×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İspanya Vizesi, İstanbul

İstanbul ve çevresinde bulunan illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ya da
Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşsanız  İspanya vizesi işlemlerinizi vize başvuru hizmeti veriyor olan ofisimiz ile iletişime geçerek yapabilirsiniz.  İspanya vize başvurularınız için  bölge ayrımı yapılmıyor. İspanya Vize departmanımızı ücretsiz olarak arayabilirsiniz ve iletişime geçerek merak ettiğiniz her şeyi danışabilirsiniz. Tecrübeli vize danışmanlarımız ile durumunuza özel olarak gereken işlemleri sürdürüyoruz. Karışık vize prosedürleri için işlemlerinizi danışmanlarımız aracılığı ile zaman kaybı yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Merkezi, İstanbul

İspanya’ya seyahat etmek isteyen ve İstanbul çevresinde ikamet eden kişiler, İspanya seyahati için vize almalıdır. İspanya vizesi işlemleri İstanbul başvurusunda bulunacak olan kişi, İspanya vizesi İstanbul  hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda İspanya vizesi İstanbul hakkında bilgi verilmiştir. İspanya vizesi işlemleri İstanbul vize başvurusunda bulunacak olan kişi vize başvurularını İspanya vize başvuru merkezine ve İspanya temsilciliğine yapabilmektedir. Kısa süre İspanya vize başvuru İspanya vize başvuru merkezleri, uzun süreli İspanya vize başvurusu ise İspanya İstanbul temsilciliine yapabilmektedir. İspanya vizesi İstanbul için gerekli olan vize evrakı hazırlanmalı ve İspanya vize başvuru yapılacak olan yere teslim edilmeli. Evrakların eksiksiz güncel ile yıpranmamış olması gerekmektedir. İspanya vizesi işlemleri İstanbul vize başvurusu her ne kadar farklı yere yapılsa da başvuruları inceleme yetkisi İspanya Türkiye’de bulunan İspanya Ankara Büyükelçiliki ve İspanya İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.  

İspanya İstanbul Vize Randevusu

İspanya’ya seyahat edecek olan kişi ve İstanbul çevresinde ikamet eden kişi, İspanya vize başvurusunda bulunmalı. İspanya İstanbul vize başvurusunda bulunacak olan kişi, İspanya İstanbul vize randevusu almalıdır. Bu yazıda İspanya vize alacak olan kişi için, İspanya İstanbul vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir. İspanya uzun süre vize başvuruları İspanya temsilciliğe yapıldığından başvurular İspanya temsilciliği ile iletişimlere geçilerek alınabilir. Kısa süreli İspanya İstanbul vize randevusu alacak olan kişi randevusunu İstanbul şubesi isimli vize başvuru şirketlerinden alabilir. İstanbul şubesi üzerinden vize randevusu almak için internet sitesine üye olmalısınız. Üye olduktan “randevu al” buton tıklamalı. Randevu al butonu tıkandıkda sonra gerekli olan İspanya vize bilgileri girilmelidir. İspanya vize bilgilerini giren kişi, İspanya İstanbul vize randevusu tarihini seçmesi ve İspanya İstanbul vize randevusu tarihinde vize işlemini tamamlamalı.

İspanya İstanbul Vize Başvurusu

İspanya’ya seyahat etmek için vize alacak olan kişi, İspanya İstanbul vize başvurusu yapmalı. İspanya İstanbul vize başvurusu yapacak olan kişiler, İspanya İstanbul vize işlemi hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazı da İspanya İstanbul vize işlemi hakkında bilgiler verilmiştir.
İspanya İstanbul vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, İspanya vize türünü belirmeli. İspanya İstanbul vize işlemleri için vize türünü belirleyen kişi vize başvurusuna bulunmaları için randevu almalıdır.
Kısa süreli vize başvuruları vize başvuru merkezlerine, uzun süreli İspanya İstanbul vize işlemleri ise İspanya temsilciliğe yapılmalıdır.
İspanya İstanbul vize randevusuna kadar gerekli olan vize evrakı eksiksiz olarak hazırlanmalı. Hazırlanan vize evrakı randevu tarihlerinde yetkiliye teslim edilerek biyometrik parmak izini verisi verilmelidir.
İspanya İstanbul vize başvurusunu incelemek ve değerlendirmek yetkisi İspanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliği olan İspanya Ankara Büyükelçiliği ve İspanya İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.

İspanya Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu T.C. vatandaşıysanız  ya da 3. ülke vatandaşıysanız  İspanya ziyaretiniz için  gerekli olan Schengen veya oturum izni için lazım  olan Ulusal Vize adına başvurunuzu yapmanız durumda değerlendirmeye alan yetkili yerdir. İspanya Konsolosluğu İstanbul görev bölgesi dahilinde yaşıyor olan  İspanyol vatandaşlarına, vatandaşlık, kayıt işlemleri, nüfus işlemleri dışında gerekli durumlarda  birçok konuda hizmet veriyor.

İspanya’ya seyahat etmek istiyorsanız ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibiyseniz  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ülkeye girebilmeniz için İspanya vizesi almak zorundasınız. İspanya'da Schengen ülkeleri arasındadır. Dolayısıyla İspanya’ya seyahat edecekseniz ve  Umuma Mahsus yani Bordo Pasaport  sahibiyseniz de  kısa süreli olan seyahatleriniz için İspanya Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekiyor.  Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaportu sahibi  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız da , 180 gün içerisinde 90 günü geçemeyecek kadar olan  seyahatleriniz için İspanya vizesinden sorumlu tutuluyorsunuz.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İspanya vizesi başvurusunu yapacak olan kişinin İspanya vize başvurusu için bazı şartı yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartdan birisi ve en önemlisi İspanya vize için gerekli olan evrakın hazırlamasıdır. İspanya vize başvurusu yapacak olan kişinin hazırlaması gereken İspanya vizesi için gerekli evrak listesi hazırlanmıştır. 
Vize başvuru için istenen evrakın eksik ya da hatalı olarak hazırlaması durumunda vize başvurusu reddedilmesi muhtemel. Bu sebeplerle vize başvurusu yapacak olan kişi vize evrakını hazırlarken çok dikkatli olunmalıdır. İspanya vizesi başvuru yapacak olan kişi vize türlerine uygun evraklar hazırlanmalıdır. İspanya vize için gerekli evrak aşağıda verilmiştir.
Pasaport
İspanya vizesi talep dilekçesi
İspanya vizesi başvuru formu
Tam vukuatlı nüfus kayıtı örneği
Adli sicil kayıtı
Seyahat masrafının karşılanacağı gösteren banka hesabı dökümü
İspanya uçuş rezervasyonu
İspanya konaklama rezervasyonu

İspanya Vizenizi İstanbuldan Almanızın Kolay Yolu

İspanya’ya seyahat edecek olan kişi İspanya seyahati için vize almalıdır. İspanya vizesi İstanbuldan almak isteyen kişi İspanya vizesi İstanbuldan almanın kolay yolu araştırmaktadır. Bu yazı da İspanya vizesini alacak olan kişiler için İspanya vizenizi İstanbuldan almanızın kolay yolu hakkında bilgiler verilmiştir. İspanya vizesini İstanbuldan alacak olan kişi, İspanya vizesi İstanbul başvuruları için profesyonel destekler alabilir. Böylece İspanya İstanbul  vize başvuruları için evrak hazırlaması, randevu alması ve başvurular yapılması gibi durumda destek olmaktadır.
İspanya vizesini İstanbuldan alacak olan kişi, My Vize ofisinden destek alabilmekte. My Vize ofisinden İspanya İstanbul vize başvurusu için destek alacak olan kişi, My Vize Ofisi ile iletişime geçerek bilgiler alabilir.
İspanya İstanbul vizesi başvurusu yapacak olan kişiye vize evrakının hazırlanması, randevu alması, İspanya vizesi İstanbul başvurularının sonuçlanması gibi aşamada destek olunmakta ve bilgiler verilmektedir.

İstanbul İspanya Konsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Giresun, İstanbul, Isparta, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

İstanbul İspanya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09.00 / 13.00

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp