×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize Başvuru Formu 2022

Vize çıkarılabilmesi için öncelikle vize başvurusunun yapılması şarttır. İngiltere Vize Başvuru Formu ücretsiz olarak çevrimiçi olabileceği gibi elden de beyan edilebilmektedir. Ancak her iki durumda da çıktı alınması çok önemlidir. Çünkü başvurunun istenilen evraklarla birlikte dosyalanması gerekir.
İngiltere Vize Başvuru Formu vize alabilmek adına attığınız ilk adımdır. Bu yüzden doğru ve güvenilir bir şekilde doldurulması vize çıkışını sağlamanız için ön koşuldur. Başvurular sadece İngilizce olarak büyük harflerle beyan edilmelidir. İngiltere Vize Başvuru Formu sizin hakkınızdagideceğiniz ülkeye detaylı bilgi sağlamaktadır. Dolayısı ile formu doldururken yalan beyandan kaçınmak çok önemlidir. Zaten istenilen belgelerle verdiğiniz beyanlar uyuşmadığında İngiltere vize reddi gerçekleşmesi kaçınılmaz gerçektir.

  İngiltere Bilgi Formu Örneği (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

İngiltere Vize Başvuru Formu aracılığı ile kişisel bilgilerinizi ve pasaportunuza dair bilgileri Konsolosluğa bildirirsiniz. Bununla birlikte kişiler ülkeye girmenizdeki amacı da eksiz olarak
İngiltere Vize Başvuru Formu ile yetkililere bildirmek zorunluluğundadır. Bu bilgilerin herhangi biri eksik veya yanlış olduğu takdirde vizeye onay verilmeyecektir. Bu yüzden beyan edilen evraklarla birlikte İngiltere Vize Başvuru Formu doğru orantıda olmalıdır. Bu sayede güvenilirliğiniz tespit edilerek vize hakkı kazanabilmeniz mümkündür. İngiltere Vize Başvuru Formu sayesinde vize işlemleri başlamış bulunur. Vize başvurusu çok kolay yapılabildiği gibi detaylara özen gösterilerek yapılmalıdır ki vize süreci sıkıntılı geçmesin. Bunun yanı sıra formun İngiliz dilinde olması yeterliliğinizin de ölçülmesinde katkı sağlayacak bir ipucudur.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru form, İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup Konsolosluğu, İngiltere vizesi talebinde bulunan kişi hakkında bilgiler edinilebilmesini sağlamaktadır. İngiltere Konsolosluğunun hazırlamış olduğu başvuru formu doldurulması zorunlu ve İngiltere vize başvuru işleminin ilk adımını İngiltere vizesi başvuru formu oluşturacaktır. İngiltere vizesi başvuru formu, eksiksiz ile gerçeğe uygun bilgilerle doldurarak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınz. İngiltere Konsolosluğuna vize başvuru sahibi hakkında ki detaylı bilgilere başvuru formu aracılığı ile ulaşırılken, İngiltere vizesi başvuru formuna eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgi verilmelidir. İngiltere vize başvuru formuna vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evrakında bulunan bilginizi desteklemesi ise İngiltere Konsolosluğunun göz önünde bulunduracağı bir konu. İngiltere Konsolosluğu vizesi başvuru form ve başvuru evrakı arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz, gerçeğe uygun olmayan bilginizle karşılaşması durumunda vize başvuru işleminizi reddedebilecektir.

 İngiltere Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

İngiltere için vize çıkartma talebinde bulunan kişilerin İngiltere Vize Başvuru Formunu doldurması gerekmektedir. Kişi bu sayede hem seyahat amacını belirtir hem de ülke sınırlarına girmek için hak talep eder. İngiltere Vizesi Başvuru Formu ile vize çıkartılıp, rahatlıkla ülkeden ülkeye geçiş yapılabilir. Fakat başvurular doğru beyan vererek eksiksiz doldurulmalıdır.  Aksi halde vize çıkışı sorunlu olur. İngiltere Vizesi Başvuru Formu kişisel bilgilendirmeler ile başlamaktadır, bunu takiben pasaport bilgisi ile seyahat içeriği önce olarak belirtilmelidir. Başvuru yazısında dikkat edilmesi gereken husus büyük harfle ve anlaşılır bir el yazılarla yazılmış olmalıdır.  Buradan anlaşıldığı üzere başvurular bizzat alınmaktadır. Bununla birlikte başvurular İngilizce, Türkçe ve Yunan dilinde olmalıdır. İngiltere Vize Başvuru Formu aracılığı ile verilen bilgilerle istenilen evraklar kesin olarak örtüşmelidir. Eğer bununla arasında çelişkiler bulunursa yalan beyana girebilir. Böylelikle başvurular reddedilir. 

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Online İngiltere vizesi için  İngiltere vize başvuru formu vize başvuru merkezi internet sitesi üzerinden doldurulmaktadır. İngiltere vize başvuru merkezi web sitesine yer alan başvuru formu sütunu üzerinden başvuru formu örneğine ulaşılabilmektedir. İngiltere vize başvuru merkezlerinin internet sitesi üzerinden yapılan vize başvurusuna, İngiltere vizesi online başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurarak başvuru işlemleri tamamlamalıdır. İngiltere ulusal vizesi başvuru formu, vize başvuru yapacak kişi tarafından doğru bilgiyle eksiksiz şekilde doldurmalıdır. İngiltere vize tipi vize başvuru formunu doldururken mavi ya da siyah tükenmez kalem kullanmalı ve vize başvuru formu boş madde bırakılmamalıdır. İngiltere uzun süreli vize başvuru formu için gerekli bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Ad, soyadı ile varsa eski soy adı bilgisi

Doğum tarihi, doğum yeri ve başvuru sahibinin doğduğu ülke bilgisi

Medeni durum bilgisi ve varsa kaç çocuğu olduğu bilgisi

Cinsiyet, uyruk ve varsa eski uyruk vb. bilgiler

 Vize türlerine göre İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu ve dilekçe işlemi sırasında gereken evrak ve belgelerin tam ve eksiksiz olması, doldurulan form ve dilekçe bilgisinin yanıltıcı bilgi ve beyanda bulunulmaması, İngiltere vize başvuruları sırasında İngiltere Konsolosluk yetkilisi tarafından en fazla önem ile dikkat edilen konunun başına gelmekte. İngiltere vizesi başvuruyu gerçekleştirmeyi isteyen öncelikle bilgilere sahip olması gereken konuların başında, içerisinde başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin yer aldığı form ile dilekçe içeriği eksiksiz ve tam doğru bilginin yer alması gerektiğidir. İngiltere vize işlemi sırasında istenen evraklar ve belgede yer alan formu ve dilekçe talebi, ziyareti gerçekleştirmeyi isteyen kişilerin ülkeye neden ve ne şarta girmeyi planladığı öğrenmeyi isteğiyle aranmaktadır. Formlar ve dilekçe örneği için yapılması gerekenin başında ülkeye gerçekleştirilecek kişisel ziyaret sebebinin tam ve net bir biçimde eksiksiz anlatılması gerekmektedir.  

Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayınız!!

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp