×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

FORM VE DİLEKÇE

İsviçre Avrupa’nın en bilindik ülkeleri arasındadır. Yaşam şartları son derece iyi olan İsviçre’ye günümüzde birçok Türk vatandaşı seyahat etmek için işlemler yaptırıyor. Bu işlemlerin başında da vize geliyor. Dünyanın en önemli şehirlerine ev sahipliği yapan İsviçre’ye seyahat edecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alması zorunlu koşullar arasındadır. Bununla birlikte gri, yeşil, siyah pasaport sahipleri 180 günü çerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaf tutulmuşlardır.

İsviçre Schengen bölgesinde bulunan bir ülkedir. Bu nedenle de umuma mahsus pasaport hamilelerinin daha önceden alınmış bir Schengen vizeleri yoksa kısa süreli vize başvurusu yapmak zorundadırlar. 90 günü aşmayan kısa süreli vize başvuruları için yapılan vize türü ise Schengen vizesidir. Ancak seyahat 90 günü açılacaksa uzun süreli vize talebinde bulunulması gerekiyor. Bu talep içinde mutlaka konsolosluklardan hizmet alınmalıdır.

İsviçre Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

İsviçre başvuru formu kişilerin kendilerini en iyi şekilde tanıttıkları form türlerinden biridir. Kimlik bilgilerinden seyahat bilgilerine kadar hemen her türlü bilginin yer aldığı başvuru formu oldukça detaylıdır.

Vize başvuru formu içerisinde kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan birisi de T.C. kimlik numarasının doğru yazması ve seyahat türünün doğru işaretlenmesidir. Aile ve arkadaş ziyareti yapacak olan kişilerin vize başvuru formunu turistik vize şeklinde doldurması vizenin reddedilmesinin en önemli nedenlerinden biri olabilir. Bu nedenle kişiler vize başvuru formunu doldururken mutlaka seçtikleri vize türüne en uygun şekilde bilgiler vermelidir.

İsviçre Vize Talep Dilekçesi

Son derece önemli olan vize işlemleri sırasında kişilerin hazırlayacağı dilekçe üzerinde en çok durulan evraklardan biridir. İngilizce yazılması gereken bu dilekçenin üzerinde mutlaka farklı bilgilere yer verilmelidir. Öncelikle vize talep dilekçenizde bir tarih bulunmalıdır.

Aynı zamanda hangi kurumdan hizmet alacaksanız o kuruma hitaben resmi bir dille ve uygun bir kalemle yazılması gerekir. Bununla birlikte vize talep dilekçenizde yer alması gereken tüm bilgilerini detaylı olarak bulunmasına gereken özeni göstermelisiniz. Seyahatinizin tüm ayrıntılarını dilekçenizde yazmalı ve bu ayrıntıları yazarken mutlaka vize türüne uygun ifadeler kullanmalısınız.

ÜST
Open chat