Kanada Vize

Vize İşlemleri

Kanada Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Öğrenci

Oturum ve Çalışma

Ankara Antlaşması ile oturma izni alınması

Vatandaşlık ve Göçmenlik

Kanada vatandaşı olmak için gerekli işlemler

eTA

Kanada Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Konsolosluk

Kanada Büyükelçiliği, Kanada Başkonsolosluğu

Kanada Vizesi

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Kanada vize muafiyeti yok ise seyahat amacına uygun olarak Kanada vize işlemleri başlatarak vize almalıdır. Kanada ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması olmadığından dolayı Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi alması gerekir.

Avrupa Birliği vatandaşları, Samoa, İzlanda, Andorra, İsrail, San Marino, Avustralya, Japonya, Singapur, Bahamalar, Lihtenştayn, Solomon Adaları, Barbados, Meksika, Güney Kore, Brezilya, Monako, İsviçre, Brunei, Yeni Zelanda, Tayvan, Şili, Norveç, Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, Papua Yeni Gine, Vatikan ülkelerinin vatandaşları vizesiz olarak Kanada’ya seyahat edebilir.

Kanada Vize Özellikleri

Kanada vizesi pasaportta bir damgadır ve belirgin bir görünüme sahiptir. Genellikle bir resim içermez, ancak aşağıdaki bilgiler Kanada vizesinde bulunur:

 • Vizenin verildiği yer
 • Düzenlenme ve sona erme tarihi
 • İzin verilen giriş sayısı
 • Belge Numarası
 • Vize kategorisi
 • Vize tipi
 • Vize sahibinin soyadı ve adı
 • Pasaport numarası

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada vizesi işlem süresi her özel durum için değişiklik gösterir. İki ila dört hafta veya daha uzun sürebilir. Kanada vizeniz, ancak Kanada makamları başvurunuzun tamamını aldıktan sonra işlemeye başlar. Kanada Konsolosluğu ek belge talebinde bulunursa işlem süresi uzayabilir. 10 Kasım 2016 tarihinden sonra Kanada’ya vizesiz olarak seyahat edebilecek olan ülke vatandaşlarının Elektronik Seyahat Yetkisi edinmesi gerekmektedir. Kısa süreli olarak Kanada’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları vize başvurularını Kanada vizesi başvuru merkezine yapması gerekmektedir. Uzun süreli olarak Kanada’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Kanada vizesi başvurularını Kanada Konsolosluğu’na yapması gerekmektedir. Kanada vizesi kısa süreli, uzun süreli, tek girişli ve çok girişli olarak verilebilmektedir. Kanada vizesi başvuruları ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kanada Vize İçin Pasaport Nasıl Olmalıdır?

Geçerli bir pasaportunuz ve diğer seyahat belgeleriniz olmalıdır. Kanada vizesi için başvurduğunuzda pasaportunuzun bilgi sayfasının fotokopilerini sağlamanız gerekmektedir. Şunları içermelidir:

 • Pasaport numaranız
 • Pasaportun alınma tarihi ve son kullanma tarihi
 • Kişisel bilgileriniz: isim, fotoğraf, doğum yeri ve doğum tarih

Kanada Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Kanada Büyükelçiliği ve Konsolosluğu vize türüne bağlı olarak 2 veya daha fazla hafta boyunca Kanada vizesi başvurunuzu işleme alacaktır. Ek olarak, daha fazla belge isteyebilirler veya biyometrinizi göndermenizi ve bir görüşme yapmanızı isteyebilirler.

Biyometrinizi ve bir mülakat isterlerse, bu, çevrimiçi başvurmuş olsanız bile Büyükelçiliği şahsen ziyaret etmeniz gerekeceği anlamına gelir. Bu durumda Kanada vizesi randevusu almanız gerekecektir. Bu durumda Konsolosluk ya da Büyükelçilik sizin için bir tane randevu ayarlayacaktır. Randevunuzda parmak izlerinizi ve fotoğraflarınızı göndermeniz ve ayrıca bir Kanada Büyükelçiliği yetkilisinden gelen soruları yanıtlamanız gerekecektir.

Yetkili, Kanada vizesi almaya uygun olup olmadığınızı belirleyecektir. Randevunuzdan hemen sonra kararlarını size bildirebilirler veya daha sonra size bir bildirim gönderebilirler. Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da olmak üzere iki adet diplomatik temsilciliği bulunmaktadır. Bu konsoloslukların Kanada ve Türkiye arasındaki ikili ilişkileri düzenleme gibi bir amacı vardır. Bu ilişkiler sosyal, kültüre, siyasal, ekonomik, ticari ilişkilerdir. Kanada’nın Türkiye’de bulunan İstanbul Kanada Konsolosluğu ve Ankara Kanada Konsolosluğu’nun görevleri arasında Kanada’nın Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına sağlık, hukuk ve eğitim alanlarında destek olmaktadır. Ayrıca Kanada’nın Türkiye’deki vatandaşlarına konsolosluk, noterlik, vatandaşlık, askerlik, vergi ve oy kullanma işlemlerinde yardımcı olmaktadır.

Kanada Vize Başvuru

Kanada vizesi başvurusu Kanada’ya seyahat etmek isteyen birçok Türk vatandaşı tarafından merak edilen bir konudur. Vize başvuru formunun online olarak doldurulması ve sonrasında Kanada Büyükelçiliği’ne ya da Kanada Konsolosluğu’na bireysel başvuru ile teslim edilmesi gereklidir. Kişiler evrak teslimi yanında biyometrik parmak izi uygulamasını da yine bu kurumlarda gerçekleştiriyor.

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler vize muafiyeti yoksa seyahat amacına uygun olarak vize almalıdır. Türkiye ile Kanada arasında vize muafiyeti olmadığından dolayı Türk pasaport sahiplerinin Kanada vizesi alması gerekmektedir. Kanada vizesi seyahat amacına uygun olarak alınmalıdır.

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler öncelikle Kanada seyahat amacına uygun olan vize türünü belirlemelidir. Kanada vize türünün doğru bir şekilde belirlenmesi çok önemlidir. Kanada vizesi alacak olan kişiler vize belgelerini vize türüne uygun olarak hazırlamalıdır.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvuru süreci, çoğunlukla başvurmanız gereken vize türüne bağlıdır. Kanada vizesi başvuru prosedürleri biraz karmaşıktır. Bundan dolayı başvuru sahiplerinin Kanada vizesi danışmanlığı firmaları hizmeti alması önerilmektedir. Firmalar başvuru sahiplerine vize başvurusunun her aşamasında destek olmaktadır. Kanada Konsolosluğu ile başvuru sahibi arasındaki iletişimi sağlar. Başvuru için randevu alma işlemlerinde ve evrak hazırlama aşamalarında destek olur.

Kanada vize başvurusu yapmak isteyenler, Kuzey Amerika kıtasında bulunan bu çok gelişmiş ülkeye büyük ilgi göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nin hemen üzerinde yer alan bu gelişmiş ülke son yıllarda yoğun bir vize talebi almaktadır. Bu yüzden Kanada’ya gitmek isteyen birçok insan nasıl vize alması gerektiğini merak etmektedir.

Amerika kıtasının kuzeyinde yer alan Kanada, iki resmî dili olan ülkelerden biridir. Hem İngilizce hem de Fransızca Kanada’da resmî dildir. Başkenti Ottowa olan ülkenin buna rağmen en büyük şehri Toronto olarak ön plana çıkar.

Kanada Konsolosluğu, Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Bu yüzden seyahat etmeyi düşünen Türk vatandaşlarından vize talebi olan ülkelerdendir. Umumi, Hizmet, Hususi, Diplomatik pasaport sahiplerinin tamamı vize alma zorunluluğuna tabidir. Kanada vizesi konusunda Türkiye Cumhuriyeti’ne hiçbir şekilde muafiyet tanımayan ülkelerden biridir.

Kanada vizesine başvurmak için aşağıdaki basit adımları izlemeniz gerekir:

 • Kanada vizesi için uygun olup olmadığınızı öğrenin.
 • Çevrimiçi hesabınızı oluşturun.
 • Kanada vizesi için gerekli evraklar için dosya oluşturun.
 • Kanada Vizesi ücreti ödeyin.
 • Kanada vizenizin işlenmesini bekleyin.
 • Pasaportunuzu ve işlem ücretlerinizi gönderin.

Kanada Vize Randevusu 

Kanada vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak alınabilmektedir. Kısa süreli Kanada vizesi başvuruları Kanada vizesi başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Uzun süreli Kanada vizesi başvuruları ise Kanada’nın Türkiye’deki temsilciliğine yapmalıdır. Kanada vizesi alacak olan kişiler, Kanada vize başvuru formunu seyahat amacına uygun olarak doldurmalıdır. Kanada vize başvurusu formunu dolduran kişiler, vize başvurusu yapacağı yerden randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar Kanada vizesi başvurusu için gerekli olan belgeleri eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Belgeleri eksiksiz olarak hazırlayan kişiler randevu tarihinde belgeleri yetkililere teslim etmelidir. Belgelerin eksiksiz ve güncel olarak hazırlanması gerekmektedir.

Kanada Vize Türleri

Kanada vizesine başvurmadan önce öncelikle hangi vizeye başvurmak istediğinizi bilmelisiniz. Kanada’ya seyahat etmeyi düşünen kişilerin alabilecekleri vize kategorileri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kanada İş ve Ticaret Vizesi
 • Kanada Turistik Vizesi
 • Kanada Öğrenci Vizesi
 • Kanada Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Kanada Oturum İzni Vizesi
 • Kanada Transit Vizesi
 • Kanada Ekspres Giriş Vizesi

Kişiler kendi seyahat amaçlarına uygun olarak bu vize kategorilerinden birini seçip uygun şekilde evrak hazırlamalı ve ilgili kurumlara gerekli tarihlerde belge teslimini gerçekleştirmelidir.

Kanada Turistik Vize

Turistik amaçlı olarak Kanada’ya seyahat düzenleyecek olan kişilerin vize muafiyeti yoksa Kanada turist vizesi almalıdır. Kanada ile Türkiye arasında bir vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bundan dolayı Kanada’ya seyahat eden Türk vatandaşlarının Kanada turistik vizesi alması gerekmektedir.

Kanada turist vizesi başvuruları yetkilendirilmiş Kanada vizesi başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin Kanada turistik vize için gerekli olan Kanda vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra vize başvurusu yapılacak olan kişiler biyometrik veri randevusu alınması gerekmektedir.

Randevu tarihine kadar Kanada turist vizesi için gerekli olan belgeleri hazırlayarak, Kanada vizesi randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Teslim edilen belgelerin eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin Kanada vizesi başvurusu için Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Kanada turistik vize başvurusu yapacak kişilerin Kanada seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun yeterli olması gerekmektedir.

Kanada turist vizesi başvuruları yaklaşık olarak 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Kanada vizesi başvuru yoğunluğuna göre, Kanada resmî tatillerine denk gelmesi ve ek belge talebi gibi durumlarda uzayabilmektedir. Kanada vizesi başvurularını değerlendirme yetkisi Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne aittir.

Kanada Ticari Vize

Kanada’da bir iş görüşmesine katılacak, ürün desteği verecek ya da ürün desteği alacak olan kişilerin Kanada ticari vize alması gerekmektedir. Türkiye ile Kanada arasında bir vize muafiyeti yoktur. Bu nedenle Kanada’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Kanada ticari vize alması gerekmektedir.

Kanada’ya ticari amaçlı olarak seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, Kanada ticari vizesi için davetiye alması gerekmektedir. Bu davetiye Kanada’da bulunan kişi ya da kurum tarafından verilmektedir. Davetiyesiz vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Kanada ticari vize alacak olan Türk vatandaşları vize başvurularını Kanada vizesi başvuru merkezlerine yapması gerekmektedir. Kanada vizesi başvuru merkezine başvuruda bulunacak olan kişilerin öncelikle Kanada vizesi başvuru formunu ticari vize başvurusuna uygun doldurmalıdır. Kanada ticari vizesi alacak olan kişiler formu hazırladıktan sonra vize başvuru merkezinden randevu almalıdır.

Kanada ticari vize başvuru sahibinin randevu tarihine kadar Kanada ticari vizesi için gerekli olan belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Bu belgeler eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalıdır. Bu belgeler randevu tarihinde Kanada vizesi başvuru merkezindeki yetkililere teslim edilmektedir. Randevu tarihinde ayrıca biyometrik veriler verilmelidir.

Kanada Vize İçin Gerekli Evraklar

Kanada vizesi için öncelikle kişilerin iki tane boş yaprağı olan ve seyahatten sonra 3 ay daha geçerli olan bir pasaportunun bulunması gerekiyor. Bununla birlikte başvuru formunun İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde doldurulması önemli detaylardan biridir.

Kişiler başvuru formunu Türkçe olarak doldurdukları takdirde vizelerinin reddedilmesi durumu ortaya çıkar. Eski pasaport varsa bu belgelerin de hem fotokopilerinin hem de asıllarının vize dosyasında bulunması önemlidir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, sabıka kaydını içeren niyet mektubu, davetiye, sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları gibi belgelerinde mutlaka vize dosyasına eklenmesi gerekiyor.

Bu belgelere ek olarak kişiler finansal durumlarını gösteren vize evraklarını da temin etmelidirler. Banka hesaplarında seyahatlerini karşılayacak miktarda nakit bulundurulması ve seyahat sağlık sigortasının tüm ziyaret sürecini kapsaması önemli detaylar arasındadır. Peki Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Kanada vizesi için gerekli evrakların tam listesi aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport
 • Kanada vize başvuru formu
 • Ödenen Kanada vizesi ücretlerinin dekontu
 • Adli sicil kaydı
 • Tıbbi bir muayene ile sağlığınızın iyi olduğuna dair rapor
 • Kanada vizesi için uygun çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Finansal durumunuzu gösterir belgeler
 • Kanada vizesi sona erdiğinde kendi ülkenize döneceğinizin garantisine dair kanıtlar
 • Kimlik ve Medeni Durum gösterir belgeler
 • Kanada'ya seyahatinizin amacını açıklayan bir Kanada vizesi talep dilekçesi
 • Kanada'ya davet edildiyseniz Kanada vizesi için davetiye mektubu.

Kanada Vize Ücreti

Kanada vize ücreti, Kanada vize başvurusu yapmak isteyenler tarafından ödenmesi zorunlu bir bedeldir. Kanada başvuru ücreti ve işlenmesi için gerekli olan başka ücretlerin, vize başvurusu sırasında ödenmesi zorunludur. Bunlar, Kanada Konsolosluğu vize ücretleri ya da Kanada vizesi harç ücreti olarak da bilinir, ancak miktar, ne tür vize için başvurduğunuza bağlıdır. Beş grup Kanada vizesi ücreti vardır:

 • Kısa süreli Kanada vize ücreti
 • Kalıcı ya da uzun süreli Kanada vizesi ücreti
 • Aile ziyareti vizesi ücreti
 • Kanada vatandaşlık ücreti
 • Diğer başvuru ve hizmet bedelleri

Kısa süreli Kanada vizesi ücreti, Kanada'daki uluslararası ziyaretçilere verilen geçici vizeler için bir bedel olarak alınır. Bu ücretlere Kanada turist vizesi ücreti ve Kanada öğrenci vizesi ücreti dâhildir. Ücretler aşağıdaki tabloda verilmiştir:

Kanada Kısa Süreli Vize Ücreti Tablosu

Ücret türü Kanada Doları
Ziyaretçi Vizesi Başvuru Ücreti (Süper Vize dâhil) – kişi başı. (Tek veya çoklu girişler için geçici ikâmet vizesi) 100
Ziyaretçi Vizesi Başvuru Ücreti – 5 veya daha fazla kişi için. (Tek veya çoklu girişler için geçici ikamet vizesi)

 

 

Bu ücrete hak kazanabilmek için sizin ve aile üyelerinizin aynı anda başvurması ve çocuklarınızın 22 yaşından küçük olması gerekmektedir.

500
Kanada vizesi süresi uzatma ücreti / kişi başı 100
Ziyaretçi vizesi yenileme (Başvuru ücreti yok) 200

Kanada çalışma izni, yabancı uyruklu bir kişinin belirli bir süre boyunca istediği herhangi bir Kanadalı işveren için çalışmasına izin verir. Bazı açık çalışma izinleri, yabancı uyruklu kişinin çalışabileceği iş veya yer türünü kısıtlayabilir. Bir işçi, Kanada dışından, Kanada içinden veya bir Kanada giriş limanından açık çalışma izni başvurusunda bulunabilir. İki tür Kanada çalışma izni vardır: sınırsız açık çalışma izinleri ve meslek kısıtlamalı açık çalışma izinleri.

Kanada çalışma izni ücretleri aşağıdaki gibidir:

Çalışma İzni Türü Kanada Doları
Çalışma İzni Başvuru Ücreti – kişi başı. (Uzatma uygulamaları dâhil) 155
Çalışma İzni Başvuru Ücreti / 3 veya daha fazla sanatçıdan oluşan grup. (Performans sanatçıları aynı anda başvurmalı ve varsa, ziyaretçi vizelerini bireysel olarak ödemelidir) 465
Kanada Açık çalışma izni ücreti 100
Kanada çalışma vizesi yenileme 355
(200 dolarlık statü yenileme ücreti ve 155 dolar yeni çalışma izni ücreti dâhildir)

Kanada Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Evraklar teslim edilmeden önce kişilerin bulundukları yılda belirtilen vize ücretlerinin yatırılması da aranılan kriterlerden biridir. Hangi vize türüne başvuruldu ise kişiler o vize türünün ücretlerini kurum hesaplarına yatırmalı ve karşılığında yatırıldığını gösteren dekontu temin etmelidir. Son olarak biyometrik parmak izi uygulamasından geçerek evrakların teslim edilmesi sağlanır. Bu süreçte vizenin alınması ise 7 iş günü bulmaktadır.

Kanada Vize Şartları

Kanada vizesinin nasıl alınacağını öğrenmek için Kanada hükûmeti bunu oldukça kolaylaştırdı. Başvuru sahiplerinden çevrimiçi bir anket doldurmalarını isteyerek uygunluğunu değerlendiren farklı testler oluşturdular. İstediğiniz vize türüne bağlı olarak, birkaç soruyu yanıtlamanız istenecek ve ardından sistem başvuru yapıp yapamayacağınızı size bildirecektir. Ayrıca, tüm gereklilikleri yerine getirmek için atmanız gereken ilgili talimatları ve adımları da size gönderecektir.

Kanada vizesi için uygunluk testine erişebilmek ve Kanada vizesine uygun olup olmadığınızı öğrenmek için Kanada hükûmetinin resmî web sitesine erişmeniz gerekir. Sitede size farklı bilgiler ve seçebileceğiniz farklı sekmeler gösterilecektir. Ardından Göçmenlik sekmesine tıklamanız gerekir. Göçmenlik sekmesine geldiğinizde size bir açılır seçenekler listesi görünür. İlki Vize Uygulaması ve sonraki sekmeler de Ziyaret, Göç, İş, Çalışma vs. şeklinde olacaktır. Başvurmak istediğiniz Kanada vizesi türünü size uygun olacak şekilde seçmelisiniz.

Kanada'yı ziyaret etme nedeniniz ve başvurmak istediğiniz vize ile eşleşen sekmeye tıkladıktan sonra, orada daha fazla bilgi göreceksiniz. Hangi sekmeyi tıkladıysanız, bağlantılardan biri Kanada vizesi için başvuru durumunuzu sorgulayın veya  Kanada vizesi için uygun olup olmadığınızı öğrenin diyecektir. Bu bağlantıya tıklamanız gerekir. Bağlantı sizi birkaç soruyu yanıtlamanız gereken ankete götürecektir. Kişisel bilgilerinizden Kanada'yı neden ziyaret etmek istediğinize ve önceki seyahat geçmişinize kadar geniş bir yelpazede olacaktır. Anketin sonunda, sistem size sonuçları gösterecektir.

Kanada vizesi başvurusu için şartlar, başvuru sahibinin yetişkin (18 yaş üstü) veya reşit olmayan (17 veya altı) olmasına göre farklılık gösterebilir. Bir başvuruda yalnızca yetişkinler birincil başvuru sahibi olabilir. 18 yaşından küçükler ebeveynlerinin nezdinde Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirmelidir.

Kanada Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Kanada Konsolosluğu çalışma saatleri aşağıdaki gibidir:

 • Pazartesi 08:00–16:45
 • Salı 08:00–16:45
 • Çarşamba 08:00–16:45
 • Perşembe 08:00–16:45
 • Cuma 08:00–12:30
 • Cumartesi Kapalı
 • Pazar Kapalı

Kanada Ankara Konsolosluğu ve İstanbul Kanada Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan ve Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir.

Kanada Konsolosluğu, Türkiye’de iş kurmuş olan Kanada vatandaşlarına ya da Türkiye ile ticaret yapan Kanada vatandaşlarına destek sağlamaktadır. Türkiye ile yeni ticaret anlaşmalarının yapılmasını ve yeni yatırım alanlarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Kanada’nın Türkiye’de bulunan konsoloslukları şu şekildedir;

 • Ankara Kanada Konsolosluğu
 • İstanbul Kanada Konsolosluğu

Kanada Konsolosluğu, Kanada ile Türkiye arasındaki ikili ilişkileri düzenlemektedir. Kanada Konsolosluğu, Türkiye’ye seyahat edecek olan Türk diplomatlarını karşılamaktadır. Kanada Konsolosluğu, Kanada gündemini Türkiye hakkında bilgilendirmektedir. Türkiye’de Kanada adına basın açıklaması yapmaktadır. 

Kısa Süreli Kanada Vize Türleri

Kısa süreli Kanada vizeleri, kişinin Kanada Konsolosluğu veya Sınır Hizmetleri Görevlileri tarafından belirlenen belirli bir süre boyunca Kanada'da kalmasına izin verir. Bu süre genellikle 6 aya kadardır. Ancak, geçici vize tek girişli veya çok girişli vize olabilir.

Tek giriş vizesi, kişinin Kanada'ya yalnızca bir kez girmesine, 6 ay kalmasına ve ardından kendi ülkesine dönmesine izin verir. Çok girişli bir vize, kişinin vize süresi dolana kadar Kanada'ya birden çok kez girmesine ve geçici olarak kalmasına izin verir.

Kanada kısa süreli vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • Kanada Turist Vizesi: Ziyaretçi Vizesi veya Turistik Vize sahibi ülkedeki turizm amaçlı Kanada'ya giriş için izin verir.
 • Kanada Süper Vize: Kanadalı Süper Vize ebeveynler veya Kanada vatandaşları veya Kanada Daimî İkamet Eden (Oturum İzni Olan) dedesi bir uzun kalmak için onların çocukları ya da torunları ziyaret etmenizi sağlar.
 • Diplomatik ve Resmî Vize: Diplomatik ve Resmî vize resmî görevleri ve amaçları için Kanada'ya giriş yetkilileri ve yabancı ülkelerin diplomatlarının izni verir.
 • Nezaket Vizesi: Nezaket vize bir Diplomatik ve Resmî Vize için uygun nitelikte olmayan fakat saflarını ve pozisyonlarına önem kabul edilir tüm bu insanlar verilir. Bu, örneğin ticari misyon üyelerini veya turistik amaçlı diplomatları içerir.
 • Kanada Ticari Vize: İş Vizesi birey olarak veya iş kişilik bir grup olarak iş amaçlı Kanada'ya seyahat edenlere verilir.
 • Kanada'da Doğum Vizesi: Bu vize, Kanada'da geçici olarak kalmak için tüm kriterleri yerine getiren, hamile olan ve ülkede doğum yapmak isteyen kişilere verilir. Kanada'da doğum yapmak bebeği otomatik olarak Kanada vatandaşı yapar.
 • Organ Bağışçısı Vizesi: Bu vize, bir Kanada vatandaşına veya Daimî İkamet Eden bir kişiye organ bağışlamak amacıyla Kanada'ya seyahat eden bir kişiye verilir.
 • Kanada Kolaylaştırma Vizesi: Kolaylaştırma Vizeleri, Kanada pasaportu olmayan ancak başka bir millete ait pasaporta sahip olan çift uyruklu Kanada vatandaşlarına verilmektedir. Kolaylaştırıcı vize, kişinin Kanada pasaportu almakta yaşadığı aşırı zorluklar nedeniyle kişinin diğer vatandaşlık vizesine damgalanmaktadır.
 • Kanada Öğrenci Vizesi: Bir Kanada üniversitesinden eğitimlerini tamamlamak için kabul edilenlere Kanada öğrenci vizesi verilir. Kanada'ya 6 aydan daha kısa bir süre eğitim için gidiyorsanız, yalnızca kısa süreli vize alabilirsiniz, ancak 6 aydan fazla eğitim için Öğrenci Vizesine ihtiyacınız olacaktır.
 • Kanada Geçici Çalışma Vizesi: Kanada'da iş teklifi olan ve 6 aya kadar çalışacak kişilere Kanada geçici çalışma vizesi verilmektedir. Bu vizeyi almak için kişinin bir işverenden geçerli bir iş teklif mektubu sunması ve geçici vizeye hak kazanması gerekir.
 • Geçici Oturma İzni: Bu izin, Kanada'ya farklı amaçlarla gitmesi gereken ancak bunun dışında Geçici İkamet Vizesi için kabul edilmeyen kişiler içindir. Bu izin, yalnızca kişinin Kanada'da olması gereken süre boyunca, örneğin bir atölye çalışması için 2 hafta boyunca verilir.
 • Tatilde Çalışma Vizesi: Kanada Çalışma Vizesi alanlar Kanada’ya seyahat edebilir ve orada çalışabilirler. Başvuranlar 30 ülke arasından seçilirler. Bu, başvuru sahiplerinin başvurularını sunacakları ve çalışma iznine başvurmak için rastgele seçilmeyi bekleyecekleri anlamına gelen bir rastgele seçim vizesidir.

Kanada Kalıcı ya da Uzun Süreli Vize

Kalıcı Kanada vizeleri, sahibinin ülkede kalıcı olarak yerleşmesine izin veren vizelerdir. Bunlar göçmen vizeleri olarak bilinir ve aşağıdaki gibi farklı türlerde olabilir:

 • Göçmen Yatırımcı Programı. Göçmen Yatırımcı Programı, Kanada ekonomisine yatırım yapacak ve net değeri en az 800.000 Kanada doları olan kişiler içindir. En az 400.000 Kanada doları yatırım yapanların ise yatırımı hükûmet tarafından 5 yıl içinde herhangi bir faiz ödemeden kendilerine iade edilir.
 • Kanada Şirket Kurma Vizesi: Kanada Başlangıç ​​Vizesi, bireysel olarak ekonomiye katkıda bulunacak kişiler içindir. En az 300.000 Kanada doları değerinde net bir servete sahip olmalı ve bir Kanada işletmesinin en az üçte birine sahip olmayı ve yönetmeyi taahhüt etmeli ve ayrıca ülkede bulunduktan sonraki 3 yıl içinde istihdam yaratmalı ve sürdürmelidirler.
 • Serbest Meslek Sahibi Kişiler İçin Kanada Vize: Serbest Meslek Sahibi Kişiler vizesi, iş, atletizm, kültür veya çiftçilik becerilerine sahip olan ve kendi işlerini kurabilen kişiler içindir. Bu insanlar, işi nasıl finanse edeceklerini ve bu belirli alanlardaki becerilerini göstermelidir.
 • Quebec Tarafından Seçilmiş Nitelikli İşçi Programı: Kanada'nın Quebec eyaletinde zorunlu olan mesleklerden birine sahipseniz ve Fransızcayı akıcı bir şekilde konuşabiliyorsanız, oraya kalıcı olarak taşınmanızı ve çalışmanızı sağlayacak Quebec Nitelikli İşçi Programına başvurabilirsiniz.
 • Aile Sponsorluğu Vizesi: Aile Sponsorluğu Vizesi, Kanada vatandaşlarının veya Daimî İkamet Edenlerin eşlerinin ve bakmakla yükümlü olduğu çocukların Kanada'ya kalıcı olarak göç etmelerini sağlar.
 • Yatılı Bakıcı Vizesi: Bu vize, Kanada'da özel bir evde yaşayan ve yaşlılara, engellilere veya çocuklara bakmaya hak kazanan bakıcılara verilir.

Kanada vize

Kanada vize başvurusu için Myvize'den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kanada Vize Fotoğraf Ölçüsü

Kanada vizesi için fotoğraf ölçüleri ve diğer fotoğraf özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır:

 • Kanada vizesi fotoğrafı mutlaka kaliteli fotoğraf kâğıdına basılı olmalıdır.
 • Pasaport ve vize fotoğrafınız birbirine uyumlu olmalıdır.
 • Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.
 • Fotoğraf renkli ya da siyah beyaz olabilir.
 • Mutlaka net bir şekilde yüzünüzü göstermelidir.
 • Düz beyaz veya açık renkli bir arka plana sahip olmalıdır. Arka planlar net olmalı ve herhangi bir tasarım içermemelidir.
 • Fotoğraflarda herhangi bir rötuş olmamalıdır.
 • Yüz, kameranın merkezinde olmalıdır. Omuzlarınızın üst kısmı görünecek şekilde çok uzak ve çok yakın olmamalıdır.
 • Fotoğraf çekilirken yüz ifadenize nötr olmalıdır.
 • Gözlük takıyorsanız, gözlükler renkli olmamalı ve çerçeveler gözlerinizi gizlememelidir.
 • Güneş gözlüğü takılmasına izin verilmez.
 • Normal görünümünüzü bozan herhangi bir saç aksesuarı veya kozmetik aksesuar kullanılmamalıdır.
 • Dinî amaçlarla başörtüsü kullananların yüzü hiçbir şekilde kapanmamalıdır.
 • Kanada vize fotoğraf ölçüleri en az 35 mm ve 45 mm olmalıdır.
 • Fotoğraftaki başınızın boyutu, başınızın üstünden çenenize kadar 31 mm ile 36 mm arasında olmalıdır.
Kanada Vizesi Danışmanlık

Kanada vizesi danışmanlık hizmeti, Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına seyahatleri için vize danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır. Kanada vizesi işlemleri diğer ülke vizelerine oranla biraz daha zorludur. Bunun için Kanada vizesi başvuru sahiplerinin, vize danışmanlığı hizmeti alması önerilmektedir.

Kanada vize başvurusu yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar dikkat edilmesi durumunda vize başvurusunuz büyük ihtimalle olumlu sonuç almaktadır. Ancak bu detaylara dikkat edilmediği durumda başvurularınız reddedilecektir. Vize başvurusu reddedilen kişiler yeniden vize başvurusu yapmak zorunda kalmaktadır. Bu durum da hem vakit kaybı hem de para kaybı anlamına gelmektedir. Kanda vize reddi alınması durumunda bir sonraki vize başvuruları olumsuz olarak etkilenmektedir. Kanada vizesi danışmanlığı bu konuda başvuru sahibine destek olmaktadır.

Kanada vizesi başvurusu yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay evrakların güncel ve eksiksiz olmasıdır. Kanada vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanması için vize danışmanlığı alabilirsiniz. Kanada vizesi danışmanlığı sırasında randevu alma işlemi, vize evraklarının hazırlanması sırasında, Kanada vizesi başvurusu sırasında Kanada Konsolosluğu ve başvuru sahibi arasında koordinasyon sağlamaktadır. Kanada gerekli olan şartlar karşılandığı zaman vize başvurularını büyük oranda kabul etmektedir. Ancak başvuruların yaklaşık olarak %5’lik kısmı reddedilmektedir. Kanada vize başvurusu için işlemleri doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bunun için de vize danışmanlığı firmaları yardımı alabilirsiniz. Kanada vize başvurusunun reddedilmesi durumunda hem vakit hem de zaman kaybı yaşamış olursunuz. Kanada vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ayrıca sonraki başvurunuz olumsuz yönde etkilenmektedir. Kanada başvurusu sırasında hem para hem de vakit kaybı yaşamamak için vize danışmalığı firmaları desteği alabilirsiniz. Kanada danışmanlık firmaları Kanada vize başvurusu sırasında her türlü konuda başvuru sahibine destek olmaktadır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp