Hollanda Vize Ücreti

Batı Avrupa ülkesi olan Hollanda son derece güzel ve ilgi çeken ülkelerden biridir. Avrupa’da ki en büyük limanlardan birine ev sahipliği yapan Hollanda son derece popüler bir turizm ülkesidir. Yaşam şartları ve halkına sağlanan özgürlükler sayesinde yılın her döneminde turist ağırlayan bir ülkedir. Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarından Bordo pasaport sahiplerinin mutlaka vize alması gereklidir. Ancak diğer pasaport sahiplerinin bu vize türlerini almak zorunluluğu yoktur.

Hollanda vizesi alacaksanız mutlaka önceden evrak listesi ve vize ücretleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Bu şekilde vize reddi gibi durumlarla karşılaşmanız da söz konusu olmayacaktır. Vize işlemleri sırasında yetkilendirilmiş vize merkezlerinden de işlem yaptırmanız mümkündür.

Hollanda Vize Ücreti 2022

Hollanda vize alacak olan kişinin Hollanda vizesi başvurusu için vize ücret ödemesi gerekmektedir. Kısa süre Hollanda vize ücreti Schengen ülkesinin ortak kararı ile belirlenir. Uzun süre Hollanda vize ücreti ise Hollanda Konsolosluğu tarafında belirlenmektedir.
Hollanda vize ücreti vize başvurusu sırasında yetkiliye teslim edilir. Başvuru vize başvuru merkezlerine yapılmakta ise vize başvuru merkezleri hizmet bedeli ödenmelidir. Ayrıca ek hizmeti alınmış ise ek hizmet bedel ödenmelidir. 0-6 yaş arası Schengen vize ücretleri alınmamaktadır. Hollanda vize başvuru reddedilmiş ise vize harç ücretleri geri ödenmemekte. Başvuru sahibi vize reddi itiraz edebilir. Başvuru reddedilmesi durumuna vize ücret ödenmemektedir. Hollanda vize ücretleri Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmekte dönemsel olarak konsolosluklar tarafından da güncellenmektedir. Hollanda vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işleminin hemen öncesinde güncel Hollanda vize ücreti detayını teyit etmesi oldukça önem arz etmekte.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda vize ücretleri turistik, akraba ziyareti, ticaret gibi kategorilerde 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücretlerin belirlenmesinde konsolosluklar yetkilidir. Hollanda vize ücretleri yanında seyahat sağlık sigortası da önemlidir. Seyahatin kusursuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için 30 bin Euro teminatlı bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gereklidir.

Bunlara ek olarak eğer pasaportunuz yoksa ya da yenilemek gerekiyorsa bunun için de ödenmesi gereken ücretler vardır. En az 6 aylık alabileceğiniz pasaportunuz için 407,20 TL ödemeniz gereklidir. Bunun yanında en fazla alabileceğiniz pasaport süresi 10 yıldır. 10 yıllık pasaport için ise 1265,40 TL ödemeniz gerekmektedir.

Hollanda Vize Ücretlerinin Yatırılması

Hollanda vizesi alacaksanız mutlaka Hollanda vize ücretlerinin yatırılması işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemler sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yetki verilen kurumlara ödeme yapılıyor olmasıdır. Bunun yanında güncel ücret bilgisi yatırılması da önemli bir detaydır.

Hollanda Turistik Vize Ücreti

Hollanda turistik vize başvurunu da ödediğiniz ücret, konsolosluk harcı ve hizmet harç bedelini içermektedir. T.C vatandaşı bordo pasaport sahipi için 2022 yılı Hollanda Konsolosluk harc 281 TL, hizmet harç bedel 112 TL'dir. Ayrıca opsiyonel hizmet için ücret talep edilmektedir.
Hollanda vizesi fiyatı başvuru yapacak vize türü, seyahat süresi ve ülkeye sınırı içerisine giriş hakkına göre değişiklik göstermekte.
Hollanda Konsolosluğu vize başvurusunu doğrudan kabul etmemektedir. Vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri ile turizm ve seyahat acentesi aracılığıyla yapılmaktadır. Bu nedenle vize işlemi danışmanlık hizmeti için belirlenen ücret vize ücretine dahil edilmekte. Hollanda vizesi işlemi öncesinde başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi oldukça önem arz edilen konu arasında yer almakta.
Hollanda Konsoloslukları tarafından belirtilen Hollanda vizesi ücreti 2022 fiyatının güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesi konfirme edilmesi gerekmekte. 

Hollanda Ticari Vize Ücreti

Hollanda ticari vize ücreti 80 EURO'dur. 
 Hollanda vizesi fiyatı başvuru yapacak vize türü, seyahat süresi ve ülkeye sınırı içerisine giriş hakkına göre değişiklik göstermekte. Hollanda Konsolosluğu vize başvurusunu doğrudan kabul etmemektedir. Vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri ile turizm ve seyahat acentesi aracılığıyla yapılmaktadır. Bu nedenle vize işlemi danışmanlık hizmeti için belirlenen ücret vize ücretine dahil edilmekte. Hollanda vizesi işlemi öncesinde başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi oldukça önem arz edilen konu arasında yer almakta.
Hollanda Konsoloslukları tarafından belirtilen Hollanda vizesi ücreti 2022 fiyatının güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesi konfirme edilmesi gerekmekte. Hollanda vizesi başvurusunun herhangi bir sebepten dolayı konsolosluk tarafından vize reddi ile sonuçlanmaları durumunda ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemekte. Başvuru aşaması vize reddine neden olabilecek konulara özen göstermesi gerekmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Vize Ücreti

Vize sonuçlanma süresi Hollanda Konsolosluğa bağlı olmakla birlikte dilediği kadar pasaport işlemde tutabilmekte. Hollanda aile birleşim vize ücret direk Konsolosluktan olması sebepleri ile 80€ olarak tahsil edilmekte. Hollanda Aile birleşim vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşı Hollanda büyükelçilik ya da Hollanda Konsolosluğu ile iletişimlere geçmeli. Başvuru direk olarak Hollanda Konsolosluğunda yapılmaktadır. Hollanda Aile Birleşim başvurusunda bulunabilme için Hollanda’nın belirlenmiş olduğu şartı Türk vatandaşlarının sağlamış olması gerekmekte. Bu başvurular da önemli olan şey Türkiye’de ki eşden çok Hollanda’da ki eş durumu. Hollanda Aile Birleşimi başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri en önemli iki en önemli şart Hollanda’da yaşayan eşin Hollanda vatandaşlığı ya da Hollanda oturma olması gerekmekte. Hollanda Aile Birleşimi başvuru yapabilme için resmi nikah yapılması zorunludur.

Hollanda Transit Vize Ücreti

Hollanda havaalan transit vize ücret 80 EUR'dur. Schengen üye ülkesi vatandaşı Hollanda havaalanı transit vizesi ücreti ödemek zorunda değildir. Hollanda vize başvuruları işlemlerinin uygun şekilde başlatılabilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmekte. Hollanda vizesi başvurusu herhangi bir neden dolayı değerlendirmek aşaması da reddedilme durumda ödenen vize ücretleri başvuru sahibine iade edilmemekte. Bu nedenle işleminin doğru olarak gerçekleştirilmesi, evrakın eksiksiz olarak teslim edilmesi ve ibraz edilen belgenin birbirini desteklemesi oldukça önem arz etmektedir. Hollanda vize işlemi sırasında başvuru işlemlerinin olumsuz sonuçlanması durumuna iade edilmemesi nedeniyle başvurunun dikkatle tamamlanması gerekmektedir. Kurumumuz Hollanda vizesi başvuru işlemi dahilinde profesyonel destek sağlayarak işlemin prosedüre uygun biçimde gerçekleşmeleri konusunda hizmet vermekte. Başvuru aşaması vize reddine neden olabilecek konulara özen göstermesi gerekmektedir.

Hollanda Çalışma İzni Ücreti

Hollanda Çalışma İzni alma maliyeti ne kadar, Hollanda çalışma izni başvuru ücretleri, Türkiye Cumhuriyetleri vatandaşı için çalışma izni tür farketmeksizin 69 Euro olarak belirlenmişdir.  Hollanda vize işlemi sırasında başvuru işlemlerinin olumsuz sonuçlanması durumunda  vize ücretinin iade edilmemesi nedeniyle başvurunun dikkatle tamamlanması gerekmektedir. Hollanda konsoloslukları, Hollanda vizesi başvuru işlemi dahilinde profesyonel destek sağlanarak işlemin prosedüre uygun biçimde gerçekleşmesi konusunda hizmet vermekte.
Başvuru işlemlerinin herhangi bir olumsuz durumuyla karşılaşmama adına işleminin doğru olarak tamamlanması, evrakın eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve yöneltilen sorulara gerçeğe uygun ve eksiksiz yanıt vermesi oldukça önem arz etmektedir. Seyahat plan ile ilgili değişiklik yapması zorunluluğu olmama açısında başvuru seyahat tarihlerinden 1 ay önce yapılması tavsiye edilmektedir. Hollanda Konsolosluğu vize başvurusunu doğrudan kabul etmemektedir. Hollanda vize ücretleri Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmekte dönemsel olarak konsolosluklar tarafından da güncellenmektedir.

Hollanda vize başvurunuz iptal edilirse bir daha o ücreti geri alabilme lüksünüz yoktur. Aynı zamanda yeni bir başvuru yapmanız gerekirse de mutlaka vize ücretlerini yeniden yatırmaları gerekir. Seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden vize işlemlerinize başlamanız gerekmektedir.

Vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ücretlerin zamanında yatırılmasıdır. Bununla birlikte ücretler karşılığında dekont da almanız gerekiyor. Bu dekont üzerinde kurum ismi gibi detayların da bulunması önemlidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp