Hollanda Ankara Büyükelçiliği

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında

Hollanda Ankara Konsolosluğu, Türk ve Hollanda asıllı vatandaşların vize işlemlerinin oluşturulmasında çok önemli imza yetkisi bulunan bir kurumdur. Hollanda konsolosluğu vize başvurularının yapılması ile birlikte gereken evrakların dosyalanması ve vize çıkışının onay ve ret cevabının sağlanmasında büyük bir etkiye sahiptir. Özellikle Hollanda vatandaşlarının resmî belge alabilmesinde imza yetkisi bulunmaktadır.  Buna göre konsoloslukta evlilik resmileşebilir, miras için ölüm beyanı verilebilmektedir. Ayrıca konsolos aracılığı ile askerlik ve evlat edinme mevzularında gerekli düzenlemeler sağlanmaktadır. Türkiye’de yaşayan ve herhangi bir konuda sorun yaşayan bir Hollanda vatandaşı konsolosluktan yardım alarak sorununu çözümleyebilmektedir. Ayrıca Türk ve Hollanda asıllı vatandaşların çalışma ve oturma izni alabilmesi de konsolosluk aracılığı ile sağlanmaktadır.

Hollanda Ankara konsolosluğu Hollanda vatandaşlarının her türlü hakkını korumakla sorumludur. Türk ve Hollanda uyruklu kişiler Hollanda konsolosluğu telefon numarası olan (0312) 911 29 30 arayarak iletişim kurabilirler. Herhangi bir evrakın elden teslim edilmesi halinde Hollanda konsolosluğu adresi açık olarak Meşrutiyet, Atatürk Bulvarı No: 143 Daire: 14, 06680 Çankaya/Ankara şeklindedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Randevu

Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerinden birisidir. Ankara ve çevresinde bulunan ve Hollanda konsolosluk işlemi olan kişiler işlemlerini Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yapacak olan kişilerin Hollanda Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapması gerekmektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi aşağıdaki gibi yapılabilmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde Hollanda vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlem yapabilmektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği işlemi yapacak olan kişilerin hangi ülke vatandaşı olduğu fark etmeden vize alması gerekmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde Hollanda vatandaşları randevu alarak konsolosluk, noter, nüfus kayıt, evlilik, boşanma, evrak yenileme ve değiştirme gibi işlemleri yapabilmektedir. Başvurular için Hollanda Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belirli bir nedenle Hollanda’ya seyahat edecek olan diğer ülke vatandaşları seyahat amaçlarına uygun vize almalıdır. Hollanda vizesi alacak olan kişiler vize işlemlerini yerine getirebilmek için Hollanda Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapılması gerekmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapacak olan kişiler, aşağıdaki iletişim numarası ile randevu işlemi yapabilir.

Telefon Numarası: 0850 346 84 93

e-posta: [email protected]

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu İşlemleri

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahatleri için seyahat amacına uygun vize alması gerekmektedir. Ankara ve çevresinde bulunan ve Hollanda’ya seyahat edecek olan kişilerin Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunması gerekmektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişilerin Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alması gerekmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapabilmek için Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize randevusu işleminin yapılması zorunludur. Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize randevusu olmadan başvurular kabul edilmemektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler randevularını Hollanda Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden alınmalıdır. Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi alabilmek için Hollanda Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almış olan kişilerin randevu tarihlerini kaçırmamak için çok dikkatli olması gerekmektedir. Randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle randevu tarihini kaçıran kişilerin yeniden Hollanda vize randevusu alması gerekmektedir. Bu durumda vize başvurusu için vakit kaybı demektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişilerin gerekli evraklar ile Hollanda temsilciliğini randevu tarihinde ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Ankara ve çevresinde ikamet etmekte olan ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Hollanda işlemlerini Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini nasıl yapacağını bilmemektedir. Bu yazıda Hollanda Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde Hollanda vatandaşları; vatandaşlık işlemleri, evlilik işlemleri, boşanma işlemleri, doğum ve ölüm işlemleri, vergi işlemleri, ehliyet, kimlik ve pasaport yenileme işlemleri, vergi, oy kullanma ve askerlik işlemleri gibi işlemler yapılabilmektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler randevu işlemi yapmalıdır. Hollanda Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişiler Hollanda temsilciliği ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler seyahat amacına göre vize almalıdır. Ankara ve çevresinde ikamet eden kişiler Hollanda vize başvurusunu Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuru için randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar Hollanda vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemleri yukarıdaki gibi yapılabilmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu İşlemleri

Hollanda’ya belirli bir nedenle seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat amacına uygun Hollanda vizesi alması gerekmektedir. Hollanda vizesi alacak olan kişiler başvurularını Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemelerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

  • Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Hollanda vize türünü belirlemelidir. Hollanda vizesi alacak olan kişiler, Hollanda vize başvurularını Hollanda seyahat amacına uygun yapmalıdır.
  • Hollanda vize türünü belirleyen kişiler, Hollanda vize başvurusu için Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır. Randevular temsilciliğin internet sitesi üzerinden alınabilmektedir.
  • Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için randevu alan kişiler vize randevu tarihine kadar Hollanda vizesi için gerekli evrakları hazırlamalıdır. Evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir.
  • Randevu tarihinde gerekli olan evraklar yetkililere teslim edilmeli ve vize başvuru işlemi başlatılmalıdır.
  • Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin randevu tarihinde vize ücretini ödemesi ve biyometrik parmak izi verisi vermesi gerekmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yukarıdaki şekilde yapılmaktadır. Detaylı bilgi için Hollanda temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ve çevresinde ikamet eden ve Hollanda temsilciliğinde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde yapması gerekmektedir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne gidecek olan kişiler için “Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ni ziyaret edecek olan kişiler, Ankara’ya ulaştıktan sonra minibüs, otobüs, tramvay, metro, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bunun yanında Ankara’nın her yerinden taksi ve kendi aracınız ile de Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Adresi: Cevizlidere, Yıldırım Kule, Mevlana Bulvarı, No: 221, Posta Kodu: 06520, Çankaya/Ankara

Hollanda Ankara Büyükelçiliği yakınlarından geçen otobüs hatları;

Hat Adı

Yön

116-1

Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi- Ulus

135-1

Oran Sitesi- Ulus

185-1

Oran Sitesi- Ulus

185-6

Ulus

185-7

(Öho) Oran Sitesi- Güneşevler(Mavi)

173-1

Oran Sitesi- Galip Erdem Caddesi- Hilal Mahallesi- Hoşdere Caddesi- Ulus

173-2

Ulus- Hoşdere Caddesi- Hilal Mahallesi- Galip Erdem Caddesi- Oran Sitesi

135-2

Ulus-Oran Sitesi

185-2

Ulus-Oran Sitesi

116-2

Ulus - Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

301

Doğukent Caddesi- Turan Güneş Bulvarı- Ufuk Üniversitesi- Atılım Üniversitesi

342

Kayaş- Ege Mahallesi- Oran Sitesi

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp