×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Polonya Vize

Vize İşlemleri

Polonya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Polonya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Polonya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Belçika vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Schengen bölgesi içerisinde yer alan Polonya seyahatlerinizde bordo pasaport sahipleri olarak Polonya vizesi almanız zorunlu olacaktır. C tipi kısa süreli ve D tipi uzun süreli vize başvurularınızı yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Polonya vizesi için başvurularınızı yaparken seyahat amaçlarınız ön planda yer almalıdır. Ticari, ziyaret, konferans, eğitim, transit, turistik, şoför vizesi ve kültürel-sportif faaliyetlere yönelik vize taleplerinizi hemen iletebileceğiniz adresimiz ile profesyonel desteklerin sizi beklediğini söyleyebiliriz. Sizler de vize talep dilekçesi, kimlik, biyometrik fotoğraf ve finansal belgelerle hazırlanacak olan dosyalarınızın ücreti ödeyerek taleplerinizi iletebilirsiniz. Kısa süreli vize başvuruları şahsi olarak alınmadığından, mutlaka danışmanlık merkezlerinin desteğini almanız gerekmektedir. Polonya vize başvurusu esnasında kullanılacak tüm evrakların geçerliliğini koruması gerekmektedir.

Polonya Vizesi Nedir?

Polonya ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkelerden biridir. Bordo pasaportu olan her Türk vatandaşı bu ülkeyi ziyaret etmek istediğinde mutlaka Polonya vizesi almak durumundadır. Bunun yanında diplomatik, hizmet ve hususi pasaportu olan kişiler ise 90 günü aşmayan seyahatleri konusunda vizeden muaf tutulmaktadırlar. Ancak bu ülkeden vize alabilmek için birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şu şekildedir:

 • Pasaportun süresinin seyahat bittikten sonra 3 ay daha geçerli olması gerekiyor.
 • Vize için yeterli finansal güce sahip olmalısınız.
 • Polonya’ya kısa süreli olarak gidecek olan kişilerin C tipi vize türüne başvuru yapması gerekiyor.
 • Başvurular konsolosluklara ve büyükelçiliğe yapılabilir.
 • Vize türüne uygun olarak evrakları eksiksiz ve tam olarak hazırlayarak teslim etmelisiniz.

Vize işlemleri son derece karmaşık bir süreç ortaya çıkarır. Ancak bu durum kısa sürede aşılabilecek durumdadır. Vize danışmanlık hizmeti alarak Polonya vizesi kısa sürede alınabilmektedir. Vize işlemlerinde vize türüne uygun davranmanız ve randevuya tam zamanında gitmeniz büyük bir önem taşır. Vize işlemleri 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Polonya Turistik Vize

Polonya turistik vize bu ülkeyi ziyaret etmek ve gezmek isteyen kişiler tarafından alınan bir vize türüdür. Bu vizenin alınmasında kişilerin turistik vize türüne uygun olarak belge hazırlaması gereklidir. Her türden vize işleminde profesyonel davranmanız gerekiyor. Bu süreçte belgelerin hazırlanması sürecinde her türden detaya gereken titizliği göstermelisiniz aksi halde vize işlemlerinizin süresinin gecikmesine neden olabilirsiniz. Polonya turistik vize için şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Vize işlemlerinizi seyahatten bir ay önce başlatmalısınız.
 • İlk olarak vize randevusu almalısınız.
 • Vize belgelerinin tam olmadan randevuya gidilmemesine dikkat etmelisiniz.
 • Gerekirse vize danışmanlık hizmeti almalısınız.
 • Vize işlemlerinde vize türüne uygun davranmalısınız.
 • Randevuda tüm soruları turistik vizeye uygun olarak yanıtlamalısınız.

Polonya Vize işlemleri konusunda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti almak seyahat öncesinde vizenizi kolaylıkla almanızda önemlidir. Vize evraklarınız eksik olursa ya da güncel olmaz ise Polonya vize reddi alabilirsiniz. Böyle durumlarda da ödediğiniz vizenizin ücretlerini tahsil edememe durumu bulunur. Vize belgelerini yeniden hazırlamaya başlamadan önce uygun şekilde vize reddi ile ilgili olarak itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekiyor.

Polonya Ticari Vize

Polonya ticari vize bu ülkede ticaret yapmayı düşünen kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Ticaret dışında konferans, fuar ya da seminer gibi organizasyonlara katılacak olan kişiler de Polonya ticari vize almalıdır. Vize işlemlerinizde son derece detaylı olarak evrak istendiğinden bu süreçte profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Vize işlemlerinde beklentilere en iyi şekilde yanıt veren danışmanlık firmaları ticaret vizesini kısa sürede almanıza yardımcı olmaktadırlar. Ticaret vizesi alırken şu belgeleriniz mutlaka olmalıdır:

 • Pasaport ve başvuru formu mutlaka olmalıdır.
 • Başvuru formu ticaret vizesine göre doldurulmalıdır.
 • Dilekçeniz ve davetiyeniz bulunmalıdır.
 • Ticaret sicil kaydı ve vergi levhası fotokopileri olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortanız bulunmalıdır.
 • Kimlik belgesinin fotokopisi ve biyotmetrik fotoğraf bulunmalıdır.

Vize harç ücretleri de yine seyahat amacına uygun bir şekilde yatırılarak dekontu ile birlikte tüm belgelerin vize merkezlerine teslim edilmesi gerekiyor. Bu süreçte vize reddi almamak için her belgenin detaylı olarak hazırlandığından emin olmanız gerekmektedir. Vize reddi durumunda ödenen harç bedellerini geri alabilme şansınız da olmayacaktır.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya vizesi nasıl alınır sorusuna yanıt vermek gerekir ise öncelikle belgelerinizin tamamen eksiksiz olarak hazırlandığından emin olmanız gerekiyor. Bu süreçte bordo pasaport sahibi olanların vize belgelerini hazırlaması zorunlu olan durumlardan biridir. Ancak diğer pasaport sahiplerinin vize konusunda birtakım muafiyetleri vardır. Bu kişiler 90 günden daha fazla kalmayı düşünüyorlarsa muafiyet süreleri dolduktan sonra vize almak durumundadırlar. Polonya vizesi alırken şu noktalar son derece önemlidir:

 • Polonya vize başvuru formu vize türüne uygun şekilde ve istenilen dilde doldurulmalıdır.
 • Vize dilekçenizde ıslak imza ve tarih olmalıdır.
 • Polonya’dan gönderilen bir davet mektubunuz olmalıdır.
 • 30 bin Euro teminatlı olarak alınmış seyahat sağlık sigortanız olmalıdır.
 • Yaşı küçüklerin aileden bir vize izin belgesi olmalıdır.
 • 18 yaş altı kişilerin vize işlemlerinde aileleri ya da vasileri yanlarında olmalıdır.

Bu ve bunlar gibi birçok önemli nokta vize işlemleri sırasında büyük bir öneme sahiptir. Vize ücretlerini de yatırırken uzun süreli ve kısa süreli vize türüne uygun hareket etmeniz gerekiyor. Vize ücretlerini mutlaka ilgili bankalara yatırmaya özen göstermelisiniz.

Polonya Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

Polonya seyahati için vize işlemleri oldukça gereklidir. Hızlı ve pratik bir şekilde vize alabilmek için tüm evraklarınızın eksiksiz olması ve vize harcının güncel veriler üzerinden yatırılmış olması gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de bu süreçte herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm pasaport ve belgelerinizin kurumlara uygun bir şekilde takdim edilmesi gereklidir. Polonya vizesi başvurusunda mutlaka meslek durumunuza ve medeni durumunuza uygun olarak belge dosyası hazırlamanız gereklidir. Bununla birlikte Polonya vizesi alırken uygun bir pasaportunuzun olması da son derece önemlidir. Pasaportlarınızın seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliğini koruması büyük bir önem taşımaktadır. “Polonya vizesi nasıl alınır?” konusunda her zaman profesyonel destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Polonya vizesi işlemleri tamamlandıktan sonra vizenin alınması 7 iş günü sürüyor. Bu süre resmi ve dini bayramların araya girmesi ile uzayabiliyor. Kişilerin seyahatlerinden en az bir buçuk ay öncesinden vize işlemlerine başlaması gerekiyor. Seyahat tarihiniz gelmeden önce vize işlemlerini tamamlamak bu süreçte oldukça önemlidir.

Polonya Vizesi İşlemleri

Polonya vize işlemleri yaptıracak kişilerin öncelikle vize randevusu alması gerekiyor. Sonrasında başvuru formunu doldurması ve vize evraklarının geri kalanını da temin ederek kuruma teslim etmesin isteniyor. Vize türüne göre hazırlanması gereken bu evraklarda kişiler yanlış beyanda bulunurlarsa vize reddi ile karşılaşabilirler. Hatta uzun bir süre vize alamama cezası da alabilme durumları vardır.

Polonya vizesi için hazırlanması gereken evraklar arasında başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekiyor. Bu formu doldururken seyahatin her detayını mutlaka belirtmeniz gerekiyor. Başvuru formu dışında detaylı olarak hazırlanması gereken evraklar arasında dilekçe ve davetiye de önemli evraklar arasında yer alıyor. Tüm bu evraklarınızda belirttiğiniz konuların vize türüne uygun olması son derece önemlidir.

Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları gibi belgelerin de dosyada yer alması oldukça önemli konular arasındadır. Seyahat sağlık sigortanızın mutlaka tüm seyahat sürecini kapsaması gerekiyor. Finansal bilgilerinizi de bu süreçte mutlaka güncel olarak belirtmeniz gerekiyor.

Polonya Vize Başvurusu

Polonya vize başvurusu yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli detaylar bulunmaktadır. Vize belgelerinizi hazırlamadan başvuru yapmamalısınız. Vize evraklarının eksiksiz bir şekilde hazırlanmasında profesyonel davranmalı ve tüm belgelerin mutlaka vize türüne uygun olduğundan emin olmalısınız. Polonya vize başvurusu sırasında sizlerden çok çeşitli evraklar istenmektedir. Bu evrakların tek tek hazırlanmasında gerekirse profesyonel olarak yardım alabilirsiniz. Polonya vize başvurusu sırasında öncelikle vize randevunuzu almış olmanız gerekiyor. Bu süreçte şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Polonya vize randevusu alarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 • Polonya vize başvurusunda tüm belgelerin eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Vize işlemlerinde vize türüne uygun hareket etmelisiniz.
 • Biyometrik parmak izi uygulamalarından geçmek için randevuya biraz erken gitmelisiniz.
 • Vize belgelerinizi tam olarak hazırlamaya özen göstermelisiniz.

Polonya vize randevusu alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken konu vize ücretlerinin güncel veriler üzerinden yatırılmasıdır. Vize belgelerinin içerisinde vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont da bulunmalıdır. Bu dekontun hangi vize türü için yatırıldığının da bilinmesi gerekiyor. Hemen her türden vize işleminde gerekirse profesyonel olarak destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvuru Şartları

Randevularınızın oluşturulması ve dosyalarınızın sunulması aşamalarında yalnız kalmamanız için adım atan ekiplerimiz Polonya vize başvuru şartları hakkında bilgi verecektir. Seyahat bitişinden itibaren 3 ay daha geçerli olmasına dikkat edeceğiniz evrakların sunulmasını pratik hale getiriyoruz. Finansal açıdan masraflarınızın karşılanmasına yetecek kadar bir gelirinizin olması gerekmektedir. Seyahat amaçlarınıza ve sürelerine uygun şekilde rezervasyonların yapılması, ispat niteliğini taşımaktadır. İş yerinizden hangi belgeleri alarak bu başvuruları sorunsuzca tamamlayacağınızı öğrenmek için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Emeklilerin, memurların, öğrencilerin ve işsiz olan kişilerin başvuru şartları tek tek ele alınmaktadır. Asıl gidilecek olan ülkeye yönelik vize başvurularının veya transit geçiş bilgilerinin doğru bir şekilde sunulması gerekmektedir.

Polonya birçok kişinin turizm, eğitim ya da ticari amaçla ziyaret ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerin vize işlemine tabi olduğunun bilinmesi gerekiyor. Vize evrakları konusunda titiz olan konsolosluk memurları gereken durumlarda ek olarak da evrak talebinde bulunabiliyorlar. Polonya vizesi alacak olan kişilerin tüm evrak kriterlerini en iyi şekilde karşılaması gerekiyor.

C Umuma Mahsus pasaportu olan kişilerin vize işlemini yaptırması zorunlu olurken diğer pasaport sahiplerinin 180 günlük süreçte 90 günlük vize muafiyeti bulunuyor. Bununla birlikte pasaport hangisi olursa olsun mutlaka seyahat bittikten sonra da 3 ay daha geçerliliği olmalıdır. 90 günü aşmayacak olan seyahatler için kişilerin turistik, aile ve arkadaş, kültürel ya da eğitim amaçlı bir vize türüne başvuru yapması gerekiyor.

Polonya Vize Randevusu

Polonya vize randevusu almadan vize işlemi yaptırmanız mümkün olmamaktadır. Hemen her türden vize işleminde mutlaka vize randevusuna önem vermeniz gerekiyor. Vize işlemlerinde dikkat edilen bir diğer nokta da randevu sırasında verilmesi gereken Biyometrik parmak izidir. Vize randevusu alırken belirli noktaları göz önünde bulundurmak gereklidir. Bu süreçte profesyonel olarak yardım da alabilirsiniz. Vize randevusu alırken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Vize randevusu işlemlerinde profesyonel davranılmalıdır.
 • Evrakları hazırlamadan önce uygun bir tarihte randevu alınmalıdır.
 • Sonrasında evraklar hazırlanmalıdır.
 • Evraklar hazırlandıktan sonra randevu tarihi ve saatinde kurumda olunmalıdır.
 • Vize randevusuna giderken harçları yatırmış olmalısınız.

Vize randevu işlemlerinde dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de randevu sırasında görevlilerin soracağı sorulardır. Mutlaka bu sorulara vize türüne uygun bir şekilde yanıt vermelisiniz. Vize memurlarını aynı zamanda ülkeye geri döneceğinize dair de ikna etmeniz gerekmektedir. Vize işlemlerinin eksiksiz yürümesinin yanında vize memurlarının ikna olması da son derece önemlidir. Eğer sizin tekrardan ülkenize döneceğinize kanaat getirmezler ise vize işlemleriniz istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir.

Polonya Vize Ücreti

Polonya vize ücreti kişilerin her vize işlemi öncesinde ödemesi gereken bir ücrettir. Bu vize ücreti her sene farklılık gösterebilir. Bu nedenle vize işlemlerinde eksiksiz olarak işlem yapılması çok büyük bir önem taşır. Vize ücretleri hiçbir surette vize iptali sonrasında ödenmemektedir. Vize belgelerinizi teslim sırasında her belgenin eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Vize ücreti konusunda bilmeniz gereken detaylar arasında şunları saymak mümkündür:

 • Kısa süreli olan seyahatlerde kişilerin ödemesi gereken vize ücreti 223 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu vize ücretlerinin mutlaka ilgili bankalara yatırılması gerekmektedir.
 • Vize ücretlerinde başvuru sahiplerinin mutlaka nakit ödeme yapmaları gerekir.
 • Vize reddi olduğunda vize ücretleri iade edilmemektedir.
 • Polonya vize ücretleri konusunda bulunduğunuz yılın güncel rakamlarını dikkate almalısınız.

Tüm bu detayları göz önünde bulundurarak vize ücretlerini yatırmanız gerekiyor. Vize ücretlerini yatırma sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da işlemler sırasında belgelerin tam olmasıdır. Bu belgeler içerisinde banka dekontu olmasına büyük bir özen göstermelisiniz. Banka dekontunun da hangi vize türüne ait olduğunun bilinmesi gereklidir.

Polonya Konsolosluğu

Polonya Konsolosluğu kişilerin vize işlemlerinde tek yetkili mercidir. Aynı zamanda konsolosluk Türkiye’de yaşayan yabancıların da haklarından sorumlu olmaktadır. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren kurum birçok görev ve yetki ile donatılmıştır. Kendi vatandaşlarına verdiği hizmetler yanında Türk vatandaşları ile diğer ülkelerin vatandaşlarına da birçok farklı alanda hizmet verilmektedir. Konsolosluğun vermiş olduğu hizmetler arasında şunları saymak mümkündür:

 • Pasaport çıkartma ve yenileme işlemleri
 • Kimlik belgesini yenileme ya da yeni çıkarma
 • Askerlik işlemleri
 • Resmi evrakların tasdik işlemleri
 • Evlenme belgeleri
 • Boşanma belgeleri
 • Doğum ve ölüm belgeleri

Gibi birçok alanda kendi vatandaşlarına hizmet vermektedir. Bu hizmetlerde profesyonel davranan memurlar aynı zamanda vize işlemlerine de bakar. Vize birimi hafta içinde belli saatlerde hizmet verir. Randevu alırken bu detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Belgelerinizin eksiksiz olarak hazırlanması ve sonrasında vize randevusunda teslim edilmesi gerekiyor. Vize evraklarınızın randevu öncesinde hazırlanması için profesyonel bir firmadan danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Vize belgelerinin detaylı olarak hazırlanmasında profesyonellik büyük bir önem taşımaktadır.

Polonya Vizesi Alırken Önemli Noktalar

Vize işlemleri sırasında en çok önem verilen konu hazırlanan belgelerin vize türüne uygun olup olmamasıdır. Polonya vize türleri içerisinde ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vizesi, çalışma vizesi, kültür ve sanat vizesi, oturma ve aile birleşim vizesi gibi çok farklı vize türleri bulunmaktadır.

Polonya'ya hangi alanda seyahat düzenliyorsanız mutlaka uygun bir vize türü seçmeye özen göstermelisiniz. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi tercih ettiğiniz zaman evraklarınız için bir davetiye bulundurmanız da son derece önemli bir konudur. Vize merkezi olarak sizlere bu konuda her türlü desteği sunuyor ve vize işlemlerinizin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlıyoruz. Seyahatinizde en az bir ay öncesinden bizlere başvurarak vize işlemlerinizin kusursuz bir şekilde yürümesini sağlayabilirsiniz.

Polonya Vize Danışmanlığı

Polonya vize danışmanlığı son derece önemli bir hizmet alanıdır. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen hemen herkesin vize alması şartı bulunmaktadır. Bu vize işlemleri sırasında çok fazla evrak prosedürü bulunmaktadır. Hemen herkes evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasından sorumlu olmaktadır. Ancak evrakları eksiksiz olarak hazırlamak konusunda yetersiz kalınması durumunda birçok kişi vize reddi ile karşılaşabiliyor. Vize danışmanlık hizmetinin de sizlere sunduğu ayrıcalıklar arasında şunlara yer verilebilir:

 • Polonya vize işlemlerinde her aşamada profesyoneller yanınızda olur.
 • Güncel evrak bilgisi hakkında sizlere detaylı olarak bilgi verilir.
 • Vize harçlarının yatırılmasında bu kişiler destek verirler.
 • Güncel vize harç bilgilerine daha kolay ulaşmanız sağlanır.
 • Vize belgelerinin tesliminde yanınızda olurlar.
 • Vize randevu tarihi önceden alınır.

Bu gibi son derece önemli olan bu işlemlerde profesyonel bir şekilde davranılmaktadır. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren uzman kişiler sayesinde vize belgeleriniz tam olarak hazırlanır ve zamanında teslim edilir. Vize reddi olması durumunda da firmalar gerekli tüm sorumlulukları üzerlerine almaktadır. Vize danışmanları her işlemde sizlere profesyonel destek verir.

Polonya Vize Danışmanlık Firmaları

Polonya vize danışmanlık firmaları son derece detaylı olarak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Beklentilere yanıt veren bu firmalar sayesinde Polonya vizesini daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Bu firmalar vize alma konusunda sizlere geniş çapta hizmet veriyor. Öncelikle vize türünüze karar veriliyor ve sonrasında tüm belgeler bu vize türüne uygun olarak hazırlanarak randevu tarihinde teslim ediliyor. Vize evraklarınızın eksiksiz olarak teslim edilmesinde profesyonel olarak hizmet almak vizenizi seyahat öncesinde alabilmenizde büyük bir önem taşımaktadır. Polonya vize danışmanlık firmalarının sizlere sağladığı avantajlar şunlardır:

 • Vize türüne uygun olarak evrak hazırlama imkanı bulursunuz.
 • Seyahat tarihi geçmeden önce vizeniz alınmış olur.
 • Başvuru formu ve dilekçe gibi evraklar istenilen dilde doldurulur.
 • Vize harçları güncel veriler üzerinden ilgili bankalara yatırılır.
 • Vizeniz reddedilirse durum hakkında firma müdahale eder.

Başvuru sürecinde bir kişinin yapması gereken her türden detaylı işlem firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu da vize işlemlerinde profesyonel desteği gerekli hale getirmektedir. Seyahat tarihinden önce mutlaka bir vize danışmanlık firması ile irtibata geçerek vize işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp