AMERİKA VİZE İŞLEMLERİ

Amerika Birleşik Devletlerine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerinin; uzun ve kısa süreli seyahatlerinde vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Amerika vize başvuruları, Amerikan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından kabul edilip değerlendirilir.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin, ABD Konsolosluğu’na seyahat amacını uygun şekilde vize başvuruları yapmaları gerekir. Amerika Birleşik Devletleri, ülkenin güvenliği açısından vize başvurularında titiz ve dikkatli hareket eder. Bu nedenle vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize ücreti yatırılması gibi tüm vize işlemlerinin eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde hazırlanması konusunda çok dikkatli davranılmalıdır.

Amerika Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amerika vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Vize başvurularında, vize dosyası içerisinde bulunması gereken pasaportun yıpranmamış ve eskimemiş olmalıdır. Amerika vize başvuru formunun içerisinde yer alan bilgilerin, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir.

Resmi bir evrak olan vize başvuru formunda, eksik ve yanıltıcı bir bilginin olması kişiler hakkında yasal işlemler başlatılmasına neden olabilir. Vize talep dilekçesi, pasaport, başvuru formu gibi evraklar içerisinde yer alan bilgilerin birbiriyle aynı olması gerekir. Amerika vize başvurusunda gerekli evrakların ve belgeler, vize türüne uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır.

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için vize ücretinin ödenmesi gerekir. Vize ücreti, her yıl değişir. Ayrıca vize başvurularında, kişilerin seyahat süresine ve vize türüne göre vize ücreti farklılık gösterir.

Bütçe planlaması yapılabilmesi için vize türünün ve seyahat süresinin belirlenmesi gerekir. Amerika vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlandığı durumlarda, vize ücretleri iade edilmez. Bu yüzden vize işlemleri yapılırken, her detaya dikkat edilerek usule uygun olarak evrak ve belgeler tanzim edilmelidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp