×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Kanada Turistik Vize

Kanada seyahati düşünen kişilerin seyahatlerine uygun bir şekilde vize alması zorunlu durumlar arasında yer alıyor. Bu vize türleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi de kanada turistik vizesidir. Vize işlemleri sırasında dikkat edilen konular arasında evraklar en önemlisidir. Bu evraklar içerisinde standart belgeler dışında da birçok farklı evrak bulunuyor. Kişiler bu evrakları hazırlarken mutlaka doğruluktan emin olmak durumundadır. Aksi halde evrak nedeni ile iptal ile karşılaşma riski bulabilirler.

Kanada vizesi alımında dikkat edilen en önemli konulardan birisi de pasaportun güncel olmasıdır. Eğer pasaportunuz on yıldan daha eski ise mutlaka değiştirilmelidir. Değiştirme işlemi yaparsanız eski pasaportlarınızın da belgelerini mutlaka dosyanıza eklemeniz gerekir. Kanada turist vizesi için gerekli başka evraklar daha vardır.

Kanada Turistik Vizesi Evrakları

Kanada turistik vize alacak olan kişilerden birtakım evraklar isteniyor. Bu evrakların en önemlisi başvuru formudur. Pasaport kadar önemli olan bu belge sayesinde kişiler kendilerini ve seyahat amaçlarını daha iyi bir şekilde anlatabilme imkanı elde ediyorlar. Bu form üzerinde mutlaka vize türü işaretlenmelidir. Eğer vize türüne uygun evrak hazırlamazsanız vizeniz reddedilir. Başvuru formunda da bu nedenle tüm seyahat detaylarına yer vermeniz gerekir.

Turistik vize işlemleri sırasında dilekçe yazımı da önemlidir. Bu dilekçenin ıslak imzalı olmasın ve üzerinde tarih bulunmasına önem vermeniz gerekiyor. Sonrasında seyahatinizin tüm detaylarını yine dilekçede belirtmeniz isteniyor.

Diğer evraklar içerisinde seyahat sağlık sigortası, fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, evlenme cüzdanı, finansal bilgiler, çalışma belgeleri gibi belgelerin de bulunması şartı bulunuyor. Kişiler vize ücretlerini yatırarak kanada turistik vizelerini kolaylıkla alabilirler. Bu süreçte hemen her detaya dikkat edilmesi vizenizi zamanında alabilmeniz için son derece önemlidir. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra en geç yedi iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp