Danimarka Vizesi - Danimarka Vize Başvurusu

Kopenhag

0850 346 84 93
Nüfus

5.5 Milyon

Para Birimi

Telefon Kodu

+ 45

Vize Türü

Vize Süresi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Turistik Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 7-12 Gün 150 Euro (€)
Ticari Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 7-12 Gün 150 Euro (€)
Özel Ziyaret Konsolosluk Belirler Konsolosluk Belirler 7-12 Gün 150 Euro (€)
Büyükelçilik Adresi :

Danimarka Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net


Açıklama :

DANİMARKA VİZE BAŞVURULARI

    Danimarka, rengârenk evlere sahip olan ve bu özelliğiyle insanı masal diyarlarına götüren, hareketli sokaklara, göz dolduran mağazalara ve lezzetli yemeklere sahip bir ülkedir. Birçok olumlu özelliğinin bulunması neticesinde Danimarka seyahati gerçekleştirmek isteyen de birçok insan bulunmaktadır. Danimarka seyahati için vize başvuru işlemleri birkaç anekdottan oluşmaktadır. Danimarka, Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Danimarka vizesi ile tüm Schengen ülkeleri, başka bir vizeye ihtiyaç duyulmadan gezilebilmektedir.

  Danimarka kısa süreli vize başvuruları için Danimarka Konsolosluğu tarafından direkt olarak yapılmamaktadır. 90 günü aşmayan seyahatler için vize başvuruları Danimarka Konsolosluğunun yetki verdiği aracı kurumlar ve seyahat/turizm acenteleri ile yapılabilmektedir. Uzun süreli olan ve 90 günün üzerinde seyahat süresi olan Danimarka vize başvuruları ise Danimarka Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu, vize başvurularında ve İstanbul’da yaşayan Danimarka vatandaşlarının haklarını korumada en yetkili kurumdur.  Vize başvurularında kullanılacak olan evraklar tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan belgelerden oluşmaktadır. Hazırlanan belgeler, seyahatin amacına, türüne ve ülkede kalış süresine bağlı olarak farklılık göstermektedir. O yüzden öncelikle seyahatin türüne karar verilip daha sonrasında evraklar hazırlanmalıdır.

  Danimarka vize başvurusunda öncelikle yapılması gereken işlem, başvuru formu doldurmaktır. Danimarka’nın resmi internet sayfası ziyaret edilerek oradaki başvuru formu indirilir. Çıktısı alındıktan sonra, eksiksiz, büyük harflerle ve tükenmez kalemle form doldurulmalıdır. Formda kullanılacak olan dil, İngilizce veya Danca olmalıdır. Başvuru formuna, bir adet biyometrik özelliklere uyan fotoğraf yapıştırılmalı ve imza atılmalıdır. Biyometrik özelliklere uyan fotoğrafın ayrıca 2 adet daha belgelerin içinde yer alması gerekmektedir. Doldurulan başvuru formu, Danimarka Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, seyahat edecek kişiyi tanıma amaçlı hazırlanmaktadır. Vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportun yırtık ve eski olmaması gerekmektedir. 10 yıldan eski olan pasaportlar kabul edilmemektedir. Ayrıca pasaportun geçerlilik süresinin, seyahat bitiminden en az 3 ay sonrasına kadar olması aranan koşullardandır. Vize başvurusu için istenen belgeler, seyahat eden kişinin mesleki durumuna, seyahatin amacına ve süresine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belgeler, hazırlanırken gerekli olan evrakların tespiti iyi yapılmalıdır. Öğrenci olanların öğrenci belgesi, çalışanların SGK dökümü ve maaş bordroları, şirket sahibi olanların ticaret odası kaydı, imza sirküleri gibi belgeleri hazır etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda emekli ve çiftçilerden de farklı belgeler istenmektedir. Danimarka Başvuru formu doldurma, biyometrik fotoğraf işlemleri halledildikten sonra yapılacak olan işlem, randevu almaktır. Vize başvurusunun yapılacağı Konsolosluklardan veya aracı kurumlardan randevu alarak belgeleri teslim edilmeye gidilmelidir. Belgeler teslim edilirken VIS ile parmak izi taraması yapılması zorunludur. Parmak izi taraması, sahte kimlik kullananları tespit etmekte ve verilen belgelerin doğruluğunu kanıtlamak için kullanılan, yapılması zorunlu olan bir uygulamadır. Randevu, Konsolosluğun internet sitesi üzerinde veya aracı kurumların internet sitesi üzerinde alınabileceği gibi iletişim numaralarından aranarak da alınabilmektedir. Randevu alınan tarihte ve saatte vize başvuru merkezinde bulunulmalıdır. Evrakları, vize başvuru merkezine teslim ettikten sonra onlarda gerekli mercilere ulaştırır ve vize başvuru işlemleri başlatılmış olur.   

   Danimarka Vizesi için Belgeler teslim edildikten sonra vize başvuru işlemleri başlatılır ve ortalama 7-10 iş günü içinde sonuçlanır. Vize sonuçlanma işlemleri Konsoloslukların yoğun olduğu döneme, resmi tatillere ve kapalı olduğu günlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Vize alındıktan sonra ise seyahat edecek kişinin Danimarka’da kalma süresi 90 gün olmaktadır. Danimarka seyahati için gerçekleştirilen vize başvuru işlemleri, diğer ülkelerde olan ritüel uygulamalardan farklı olmamaktadır. evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması sonucunda vize başvuru sonucunun olumlu gelme olasılığı artacaktır. Danimarka seyahati için vize başvuru işlemleri hakkında bilinmesi gerekenler bu şekildedir. Seyahatiniz için şimdiden iyi yolculuklar ve iyi tatiller dileriz.

Danimarka Online Vize Basvurusu İçin Tıklayın.
Soru:

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Turistik Vizesi Nasıl Alıır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vizesi Ankara Nerden Alabilirim?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vizesi İstanbul Nerden Alabilirim?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vize Ücreti Nekadardır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vizesi Almak İçin Benim Biryere Gelmeme Gerek Var mıdır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vize Ücretini Nereye Yatırmam Gerekiyor?

Cevap:


Soru:

Danimarka Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cevap:


Soru:

Danimarka Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vize Başvurusu için Hangi Evraklar Getirmem Gerekiyor?

Cevap:


Soru:

Danimarka Konsolosluğu Nerededir?

Cevap:


Soru:

Danimarka Konsolosluğu Ankara Nerededir?

Cevap:


Soru:

Danimarka Konsolosluğu İstanbul Nerededir?

Cevap:


Soru:

Danimarka Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekiyor?

Cevap:


Soru:

Danimarka Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi Hangi Evraklar Gerekmektedir?

Cevap:


Soru:

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Nekadardır?

Cevap:


Soru:

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cevap:


Acil Vize Hattı: +90 850 346 68 74

Hızlı Başvuru

12 yaş ve üstü
0-11 yaş arası
0 850 346 68 74