Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu Hakkında 

Kanada vizesi alabilmeniz için öncesinde ilgili makama başvuru yapmanız gerekir. Kanada Vize Başvuru Formu vize alımınız için mutlak suretle doldurulması gereken bir belgedir. Vize işlemlerinizin onaylanıp, sürecin başlayabilmesi için başvuru önemli bir adımdır. Kanada Vize Başvuru Formu hiçbir yalan beyan olmaksızın, gerçeğe dayalı olarak verdiğiniz bilgilerden oluşan resmî belgedir.  Kişisel bilgileriniz kadar ülkeye giriş amacınızda bu forumda beyan edilmesi gereken hususlardır.  Vize süreci işlerken evraklarla bu bilgilerin uyuşmaması halinde ne yazık ki istenilen sonuca ulaşmak imkansızdır.  Hatalı bilgi, yalan beyan, eksik bilgi halinde vize başvurusu onaylanmayacaktır. Kanada Vize Başvuru Formu ile vize türünü, ülkeye gidiş amacını da eksiksiz olarak beyan edilmesi önemlidir.

Kanada Vize Başvuru Formu ile Ulusal bir vize başvurusu sağlanmaktadır. Eğer turistlik bir amaç ile ülkeye seyahat edecekseniz o zaman Canada Visitor Visa başvurusu yapılması gerekir.  Bu konuda dikkat etmek gerekir. Hata yapmamak adına vize danışmanlarınızdan yardım talep edebilirsiniz. Kanada Vize Başvuru Formu doldurduktan sonra şahsi olarak kurumda bulunmanıza gerek yoktur. Ancak eksiksiz bir biçimde formu doldurmak gerekir. Yapacağınız doğru beyanlar evraklarınızla eşleşmesi ile zaten dürüstlüğünüz kanıtlanacaktır. Kanada Vize Başvuru Formu Türkçe veya İngilizce ile doldurulabilmektedirBaşvuru tamamladıktan sonra verilen barkod aracılığı ile vize sürecinizi yönetebilirsiniz. Sürecin olumlu bir şekilde sağlanabilmesi için başvurular çok önemli bir kriterdir.

Kanada Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Kanada vize başvuru formunu, Kanada’ ya seyahat etmek isteyenlerin vize başvuruları sırasında diğer evraklar ile birlikte sunmaları gereken evraktır. Bu form üzerinde başvuru sahibinin imzasının da yer aldığı uluslararası kullanıma açık resmi bir belgedir.

Kanada vize başvuru formuna internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir. Bunlar arasında;

  • Kanada Konsolosluğu resmi internet sitesi,
  • Kanada’ nın Türkiye’ de bulunan diğer resmi temsilcilikleri
  • Kanada Konsolosluğu tarafından da yetkilendirilmiş vize başvuru ve danışmanlık merkezleri önemli bir yer tutmaktadır.

Vize başvuru formu bilgisayardan veya el yazısı ile doldurulabilir ancak iki durumda da başvuru sahibinin imzası unutulmamalıdır.

Kanada vize başvuru formu doldurulurken üzerinde yazan kişisel bilgilerin teslim edilen diğer evraklar üzerinde belirtilen kişisel bilgiler ile aralarında bir tutarsızlık olmaması, hatalı veya eksik bir bilginin yer almaması vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formu, Kanada konsolosluğunun resmi web sitesi üzerinden, Kanada konsolosluğunca yetki verilen vize başvuru ve danışmanlık merkezlerinden temin edilebilir. Vize başvuru formunu doldururken bir vize danışmanlık firmasından destek alınabilir. Kanada konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru firmaları yapılan başvuruların başlangıcından sonuçlanana kadar destek hizmetlerine devam ederler.

Kanada vize başvuru formu bilgisayar üzerinden veya el yazısı ile doldurulabilir. Başvuru formunda başvuru sahibinin imzasının yer alması gerekmektedir.

Kanada vize başvuru formunu doldururken çok dikkatli olunmalıdır. Başvuru formunda yer alan bilgiler de hatalı, eksik veya karmaşık bir bilgi olmamalı ve başvuru formu ile birlikte Konsolosluğa teslim edilen dosya içerisindeki hususlarda örtüşebilmelidir.  Hatalı, yanlış ve tutarsız bilgilerle doldurulmuş olan vize başvuru formlarının başvuru sonuçları olumsuz olarak yanıtlanacaktır. Kanada Konsolosluğu böyle durumlarda idari paça cezası verip sonraki başvurularda olumlu sonuçların alınmasına izin vermeyebilir.

Vize Türlerine Göre Kanada Vize Başvuru Formu?

Kanada’ ya yapılacak olan bir seyahat öncesinde Kanada konsolosluklarına vize başvurularında bulunulması gerekir. Yapılması planlanan seyahatin amacına göre vize başvurularında ve başvuru formlarında farklılıklar olmaktadır. Kanada Hükümeti vize başvuru formlarını uluslararası resmi evrak statüsüne koyarak formların içerisinde yer alan bilgilere çok önem vermektedir bu sebeple amacına uygun olan vize formunun seçilmesi vize başvuru sonucuna da etkisi olmaktadır.

Kanada Hükümetinin belirlediği iki farklı vize türü vardır ve yapılacak olan seyahatler öncesinde yapılan vize başvurularında vize farklarının dikkate alınarak başvuru yapılmasını beklemektedir. Kanada için vize türleri; kısa süreli ve uzun süreli olarak değişmektedir. Vize başvurusunda bulunmadan önce yapılacak seyahatin özelliğine göre olan vize başvuru formunu talep etmek gerekmektedir.

Kanada vizesi alırken konsolosluğa veya vize danışmanlığı yapan firmalara başvurularda bulunurken;

Kısa süreli bir Kanada seyahati planlıyorsak Kanada kısa süreli vize başvuru formu,

Uzun süreli bir Kanada Seyahati planlıyorsak Kanada uzun süreli seyahat başvuru formu doldurulmalıdır.

Kanada Turistik Vize Başvuru Formu

Kanada turistik vize, Kanada’ ya gezi amaçlı yapılacak kısa süreli seyahatler için alınacak bir vize türüdür.  Kanada turistik vize başvurusunda bulunurken Kanada turistik vize formunun doldurulması gerekmektedir.

Kanada turistik vize başvuru formu, Kanada konsolosluğunun resmi web sitesi üzerinden, Kanada konsolosluğunca yetki verilen vize başvuru ve danışmanlık merkezlerinden temin edilebilir. Vize başvuru formu doldurulurken verilen bilgilerin eksiksiz, hatasız ve dosya içerisinde bulunan diğer evraklar ile tutarlılık içerisinde olması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalı olması önemli bir detaydır.

Kanada turist vize başvuru formunun doldurulmasında istenilen kişisel bilgiler içerisinde; vize başvurusuna ait ad ve soyadı bilgileri, doğum tarihi, cinsiyet bilgisi, pasaport numarası, pasaportun veriliş ve son geçerlilik tarihleri, hangi ülke vatandaşı olduğu, daha önceden alınan Kanada vizeleri varsa onların tarih bilgileri yer almaktadır. Seyahat planı ve seyahat tarihlerinin de başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir. Vize başvurusu sırasında diğer evraklarla birlikte başvuru formu da teslim edilir.

 

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp