×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Kanada

Kanada Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kanada Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Kanada Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Öğrenci

Oturum ve Çalışma

Ankara Antlaşması ile oturma izni alınması

Vatandaşlık ve Göçmenlik

Kanada vatandaşı olmak için gerekli işlemler

eTA

Kanada Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Konsolosluk

Kanada Büyükelçiliği, Kanada Başkonsolosluğu

Kanada Vizesi

Amerika kıtasının kuzeyinde yer alan Kanada iki resmi dili olan ülkelerden biridir. Hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu ülkede Başkent Ottowa’dır. Ancak ülkenin en büyük şehri Toronto dur. Kanada’ya seyahat etmeyi düşünen Türk vatandaşlarından vize talebi olan ülkelerdendir. Umumi, Hizmet, Hususi, Diplomatik pasaport sahiplerinin tamamı vize alma zorunluluğuna tabidir. Kanada vize konusunda Türkiye Cumhuriyeti’ne hiçbir şekilde muafiyet tanımayan ülkelerden biridir. Kanada’ya seyahat etmeyi düşünen kişilerin alabilecekleri vize kategorileri şu şekilde sıralanabilir:

-Kanada iş ve ticaret vizesi
-Kanada turistik vizesi
-Kanada öğrenci vizesi
-Kanada aile ve arkadaş ziyareti vizesi
-Kanada oturum izni vizesi
-Kanada Transit vizesi
Kişiler kendi seyahat amaçlarına uygun olarak bu vize kategorilerinden birini seçip uygun şekilde evrak hazırlamalı ve ilgili kurumlara gerekli tarihlerde belge teslimini gerçekleştirmelidir.

Kanada Vize Başvurusunun Yapılması

Kanada vize başvurusu Kanada’ya seyahat etmek isteyen birçok Türk vatandaşı tarafından merak edilen bir konudur. Vize başvuru formunun online olarak doldurulması ve sonrasında Kanada Büyükelçiliği’ne ya da Kanada Konsolosluğu’na bireysel başvuru ile teslim edilmesi gereklidir. Kişiler evrak teslimi yanında biyometrik parmak izi uygulamasını da yine bu kurumlarda gerçekleştiriyor.

Kanada Vizesi İçin Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

Kanada vizesi için öncelikle kişilerin iki tane boş yaprağı olan ve seyahatten sonra 3 ay daha geçerli olan bir pasaportunun bulunması gerekiyor. Bununla birlikte başvuru formunun İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde doldurulması önemli detaylardan biridir.

 

Kişiler başvuru formunu Türkçe olarak doldurdukları takdirde vizelerinin reddedilmesi durumu ortaya çıkar. Eski pasaport varsa bu belgelerin de hem fotokopilerinin hem de asıllarının vize dosyasında bulunması önemlidir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, sabıka kaydını içeren niyet mektubu, davetiye, sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları gibi belgelerinde mutlaka vize dosyasına eklenmesi gerekiyor.

Bu belgelere ek olarak kişiler finansal durumlarını gösteren vize evraklarını da temin etmelidirler. Banka hesaplarında seyahatlerini karşılayacak miktarda nakit bulundurulması ve seyahat sağlık sigortasının tüm ziyaret sürecini kapsaması önemli detaylar arasındadır.

Vize Başvuru Ücretlerinin Yatırılması

Evraklar teslim edilmeden önce kişilerin bulundukları yılda belirtilen vize ücretlerinin yatırılması da aranılan kriterlerden biridir. Hangi vize türüne başvuruldu ise kişiler o vize türünün ücretlerini kurum hesaplarına yatırmalı ve karşılığında yatırıldığını gösteren dekontu temin etmelidir. Son olarak biyometrik parmak izi uygulamasından geçerek evrakların teslim edilmesi sağlanır. Bu süreçte vizenin alınması ise 7 iş günü bulmaktadır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp