×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İsviçre Turistik Vize

Orta Avrupa’da yer alan İsviçre denize herhangi bir kıyısı olmayan ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkenin birçok gezilecek yerinin olması turizm açısından gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır. Birçok ülke gibi bordo pasaportu olanlardan vize talebinde bulunan ülke turizm açısından ziyarette bulunmak isteyen vatandaşlardan birtakım evrakları da talep ediyor.

İsviçre turistik vizesi alacak kişilerin dikkat etmesi gereken birçok vize prosedürü bulunuyor. Vize alımı sırasında öncelikle kişilerin tüm evraklarının güncelliğinden emin olmalıdır. Bu evrakların başında da pasaport geliyor. Eğer bu belge yeteri kadar güncel değilse vizeniz mutlaka reddedilecektir. Pasaport kriterlerine mutlaka uymanız gerekiyor.

İsviçre Turistik Vize Belgeleri

İsviçre turistik vize almayı düşünüyorsanız mutlaka bu belge türlerini detaylı olarak hazırlamalısınız. Hazırlanacak belgeler:

- Başvuru formu

- Vize dilekçesi

- Pasaport ve nüfus cüzdan fotokopisi

- Biometrik fotoğraf,

- Konaklama ve uçak belgeleri

- Hesap dökümleri

- Seyahat sağlık sigortası

- Daha önceden alınmış pasaportunuz varsa bu belgeler

Tüm bunların yanında çalışma hayatınız ile ilgili belgelerinizi de mutlaka İsviçre vize evraklarınız arasında bulundurmanız şartı yer alıyor. Vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de vize başvuru formudur. Bu formun doldurulması sırasında vize türünü mutlaka işaretlemeniz gerekiyor.

İsviçre Turistik Vize Alırken Dikkat Edilecekler

İsviçre’ye gitmek isteyen kişiler eğer acenteler aracılığı ile gideceklerse birçok konuda bu kurumlardan destek alabiliyorlar. Örneğin vize dilekçesi çok önemli bir belgedir ve sizin yerinize bu vize dilekçesini acenteler kendileri sağlayabiliyorlar. Aynı zamanda seyahat sağlık sigortası gibi belgeler konusunda da gereken desteği sunuyorlar. İsviçre turistik vize alımı sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise vize ücretidir. Bu ücretin yatırılmasında da yine seyahat acentesi önemli bir yol gösterici olabilir. Ancak evrakların güncel olması konusunda her zaman için gereken titizliği göstermeniz gerekiyor.

ÜST
Open chat