×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Polonya

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Polonya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Polonya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Polonya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Belçika vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Polonya Vizesi

Polonya birçok kişinin turizm, eğitim ya da ticari amaçla ziyaret ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerin vize işlemine tabi olduğunun bilinmesi gerekiyor. Vize evrakları konusunda titiz olan konsolosluk memurları gereken durumlarda ek olarak da evrak talebinde bulunabiliyorlar. Polonya vizesi alacak olan kişilerin tüm evrak kriterlerini en iyi şekilde karşılaması gerekiyor.

 

  1. C Umuma Mahsus pasaportu olan kişilerin vize işlemini yaptırması zorunlu olurken diğer pasaport sahiplerinin 180 günlük süreçte 90 günlük vize muafiyeti bulunuyor. Bununla birlikte pasaport hangisi olursa olsun mutlaka seyahat bittikten sonra da 3 ay daha geçerliliği olmalıdır. 90 günü aşmayacak olan seyahatler için kişilerin turistik, aile ve arkadaş, kültürel ya da eğitim amaçlı bir vize türüne başvuru yapması gerekiyor.

 

 

Polonya Vize İşlemleri

 

Polonya vize işlemleri yaptıracak kişilerin öncelikle vize randevusu alması gerekiyor. Sonrasında başvuru formunu doldurması ve vize evraklarının geri kalanını da temin ederek kuruma teslim etmesin isteniyor. Vize türüne göre hazırlanması gereken bu evraklarda kişiler yanlış beyanda bulunurlarsa vize reddi ile karşılaşabilirler. Hatta uzun bir süre vize alamama cezası da alabilme durumları vardır.

 

Polonya vizesi için hazırlanması gereken evraklar arasında başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekiyor. Bu formu doldururken seyahatin her detayını mutlaka belirtmeniz gerekiyor. Başvuru formu dışında detaylı olarak hazırlanması gereken evraklar arasında dilekçe ve davetiye de önemli evraklar arasında yer alıyor. Tüm bu evraklarınızda belirttiğiniz konuların vize türüne uygun olması son derece önemlidir.

 

Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları gibi belgelerin de dosyada yer alması oldukça önemli konular arasındadır. Seyahat sağlık sigortanızın mutlaka tüm seyahat sürecini kapsaması gerekiyor. Finansal bilgilerinizi de bu süreçte mutlaka güncel olarak belirtmeniz gerekiyor.

 

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Polonya vizesi işlemleri tamamlandıktan sonra vizenin alınması 7 iş günü sürüyor. Bu süre resmi ve dini bayramların araya girmesi ile uzayabiliyor. Kişilerin seyahatlerinden en az bir buçuk ay öncesinden vize işlemlerine başlaması gerekiyor. Seyahat tarihiniz gelmeden önce vize işlemlerini tamamlamak bu süreçte oldukça önemlidir.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST