Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

Resmi İnternet Sitesi: turkey.usembassy.gov

Amerika Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün saat 08.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir. Amerika Ankara Büyükelçiliği iletişim numaralarına Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye Cumhuriyeti temsilciliklerine resmi tatillerde ulaşılmamaktadır. Göçmen vize başvuruları saat 16.00 ile 17.00 arasında yapılmaktadır. Göçmen olmayan başvurular için ise 08.00 ile 17.00 arasında işlem yapabilirsiniz.

Amerika Ankara Büyükelçiliği telefon numarası ile iletişime geçerek görüş, öneri ve şikayetlerinizi Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne bildirebilirsiniz. Ayrıca Amerika Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek yapacağınız işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri ile İlgili

Amerika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, büyükelçiliği ziyaret etmeden önce iletişim bilgileri ile işlemleri hakkında bilgi alabilir. Amerika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Amerika Ankara Büyükelçiliği adres bilgilerini de merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Ankara Büyükelçiliği işlemi yapacak olan kişiler için Amerika Ankara Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Adres:

Kavaklıdere, Atatürk Bulvarı, Numara: 110, Posta Kodu: 06100, Çankaya/Ankara

Amerika Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93 

İnternet Sitesi: https://tr.usembassy.gov/tr/

Mesai saatleri: Hafta içi her gün 08.00 ile 17.00 arasıdır.

Göçmen vize başvuruları 16.00 ile 17.00 arasında yapılmaktadır. Göçmen olmayan vize başvuruları ise 08.00 ile 17.00 arasında yapılmaktadır.

Türkiye’de Bulunan Amerika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler yukarıdaki iletişim bilgileri ile iletişim sağlayabilir. Şikayet ve önerileriniz için Amerika Ankara Büyükelçiliği ile iletişim sağlayabilir, görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Mesai saatleri dışında
ulaşılmamaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp