×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu Hakkında

İngiltere vize başvuru işlemleriniz için Büyükelçiliğin dahilinde ilk olarak online olarak kayıt oluşturmanız gerekiyor ve süreci başlatmanız gerekiyor. Kayıt oluşturduktan  sonra yetkilendirilen  başvuru merkezinden randevu almanız gerekiyor  randevu ile belirtilmiş olan belgelerinizi içeren dosyanızın  incelemesinin  başlatılması için  bulunduğunuz  bölgeye en yakın İngiltere Konsolosluğu vize merkezine gitmeniz gerekiyor. Burada  biometrik kaydınızı da yaptırmanız gerekiyor. Sürecin son kısmı olarak da karar aşamasıdır. Bu süreçte İngiltere Büyükelçiliği dışında hiçbir firmanın siz hakkı olamaz.

Yani asıl kararı alan merci İngiltere Büyükelçiliği’dir. Başvuru merkezi olarak söylediğimiz yerler yetkilendirilmiş acentelerdir. Bu acenteler randevu karışıklığı olmaması için ve direkt olarak yapılacak  Konsolosluk başvurularınız için  ortaya çıkacak  hataların oluşmaması için yönlendirilme yapılan  yerdir.  Belgeleriniz bu şirketler tarafından incelenmiyor ve eksiklik ya da yanlışlık söz konusu olduğunda herhangi bir fikir beyan etme hakları bulunmuyor.  Yalnızca biz başvuru  sisteminin hatasız işlemesi için bir düzen oluşturmakla görevlilerdir.

Danışmanlarımız ise İngiltere vize başvuru işlemleriniz bitene kadar belgelerinizin içeriği, doğruluğu, eksikliği gibi sizin sorumluluğunuz dahilinde olan hata oluşumuna açık olan prosedürler için tüm belgelerin kontrolünü yapıyor. Bu sayede sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde vize almanızı gerçekleştirmeyi  amaçlıyoruz.

İngiltere vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri geçmeden önce  mutlaka seyahat edeceğiniz  zamanınızı, amacınızı kesin olarak belirlemenizi  öneriyoruz. İngiltere vizesi  başvurunuzda acil durumlar ya da aniden gereklilik oluştuğu durumlarda  ziyaretleriniz  için 24 saat ile 5 iş günü arasında sonuçlanıyor olan acil vize başvurunuz için de hizmet veriyor. Daha detaylı bilgi  almak isterseniz danışmanlarımızla  iletişime geçebilirsiniz.

Kısa süreli vize başvurusunda bulunacaksanız da başvuru süreci biraz daha zamanınızı alıyor. Öncelikle İngiltere vize başvurunuz için vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Ayrıca  evraklarla desteklenebilir nitelikte bir başvuru formu doldurmanız gerekiyor.

İngiltere vizesi başvurunuz için hazırlamış olduğunuz belgeleriniz işlem için Konsolosluk da  incelemeye alındıktan sonra  15 iş günü içinde başvurunuz sonuçlanıyor. Ancak Sizin adınıza bu başvuru süreci  seyahat planınızı yapmanız ile başlıyor. Basvuru sürecinde her adımı doğru ve dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Aksi durumda oluşabilecek bi aksilik sonucunda seyahatinizi ertelemek zorunda  kalabilirsiniz. Tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra, dosyanız eksiksizse ve rize randevunuzu aldıysanız İngiltere vize ücretinizin de ödemesini gerceklestirdiyseniz geriye sadece 15 gün vize başvuru sonucunuzun çıkmasını beklemeniz kalıyor.

İngiltere Vize Başvurusu 2022

İngiltere’ye seyahat edecek olan kişiler, İngiltere vize başvurusu için vize almalıdır. 2022 yılında İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere vize başvurusu hakkında araştırmak yapmaktadır. Bu yazıda İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler için İngiltere vize başvurusu 2022 hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere vize başvurusu 2022 için ilk öncelikle online İngiltere vize başvuru formunu doldurmalıdır. Ardından ise gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu için sonraki aşamada randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde gerekli olan evraklar teslim edilmelidir.

 • İngiltere vize başvurusu için evrak hazırlayacak kişiler, İngiltere’ye seyahat amacını evraklar ile kanıtlamalıdır.
 • İngiltere’de bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması ve finansal yeterliliğin kanıtlanması gerekmektedir.
 • İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat sigortası yaptırması gerekmektedir.
 • Adli sicilinin temiz olması gerekmektedir.
 • İstenen evrakların güncel ve eksiksiz olması gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’ye seyahat edecek olan kişilerin İngiltere vize muafiyeti yoksa seyahat amaçlarına uygun olarak vize almaları gerekmektedir. İngiltere vizesi alacak olan kişiler İngiltere vize başvurusunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler için “İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

 • İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle online olarak Gov.us sitesi üzerinden vize başvuru formu doldurmalıdır.
 • Form doldurulduktan sonra çıktısı alınmalıdır.
 • Ardından ise İngiltere vize başvurusu için gerekli olan vize evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.
 • İngiltere vize evrakları hazırlandıktan sonra İngiltere vize başvurusu yapılacak olan diplomatik temsilciliklerden randevu alınmalıdır.
 • İngiltere vize randevusu teslim edilmeden önce İngiltere vize ücreti ödenmelidir.
 • İngiltere vize randevusu tarihi ve saatinde teslim edilmelidir. Randevu tarihinde biyometrik parmak izi verilmelidir.
 • İngiltere vize başvurusunu inceleme ve değerlendirme yetkisi İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

İngiltere Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere’ye seyahat edecek olan kişiler, İngiltere vizesi almalıdır. İngiltere vizesi alacak olan kişiler, İngiltere vize başvurusunun nereden yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler için “İngiltere vize başvurusu nereden yapılır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere vize başvurusu iki aşamalı olarak yapılmaktadır. Bu aşamalar aşağıda verilmiştir.

 • İngiltere vize başvurusunun ilk aşaması online başvurudur. Gov.Us internet sitesi üzerinden İngiltere online vize başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra şahsi başvuru aşamasına geçilmelidir.
 • Bu aşamada gerekli olan vize evrakları hazırlanmalıdır. Hazırlanan vize evrakları İngiltere vize başvurusu yapılacak olan İngiltere temsilciliğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde evraklar İngiltere temsilciliklerine teslim edilmelidir.

İngiltere vize başvurusu yapılacak olan temsilcilikler aşağıda verilmiştir.

 • İngiltere Ankara Büyükelçiliği
 • İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu
 • İngiltere İzmir Konsolosluğu

İngiltere vize başvuruları başvurularını inceleme ve sonuçlandırma yetkisi İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

İngiltere Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

İngiltere’ye seyahat edecek olan kişiler, İngiltere seyahatleri için vize almalıdır. İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere vize başvuru şartlarını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler için “İngiltere vize başvuru şartları nelerdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere vize başvuru şartları yapılacak olan vize türüne göre farklılık gösterse de her vize başvurusu için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar aşağıda verilmiştir.

 • İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan İngiltere vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Uzun süreli vize alınıyor ise davetiye alınmalıdır
 • İngiltere vizesi alacak olan kişiler, İngiltere seyahat amacını evraklar ile kanıtlamalıdır.
 • İngiltere’de bulunulduğu sürede gerekli olan seyahat masrafları karşılanmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • Pasaportun 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, geçerlilik süresinin seyahat tarihlerini kapsaması ve en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin sicilinin temiz olması gerekmektedir.

   İngiltere Vizesi Başvuru Formunu  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp