×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İNGİLTERE VİZE İŞLEMLERİ

İngiltere ile Türkiye  arasında birçok bakımdan ilişkilerin devamlılığı açısından çeşitli vize anlaşmaları bulunuyor. İngiltere vizesi ile birleşik krallık üyesi ülkelere de geçiş yapılabilir. vize başvurusu yaparak gerekli izinleri alabilmek için kişilerin öncelikle evrakları hazırlamaları gerekiyor. Bu evrakların hazırlanması sürecinde kişiler hem mesleki hem de kişisel evrakları teslim etmelidir. 

İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen vize evrakları içerisinde yer alan bilgilerin, vize başvurusunda bulunan kişiye ait gerçek bilgiler olması gerekir. İngiltere Konsolosluğu, ülkenin güvenliği açısından vize başvurularında titizlikle hareket eder. Vize işlemlerinden en önemli hususlardan birisi; pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması en önemli kriterlerden biridir. Bununla birlikte içerisinde de en az 2 sayfasının boş olmasına ve sayfaları eskimemiş/yıpranmamış olması esastır. Aksi takdirde başvuru, ret ile sonuçlanır.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere, doğal ve kültürel yapısıyla her yıl birçok Türk vatandaşının ziyaret ettiği ülkelerden birisidir. İngiltere’ye vize başvurusu yapılmadan önce, ülkeye seyahat nedeninin belirlenmesi gerekir. Vize başvurularında en önemli evrak olan vize başvuru formu, eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Kişilerin ülkeye seyahat nedenleri, evraklarla ispatlanmalıdır.

Vize başvurusunda bulunan vatandaşlar, Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretini yatırmaları zorunludur. Vize için talep edilen evraklar içerisinde vize başvuru sahibine ait olmak üzere iş durumu, özel durum, mali durumu gibi detaylar yer almalıdır.

İngiltere Vize Reddi

İngiltere vize başvurularında bazı durumlarda İngiltere Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, vize başvurularını ret ile sonuçlandırabilir. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması, genellikle vize evraklarının ve belgelerinin eksik veya yanlış olarak hazırlanmasından kaynaklanır. kişiler vize başvuruları iptal edilirse başvuru ücretlerini geri alamazlar. Bu durumda vize reddi için itiraz süresi vardır. Ancak genelde bu itirazlar pek olumlu olarak sonuçlanmaz.

Vize başvuruları ret ile sonuçlanması halinde, vize ücreti ve evrakları tamamlarken harcanan paralar kişilere iade edilmez. İngiltere vize başvurularının reddedilmesi halinde, başvuru sahibi redde itiraz hakkı bulunur. Redde itiraz konusunda, çözümlenebilir engel kaldırıldığında tekrar vize başvurusu oluşturulabilir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp