×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Polonya

Polonya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Polonya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Polonya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Polonya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Polonya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Belçika vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Polonya Vizesi

Polonya birçok kişinin turizm, eğitim ya da ticari amaçla ziyaret ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerin vize işlemine tabi olduğunun bilinmesi gerekiyor. Vize evrakları konusunda titiz olan konsolosluk memurları gereken durumlarda ek olarak da evrak talebinde bulunabiliyorlar. Polonya vizesi alacak olan kişilerin tüm evrak kriterlerini en iyi şekilde karşılaması gerekiyor.

 

  1. C Umuma Mahsus pasaportu olan kişilerin vize işlemini yaptırması zorunlu olurken diğer pasaport sahiplerinin 180 günlük süreçte 90 günlük vize muafiyeti bulunuyor. Bununla birlikte pasaport hangisi olursa olsun mutlaka seyahat bittikten sonra da 3 ay daha geçerliliği olmalıdır. 90 günü aşmayacak olan seyahatler için kişilerin turistik, aile ve arkadaş, kültürel ya da eğitim amaçlı bir vize türüne başvuru yapması gerekiyor.

 

 

Polonya Vize İşlemleri

 

Polonya vize işlemleri yaptıracak kişilerin öncelikle vize randevusu alması gerekiyor. Sonrasında başvuru formunu doldurması ve vize evraklarının geri kalanını da temin ederek kuruma teslim etmesin isteniyor. Vize türüne göre hazırlanması gereken bu evraklarda kişiler yanlış beyanda bulunurlarsa vize reddi ile karşılaşabilirler. Hatta uzun bir süre vize alamama cezası da alabilme durumları vardır.

 

Polonya vizesi için hazırlanması gereken evraklar arasında başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekiyor. Bu formu doldururken seyahatin her detayını mutlaka belirtmeniz gerekiyor. Başvuru formu dışında detaylı olarak hazırlanması gereken evraklar arasında dilekçe ve davetiye de önemli evraklar arasında yer alıyor. Tüm bu evraklarınızda belirttiğiniz konuların vize türüne uygun olması son derece önemlidir.

 

Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları gibi belgelerin de dosyada yer alması oldukça önemli konular arasındadır. Seyahat sağlık sigortanızın mutlaka tüm seyahat sürecini kapsaması gerekiyor. Finansal bilgilerinizi de bu süreçte mutlaka güncel olarak belirtmeniz gerekiyor.

 

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Polonya vizesi işlemleri tamamlandıktan sonra vizenin alınması 7 iş günü sürüyor. Bu süre resmi ve dini bayramların araya girmesi ile uzayabiliyor. Kişilerin seyahatlerinden en az bir buçuk ay öncesinden vize işlemlerine başlaması gerekiyor. Seyahat tarihiniz gelmeden önce vize işlemlerini tamamlamak bu süreçte oldukça önemlidir.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır 2021

Polonya seyahati için vize işlemleri oldukça gereklidir. Hızlı ve pratik bir şekilde vize alabilmek için tüm evraklarınızın eksiksiz olması ve vize harcının güncel veriler üzerinden yatırılmış olması gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de bu süreçte herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm pasaport ve belgelerinizin kurumlara uygun bir şekilde takdim edilmesi gereklidir. Polonya vizesi başvurusunda mutlaka meslek durumunuza ve medeni durumunuza uygun olarak belge dosyası hazırlamanız gereklidir. Bununla birlikte Polonya vizesi alırken uygun bir pasaportunuzun olması da son derece önemlidir. Pasaportlarınızın seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliğini koruması büyük bir önem taşımaktadır. “Polonya vizesi nasıl alınır?” konusunda her zaman profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Polonya Vizesi Alırken Önemli Noktalar

Vize işlemleri sırasında en çok önem verilen konu hazırlanan belgelerin vize türüne uygun olup olmamasıdır. Polonya vize türleri içerisinde ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vizesi, çalışma vizesi, kültür ve sanat vizesi, oturma ve aile birleşim vizesi gibi çok farklı vize türleri bulunmaktadır.

Polonya'ya hangi alanda seyahat düzenliyorsanız mutlaka uygun bir vize türü seçmeye özen göstermelisiniz. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi tercih ettiğiniz zaman evraklarınız için bir davetiye bulundurmanız da son derece önemli bir konudur. Vize merkezi olarak sizlere bu konuda her türlü desteği sunuyor ve vize işlemlerinizin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlıyoruz. Seyahatinizde en az bir ay öncesinden bizlere başvurarak vize işlemlerinizin kusursuz bir şekilde yürümesini sağlayabilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp