Kanada Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kanada ülkesine seyahat edebilmeleri için seyahatin amacına göre kısa süreli ya da uzun süreli vize kategorisinde yer alan vizelerden birini olarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Kanada vizesi alabilmek için öncelikle Türkiye’de resmi temsilcilik olarak hizmet sunan Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben dilekçe yazılmalı ve dilekçe içeriğinde seyahatin amacı, seyahatin süresi, seyahat bittikten sonra tekrar Türkiye’ye dönüleceğinin ve seyahat masraflarının karşılanacağının taahhüt etmeleri gerekiyor.

Kanada vize işlemleri yapılırken mutlaka Büyükelçilik tarafından vize alınabilmesi için hazırlanması gereken evrak ve belgelerin resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilmesi ve eksik herhangi bir belge bulunmaması, belgelerde yazılan bilgilerin başvuru sahibine ait doğru bilgiler olması zorunludur. Aksi takdirde başvurunun reddedilmesi sonucu ortaya çıkacaktır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kanada vizesi alabilmek için vize için gerekli olan evrak ve belgelerin, resmi usullere göre tanzim edilmesinden sonra Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Tüm evrak ve belgeler Kanada Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Genellikle Kanada vize başvuruları, 10-12 iş günü içerisinde değerlendirilerek neticelendirilir. Ancak eksik evrak bulunması veya yetkililer tarafından ek evrak talep edilmesi halinde belirtilen bu süreç uzayabilir. Bununla birlikte vize başvurusunun resmi tatillere denk gelmesi, büyükelçiliğin yoğunluğu gibi durumlarda vize başvurusunu değerlendirme süresi 30 iş gününe kadar uzayabilir.

Kanada Vizesi Çeşitleri

Kanada vizesi alabilmek için kısa süreli vizeler ya da uzun süreli vize türlerinden birisi talep edilerek resmi işlemler başlatılmalıdır. Kısa dönem ve uzun vize kategorisinde yer alan vizeler ise şunlardır:

l Kanada Turistik Vizesi

l Kanada Öğrenci Vizesi (öğrenci vizesi, kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere ikiye ayrılır.)

l Kanada Aile Ziyareti Vizesi

l Kanada Arkadaş Ziyareti Vizesi

l Kanada Transit Vize

l Kanada Ticari Vize

l Kanada Oturum İzni

l Kanada Vatandaşlık

Vize çeşitleri ile seyahatiniz için gerekli tüm evrakları hazırlama imkânı elde edebilirsiniz.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp