×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İSVİÇRE TİCARİ VİZE

Genellikle şirket çalışanları ticari vize uygulamasından yararlanarak yurt dışı seyahatlerini gerçekleştiriyor. Bunun yanında ticari vize uygulamalarında davetiye önem arz ediyor. Bu amaçla iş yapacağınız yurt dışındaki şirketin size davetiye göndermesi gerekiyor. Davetiye dışında da İsviçre ticari vize evraklarının hazırlanması önem taşıyor.

İsviçre’de ki şirketten davetiye aldıktan sonra gereken işlemleri tamamlayarak konsolosluklar üzerinden vize başvurusu yapabiliyorsunuz. Pasaport, iki adet resim ve diğer evrakları davetiyeye ekleyerek vize alabiliyorsunuz.

İsviçre Ticari Vize için Önemli Şartlar

İsviçre ticari vize alabilmek için kullanılan çeşitli vize koşulları bulunuyor. Vize koşulları ile birlikte ticari amaçlı kullanım gerçekleştiriliyor. Ticari kullanım amacının yanı sıra, ticari vize için belge önemli hale geliyor.

İsviçre ticari vize alımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar arasında en çok da başvuru formu üzerinde durulur. Başvuru formunda mutlaka vize türü olarak ticari kısmını işaretlemeniz gerekiyor. Bununla birlikte tüm iş bilgilerinizi ve finansal durumunuzu belirten noktaları da belirtmeniz gereklidir. Ticari vize alırken her durumda özenli davranmanız gerekiyor. Çünkü vizeniz reddedildiği takdirde işle ilgili olarak da gecikmeler yaşama durumu ortaya çıkıyor.

İsviçre Ticari Vize Alımında Önemli Noktalar

İsviçre ticari vize alımı sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Öncelikle bu vize başvurusu için kişilerin seyahatlerinden en az bir ay öncesinden işlem yapması gerekiyor. Bu işlemler sırasında dikkat edilen konu ise evrakların güncel olmasıdır. Vize ücretlerinin yatırımı da bu süreçte önem arz eden konular arasında yer alıyor.

İsviçre ticari vize alımı sayesinde ticari anlamda iş yapabilmek kolaylaşıyor. Belge olarak davetiye dışında, pasaport, başvuru formu, dilekçe, seyahat sağlık sigortası, şirket evrakları ve fotoğraf gibi belgelerin sunulması da gerekiyor. Özellikle pasaportun seyahat bitiminden sonrasına kadar süresinin devam etmesi de gerekiyor.

ÜST
Open chat