Amerika Vizesi İşlemler

Amerika Vize İşlemleri Hakkında

Amerika vizesi alarak ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin pasaport ve bize işlemleri için güvenilir adreslerden danışmanlık hizmetlerini almaları gerekmektedir. İşin uzmanlarına başvuru yaparak, büyük oranda olumlu yanıtlara ulaşabilmek için bizleri tercih edebilirsiniz. Vize alımlarında dikkat edilecek hususlar için Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Vize Merkezi ofislerimizi ziyaret edebilir veya online olarak ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı yanıtlayacak olan çalışanlarımız sayesinde kısa süreli seyahatlerinizde hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğinin yanıtını alabileceksiniz. Bu yönde en kaliteli bilgileri ve güncel belge listesini barındıran maili alabilmek için danışmanlarımızı aramanız yeterli olacaktır.
Amerika Vizesi Nasıl Alınır? Sorunuza yanıt verecek olan çalışanlarımız randevu oluşturma işlemlerinde sizlere zahmet vermeyecektir. Hangi amaçlarla gidileceğini belirteceğiniz bu randevularda ve evraklarda eksiksiz ve doğru bilgileri aktarmanız gerekmektedir. Verilen randevu tarihlerinde hazır bulunmanız gereken konsolosluklara şahsen başvurmadan, ofislerimiz aracılığıyla hareket edebilirsiniz. Konsolosluğa ibraz edilmesi gereken belgelerle birlikte güncel vize harç bedellerini de öğrenmeniz ve yatırmanız gerekmektedir.
Amerika vize türleri turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçları kapsamaktadır. Dosyalarınızın güçlü bir şekilde hazırlanmasını sağlamak için profesyonel ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. Mesleğinize göre hazırlamanız gereken belgelerle ilgili detayları öğrenebilmek ve başvuru formunda nelere dikkat edilmesi gerektiğinin yanıtını alabilmek için uzman danışmanlarımızdan yardım almanız yeterli olacaktır. Pasaport, vize başvuru formu, mesleki belgeler, seyahat sağlık sigortası, vize ücreti ve fotoğraf şartlarının eksiksiz yerine getirilmesi gerektiğini aktarıyoruz.

Amerika Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Amerika’ya belirli bir amaçla seyahat edecek olan kişilerin Amerika vizesi alması gerekmektedir. Amerika vizesi alacak olan kişiler Amerika vize işlemlerinin ne kadar süreceğini merak etmektedir. Bu yazıda Amerika vizesi alacak olan kişiler için “Amerika vize işlemleri ne kadar sürer?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Amerika vize işlemleri Amerika’da yapılacak olan işe göre farklılık göstermektedir. Amerika vizeleri asıl olarak iki gruba ayrılmaktadır. Bu gruplar Amerika göçmen vizesi ve Amerika göçmen olmayan vizeye göre farklılık göstermektedir.

 • Amerika vize başvurusu için öncelikle gerekli olan vize evrakları hazırlanmalıdır. Bu işlem başvuru sahibinin ortalama olarak 2 gününü almaktadır.
 • Amerika vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Randevular ortalama olarak 3 ile 5 iş günü sonrasına verilmektedir.
 • Başvuruların sonuçlanması ise göçmen olmayan vizelerde 1 haftayı, göçmen olan vize türlerinde ise 1 ayı bulabilmektedir.

Kısaca Amerika vize işlemleri ne kadar sürer? Sorusuna 15 gün ile 40 gün arası sürer cevabı verilebilmektedir. Amerika vize işlemleri süresi hakkında bilgi almak için Amerika temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Amerika’ya belirli bir nedenden dolayı seyahat edecek olan kişiler seyahatlerini gerçekleştirebilmek için vize almalıdır. Amerika vizesi alacak olan kişiler Amerika vizesi için gerekli evrakları hazırlamalıdır. Bu yazıda Amerika vizesi alacak olan kişiler için Amerika vize işlemleri için gerekli evraklar hazırlanmıştır.

Amerika vize işlemleri için gereken evraklar Amerika vize türüne göre, başvuru sahibinin yaşına eğitim durumuna ve mesleğine göre farklılık göstermektedir. Ancak her başvuru için istenen evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Amerika vize başvuru formu
 • Amerika vize talep dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 • Ulaşım rezervasyonları
 • Konaklama rezervasyonları
 • Başvurunuz için davetiye gerekiyorsa davetiye
 • Ek gelirlerinizi gösteren belgeler
 • Eğitim durumunuzu gösteren belgeler
 • Çalışma durumunuzu gösteren belgeler
 • Adli sicil kaydı
 • Banka hesap dökümü

Amerika vize başvurusu incelenirken yukarıdaki belgelere ek olarak belge talep edilebilir. İstenen Amerika vize evraklarının eksiksiz, güncel ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Detaylı bilgi için Amerika temsilcilikleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Türlerine Göre Vize İşlemleri

Amerika’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Amerika vizesi almalıdır. Amerika vizesi alacak olan kişiler Amerika vize türüne göre vize işlemlerinin farklılık gösterdiğini bilmelidir. Amerika vize başvurusu yapacak olan kişiler türlerine göre Amerika vize işlemlerini merak etmektedir. Bu yazıda Amerika vize başvurusu yapacak olan kişiler için türlerini göre vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika vize türleri esasında ikiye ayrılmaktadır. Bu türler göçmen olan Amerika vizesi ve göçmen olmayan Amerika vizesidir. Amerika türlerini göre vize işlemleri aşağıda verilmiştir.

Her Amerika vize türü için başvuru sahibi eğer Türkiye’de bulunuyorsa Amerika temsilciliğine yapılmalıdır. Ancak vize prosedürleri farklılık göstermektedir. Göçmen vize türleri, Göçmen olmayan Amerika vize türlerine göre daha ayrıntılı incelenmektedir.

Amerika göçmen olmayan vizeleri Amerika’da uzun süreli ikamet etmeyecek olan kişilere verilmektedir. Yani Amerika’ya turistik, transit, ticari, aile ziyareti gibi amaçlar ile gidecekseniz göçmen olmayan Amerika vizesi almalısınız. Amerika’da uzun süre konaklayacaksanız göçmen vizesi almanız gerekmektedir. Aile birleşimi, eğitim, çalışma gibi nedenlerden dolayı alınmalıdır.

Amerika Turistik Vize İşlemleri

Amerika’ya turistik amaçlı olarak seyahatte bulunacak olan kişilerin Amerika turistik vizesi alması gerekmektedir. Amerika turistik vizesi alacak olan kişiler vizenin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika turistik vizesi alacak olan kişiler için “Amerika turistik vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir. Amerika turistik vizesi aşağıdaki gibi alınmaktadır. Amerika turistik vize başvurusu aşağıdaki gibi yapılabilmektedir.

Amerika turistik vizesi göçmen olmayan B1/B2 vize kategorisine girmektedir. Amerika turistik vize muafiyeti olmayan herkesin bu vizeyi alması gerekmektedir. Türkiye ile Amerika arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle her Türk vatandaşı seyahati için vize almalıdır.

 • Amerika turistik vizesi başvurusu Amerika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılabilmektedir.
 • Başvurular için Amerika Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden randevu alınmalıdır.
 • Amerika turistik vize başvurusu için randevu alınması zorunludur. Randevular Amerika vize başvuru formu doldurulduktan sonra ve vize ücreti ödendikten sonra alınmaktadır.
 • Randevu tarihine kadar Amerika turistik vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilerek Amerika turistik vize işlemleri başlatılabilir.

Amerika Ticari Vize İşlemleri

Amerika’ya ticari bir amaçla seyahat edecek olan kişilerin seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Amerika ticari vize başvurusu yapması gerekmektedir. Amerika ticari vizesi alacak olan kişiler, Amerika ticari vize işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler için Amerika ticari vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika göçmen olmayan vize kategorisine giren ticari vizenin diğer ismi B1 vizesidir. Amerika ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler aşağıdaki işlemleri yerine getirmelidir.

Amerika ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin Amerika’da bulunan ve görüşme yapılacak olan kişi, kurum ya da şirketten daveti alması gerekmektedir. Davetiyesiz ticari vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Amerika ticari vize işlemleri için öncelikle online vize başvuru formu doldurularak randevu alınmalıdır. Randevular sistem üzerinden alınabilir. Vize ücreti ödenmeden randevu verilmemektedir. Vize ücreti 160 USD’dir.

Randevu alındıktan sonra Amerika ticari vizesi işlemleri için gerekli olan evraklar hazırlanarak randevu tarihinde vize başvurusu yapılacak olan Amerika temsilciliğine gidilmelidir. Amerika ticari vize talebi yetkililere bildirilerek işlemler başlatılmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp