×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İspanya Vizesi Başvuru Formu

İspanya Vize Başvuru Formu Hakkında Bilgi

İspanya vize işlemlerinin başlatılmasında en büyük etken İspanya Vize Başvuru Formu hazırlamaktır. Bu forum sayesinde vize işlemlerinizi onaylatabilir ve vize çıkışını sağlayabilirsiniz. Ancak İspanya Vize Başvuru Formu hazırlanırken dikkat edilmesi gerekir. Ufacık bir hata ile emeklerinizin ziyan olması mümkündür. Bu yüzden İspanya Vize Başvuru Formu önem taşımaktadır. Eksik ve yanlış yapılan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmamaktadır.  Resmi bir kuruma verdiğiniz her beyan gerçekçi olmak zorundadır. İspanya Vizesi Başvuru Formu ile dosyalanan belgeler arasında terslik oluşursa vize işlemlerine başlamanız olanaksızdır. Başvurunuz geçersiz sayılacağı gibi birde yalan beyandan suçlu konuma düşmeniz kaçınılmazdır. Bu gibi duruma düşmemek adına dikkatli ve kontrollü davranmak işleyişin ilerlemesi açısından önemlidir.

İspanya Vize Başvuru Formu elden teslim edilmelidir. Bu yüzden online olarak doldurulma olanağı yoktur. Ancak başvuru forumunun çıktısını rahat bir şekilde alınmaktadır. İspanya Vize Başvuru Formu büyük harflerle olacak şekilde tükenmez yardımı ile hazırlanmalıdır. Ancak bunu dikkatli bir şekilde acele etmeden yapmanız hata yapmanızı engelleyecektir. İspanya Vize Başvuru Formu hata kabul etmeyen resmi bir belgedir. Bu yüzden verdiğiniz bilgilere çok dikkat edilmesi gerekir. Özellikle yalan beyan bildirimi sahtecilik suçunu tetikler. İspanya Vize Başvurusu Formu Türkçe, İngilizce ve İspanyol dili ile oluşturulabilmektedir. Kişisel bilgileriniz ve ülkeye seyahat amacınızı açık bir dille ifade edeceğiniz bu belge vize alıp alamayacağınızı belirleyeceğinden dikkatle hazırlanmalıdır.

90 günden uzun sürecek konaklamalar için (Oturum izni) uzun süreli vize başvuru formu seçilmelidir. Uzun süreli kalışlar için olan form, İspanyolca dilindedir. Uzun süreli olan vizeler için, konsolosluk ve büyükelçilikler üzerinden başvuru gerekirken, kısa süreli vizeler için vize başvuru merkezleri ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Randevu almak için Konsolosluk ve büyükelçiliğin resmi online sitesini kullanınız.

İspanya Vize Başvuru Formu 'nu doldururken, pasaporttaki bilgilerin aynısı forma yazılmalıdır. Eğer başka bir ülke vatandaşlığına da sahipseniz, Form üzerindeki ilgili alanda bu bilgiyi açıkça paylaşmanız gerekir. Reşit olan kişilerin başvuru formunu bizzat kendileri tarafından, silinmez bir kalemle imzalamaları gerekir. Formda bulunan 2 adet imza yeri kesinlikle imzalanmalıdır. Tek imzalı formların başvurusu yanlışlıkla alınmış bile olsa, devam eden işlemler gerçekleştirilmez. 18 yaşından küçüklerin vize başvuru formları ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından imzalamaları gerekecektir.

Vize başvuru formunu doldururken, pasaportunuzla ilgili bilgileri (Pasaport nereden alındı, hangi tarihte alındı, geçerlilik süresi nedir, pasaportun türü nedir) dikkatlice doldurmaya özen gösteriniz. Geçerli pasaportunuzun tüm sayfalarındaki bilgiler okunaklı olmalıdır. Su lekesi nedeniyle silinmeler, tahribat yapılmış pasaport kabul edilmeyecektir. Seyahatinizin bitiminden itibaren 3 ay 15 gün süre daha pasaportunuz geçerli olmalıdır.

Vize başvurunuzun onay sürecinde, ek bilgiler istenebileceğinden ve yetkililer görüşme talep edebileceğinden güncel telefon numarası yazılmalıdır. 

Seyahat amacı ne ise, vize başvuru ücreti buna göre eksiksiz yatırılmalı ve dekont üzerine de açıklama şeklinde belirtilmelidir. Vize başvuru sürecinde eksiklikler nedeniyle başvuru red edilirse, başvuru ücretinin iade edilmeyeceği hususunuz göz önünde bulundurunuz.

İspanya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

İspanya vizesi başvuru formu, İspanya Konsoloslukun internet üzerinde ki adresinden, Konsolosluk kendisinden yahut danışman yapmakta olan vize merkezlerinden temin edebilirsinz. İspanya vize taleplerinizin resmi belgesi. Doldurma zorunlu olan bu belge başvuru işlemlerinizin resmi ilk adımıdr. İspanya Konsolosluğu, İspanya vize başvuru sahipi hakkındaki kapsamlı bilgi bu form aracılıkı ile ulaşırken, İspanya vizesi başvuru form eksiksiz ve gerçeklere uygun olarak doldurulmalı. Vize başvuru formu verdiğiniz bilgi, başvuru evraklarında bulunan bilginizi desteklemek ise İspanya Konsolosluğunun göz önüne bulunduracağı bir konudr. İspanya Konsolosluğu başvuru form ve başvuru evrakları arasında beyan ettiği bilgi dikkate alınırken, uyumsuz ve gerçekliğe uygun olmayan bilgiler sebebi ile vize başvuru işlemleriniz reddedilecektir. İspanya  vize başvuru form uluslararası prosedürde kullanılan resmi bir belgedir. 

İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya vize başvuru formu Türkçe olarak doldurbilirsinz. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem, büyük harfle başvuru evraklarında verecek olduğu bilgiyi destekleyecek şekilde doldurmsı özen göstermelisinz. Vize başvuru form en alt köşesine bulunan bölüme imza atarak başvuru formunu doldurma işlemini tamamlamış olursunuz. Atacak olduğu imzanız pasaportunuza bulunan imzalar ile aynı olması İspanya Konsolosluğu göz önünde bulunduracakdır. İspanya vize başvuru form uluslararası prosedürde kullanılan resmi bir belge. Amaçına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurmak gerekirken verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıdığı bilmelisiniz. İspanya vize başvuru formu beyan edilen asılsız ile eksik bilgi vize işleminizin yanmaları sebep olurken, aynı zamanda ceza almaya yol açacaktır. 

Vize türlerine göre İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya vize başvuru form ve dilekçe işlemleri sırasında gereken evrak ve belgelerin tam ve eksiksiz olması, doldurulan formu ve dilekçe bilgisinin yanıltıcı bilgier ve beyanda bulunulmaması İspanya vize başvuru sırasında İspanya Konsolosluk yetkilisi tarafından en fazla önem ve dikkat edilen konunun başında gelmektedir. İspanya vize başvuru gerçekleştirmeyi isteyenlerin öncelikle bilgi sahipi olması gereken konunun başında içerisinde başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin yer aldığı form ve dilekçe içeriği eksiksiz ve tam doğru bilgilerin yer alması gerektiğidr. İspanya vize işlemi sırasında istenen evraklar ve belgede yer alan form ve dilekçe talebleri, ziyareti gerçekleştirme isteyen kişinin ülkeye neden ve ne şartlara girmeyi planladığı öğrenme isteğiyle aranmakta. Form ve dilekçe örneği için yapılması gerekenin başı da ülkeye gerçekleştirecek kişisel ziyaretler sebeplerinin tam ve net bir biçimde eksiksiz anlatması gerekmektedir. 

İspanya Turistik Vize Başvuru Formu

İspanya'ya Turistik amaçlarla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacağı seyahate ilişkin İspanya İstanbul Başkonsolosluğuna hitaben İspanya Turistik Vize talep dilekçe yazmalıdır. İspanya Turistik vize talep dilekçeleri yazarken dikkat etmesi gerekli husus aşağıdaki gibidir. Ülkeye yapılacak seyahatlerin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tur katılacak kişi İspanya Turistik vize talep dilekçelerinde katılacağı turdan bahsetmeleri ve varsa tur ile ilgili belgesini dosyasına eklemeli. Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İspanya Turistik Vize başvurusunda bulunacak kişinin İspanya  Turistik vize talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakı tarihleri, ülkeden ayrılacağı tarihleri ve aynı süreç içerisiinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat  var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalı. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İspanya Turistik Vizesi Talep Dilekçesi yazılırken kişilerin seyahati süresi oluşacak masrafının nasıl karşılayacağı net olarak ifade edilmeli.

İspanya Ticari Vize Başvuru Formu

İspanya'ya Ticari  amaçla seyahat eden kişilerin yapacağı seyahat ile ilgili İspanya İstanbul Başkonsolosluğu hitaben İspanya Ticari Vize talep dilekçesi sunması gereklidir. İspanya Ticari vize talep dilekçe yazılırken aşağıda ki hususa dikkat edilmeli. İspanya Ticari Vize talep dilekçesi personeli iş seyahatlerine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antet kağıda yazılması ve şirket yetkilisi kaşesi ve imzası taşımalıdır. İspanya  Ticari Vize talep dilekçesinde seyahatlerin amacı açık yazılmalı. İspanya Ticari Vize talep dilekçesine seyahate çıkacak kişilerin firmada ki görevi açıkça ifade edilmeli. İspanya'ya seyahat edecek kişilerin seyahatin başlangıç ve bitiş tarihile varsa ek seyahati hakkında İspanya Ticari Vize talep dilekçesine net bilgiler verilmelidir. İspanya Konsolosluğuna Ticari Vize talep dilekçesi hazırlarken seyahat edecek kişinin seyahat süresi oluşacak masrafın nasıl karşılanacağı bilgi yer almalıdır. İspanya Ticari Vize talep dilekçesine yer alan bilgi dosyaya konulan evrak desteklenmelidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp